По-вкусно и по-лесно с Philips Multicooker!

  • 201 904
  • 261
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 368
Здравейте!
Честито на спечелилите! Simple Smile
Понеже съм привърженик на всякакви уреди, които могат да улеснят домакинстването ми, този помощник готвач ми привлече вниманието. Heart Eyes
Но има въпроси към дамите-собственички: как се почиства съдът, в който приготвяте храната, маха ли се от корпуса и  може ли да се мие в миялна? Времето за което се приготвят ястията как е в сравнение с традиционното готвене? Имам и други въпросчета, но да не ставам досадна.
И аз съм впечатлена от този уред!
Приемам и притежавам всякакви уреди , които може да ме улеснят и заместят.
Интересува ме какво количество храна може да се приготви в този уред?
Честито на всички притежаващи този уред! Flowers Sunflower

п.п.- Вече има отговор на моят въпрос!

Здравейте на всички в тази дъждовна неделна вечер! Тъкмо време за   chef

Конкретно на въпроса - с Philips Multicooker можете да приготвите 6-8 порции наведнъж! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 368
Приготвих картофена яхния Simple Smile   chef

hali4ka85, звучи страхотно! Simple Smile Ще се радваме, ако в някакъв момент споделите с нас рецепта за картофена яхния!   bouquet

# 17
  • Мнения: 368
Здравейте!
Честито на спечелилите! Simple Smile
Понеже съм привърженик на всякакви уреди, които могат да улеснят домакинстването ми, този помощник готвач ми привлече вниманието. Heart Eyes
Но има въпроси към дамите-собственички: как се почиства съдът, в който приготвяте храната, маха ли се от корпуса и  може ли да се мие в миялна? Времето за което се приготвят ястията как е в сравнение с традиционното готвене? Имам и други въпросчета, но да не ставам досадна.

Привет, gretacvetina, и добре дошла при нас!   bouquet
Съдът за готвене се почиства изключително лесно, подходящ е и за миялната машина! Що се отнася до времето - например времето за приготвяне на омлет е 8 минути, спагети Карбонара за 30-40 минути, ризото - 40-50 минути и т.н. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 904
Благодаря за сърдечното посрещане, както и за обяснението на момичетата.  bouquet
Сега остава да пиша писмо на дядо Коледа. Laughing

# 19
  • Мнения: 368
zazo, чудесна идея! Ще публикуваме таблицата, разбира се!

Иначе вътрешният съд на Philips Multicooker е абсолютно безопасен за ястията и е подходящ за съдомиялна машина Simple Smile Външният корпус пък е направен от неръждаема стомана, също много лесна почистване Simple Smile

Една от основните функции на дебелия 2 мм. вътрешен съд е да произвежда равномерно топлина Simple Smile

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Moмичета, тъкмо се връщам от прекрасния концерт на Васко Василев и понеже се чувствам много вдъхновена, мисля, че тъкмо сега е времето да напиша следващия си пост. А той е за опита ми да изпека хляб в мултикукъра.

Обичам да меся разни неща и затова реших да повторя опита на Ани Шакариян от vkusnoteka.blogspot.com, но използвайки моя рецепта. Ами какво да ви кажа, опита се оказа повече от успешен и мисля, че домашната хлебопекарна скоро може да си почине. Идеята беше да изпека хляба и после от него на направя домашни брускети, но за съжаление, хлябът беше изяден с шарена сол още преди да се е превърнал в брускети. Тъй като тестото втасва в мултикукъра преди да се опече, консистенцията на хляба се оказа пухкави балончета, които се стапят в устата. Определно текстурата в сравнение с хлебопекарната е по-въздушна, въпреки че аз нарочно пекох хляба допълнително, за да се получи хубава препечена коричка (така го обича съпругът ми).

Вкъщи любимото тесто е основата на всеизвестните "Вкусни питки на Карина", които аз разнообразявам в зависимост от повода. Най-често заменям част от брашното с пълнозърнесто или черно и добавям различни неща: понякога сушени домати, понякога сушен праз, а друг път само мащерка или босилек. Този път заради (неосъществените) брускети направих пълнозърнест хляб с лимец и маслини.




Рецептата е следната:

300 г бяло брашно
100 г пълнозърнесто брашно
100 г лимец
250 мл топла вода
7 гр суха мая
3 с.л. олио
2 ч.л. захар
2 ч.л. сол
10-12 маслини без костилки, нарязани на кръгчета

Тестото го замесих на ръка (без маслините). Когато не ползвам хлебопекарната, използвам за месене купата на тапъруеър и после доомесвам на ръка върху леко набрашнен плот. Когато тетстото е добре омесено, добавям маслините и доомесвам, за да се хомогенизира сместта. Цялата процедура надали отнема и десет минути. След това намазах със зехтин и четка купата на Мултикукъра и поставих току що омесеното тесто в нея. Включвам програма BAKE на 60 градуса за 45 минути, като целта на това упражнение е тестото да удвои обема си докато втасва. След края на тази програма отново включвам BAKE, но този път на 150 градуса за 55 минути, като целта сега е да се изпече втасалия хляб. По съвет на Ани Шакарян, 10 минути преди края на печенето, обърнах хляба с горницата надолу, за да се получи хубава коричка. Повярвайте ми, мислех, че това е най-сложната част, но щом взех ръкохватките и обърнах купата, хлябът се плъзна без проблем. След още 10 минути имах един наистина вкусен и пухкав хляб. И пак в кухнята нямаше и грам миризма на печено.

Последна редакция: нд, 24 ное 2013, 23:21 от Manzhelka

# 21
  • Мнения: 368
Уреда изгледа добре и това, което най-много ме впечатли е че няма никакъв мирис на храна при готвене. Бих искала да попитам дали сготвените ястия могат да останат в уреда след това(например 1 ден) и дали това е безопасно за храната? Какво е покритието вътре в съда - тефлон, керамика, друго?

vaflichka, добре дошла!   bouquet Благодарим ти за въпроса! Simple Smile Уредът е напълно безопасен за храната Simple Smile Но... ако сме приготвили ястие, което съдържа месо, яйца, мляко и т.н. ... Далеч по-добре е да държим нещата в хладилник  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 368
Ако знаете какъв монотонен готвач съм   chef ....
Мъжът ми е много капризен по отношение на манджите. Въртя 5-6 манджи, всеки път приготвени по един и същи начин. Имам чувството, че затъпявам от тази монотонност.
Вече готвя и за две-годишната ни дъщеря и така ми се иска да се развихря в кухнята с нещо ново. Много ми се иска да експериментирам нови рецепти, приготвени по нов начин. 21 век е, а аз все още готвя с тенжера.
Продължавайте да споделяте рецепти, които поне хранят въображението ми. Аз се залавям да готвя свинско с картофи с много пресен джоджен!

takiki, привет! Като че ли всички се сблъскваме с този голям проблем с разнообразието от манджи...  Crossing Arms Е, сигурни сме, че в тази тема ще обменим много полезни идеи и съвети Simple Smile
Как се получи свинското с картофи? Simple Smile

# 23
  • Мнения: 368
Manzhelka, как да не си оближеш пръстите... Simple Smile Хлябът ти изглежда превъзходно!  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 368


Време е за пълнени чушки във Philips Multicooker Simple Smile Необходими са ви 1 с.л. зехтин, 2 с.л. доматено пюре, 1 морков, нарязан на кубчета, 1 глава лук (нарязана), 250 г. кайма, 1 чаша ориз, 3/4 чаша вода, 8 големи чушки, брашно, сол и пипер. Време за подготовка - 10 минути, време за приготвяне - 55 минути. Програмата - FRY / STEW. Порции - 4.

Начин на приготвяне:
1. Подготовка на чушките: изрежете дръжките, почистете семките и измийте чушките.
2. Сложете олиото, нарязания лук и морковите в съда за готвене.
3. Натиснете бутона MENU и изберете функцията FRY. Натиснете COOKING TIME и програмирайте на 15 минути, след това START и разбърквайте периодично.
4. След 5 минути добавете месото и солта.
5. След 7 минути добавете доматеното пюре, ориза и водата.
6. Когато водата изври, отворете капака на уреда и оставете сместа да изстине.
7. Напълнете чушките с приготвения ориз и добавете малко брашно. Наредете изправени чушките в тавата, добавете вода, така че да покрие чушките наполовина. Изберете функцията STEW за 40 минути. Затворете капака и натиснете START. Когато програмата свърши, Multicooker автоматично ще премине на режим KEEP WARM.    chef

# 25
  • Мнения: 232
Здравейте,
Искам да попитам къде в София може да се намери този уред и на каква цена.
Благодаря предварително!

# 26
  • Мнения: 368
Здравейте,
Искам да попитам къде в София може да се намери този уред и на каква цена.
Благодаря предварително!

Привет, tony.la, добре дошла и благодарим за проявения интерес!   bouquet
Philips Multicooker вече може да бъде намерен в по-големите магазини за потребителска електроника! Препоръчителната цена е 229 лв.
Сега можете да се възползвате от тестов период от 60 дни, в рамките на който можете да получите обратно пълната заплатена сума, ако закупеният продукт не отговаря на Вашите очаквания Simple Smile

Надяваме се, че ще останете в нашата тема, за да си говорим за вкусните неща, които приготвяме и можем да приготвим! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 137
А,какъв е гаранционния срок ?
И един технически въпрос - при спиране на ток ,как се процедира - трябва ли
отново да се зададе програма или автоматично се включва  и продължава от мястото на прекъсването?  Благодаря !

# 28
  • Мнения: 770
Здравейте,
Philips Multicooker наистина впечатлява с възможностите си. Реших, че трябва да го имам. Ще следя темата, за да преценя всички + и - преди да го купя.
Имам два въпроса:
1. Корпусът нагрява ли се много и изисква ли се специално отстояние от други уреди - мястото на кухненския ми плот е ограничено и не искам да рискувам да "залепя" уреда и да го повредя.
2. Има ли някаква вероятност съдържанието да изкипи - готвя предимно с отложени стартове на фурната и хлебопекарната и ако ползвам такъв и с Philips Multicooker, дали няма риск от повреждане при изкипяване.
Благодаря!

# 29
  • Мнения: 224
Това с изкупяването наистина е добаър въпрос. Мисля че, на всеки му се е случвало да изкупи някоя манджа или супа.

Общи условия

Активация на акаунт