По-вкусно и по-лесно с Philips Multicooker!

  • 202 919
  • 261
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 368
Здравейте!

Да попитам и аз дали уредът е подходящ за приготвяне на печени меса? Примерно свински котлети, пържоли, кюфтета?

Привет, Kingfan! Simple Smile Да, уредът има функция BAKE. Дори специално за Вас споделяме и рецепта за медено-лимонени пилешки крилца Simple Smile



Необходими продукти: 2 супени лъжичка зехтин, ситно настъргана кора от 1 лимон, 40 мл лимонов сок, 180 мл мед, 1 ч.л. канела, 2 с.л. соев сос, сол и пипер.

Заготовка 1 час, готвене 45 минути на програма BAKE.

Начин на приготвяне:

Преди да сложите крилцата в уреда ги мариновайте и ги оставете да попият соса.
Сложете ги в уреда.
Натиснете MENU бутона, изберете BAKE програма за готвене. Натиснете COOKING TIME и задайте време за готвене 45 минути. Натиснете START.
След 20 минути добавете и соса.
Когато готвенето свърши, Multicooker автоматично преминава в режим KEEP WARM.
След като готвенето приключи, изключете уреда от кабела.

# 61
  • Мнения: 368
Дами, какво ще приготвите за вечеря?  newsm78

# 62
  • Мнения: 105
Аз приготвям в момента ризото, а по - късно ще сготвя в мултикукъра пилешки пържоли, който в момента стоят в марината от сос терияки, мащерка, розмарин и чесън Simple Smile

п.с ризотото пак го готвя в мултикукъра Simple Smile

# 63
  • Мнения: 368
Аз приготвям в момента ризото, а по - късно ще сготвя в мултикукъра пилешки пържоли, който в момента стоят в марината от сос терияки, мащерка, розмарин и чесън Simple Smile

Звучи като да си оближеш пръстите Simple Smile margaritka1, ще бъде чудесно, ако можете да споделите някоя и друга снимка, рецепта...   chef
Сигурни сме, че ще изглеждат великолепно!

# 64
  • Мнения: 306
Аз приготвям в момента ризото, а по - късно ще сготвя в мултикукъра пилешки пържоли, който в момента стоят в марината от сос терияки, мащерка, розмарин и чесън Simple Smile

После може ли инфо за пържолките като резултат.   bouquet

# 65
  • Мнения: 105
Philips Bulgaria, ще направя снимки стига да мога да ги кача, че малко не ми е ясно как става. А за рецепти, не измислям нищо просто плагиатствам от вещите в бранша  Grinning. Но ако измисля все пак нещо и се получи,което по-важно според мен задължително ще споделя  Simple Smile.Kingfan ще споделя как са станали пържолите и на мен ми е интересно какво ще се получи като резултат.

# 66
  • Мнения: 368
Philips Bulgaria, ще направя снимки стига да мога да ги кача, че малко не ми е ясно как става. А за рецепти, не измислям нищо просто плагиатствам от вещите в бранша  Grinning. Но ако измисля все пак нещо и се получи,което по-важно според мен задължително ще споделя  Simple Smile.Kingfan ще споделя как са станали пържолите и на мен ми е интересно какво ще се получи като резултат.
Супер, чакаме с нетърпение! Simple Smile

# 67
  • SF
  • Мнения: 21 411
Мерси за отговора, Philips Bulgaria, но аз продължавам да питам. Laughing
Понеже не съм най-голямата домакиня, само единият от двата уреда - AirFryer и Multicooker  - ще ми бъде достатъчен.
Предпочитам да приготвям риба (сьомга и скумрия са ми любимите) - кой е по-подходящият уред за това?

Не мога да разбера как точно биха могли да се приготвят спагетите в този уред? Първо се сваряват самите спагети в него и после се приготвя сосът в същия съд, след измиването му или има някаква друга спагети-технология. Интересувам се, защото заедно със сьомгата и скумрията, италианската паста е другото любимо ястие вкъщи.
Намислила съм да се възползвам от черния петък и да се сдобия с този уред още утре.

