По-вкусно и по-лесно с Philips Multicooker!

  • 201 905
  • 261
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 368
А,какъв е гаранционния срок ?
И един технически въпрос - при спиране на ток ,как се процедира - трябва ли
отново да се зададе програма или автоматично се включва  и продължава от мястото на прекъсването?  Благодаря !

Здравейте отново и се извиняваме за малкото забавяне с отговорите!

красива белла, добре дошла и благодарим за въпросите!   bouquet
Philips Multicooker разполага с памет за архивиране при прекъсване на захранването. Това означава, че ако токът спре за няколко часа, уредът ще продължи сам с готвенето. Разбира се, ако захранването спре за няколко дни...  newsm78 Настройките няма да се запазят Simple Smile

Иначе гаранционният срок е стандартен, т.е. 24 месеца Simple Smile

# 31
  • Мнения: 368
Здравейте,
Philips Multicooker наистина впечатлява с възможностите си. Реших, че трябва да го имам. Ще следя темата, за да преценя всички + и - преди да го купя.
Имам два въпроса:
1. Корпусът нагрява ли се много и изисква ли се специално отстояние от други уреди - мястото на кухненския ми плот е ограничено и не искам да рискувам да "залепя" уреда и да го повредя.
2. Има ли някаква вероятност съдържанието да изкипи - готвя предимно с отложени стартове на фурната и хлебопекарната и ако ползвам такъв и с Philips Multicooker, дали няма риск от повреждане при изкипяване.
Благодаря!

1905vv, благодарим за Вашето мнение!   bouquet
1. За корпуса - няма никакъв проблем. Няма специални изисквания за разстояние, външният корпус е от неръждаема стомана, дръжката му е пластмасова - т.е. трябва да го държите на нормално разстояние, както и другите уреди - например хлебопекарна, фритюрник и т.н. Simple Smile
2. Уверяваме Ви, че времето за приготвяне на всяко ястие е добре разчетено в ръководството за употреба на Philips Multicooker. T.e. след като проверите коя  е точната програма и я зададете, ястието няма да изкипи Simple Smile

# 32
  • Мнения: 368
Това с изкупяването наистина е добаър въпрос. Мисля че, на всеки му се е случвало да изкупи някоя манджа или супа.

Electra, добре дошла!   bouquet

# 33
  • Мнения: 105
Здравейте Simple Smile От две седмици и аз имам този уред. Преди да го купя, доста се чудих дали наистина е толкова добър или рекламата му е в повече. Оказах се приятно изненадана от възможностите му. Всичко,което съм приготвила досега в него става бързо и много вкусно. Днес например сготвих боб в касерола по рецептата на Ани Шакарян, за 35 мин. имах сготвен божествено вкусен боб с наденица Simple Smile.  Ще следя темата и ще се радвам, ако споделяте рецепти  Hug

# 34
  • Мнения: 16
Здравейте, имам уреда от 2 дни и вече пекох хляб и правих спагети болонезе, като следвах точно указанията от книжката.Станаха ми СУПЕР.Искам да помоля някой ,който е правил сърми с кисело зеле да ми каже точните грамажи и точните програми за приготвянето им.Благодаря предварително!

# 35
  • Мнения: 16
Извинете за може би глупавия въпрос,но къде да видя тази рецепта за боба?

# 36
  • Мнения: 105
v.encheva, не ти е глупав въпроса  Hug ето ти рецептата http://vkusnoteka.blogspot.com/search?q=%D0%B1%D0%BE%D0%B1+%D0%B … D1%80%D0%BE%D0%BB ето и начина на приготвяне в мултикукъра споделен от Ани Шакарян -Боба в касерол можеш да приготвиш като първо пържиш на програма FRY 20-тина минути лука и чесъна с малко зехтин и вода, след това добавяш доматеното пюре и продължаваш под затворен капак, накрая слагаш и боба да поври заедно няколко минути, след това изключваш и от меню избираш BAKE, настройваш 150 градуса температура за 20 минути. Преди това си изпекла на скара надениците и ги слагаш и тях при боба, да се готвят заедно и да си пуснат ароматите.

# 37
  • плевен
  • Мнения: 44
Здравейте,мами и  Philips Multicooker! 
Аз също съм в процес на много въпроси и питанки: ще ми покрие ли очакванията този съвременен уред?
Въпрос 1:Ние сме 5-членно семейство,нямам възможност да готвя всеки ден и достатъчно голям ли е съда да кажем за два пъти да се нахраним?
Въпрос 2: Искам да приготвя кекс,но мога ли в уреда да сложа кексовата метална форма и така да го пека,за по-красив ,а не да има вид на блат за торта.
И все пак наистина ли е икономичен и ще понамалее ли  сметката за ток,т.е. действа ли на принципа на климатика:достига необходимата температура и изключва,после включва и т.н.
Извинете ме за многото въпроси и благодаря предварително.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Здравейте,мами и  Philips Multicooker!  
Аз също съм в процес на много въпроси и питанки: ще ми покрие ли очакванията този съвременен уред?
Въпрос 1:Ние сме 5-членно семейство,нямам възможност да готвя всеки ден и достатъчно голям ли е съда да кажем за два пъти да се нахраним?
Въпрос 2: Искам да приготвя кекс,но мога ли в уреда да сложа кексовата метална форма и така да го пека,за по-красив ,а не да има вид на блат за торта.
И все пак наистина ли е икономичен и ще понамалее ли  сметката за ток,т.е. действа ли на принципа на климатика:достига необходимата температура и изключва,после включва и т.н.
Извинете ме за многото въпроси и благодаря предварително.

Mama Tini, купата на уреда е достатъчно голяма и мисля, че няма да имаш проблем с 10 порции на ден. Тази неделя имах гости и общо се събрахме 9 човека. В мултикукъра сготвих кавърма и дори остана една порция след това.

За втория ти въпрос, отговорът е отрицателен - няма да можеш да слагаш вътре друга форма, най-малкото ще се издраска покритието на купата, но ако искаш да направиш красиво оформен сладкиш, можеш да експерементираш като направиш плодова пита.

Позволявам си да потвърдя, че уредът не нагрява наоколо и съвсем спокойно може да се държи навсякъде. A ако спре тока, програмат продължава от мястото, откъдето е спряла. Откъде знам ли? Ами снощи реших да направя една бърза зеленчукова супа (страхотно е, че можеш да сложиш всичко наведнъж и после да правиш каквото поискаш без да се притесняваш, че нещото може да изкипи или загори). За разлика от рибената супа, сложих един пакет замразени зеленчуци с един нарязан картоф, 1,5 л вода и малко зехтин и сол на вкус и реших за по-бързо първо да включа на програма за варене BOIL за 10 минути и едва след това на програма задушаване STEW за 35 минути. Но нали ви бях споменала, че вместо да прочета инструкциите за ползването на уреда, реших да го карам на интуиция и директно включвам на програмата BOIL. Задавам минутите и като натисна старт, в таймера на уреда вместо тях, започват да бягат едни чертички и аз изпадам в ужас. Изключвам уреда от контакта и като го включа,отново се включва програмата BOIL и чертичките пак бягат. И аз упорито повтарям процедурата още няколко пъти, докато най-накрая все пак прочета в упътването, че при тази програма таймерът се включва едва след като течността заври. Казвам ви, умен уред е това и както биха казали нашите братя руснаците, дуракоустойчив  Joy. Така, че не се притеснявайте, мултикукърът си знае работата!

И като споменах за кавърмата, нека ви доразкажа за нея. Това беше най-лесно сготвеното ми ястие с месо, при което месото стана крехко, с лека коричка, а лукът сварен, но без да е омекнал. Обрах овациите с тази вкуснотия, не изцапах нито един допълнителен съд, а и разполагах с цялото време докато ястието се готвеше, за да решавам задачи по математика със сина ми. Много ми хареса, че при програмата за пържене FRY, месото хваща хрупкава коричка, а не загаря, нищо не пръска, не се цапа, не мирише и изполваш много малко мазнина. Единственото, за което съжалявам е, че не реших да опитам и програмата за готвене на пара, за да сваря зеленчуците за пюрето, но следващия път задължително ще опитам и ще ви разкажа. Ето и рецептата:

Свинска кавърма със сос терияки и пюре от кореноплодни зеленчуци



Понеже трябваше да сготвя за 9 човека, от предната вечер мариновах 1 300 гр свински шол, нарязан на парченца в 12 суп. лъж. сос терияки. Месото престоява в хладилника. На другия ден отцеждам месото и го прехвърлям  в мултикукъра, заедно с 8 с.л. зехтин. Включвам програма FRY пържене за 15 минути. Разбърках на два пъти повече от притеснение, отколкото от нужда. След приключване на програмата, добавям 3 средно големи глави лук, нарязани на едро и един буркан от 300г мариновани камбички (купувам ги от големите вериги), също нарязани на лентички. Подолявам, поръсвам с черен пипер и включвам програма задушаване STEW за 1 час. След това имате най-страхотната кавърма.

Пюрето от кореноплодните зеленчуци направих като сварих и едро пюрирах около 600 г картоди, 2 моркова, шепа целина на кубчета и един малък стрък пащърнак. Посолих, добавих мляко, масло и черен пипер.

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 21:22 от Manzhelka

# 39
  • Мнения: 2 137
Това означава ли , че единствено само в тази форма се готви ?
Ако се наложи подмяна на формата , има ли резервен вариант ?
Киселото мляко ,предполагам е в същата форма или има и друга възможност ?
Благодаря !

# 40
  • плевен
  • Мнения: 44
Благодаря за бързите отговори,но аз попитах за формата за кекс,защото видях кекс печен в кукъра,но сместа е в силиконова форма.Вярно е,че може да надраскаш,но не в това е въпроса ,а дали ще се опече?

# 41
  • Мнения: 368
Здравейте Simple Smile От две седмици и аз имам този уред. Преди да го купя, доста се чудих дали наистина е толкова добър или рекламата му е в повече. Оказах се приятно изненадана от възможностите му. Всичко,което съм приготвила досега в него става бързо и много вкусно. Днес например сготвих боб в касерола по рецептата на Ани Шакарян, за 35 мин. имах сготвен божествено вкусен боб с наденица Simple Smile.  Ще следя темата и ще се радвам, ако споделяте рецепти  Hug

Привет, margaritka1 Simple Smile
Много се радваме, че уредът Ви е изненадал толкова приятно! Пожелаваме Ви още много кулинарни постижения!   chef
Рецептите на Ани Шакарян са наистина страхотни! Simple Smile Още вдъхновение можете да почерпите от блоговете на Румяна Босева и Диана Дойчинова Simple Smile

Поздрави!

# 42
  • Мнения: 368
Здравейте, имам уреда от 2 дни и вече пекох хляб и правих спагети болонезе, като следвах точно указанията от книжката.Станаха ми СУПЕР.Искам да помоля някой ,който е правил сърми с кисело зеле да ми каже точните грамажи и точните програми за приготвянето им.Благодаря предварително!

v.encheva, честита придобивка!   bouquet

# 43
  • Мнения: 368
Здравейте,мами и  Philips Multicooker! 
Аз също съм в процес на много въпроси и питанки: ще ми покрие ли очакванията този съвременен уред?
Въпрос 1:Ние сме 5-членно семейство,нямам възможност да готвя всеки ден и достатъчно голям ли е съда да кажем за два пъти да се нахраним?
Въпрос 2: Искам да приготвя кекс,но мога ли в уреда да сложа кексовата метална форма и така да го пека,за по-красив ,а не да има вид на блат за торта.
И все пак наистина ли е икономичен и ще понамалее ли  сметката за ток,т.е. действа ли на принципа на климатика:достига необходимата температура и изключва,после включва и т.н.
Извинете ме за многото въпроси и благодаря предварително.

Привет, mama tini! Благодарим за въпросите!

Както Manzhelka правилно отбелязва, няма да имате проблем с количеството! Вместимостта на съда за готвене е цели 5 л. Simple Smile
По принцип кексът се приготвя в Multicooker без форма - дори в книжката на уреда има рецепта за  кекс с ябълки и лешници - става в перфектна форма.
Иначе блогърката Диана Дойчинова приготви във Philips Multicooker постен кекс кафе в силиконова форма за печене Simple Smile

Що се отнася до изключването на уреда - изключва в зависимост от програмираните от Вас настройки. Времето, зададено за всяка програма, е оптималното необходимо за приготвянето на ястието - така че да постигнете перфектен вкус и да няма излишен разход на енергия Simple Smile

# 44
  • Мнения: 368
Това означава ли , че единствено само в тази форма се готви ?
Ако се наложи подмяна на формата , има ли резервен вариант ?
Киселото мляко ,предполагам е в същата форма или има и друга възможност ?
Благодаря !

красива белла, привет!

Във вътрешния съд на Philips Multicooker, който осигурява напълно равномерно нагряване, можете да приготвите огромно разнообразие от ястия - той е подходящ и за супа, и за пълнени чушки, за паста, спагети, ризото, кисело мляко и сладко Simple Smile С уреда ще получите и кошница за готвене на пара.

Общи условия

Активация на акаунт