На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 589
  • 762
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 359
От най-добрите, дето не се мият ха ха ха  Joy Joy Joyйхихи  Joy

Нафлудих темата!  Laughing

# 256
  • София
  • Мнения: 595
Благодаря ви за милите думи, момичета Hug Надявам се наистина Никола да расте щастлив с нас и да се чувства добре. Това ми е най-важното. Винаги съм си мислила, понеже много дълго съм чакала да имам дете, че когато то дойде, ще искам да има най-хубавите дрешки, да яде най-качествената храна и да има най-подходящите играчки. Ами, не, не искам това. Изобщо ми е все едно какви са му дрешките, стига да са от подходяща материя. Храната...както се бях заканила аз да си му готвя, така на третия ден го записах на детска кухня - няма как у дома, поне аз, да му осигуря подходящото разнообразие от месо (у нас сме почти безмесни Wink) и да му правя толкова различни и разнообразни храни. А играчките така или иначе служат да се удря с тях по различни повърхности, за да се чуват различни звуци. Wink Най-важно ми е да е наигран, нагушкан и да знае, че аз и баща му сме винаги до него. И че никога, никога, никога повече няма да бъде изоставен.
-=Деси=-, обещавам за следващата тема да съм подготвена с колаж Simple Smile
ShySun, Poli BK, аз също си мислех за препарат за пране или почистващ препарат. Ще го наблюдавам през идните дни и ще видя какво ще го правя...

# 257
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!
Имам питане
При червено гърло,без сополи,температура,чисти гърди давам Синекод.
Нещо друго освен синекод,за сега май няма смисъл или греша?

# 258
  • Бургас
  • Мнения: 152
Melodiq, претопляне? Моето момченце редовни е с обрив от топлото. Ако ползваш омекотител, пробвай да го изключиш. Дано мъничето няма повече обриви  Hug
Chudomiraaaaa, прави чайчета... Ако беше за теб, бих ти препоръчала компрес ракия с черен пипер, но за бебе  newsm78  Следете се и бързо да оздравявате!
Ние украсихме. Направих бисквитена торта. Мама сготви. Малкото чудовище въобще не иска да седи при нея и само да изляза от стаята и почва да реве. Като се върна се вкопчва в мен и се пробва да ме събори на земята и да ме удуши  #Crazy
Сутринта такава глава ми наби, че сега едната ми буза е синя... Пак ще ме питат кой ме е бил  Crazy Редовно ходя с разбита уста  Embarassed Научи се да се изправя на таблата на леглото и ми се хвърля отгоре с все сила  #Crazy 
Както е седнал и мина ли покрай него се засилва и ми се мята върху краката  Crazy Аз и без това съм спъната кобила... Та много често ме събаря... Срам... срам. Добре, че не е пред хора  Embarassed
Някоя прекалено заслабнала, че почвам да се плаша от себе си?! ММ ме кара да се изследвам за глисти  Shocked
Днес определено съм в по- весело настроение и извират то мен умнотии  Crazy Дано нямам сътресение от днешния удар  Crazy
Лека вечер и спокойни дечица  Hug
   

# 259
  • Мнения: 16
Ония ден така се бяхте умълчали, че за малко да пропиша и да ви търся Simple Smile Но аз 1 мнение го пиша сигурно 1 час, а вече започвам и не успявам на няколко пъти....
От много време Калинката спи 1 път на ден, от 2 до 4, но последните дни пак имаше разни свободни съчинения, като един следобед изобщо не спа, за сметка на това рева от 3 до 4, докато не се отказах с опитите за приспиване и пуснах телевизора. А прекаляваме с телевизията напоследък - знам, че не бива, но понякога това е вариантът да почистя и сготвя Sad. Понякога се заиграва и самичка с разни играчки, но с телевизора не се притеснявам че ще прави бели. Веднъж я заварих да си играе с бръснарско ножче, изровено от 1 несесер (още от род. дом си стои там и хич не съм се сещала, че съществува.) И тя се беше порязала малко на пръстчето, но сценката беше кървава. ShySun, не си сама, съчувствам! Кой знае още какви щуротии ни готвят... Вечер заспива към 10, но обикновено и аз покрай нея. Също спи надупена, явно си им харесва, а и тя доста неспокойно. Буди се и си цока. Хич не мисли да се отбива, а на мен така ми се пие повечко бира...
Сложих елха, оставих я да си играе с нея и вече общо взето я остави на мира, май й омръзна. Приказва, но не казва нищо смислено.
Melodiq, добре дошла и от мен!
Chudomiraaaaa, аз бих дала и вит. С, за подсилване на имунитета.
red_nelitka и при вас е веселба Simple Smile Казват ми, че съм много отслабнала, но аз си се чувствам добре, а и не съм се теглила. Май съм по-малко от преди да забременея, ако съдя по дрехите, пък може и някой глист да съм закачила и аз Simple Smile.
Още искам да пиша, но да не ме хайтнете с тоя километричен пост. Показвам и малко дейност с миещите се флумастри (Carioca Joy).
Скрит текст:

# 260
  • Мнения: 0
Момичета за имунитета давам Имунобор.

# 261
  • Мнения: 168
Момичета за имунитета давам Имунобор.
Чудомира, според мен ако детето няма кашлица не е нужно да му се дава Синекод, а по-скоро наистина чайчета от шипка, лайка, може с малко мед, ако сте въвели, също така Витамин С, но ако хапва достатъчно плодове не е необходимо. Повече течности. Бързо оздравяване!

# 262
  • Мнения: 6 723
Чудомира, за зачервено гърло и аз мисля, че няма нужда от Синекод. Както са писали и другите, давай чай от липа, лайка, повече течности.  Peace
Мелодия, вярно е, че за децата най-важното е качествено да прекарваме времето с тях, да ги гушкаме и да им показваме, че ги обичаме. Не е важно да са със скъпи дрехи и да имат скъпи играчки.  Hug
red_nelitka, и Катрин удря главички. Така боли, пък тя се радва.  ooooh!
 
Да се похваля, че Катрин хареса низанката, дори успя да наниже един- два елемента (има и една друга, но на нея не успява - тя е конусовидна с различни по големина рингове). Можеше зеленото и синьото да са с по-изразени цветове, но и така вършат работа.
Днес при нас е слънчево и ще има разходкаааа.  newsm44
Хубав ден!   bouquet

# 263
  • Мнения: 1 359
Chudomiraaaaa за червено гърло давам Тонзилотрен ( разтварям таблетката в малко вода) по 4 пъти на ден. Simple Smile Това е предписано от педиатър.  Peace  Разрови се и виж, има хомеопатия за червено гърло.

Браво на заслабващите, аз съм си килограмите от преди забременяването, със същите излязох и от болницата и сега пак съм си с тях. Да ама искам и аз да се повталя малко.  Laughing Стига сте слабеели, дайте малко и насам!  Laughing

# 264
  • Мнения: 168
Сианчето и тя се буха с главичка, където и падне, хвърля се по мен и хич не се пази, ако не я задържа направо се пребива  Joy и също спи на коленца с вирнато дупенце, много е смешна и се навира в мен, или под мишницата ми или на гърба ми ляга, или където успее да се закрепи по мен и спи  Laughing

# 265
  • Мнения: 482
Здравейте всички, както обикновено се включвам веднъж на тримесечие, ама пък за сметка на това чета ЕЖЕДНЕВНО. Да ви питам нещо - навсякъде тръбят - грижа от първото зъбче. И аз си нямах работа и купихме ние четка и паста, все пак вече имаме 13 зъба. Хубаво де да започна да мия зъбките, ама детето все пак не ме разбира все още всичко, което му говоря. Как ще го накарам да изплюе пяната и водата като ги мия? Май ще се въздържим с тая операция засега. Вие как смятате?

# 266
  • София
  • Мнения: 595
jjjenq, купила съм гел за зъби на Weleda, той не се нуждае от изплакване. Търкам колкото успея с четката и после детето си облизва остатъка по зъбите. Слагам съвсем малко количество. На мен не ми харесва като вкус, ама малкия се облизва, като си види четката  WinkВсе си мисля, че на тази възраст е важно по-скоро изграждането на навик, отколкото реалното почистване на зъбчетата...

# 267
  • Мнения: 263
Здравейте всички, както обикновено се включвам веднъж на тримесечие, ама пък за сметка на това чета ЕЖЕДНЕВНО. Да ви питам нещо - навсякъде тръбят - грижа от първото зъбче. И аз си нямах работа и купихме ние четка и паста, все пак вече имаме 13 зъба. Хубаво де да започна да мия зъбките, ама детето все пак не ме разбира все още всичко, което му говоря. Как ще го накарам да изплюе пяната и водата като ги мия? Май ще се въздържим с тая операция засега. Вие как смятате?

Аз за сега не ги мия в смисъла, в който мия моите. В началото педиатърката ме посъветва да е на игра. Нашият си обожава четката и сам си бъркоти из устата с нея. Къде търка зъбче, къде не. Каза така месец да свикне и после да довършвам аз. Паста купихме детска. Няма да я плюе, ама няма и да прекалявам с количествата. Филип има 8 зъба, та нямаме навътре сложните за чистене зъби.

# 268
  • Мнения: 1 359
jjjenq използвам паста за зъби Nanedent 0+. Тя не се мие и плюе.  Peace В комплект е даже с напръстник Simple Smile Струва около 5 лв, намерих я в аптека.
Лошото обаче е , че е с годност 6 месеца. Даже нашата скоро изтича и трябва да сменям.
Melodiq помниш ли цената на гела Weleda, милилитри, срок след отваряне? Simple Smile

# 269
  • Мнения: 0
Благодаря ви момичета за съветите
Синекод давам по съвет на педи,защото гърлото било много,много червено,но пак за три дена я чух пет пъти да кашля.
Притесних се защото понеделник е за първи път на ясла и искам да е здрава

Общи условия

Активация на акаунт