# 68
  • Мнения: 105
Philips Bulgaria, ще направя снимки стига да мога да ги кача, че малко не ми е ясно как става. А за рецепти, не измислям нищо просто плагиатствам от вещите в бранша  Grinning. Но ако измисля все пак нещо и се получи,което по-важно според мен задължително ще споделя  Simple Smile.Kingfan ще споделя как са станали пържолите и на мен ми е интересно какво ще се получи като резултат.
Супер, чакаме с нетърпение! Simple Smile

Ето обещаната снимка Simple Smile http://prikachi.com/images/833/6798833v.jpg не изглежда много фотогенично, но пък беше много вкусно, щом се изяде без мрънкане от капризните ми мъже. Чуваше се само едно ммммммммммммммммммммммм Grinning

# 69
  • SF
  • Мнения: 21 411
И сега трябва да ни кажеш всичко наведнъж ли приготви или първо месото, после ориза? Simple Smile
Месото изглежда малко розовко. Пекат ли се добре месата отвътре. Аз нещо не съм по ала англето.

# 70
  • Мнения: 105
И сега трябва да ни кажеш всичко наведнъж ли приготви или първо месото, после ориза? Simple Smile
Месото изглежда малко розовко. Пекат ли се добре месата отвътре. Аз нещо не съм по ала англето.
Първо приготвих ризотото и след това изпържих пържолите. Не са алангле, защото и ние не го предпочитаме. Бяха много вкусни и сочни и в никакъв случай сурови.

# 71
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
Нямам много време да се включвам тук, но за сметка на това Мултикукърът ми е под всекидневна пара.
Понеже програмата ми е доста сгъстена и натоварена, както вече споменах ще изпробвам рецепти, в които всичко се слага и забравя.
В понеделник призори, преди да се изстреляме с челядта по градини, училища и работа, заредих в Мултикукъра: 5 шепи червена леща, 1 шепа ориз, 5 цели скилидки чесън, ситно нарязана глава лук, 3 моркова на кръгчета, половин средно бурканче домашна консерва доматки, сол и вода на око.

Програмирах:
Menu
Stew
Cooking time - 2 часа
Timer - 5 часа
Start
... и излетяхме от къщи.

На обяд, точно в 14 часа, голямата ми дъщеря ми позвъни и ми каза, че това е най-вкусната леща, която е яла някога. Обикновено й се налагаше на обяд да претопля това, което в тъмни зори бях сготвила, а сега го ядеше току-що приготвено. Направила съм и снимки, но ще ги кача по-късно.

Това, което си заслужава да отбележа е, че не съм задушавала или запържвала нищо предварително. Просто сложих продуктите и програмирах. Видимо течността беше намаляла с около 1 пръст за двата часа готвене. Буквално над нивото на течността и съдът, и капакът на уреда бяха абсолютно чисти. Вечерта се уверих, че наистина се е получила като при стандартно готвене, при което трябва да висиш до печката.

Във вторник повторих процедурата, но с белен боб на Крина. В късния следобед отново ме информираха, че е станал супер - този път дъщеря ми си е водила нейна приятелка за компания. Сега целият клас знае, че в къщи имаме "вълшебна машинка" която готви сама и държи топла храната, докато ти дотрябва. Laughing

Днес "поръчах" на мулти-помощникът ми едни пълнени чушляци. Отново по най-мързеливата възможна рецепта. И преди съм я изпробвала, но на обикновен котлон. Гледах я в някакво предаване - арабска рецепта за пълнени зеленчуци. В суров вид се смесва кайма, ориз, лук и подправки и с тази смес се пълнят всякакви зеленчуци - чушки, тиквички, лук, домати...
В случая напълних чушките, наредих ги с отвора нагоре, залях ги с вода до средата и използвах същата програма:

Menu
Stew
Cooking time - 2 часа
Timer - 5 часа
Start

Не мога да опиша, колко съм впечатлена и доволна от резултата. Страхотно е да можеш да осигуриш от разстояние топла и прясно сготвена храна на семейството си без да е нужно цял ден да си в кухнята й да въртиш тенджерите и тиганите.

За голямата ми дъщеря /13 години/ да не говорим. За нула време разучи уреда и вечер тя го обслужва - преди да се приберем с баща й и дребните го включва на режим претопляне.   chef

Толкова за сега от мен.   bouquet

# 72
  • Мнения: 368
Мерси за отговора, Philips Bulgaria, но аз продължавам да питам. Laughing
Понеже не съм най-голямата домакиня, само единият от двата уреда - AirFryer и Multicooker  - ще ми бъде достатъчен.
Предпочитам да приготвям риба (сьомга и скумрия са ми любимите) - кой е по-подходящият уред за това?

Не мога да разбера как точно биха могли да се приготвят спагетите в този уред? Първо се сваряват самите спагети в него и после се приготвя сосът в същия съд, след измиването му или има някаква друга спагети-технология. Интересувам се, защото заедно със сьомгата и скумрията, италианската паста е другото любимо ястие вкъщи.
Намислила съм да се възползвам от черния петък и да се сдобия с този уред още утре.

Esmee, питайте на воля!   bouquet Това е целта на темата - да обменяме опит, идеи и съвети!  Simple Smile

За Air Fryer - както Ви казахме, уникален е наистина в това, че разполага с уникалната технология Rapid Air - пържите с въздух Simple Smile И приготвяте хрупкава отвън храна, крехка отвътре. Използвате наистина малко или никакво олио! Simple Smile А резултатите са уникални. Това е уред за здравословно пържене - много мощен, а същевременно се почиства лесно и създава много по-малко миризми от отделните фритюрници Simple Smile Можете да приготвите уникално вкусна риба, кюфтенца, пилешки крилца, картофки - много по-здравословно и вкусно.

С Philips Multicooker също можете да печете и пържите - също толкова вкусно! Ако ще го използвате, за да приготвите и кекс, конфитюр, домашно кисело мляко, които стават супер лесно и вкусно - значи Ви трябва Multicooker Simple Smile Той има 12 програми за готвене.

Сега ще Ви споделим и рецепта за спагети карбонара Simple Smile

Необходими продукти: 1 лъжичка зехтин, ½ глава лук, нарязана, 1 скилидка чесън, смачкана, 200 г. спагети, 100 г. бекон, нарязан, 180 мл. готварска сметана, 540 мл. вода, сол и пипер на вкус. Заготовка 10 минути, готвене 30-40 минути. Програма FRY / STEW.
Начин на приготвяне
Сипете олиото, лука и чесъна в съда за готвене.
Натиснете MENU бутона, изберете FRY програмата. Натиснете COOKING TIME и задайте 10 минути време. Натиснете START и разбърквайте от време на време.
Счупете спагетите на две и ги сложете в съда за готвене заедно с останалите съставки. Смесете всички съставки.
Изберете STEW програмата. Затворете капака и натиснете START.
Когато готвенето свърши, Multicooker автоматично преминава в режим KEEP WARM.
След като готвенето приключи, изключете уреда от кабела.
Цялата вода се абсорбира по време на готвенето. Количеството вода зависи от Вашите предпочитания как да приготвите спагетите.

Очакваме през уикенда да споделите някоя вкусна рецепта, приготвена с Philips Multicooker! Simple Smile   bouquet

# 73
  • Мнения: 368
Philips Bulgaria, ще направя снимки стига да мога да ги кача, че малко не ми е ясно как става. А за рецепти, не измислям нищо просто плагиатствам от вещите в бранша  Grinning. Но ако измисля все пак нещо и се получи,което по-важно според мен задължително ще споделя  Simple Smile.Kingfan ще споделя как са станали пържолите и на мен ми е интересно какво ще се получи като резултат.
Супер, чакаме с нетърпение! Simple Smile

Ето обещаната снимка Simple Smile http://prikachi.com/images/833/6798833v.jpg не изглежда много фотогенично, но пък беше много вкусно, щом се изяде без мрънкане от капризните ми мъже. Чуваше се само едно ммммммммммммммммммммммм Grinning


Изглежда чудесно, margaritka1   chef
С нетърпение очакваме следващите Ви кулинарни постижения Simple Smile   bouquet

# 74
  • Мнения: 368
Mrs. Multi, много вкусно!
И боб, и леща... толкова любими неща Simple Smile
Страхотно, нетърпеливи сме да чуем следващите Ви рецепти!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт