На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 583
  • 762
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 717
Привет, мами!  Hug
Да ви почерпя - днес имам имен ден! Днес е св. Анна, майка на Дева Мария, покровителка на брака, майчинството, семейството.
Скрит текст:

Честит имен ден и на Скрита Фуста (мисля, че и тя празнува днес)! Да си жива и здрава!   bouquet

Птиците, за подсечено дупе, лекар ме посъветва да мия с вода, в която съм разтворила хлебна сода. Точно преди РД, на Катрин дупето се беше подсякло (не помагаха нито крем Здраве, нито Бепантен), ЛЛ беше изписала Нистатин, мазах, мина, после с нова сила се разрази. Тогава ЛЛ ме прати на кожен лекар (тя ми каза за содената вода), още като видя и каза, че е микоза, често се срещало при деца до 3год. Каза да го мокря колкото може по-малко, изписа ми Фунгофин и Дактакорт за 14 дни, оправи се детето.
Пчелен мед давам по една чаена лъжица или намазвам на филийка с масло.
Vit.C давах като беше болна (изписа ни го ЛЛ за 5 дни), от себе си го продължих още 5 дни. Давах ампули (тези, които се чупят от двата края).
Хубава вечер!   bouquet

# 211
  • Мнения: 168
Честит имен ден на Фортуна и Скрита фуста на патеричка! Да сте ни живи и здрави, обичани и щастливи мами!
Аз пък вече почнах  да заделям по 1 порция храна от тази която готвя за нас и давам на Сианчето. Включвам и подправките, но слагам много малко сол и без черен пипер. Тези си ги добавяме накрая.
Искам да споделя, че за коледното парти и купихме дървена низанка - различни формички, които се нижат на дървени пръчици. Много си играе с тази игра, явно е интересна за тази възраст и ви я препоръчам.
Ето я нашата:
http://www.hippoland.net/eichhorn-d-rvena-nizanka

# 212
  • Мнения: 1 203
Hola и от мен  wavey

Пак мерси на всички за препоръките за подсичането. Тъй като в аптеката нямало еозин спрей ММ взел туй нещо:

Скрит текст:

Предполагам Еозина има и нещо общо с калиевия перманганат щом е толкова цапащо червен Simple Smile Това е бяло, не-цапащо и не-миризливо. За две мазания дупето на Бузан е почти като ново  Shocked Направо не ми се вярваше снощи. Знам, че на всяко дете му действа различно нещо, но този Цителиум се оказа нашето нещо.

Иначе отдавна готвя на Бузан нормални ( човешки) манджи. Той никога и не е ял бебешки (пюрета и каши). А дори и ние вече свикнахме да ядем без сол и като ям нещо със сол ми се струва ужасно солено Simple Smile Снощи му бях направила уникална крем супа от карфиол, чак на мен ми се дощя да му я изям  Mr. Green  Ама той си я изяде, та тия дни ще правя по-голямо количество, че да има и за нас ... Blush

Честит имен ден на всички (на патерица)   bouquet

# 213
  • Мнения: 800
Здравейте,
Честито на именичките на патерица! Да са ни живи и здрави!
Браво и на Бузан за "новото" дупе, щом е минало бързо, значи не е било микоза и по-добре. Пазете си чудния илач за друг път.
По повод играчките, Мина онази вечер на рождения ден отдели подобаващо внимание на едно дървено влакче и на дървено пъзелче (тези бебешките с няколко фигурки, които се наместват) и затова нещо такова мисля да й взема. Лошото е, че вече всичко сме купили, когато батко й беше бебе, а играчките ни са в София и сега трябва пак да купуваме. Аз обичам дървени играчки, защото хем са по-здрави, хем са от естествен материал и обикновено такива купувам. Така че всичко е запазено. Поне като се приберем в БГ, Мина ще е щастлива с много "нови" неща.
Моята госпожица от три дни е много нервна. Вчера като се върнах от курса, гледачката също ми каза, че е необичайно крива. Затова реших да й дам нещо да видим дали ще й помогне. Обикновено давам Панадол, но този път смених с Ибупрофен. Детето моментално се подобри, спря да реве, заигра се, смя се и дори беше бодра и не искаше да спи. Т.е. неразположението вероятно е от зъби, венците й са доста надути. Дотук добре, обаче сутринта като се събуди бузите й алени и грапави, а около носа и устата бял триъгълник. Веднага ми щукна за скарлатина, но пък освен този симптом няма нищо друго наведждащо на тази диагноза. И сега се чудя дали този пламенен обрив не го дължим на Ибупрофена. Тя пи веднъж този илач, когато беше на 6 месеца и тогава не забелязах някакъв подобен ефект. А факт, че това лекарство е по-ефикасно и се приема в по-ниска доза от Панадола. Сега ще чакам да видим дали ще мине. Естествено и носът й е запушен, явно секретите се сгъстиха, което е добър знак. Вече съм станала половин, ако не и две трети педиатър покрай моите деца. Благодарна съм все пак, че това са ни кахърите.

# 214
  • Мнения: 558
Здравейте, едно бързо въпросче и се връщам да ви чета, някой има ли стол за кола Мони? Как се монтира?  newsm78
_roxy, сега се сетих за въпроса ти, понеже като го прочетох, бях от мобилния и нямаше как да отговоря. Нашите са на Мони, ние също доста се главоболихме, докато разберем как се монтират, а те даже не се монтират, а само се препасват с коланите на колата  Flutter Нашите са от този вид:
Скрит текст:
Ако имаш въпроси, може да ми пишеш на ЛС  Peace

# 215
  • Мнения: 6 717
Птиците, радвам се, че дупето на Бузан е добре вече.  Hug
късметче, благодаря, че сподели идеята за подарък.  Hug Вече и Катрин има тази низанка, чакам кака и` да я донесе.
Благодаря за пожеланията, късметче, Птиците.  Hug

Днес вече и при нас побеля. Тези дни беше ветровито, не сме излизали. На Катрин и` омръзна да седи в къщи и много се радва да гледа през прозореца. Често мрънка напоследък, защото е "в конфликт на интереси"  Mr. Green - хем иска да отиде по-далеч от масата или дивана, хем се страхува да се пусне. Подава ръце и хленчи, като я хвана за ръка и ме води из стаите. Ставам за поредната"разходка".
Хубав ден!   bouquet

# 216
  • Мнения: 168
Само минавам, за да ви пожелая хубав и топъл ден!   bouquet

# 217
  • Мнения: 800
Вкючвам се, защото виждам, че от няколко дни е настанала тишина в нашата темичка, а не бива. Идват празници и трябва да поддържаме доброто настроение.
Моята мишка продължава да е хремава и нервна. Вчера й взех сиропче с някакви билки и се надявам да има полза от него. Аз самата пия от две седмици ехинацея на капки и се чувствам по-добре, изчисти ми се носът, който от доста време беше със секрети. Та се надявам и при нея да има ефект и да я позакрепя.
Баткото е супер, ходи на градина, учи всеки ден разни нови неща. Вчера ми заяви, че много му харесва да се занимава с "метаматика", писахме прости равенства и броихме ябълки. Във вторник ще имат тържество в детската градина с дядо Коледа. Питам го какво иска да му донесе добрият старец, а той казва: "Какъв старец, бе мамо? Дядо ти Коледа е само един човек, облечен като дядо Коледа." Въпреки това неверие, купихме днес играчка за детската градина и видяхме дървени къщички за сглобяване. Вероятно такава ще купим за идващите празници. Взехме и коледна шапчица в червено и бяло, за която ме врънкаше от доста време, както и два комплекта петчачета. Сега като се върне от градината, цяла вечер ще бие печати докато му омръзне, а от утре ще ги събирам из цялата къща.
Хайде драснете по някой ред и вие. Как върви подготовката за идните празници?

# 218
  • Бургас
  • Мнения: 152
Poli, аз почнах да шпионирам Септемврийките,  че те поне са по редовни в писането от нас  Laughing
Аз чакам мама да дойде тази вечер, че да почина малко. Малкото чудовище е все много криво. На мен много ми се опънаха нервите Sad Почна да яде шамари по памперса  Sad Не се гордея с поведението си...  Embarassed
Утре ще украсявам. Днес има и при нас снежец. Утре ще излезем, че днес не се организирахме...   
ММ заминава за С-я, дано и той си почине малко от нас  Laughing
А за прогреса: 8 зъба (от преди 2 месеца няма нов), не върви, не лази... Нищо ново Simple Smile
Лека вечер и послушни дечица  Hug

# 219
  • Мнения: 1 270
Аз съм постоянно във форума, но в момента съм на вълна новата му визия  Laughing
Отделно си имам вече 4 ден едно хленчещо, подсмърчащо и кашлящо дете...Днес с големи усилия успях да използвам инхалатора по предназначение, дано се повлияе.
Ред Нелитка и аз поплясквам по памперса ама файда йок  Laughing

# 220
  • Мнения: 1 203
Верно голямо затишие, мен чак ми е неудобно пост през два и пак аз Grinning
Иначе наш'то дЯтИ нали не разбира още от Коледа и не е чак превъзбудено у нас. Аз де факто имам само още една седмица работа и после отпуска до 8 януари, че нали трябва да се изчисти всичко за 2013. После пък на 10 януари заминаваме на ски в Австрия Simple Smile Изобщо до края на януари ще съм айляк Simple Smile И на Коледа и на НГ най-вероятно ще сме си у нас тримата, но ние сме си домошари и ни харесва така.
Бузан физически е здрав, но емоционално току му избие нервата  Confused Имам чувство, че вечер още си спомня за болницата - не иска да спи сам и по-скоро не иска да спи, ако не ми държи ръката или не ми стиска врата. Не е проблем да спи при нас, ама това дето постоянно ме стиска малко ми нарушава на мен съня, та тия дни гледам малко така  Tired И той понякога е крив, ама сърце не ми дава да му се сърдя. Един път го погледнах по-разсърдено и то горкото така жално заплака  ooooh!
Утре ще е на първото си коледно тържество, в моята фирма Simple Smile Има си и подарък - дървени патета и книжка Simple Smile
Май това е от нас.  Peace

# 221
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз имах една отвратителна седмица и изобщо нямах сили и желание да пиша  Simple Smile

В събота ще украсяваме елхата, ще видим как ще се приеме. Зари откача вкъщи, свикнал е да е навън, а сега 30-40 минути не го устройват. Да не говорим, че при нас духа много силно и повечето дни изобщо не е за разходки  Tired

# 222
  • Мнения: 1 359
И в нас е лудница и излизаме дори и в гадното ветровито време поне за 20-тина мин , защото иначе фурията не успява да се измори достатъчно, за да има дълъг сън. Как така успява да НЕ се измори и аз не знам newsm78 newsm78 newsm78

Днес мой'та хубостница направи първата си сериозна беля. Shocked Като я видях чак ми се повдигна от притеснение. Покатерила се е върху нощното шкафче за да стигне една снимка в рамка, която стои върху скрина. Свалила снимката и счупила стъклото, махнала рамката, картона, снимката. Аз я намерих седнала на земята , търкаляща парчетата стъкло, малки, големи, остри.. порязала си е леко едното пръстче, но достатъчно за да изцапа земята и стъклата с кръв.  Shocked  И естествено това всичкото е станало за десетте минути, в които й приготвях закуската в кухнята ooooh!  Добре, че не е лапнала някое от стъклата...

Иначе сме здрави и отегчени  Laughing

# 223
  • София
  • Мнения: 1 966
Нелитка, споко, не си само ти с шамарите  Mr. Green, и Таня разбра вече за какво служат, ама аз не по памперса, а по бутчетата, лекичко естествено, но вече знае за какво иде реч и веднага прави обидената физиономия. Ама то на глава не се излиза, почти всеки път се гоним за да сменим памперса, накрая завършва с някаква ужасна хвтака и дерящо се бебе, но вчера вече беше върха на сладоледа, не стига че за пореден път не ми даваше да сменим нааканите гащи и избяга с разкопчано боди, но и бъркаше с ръка вътре и мажеше навсякъде  smile3511

ShySun, леле, ужас, представям си какво ти е било  Shocked За съжаление все повече бели ще правят и навсякъде ще се катерят.

И ние сме в периода на якото тръшкане и истерии като не стане на нейното и да ви се оплача, с кърменето много го закъсах, съвсем се осъзна и само ме гони, вдига ми блузата и иска да суче и като не ѝ дам ми изпада в истерии, дъвче ми зърната, защото като иска през час-два, те естествено нищо не пускат, побърква ме вече, да си беше само нощем разбирам, ама вече започна и през деня да го прави по сто пъти. Чист каприз и лигавщини е, като ме няма, естествено, не прави такива сцени, но види ли ме веднага се започва, ще потърпя още малко така, дано да е някакъв период просто, но ако не престане просто ще кажа край и няма да я кърмя повече ни денем, ни нощем. Не ми се иска да е това начинът, но май натам отиват нещата.

# 224
  • София
  • Мнения: 3 789
ShySun, много страшно е било! Добре че само с това се е разминало!  Hug

Светле, ха-ха-ха!  hahaha

Ние сме качили всичко нависоко, Зари мина периода с мятането на телефони и дистанционно до пълното им разглобяване, почти го отучих да изключва компютъра (с пляскане през ръцете), но сега има нова мания - каквото докопа - и отива да го хвърли в тоалетната чиния  ooooh!

А да ги видите с Джесика... каквото яде той, задължително дава и на кучето. Отпрала е такъв гръб, че от два дни е на строга диета, ама не успявам да ги опазя. То не бяха банани, ябълки, хляб, кроасани... каквото се сетите.

Онзи ден, в пристъп на внезапно оглупяване оставих пакет бисквити на достъпно място. Знаех, че Зари няма да яде, но изобщо не ми хрумна, че ще вземе пакета и ще дава на Джесика една по една. Страх ме е да си помисля колко е изяла.

А преди това варих супа, извадих моркова и го дадох на Зарчето. Докато се обърна... и гадният плъх вече тичаше с половината морков в устата  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт