Туба Бюйюкюстюн,"Запленяваща сърцето" и проектите и преди и след това - Тема 191

  • 50 131
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 535
Повтарям този колаж, защото е много харесан в интернет, ех тази Канти... Grinning Peace

Линка, хич не си мечтай, че ще се загубя от темата Joy Joy Joy Казвам привет и на всички останали! Peace Grinning
В момента събирам гилзи около мен и докладвам, че приключих с американското шпионско сериалче Wink Тъй като следя и едно руско такова, ми е трудно да коментирам финалите, защото и в двата сериала побеждават"нашите" , а в тези времена не мога да се ориентирам кои са те Joy Joy

Иначе свързано с нашата тема, не бих простила на Туба, ако реши да се върне към сериали от рода на "чучулиги" и "традиции". Тотално остарели и еднакви. Аз не следя тв програмите в Турция, но ако младите в нета гледат световни хитове, само нещо подобно на 20 минути има шанс за успех.

И музикално поздравче, естествено свързано с огнено сърце
 Сарасате - Кармен фантазия





Е, не знам дали съм права newsm78, ама и Джансел ми заприлича на Онур Joy Joy

Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 17:08 от nadine1111

# 706
  • Мнения: 10 031
О, Надин  Hug се появи с новина...  Simple Smile

# 707
  • Мнения: 41 919
Здравейте!

Дороти, HugЛина, HugВаня, HugНадин, Hug
Изгледах си Хасрет.И стигнахме до яйцата за да върви на пръсти и изправена с книги на главата Joy
Лина,мачове има всяка събота и неделя,а понякога и в други дни. Simple Smile


# 708
  • Мнения: 4 248

Да докладвам, че днес успях да изгледам 75% от двата епизода newsm44
Е, няма друг такъв филм (поне 1 сезон Peace) - и хуморът си е хумор, и играта на актьорите- на ниво, и режисурата, и операторската работа са прекрасни, и.., и...
А тази сцена отново прeдизвика смях у мен Peace /и не само тя, де/




Не знаех, че днес има именяци Blush Дороти Hug мерси, че ни го припомни
Да им е живо и здраво името на всички Юлета! newsm51

Щом тази нощ настъпва астрономическата пролет, дали няма да дойде и с малко снежец? newsm78  Злати Peace
Линка Hug много добре ми дойде кафето, а компанията - чок ми хареса

Надин Hug И Джансел иска да сме осведомени къде е бил. Явно дестинацията му не е била само Париж Peace Покрай тези сериали дали не си се настроила да гледаш Туба в някой екшън? Въпреки, че според мен е малко вероятно това да се случи Thinking Peace

И да не изоставаме Коледния дух на темата Heart Eyes



Скрит текст:

# 709
  • Мнения: 2 195
Здравейте Hug

Добре че в темата се грижите да е Коледно, че мене работата не ме пуска, та темата ме зарежда. За мене денят е двоен като колажа на Канти и е под знака на снежния човек.
Вчера да си призная изтрих снимка на близначките от фейса заради коментарите "много прилича на тата" ooooh!. та тук си наваксвам и разхождам колажа с тях и на тази страница Peace




И ще сложа  да прочетете историята за Cнежния човек докато си пиете кафето и хапвате от сладишчето  Whistling  

Скрит текст:


Първият снежен човек в историята е направен на 7 януари 1809 г. в Ю Клер, Уисконсин, от Вернън Пол и неговата 9-годишна дъщеря, малката Йети Пол.

Пол обяснил на дъщеря си, че снежният човек държи елфите, които си присвояват коледните подаръци на този празник, надалеч. След като хората видели снежния човек, а малката Йети разказала на приятелите си колко лесно го е направила и как успешно е прогонил елфите, децата в целия град започнали да правят снежни човеци.

Скоро тенденцията набрала скорост и се разпространила в цялата страна. „Times of London” е първият международен вестник, който публикува история за традицията на снежния човек.
А тази история за снежния човек дойде точно на време. Снощи бях на коледен концерт, който се въртеше около един снежен човек, говореше се за елфи, за едно момченце и че е достатъчно да имаш топло настроение, за  да полетиш. По-различен от други концерти, с елемент на феерична приказка. Само не можах да си обясня  връзката. Днес покрай скритите на Канти си потърсих песничка за снежния човек и попаднах на:


Ние вървим във въздуха
Носим се сред среднощното небе
Хората далече долу спят докато летим

Държа се много здраво
Яздя среднощната синева
Откривам, че мога да летя толкова високо с тебе

Високо над света
Селата преминават като дървета
Реките и хълмовете
Горите и потоците

Децата се взират с отворена уста
Напълно изненадани
Никой там долу не вярва на очите си

Ние сърфираме във въздуха
Плуваме в замръзналото небе
Преминаваме над лед
Планините се носят покрай нас

Изведнъж потъваме ниско в океанската бездна
Дигайки могъщо чудовище от неговия сън

Ние вървим във въздуха
Носим се сред среднощното небе
И всеки, който ни види, ни поздравява докато летим

Tова е песента от  популярен анимационен филм без думи "Снежният човек", направен по едноименна книга. Много е коледен. Сред сивото ежедневие имаме нужда, макар и пред монитора, да полетим.
Май песента е звучала и във "Властелина на пръстена" - нали и там има елфи. Нямам спомен, но попаднах на клип.
А за меломаните един интересен дует: изпълнителя от горния клип малкия Aled  и порасналия Aled Jones
http://www.youtube.com/watch?v=uEWcOcX_AHQ


Добре че Джансел е подкарал като Онур - и ние да пътешестваме, вместо Нала да пуска колко той много липсва на публиката Peace А може би Нала намеква нещо newsm78

Хубава вечер Hug

ПП1 в момента по телевизията дават интервю с фолк певица, ами оказва се, че някои от тях са поносими и дори интересни събеседници. Та между другото каза нещо свързано с мъжките комплекси и успялата жена: "ако един мъж се е реализирал, той не се смущава, ако жената до него е разпознаваема"

ПП2 Аз докато си пиша лирически отклонения си пост, Канти сякаш ме е прочела и нов колаж е сътворила с Мая и Топрак Laughing

Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 19:30 от Bagi

# 710
  • Мнения: 4 248

Баги  Hug много ми беше интересно да прочета за анимационния филм за Снежко, както и да видя изпълнителя на тази толкова популярна песен   bouquet

А аз попаднах на още нещо интересно в нета: за значението на основните символи, с които украсяваме елхите и домовете си за Коледа Peace /като има- има, като нема-нема Whistling/

Скрит текст:



Седмица преди Коледа имах неочакван гост.
Тъкмо бях приключила с домакинската работа и се канех да си лягам, когато чух шум в предната част на къщата. Отворих вратата на хола и видях Дядо Коледа до елхата. Той ми направи знак да не викам, като сложи пръст на устните си. "Какво правиш?" - започнах да го разпитвам.
Но думите ми секнаха, като видях, че в ъгълчетата на очите му има сълзи. Неговата обичайна веселост липсваше. Отговори ми с едно изречение:"Учете децата!" Изпаднах в недоумение. Той предугади въпроса ми и с едно бързо движение извади зад елхата една торба с играчки.
Стоях объркана, а Дядо Коледа повтори:"Учете децата! Учете ги на същността на Коледата, тя е забравена!"
Той бръкна в торбата с играчки и извади елхичка: "Учете ги, че чистият зелен цвят на празничната елха - елхата, която остава зелена целогодишно - изобразява вечната надежда на човечеството. А острият и връх, насочен към небето, символизира посоката на човешката мисъл - нагоре."
Дядо Коледа бръкна отново в торбата, извади една блестяща звезда и я окачи на елхата:"Учете децата, че звездата беше небесния знак на обещаното отдавна. Бог беше обещал Спасител на света и звездата беше знак, че обещанието е изпълнено."
След това бръкна и извади една свещ:"Учете децата! Символиката на свещта е, че Христос е светлината на света и когато виждаме запалената свещ си спомняме за Този, който измества тъмнината."
Той бръкна за пореден път и извади един венец:"Учете децата, че венецът символизира вечната природа на любовта. Истинската любов е нескончаема. Любовта е един непрекъсващ кръг на привързаност."
Следващото, което извади, беше една малка фигурка на Дядо Коледа:"Учете ги, че Дядо Коледа символизира щедростта и добротата, които чувстваме през декември."
Той бръкна отново и извади един лист от бодлива зеленика:"Учете децата, че това растение символизира безсмъртието, символизира короната от тръни на нашия Спасител, а червените плодове - кръвта, пролята от Него."
После закачи на елхата един подарък:"Учете децата, че Бог така възлюби света, че му даде Своя единствен Син. Ние Му благодарим за Неговия несравним дар. Мъдреците се поклониха пред святото дете и Го дариха със злато, тамян и смирна. Трябва да поднасяме подаръци в същия дух като мъдреците."
Бръкна отново в торбата и извади едно захарно бастунче:"Учете децата, че захарното бастунче символизира гегата на овчаря. Тя му помага да връща заблудилите се овце в стадото. Захарното бастунче означава, че сме закрила за братята си."
След това извади от торбата един ангел:"Учете децата, че ангелите бяха предвестници на добрата новина за раждането на Спасителя. Те пееха:"Слава на Бог на небето! Мир и любов между хората на земята!""
Чух топъл звук и той измъкна от торбата една камбанка:"Учете децата, че загубените овце биват намирани със звука на камбаната. Тя трябва да завърне хората в лоното."
Дядо Коледа погледна доволен към дървото. Блясъкът се върна в очите му:"Помнете, трябва да учите децата на истинския смисъл на Коледа, а не да ме поставяте в центъра, защото аз съм само скромен Негов служител, покланям Му се и Го тача - нашия Господ, нашия Бог!"

Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 19:34 от kanti

# 711
  • Мнения: 613
Здравейте  огнена банда

Канти Диемата днес ииииииииич не ме пусна да гледам.Бях се застраховала с изтеглен епизод.

Лина Hug Цвети HugВаня Hug Надин  HugЗлати Hug Баги Hug хубава и празнична ни е виртуалната къщичка.  bouquet

Канти Hugза скрити,четох го и аз днес,хубави колажи   bouquet


# 712
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Здравейте ЯТО!  Hug

Откривам ви в прекрасно предколедно настроение  Simple Smile

И понеже от Канти  Hug разбрах, че...  Wink днес настъпва астрономическата пролет - се усетих много по-топло и си обясних защо сутринта при нас беше такава, след няколкото мъгливи и студени дни  Simple Smile

Скрит текст:


Изгледът е от моята  Wink махала, ама... от малко различен ъгъл  Simple Smile



Баги  Hug много ми хареса добавката ти за снежният човек / и скритото от Канти преди това също  Peace/, особено дуета - беше страхотен  Peace

Злати  Hug добре, че ни информира до къде стигнаха днес с епизодите /  ooooh! нали днес съм ''работна'', повече от колкото в нормална събота, та... ги изпуснах/, та сега знам и утре какво ще гледам - любими сцени  Simple Smile

Линка, Надин, Дори  Hug

# 713
  • Мнения: 4 248

Дороти  Peace и аз като тебе гледам да се застраховам, че да нямам изненади от сорта на лош нет

Цвети Hug
 rotfImbo ха-ха астрономическа пролет Сега чак видях лапсуса 'дето съм сътворила. Ще ми се да идва, ама ще трябва да почакам Crossing Arms Wink
много красиви цветовете на снимката, а  дърветата изглеждат прекрасно така заскрежени. Само като си представя колко е било студено, за да изглеждат по този начин...



Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 20:10 от kanti

# 714
  • Мнения: 2 195
Цвети, Канти, каква астрономическа пролет Shocked, вярно че не съм много в час, ама не ме обърквайте съвсем Naughty Иска ви се, ама зимата не може да я прескочим. Днес е най-късият ден. А иначе колажчето в японско вишнево розово е супер. Цвети, не се безпокой, до нас един офис си е украсил дръвчето коледно по същия начин Wink

И понеже нямам време за колажи, една коледна снимка от станалия темна атракция. аквариум. Ама този не е нашият, от Лас Вегас е, но децата навсякъде са си деца:

И нещо за разтоварване и разкършване, ако сте преяли на банкет или сте се изкривили от работа:
https://www.youtube.com/watch?v=Qz4bX9fJ1FQ

Само не знам защо я наричат жената-змия, ами змията няма крайници, така че е с 3-4 степени по-долу Wink Пък и нали Туба ни препрати призива на Пантен да не се лепят етикети на жените Wink

# 715
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Баги  Wink мечтиии - нали все търсим слънце и топлина, та...  Simple Smile чакаме си пролетта / е, далечко е, ама е и вътре в нас/.  Peace

А за колажа..., там където го открих има и много други красоти  Peace



https://www.facebook.com/pages/Tuba-B%C3%BCy%C3%BCk%C3%BCst%C3%B … ;sk=photos_stream

# 716
  • Мнения: 613
Привет Close-mas:

Цвети Hug Баги Hug Канти Hug

Не само мечти ,по коледа се случват чудеса.
А и  "внимавай какво си пожелаваш важи с пълна сила.
Навремето все казвах "ще отида да живея в страна където няма зима",случи се и това и сега въздишам по снежните картинки .



Баги клипа е  невероятен.

Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 23:09 от дороти 15

# 717
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Баги сега вече и аз съм гледала клипа  Wink с жената-змия, ама...  Thinking защо така са я определили  newsm78 / остави, дето сме против лепенето на етикети  Wink/, но много повече би пасвало например ''жената-каучук'', обаче щом така са решили...  Peace

Дори  Peace ама ''снежните картинки'' са къде по-примамливи от самата зима / последните дни толкова студ събрахме...  ooooh! и не, че беше чак толкова ниска температурата, но ледената мъгла...  Sad е неприятно усещане, нищо че рисува приказни картини/.  Peace



Е, нещо съвсем друго е да си на топличко, та... мен ако питате най-прекрасното време е пролетното / обожавам този сезон  Simple Smile/.  Peace

# 718
  • Разград
  • Мнения: 8 243


# 719
  • Мнения: 659
Привет и от мен в най-дългата нощ. Hug Hug Hug
Баги Hug Ваня Hug Дороти Hug Злати Hug Канти Hug Лина Hug Надин Hug Цвети Hug
Вълшебници сте.  bouquet
Мнооого е красива темата. Hug Heart Eyes Hug
Черно и бяло върху леда, жената змия, любимите Смоуки, Елтън Джон, Кармен, Снежният човек, притчите, колажите, клиповете и всичко, всичко създава много настроение smile3501 newsm51 smile3525 newsm51 и много коледна украса. Grinning
И една песничка, която всички помним от детството си.

">#t=23[/video]

С пожелания за хубав неделен ден. Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт