На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 550
  • 762
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 270
**помниш ли цената на гела Weleda, милилитри, срок след отваряне? Simple Smile
10 лв. 50 мл.
Аз след ползването на едни крем Веледа с невен нищо не бих купила на марката  newsm78

# 271
  • Мнения: 4 255
Здравейте,дами!!Извинявам се че така нахълтвам,но имам един бърз въпрос и изчезвам.Правя подарък за детенце на година и два месеца-колкото са и вашите дечица.Бихте ли помогнали,като ми кажете какъв е размера на ръчичките им.Интересува ме дланта по-точно.От китката до върха на средното пръстче.Благодаря ви предварително!  bouquet

# 272
  • Мнения: 1 270
От китката до върха на средното пръстче.
8,5 - 9 см. измерено с рулетка

# 273
  • Мнения: 1 359
Деси  Зарко май беше с паста за зъби на Чико. Греша или ..?  Ако не се бъркам , може ли да ми кажеш каква е годността й след отваряне?

Освен това да кажа, че един сайт за детски дрешки от днес имат 50% намаление . Може пък да си харесате нещо , ето линк http://kidshop.bg/

# 274
  • София
  • Мнения: 595
ShySun, да, 10-на лв е за 50 мл, няма отделно посочен срок след отваряне, само срока на годност на опаковката. И благодаря за сайта, отивам да зяпам  Sunglasses

# 275
  • Мнения: 475
Абе то и аз си мислех, че вероятно след като е бебешка пастата, дори и да погълне малко не е вредно чак толкова. Ще пробваме и ние да започнем като на игра, пък давидим... Simple Smile

# 276
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси  Зарко май беше с паста за зъби на Чико. Греша или ..?  Ако не се бъркам , може ли да ми кажеш каква е годността й след отваряне?

Освен това да кажа, че един сайт за детски дрешки от днес имат 50% намаление . Може пък да си харесате нещо , ето линк http://kidshop.bg/

Много ме озадачи  Thinking Нищо не пише  newsm78, а и да е имало кутийка - изхвърлила съм я. И много добре, че подхванахте тази тема, защото съм забравила да купя другата паста, която е за 12+.

Значи всъщност тази я ползвахме 6 месеца, разфасовката е голяма, явно е предвидена поне за толкова време, защото като я гледам - не сме използвали дори и половината  Thinking

# 277
  • Мнения: 4 255
Снежанка с Фуста,много ти благодаря!!!  bouquet

# 278
  • Мнения: 6 713
jjjenq, както е писала Мелодия, целта е детето да свикне с идеята, че зъбките трябва да се мият. Правилно си постъпила, че си купила четка и паста.  Peace Обърни внимание на пастата - да е за деца на 1 годинка (а не просто да пише детска, защото има и такива, които също са детски, но за по-големи деца, за деца със смесено съзъбие). Другото, което е важно е четката да се сменя на всеки 3 месеца. Като начало си мий зъбите пред детето, дай му то да пробва, ако проявява интерес, но основно ти ще ги почистиш като му говориш, пееш.

# 279
  • Мнения: 1 270
Аз все още паста не съм купувала, но и от скоро мием зъбите, той по скоро гризе четката / ползвам все още твърдата, която не е с косъмчета/ На батковците на пастата пише, че се ползва 12 м. след отваряне, но тя е за деца 3+
Много ми се иска да направя сладки за Коледа/меденки с фондан/ някой ако е правил да сподели, че Готварската тема е тъй необхватна, а и не ми се намесва в темите там за такъв лаишки въпрос Embarassed
Въпросът ми е ако купя готов фондан директно върху меденките ли да го сложа или трябва с нещо да го "залепя" /понеже чета, че тортите ги измазват преди да сложат фондана.

# 280
  • Мнения: 6 713
Снежанка с Фуста, аз миналата година правих меденките по рецептата на Джемма, направих ги под формата на мечета. Препоръчвам ти я. Ето линк: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.msg19713814#msg19713814
Момичетата от Коледната тема правят и тези меденки (и са доволни от рецептата), меденките на Джули, в поста на Наталина: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240784.msg5756795#msg5756795
Украсяват се с фондан, който се лепи върху сладките със захарен сироп (50:50 захар и вода, леко кипнат), с четка намазваш съвсем леко меденката и лепиш фондана. Стават много красиви, но моето семейство харесва традиционни меденки (слепени топчета или мечетата) и ме улесняват, макар че бих се пробвала, но трябва да имам достатъчно време. Успех с направата и после да покажеш снимка.  Hug

# 281
  • Мнения: 122
Здравейте!
Чета ви, но нещо все ми пречи да пиша. Нещото е едногодишното зверче, което все се чуди каква беля да свърши Simple Smile

Птиците, толкова се радвам, че си открила подсушаващ спрей, който не цапа- ще взема да го пробвам:-) Съставката, която цапа в Еозина е каротен. Аз пък не смятам, че е до кожа- според мен тези спрейове помагат на всички- препоръчала съм го на много мами и ефекта винаги е положителен  Hug

Едно такова празнично ми е и еуфорично Simple Smile Ние ще изкараме 10на дена гости при баби и дядовци, че и наготово дет се вика Simple Smile Празницит за нас започват на 22ри, когато ще кръщаваме 2 годишната ми братовчедка. Трябва да изляза да и накупя бонбонести розови подаръчета, а как ме мързиииии  Joy

Мелодия, аз пък направо ти завидях за малкия войник. Теди хапва всичко, но така се разсейва милия, че понякога и по час откарваме с яденето Simple Smile Баща му пък вика, че това било полезно- бавното ядене де. Сигурно е полезно за детето, ама на мен ми действа изнервящо. Но!!! И това ще мине Simple Smile

Не си спомням дали съм споменавала, ама аз имам видео бебефон. Та май  благодарение на него, Теди се научи да е самостоятелен Simple Smile Оставям го сам в креватчето и ходя в кухнята да го дебна- той мисли, че е сам, ама не съвсем.... Peace Общо взето имам достатъчно време за готвене, ама като не ми идва отвътре и не готвя Simple Smile А по този повод ето рецепта за меденки: http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B5%D0%B4%D0%B0
Та обявявам бебефона за подарък номер едно Simple Smile

Със спането нямаме проблеми ни денем, ни нощем Simple Smile Спи от 13 до към 15:30- 16, а вечер го слагам в 8 в креватчето- понякога заспива веднага, друг път към 9. Но не се опитвам да го гушкам, приспивам, оставям го сам. Имала съм случаи да промрънка, но не го вдигам в никой случай, че се разсънва. Сутрин става към 7-8 и веднага иска да играе  Joy Все си мисля, че му е наследствено- и аз съм спала по цяла нощ и брат ми....

stefanel, били дала рецепта за линцеровите сладки? Аз може и да не обичам да готвя манджи, ама сладки разни обожавам. Та тази седмица ще гледам да направя разни вкуснотиййки Simple Smile

Фусте, за мама Жени да ти кажа, че всъщност тя е "мама на трима" още с първото октомврийче Simple Smile Тя има и две момчета от първи брак, та вече би трябвало да е" мама на четирима". Аз так и не успях да й нацеля ника, за да я проверя Wink

И нас не ни пропусна гадния вирус- ходихме на Никулден на гости, бяхме 15 човека, имаше по- големи деца и едното кихаше и резултата е: Теди хвана вируса, прехвърли го на тати и за мен не остана- хахах. Всъщност интересното е, че малкия го прекарва много леко, ама баща му бере душа 10ти ден Simple Smile Добре, че не прихванах, че с тази бременност както нищо не мога да пия, не ми се мисли  ooooh!

За благотворителните инициативи аз съм много за и се старая да подкрепям част от тях доколкото мога. Сега се включих в един благотворителен базар тук в Сараево. Детската градина на Бобо предложи да има щанд, родителите направихме разни неща и участвахме в продажбата. За няколко часа от продадената стока събрахме 570 лв, а целият базар за същото време е събрал 75 000 лв, които се даряват на деца от институции в Босна. Останахме удовлетворени от направеното.
Браво на теб Hug Нашето финансово положение в момента не е цветущо, ама става ли въпрос за деца гледам да помогна  Sad По този повод ако някоя от вас иска да помогне, това е една мама с 4 дечица, които постоянно имат нужда от дрешки, обувки, лакомства- абе от всичко! Така и не разбрах къде е таткото, но не съм се и интересувала.... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=656176.0

Каквото се сетих -написах Simple Smile

Приятна предпразнична седмица от мен  Hug Hug Hug

# 282
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Момичета,мога ли да ви помоля да гласувате за моята Ева в конкурса Деца като слънца  Praynig
https://www.facebook.com/nai.foto.dete?sk=app_314315191998306
Ева е на 14-та страничка.Благодаря много!
Happy girl_84,заповядай рецептата Simple Smile :
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,249.msg9255.html#msg9255

Последна редакция: пн, 16 дек 2013, 20:22 от stefanel

# 283
  • Мнения: 168
Сладките изглеждат страхотно!

# 284
  • Мнения: 6 713
И аз правя линцеровите сладки по същата рецепта. Стават бързо и лесно, а и са красиви.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт