На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 568
  • 762
  •   1
Отговори
# 540
  • Бургас
  • Мнения: 152
Момичета, днес остарявам с още една година Simple Smile
Да ви почерпя виртуално с една плодова тортичка http://www.demetrabg.eu/pics/13.gif
За днес това ще ми е подаръка  Mr. Green 
Ние излизаме на разходка, че Иво откача Simple Smile
Хубав неделен ден  Hug

# 541
  • Мнения: 6 713
Честит рожден ден, red_nelitka!  Hug Много здраве и щастие.  newsm59

# 542
  • Мнения: 122
red_nelitka, ЧРД  newsm67 Здраве, щастие, късмет и всичко да ти е наред Simple Smile

# 543
  • Мнения: 1 359
digitalrebel  Да, дрънчат  и не, не мисля, че е по-добър избор. Не харесвам и не купувам дървени играчки!  Peace

Just a Dreamer Браво на куражлийката! Честити ходещи крачета!

red_nelitka  ura Честит рожден ден!   ura

Тези дни сме все по улиците и не ми остава никакво време за компютъра. Добре сме, малката измисля нови бели и фасони всеки ден.  ooooh! Голяма дивачка си имам вкъщи и за минутка не млъква.. бърбори си ги едни нейни си работи, ръкомаха, обяснява и се сърди като не й разбера и не се включа и аз актуално по темата. ooooh!

# 544
  • Мнения: 168
Добро утро и хубава седмица, дано всички оздравяваме по-бързо!
Чести рожден ден на патеричка Нелитка, много здраве и късмет!  bouquet
...Още ме боли гърлото, ужас. Сега ми препоръчаха едно евтино спрейче - невен с прополис, става и за деца, дано се пооправя вече, че почва да ми мирише на антибиотик, а с това кърмене, не ми се ще.

# 545
  • Мнения: 1 270
Джъст честито ви прохождане   smile3539
Ред нелитка жива и здрава   bouquet
Още един глас от мен за Гринтус сиропа за кашлица.
Аз пък каква паста за зъби съм взела за над 3 г. е май  newsm78 Уж няма захар и флуор..обаче нещо не ми е детска. Мен ако питате това със зъбите си е ген. Аз си ги мия сигурно по 5 пъти на ден, ям много млечни храни, ходя на 6 месеца на преглед, но факт е, че съм с млечни кътници без зародиш отдолу и вече имам от едната страна мост. Падне ли от другата кътника - пак мост. Отделно зъбен камък  ooooh! кървене на венците..абе ужас. Зъбите и половата система са ми слабото място.

# 546
  • Мнения: 100
И аз по погрешка бях взела за деца над 3 год.. продавача ме подведе и аз не догледах. Но бързо поправих грешката си, като взех от пастата на Чико 12м+, която обсъждахте тук. Много ме кефи.  Grinning Мисля скоро и четката за зъби да сменя, че не знам колко време караме със силиконовата от онзи комплект, който ни подариха преди време. Странното е, че като гледах в нета, масово четките за след годинка са с косъм. Казват, че е мек, но някак си мисля, че е много рано за такъв тип. В крайна сметка пак ще взема някоя силиконова и готово.

Благодаря за пожеланията!  Hug Не знам колко време след прохождането се прави прощъпулник, но нашият съм го запланувала за февруари.

Онзи ден въведох праза.  Mr. Green Интересното е, че се прие добре. Някой друг с подобни отзиви? Чудя се чесън кога да дам и май и лук не съм давала?!  newsm78

Като се замисля нямам какво друго да напиша, освен, че откак проходи диването не се спира, но не мога да се оплача. Детето ми е послушно и разбира думичката " не" (за разлика от котката ни, която все някоя беля ще измисли  Laughing).

# 547
  • Мнения: 1 359
Just a Dreamer  в менюто на детската кухня от есента често има праз и Дани много го харесва  Peace Чесън не съм давала още, мисля да поизчакам, до лятото сигурно с тараторчето  Grinning

Някой случайно да има количка, която е без  предпазен борд отпред?  Проблем ли е това за децата ви?  newsm78  Ей сега ми хвана окото една , но няма  борд отпред ( за разлика от сегашната ни) и се колебая дали ще ми създава неудобства при качване и слизане по стъпала... макар сега като се замисля надали има някакво значение.  Ако сте бутали такава количка без борд дайте мнение моля.  Praynig  
   Отдавна мрънкам, че искам лека (лятна) количка и сега само за тази мисля, готова съм даже да пробутам от сега и да "зазимя" комбинираната.  Laughing

Последна редакция: вт, 14 яну 2014, 17:26 от ShySun

# 548
  • София
  • Мнения: 268
Мойто диване си поиска суров праз и си го хапва с кеф - бляк. А вчера завел баба си до хладилника, поискал да го отвори, видял буркана с туршията и от нея си поискал за закуска хахаха Simple Smile

# 549
  • София
  • Мнения: 1 966
И при нас доста често има праз в детската кухня и също още от есента сме го започнали. На Таня не ѝ се нрави много, но горе-долу го яде.

ShySun, аз за лятната количка много държах да е с борд, но това беше защото я купихме още лятото и Таня беше по-малка, тогава още обичаше да се обесва на коланите напред, а не да се обляга на облегалката. В крайна сметка взехме Hauck Lima, която има борд, но няма каишка между краката, която да се закопчава за борда, та всъщност няма много разлика дали ще е с борда или без. Напоследък, когато използвам тази количка, даже нарочно махам борда понеже си качва краката на него, маже го с кал, после го пипа, ближе, маже по дрежите и т.н. Според мен борд е необходим за по-малко бебе, после и само колани са достатъчни  Peace

За зъбките и аз мисля, че много голяма роля играе наследствения фактор. Дано да е наследила моите, а не на татко си, че в неговите досега е вложен сигурно половин апартамент. От постоянно пиене на сок от шише знам, че много се развалят, но при нас няма поне такава опасност, освен вода и кърма друго за пиене не признава.

# 550
  • Мнения: 1 359
svetla81 Благодаря!   bouquet Сегашната ни количка е така - има борд, но не е свързан с коланите.

# 551
  • Мнения: 1 270
Аз борда на количката никога не съм го слагала  Peace

# 552
  • Мнения: 168
Аз борда на количката никога не съм го слагала  Peace
+1  Simple Smile
За праза - давам отдавна готвен - напр. праз с ориз, или добавям по малко в други приготвени от мен храни. Давам и суров, защото като го види си иска. Даже съм чувала, че го препоръчват при зъбоникненето, за по-лесно пробиване на зъбчета или за обезболяване. Хрупа си го.
Чесън - давала съм приготвен в храна, че и суров 1 път за проба  Joy яде го, но правеше муцуни. Тя люта чушка яде по-погрешка лятото, че чесън ли  hahaha
Лук има даже в готовите пюрета и аз слагам на всяко ядене, което готвя.

# 553
  • Мнения: 4
Слагам лук и чесън отдавна в манджите, сега вече и праз..... А за суров праз и на мен са ми казвали че облекчава болките при зъбоникнене, но Бобо изобщо не го харесва така Simple Smile

# 554
  • София
  • Мнения: 3 789
Това за праза и зъбоникненето и аз съм го чувала, но определено не бих дала такова нещо на детето в началото на процеса (т.е., на 4-5 месеца)  Peace Сготвен лук и праз давам почти от самото начало на захранването (от около 7-ми месец), сурови е опитвал, но определено не е фен  Simple Smile Суров чесън мисля да не давам още доста време, аз имам проблеми с него, затова няма да рискувам.

Да ви кажа Зари как яде плодове - мандарините, портокалите и бананите - директно с кората  ooooh! Обеления цитрус първо старателно го изтисква на пода (с много доволна усмивка на лицето), след което изяжда мазалото, което му е останало в ръката  ooooh! А целта на това упражнение е да му дам кърпа, за да бърше пода  Mr. Green

Новото любимо нещо вкъщи е пералнята  Crazy Миналата седмица я източвахме, че го изпуснах за малко и успя да я пусне. А в понеделник ходих до работата и ги оставих с баща му. Той пък не знае как да я изключва, в резултата пералнята е въртяла 3 (!) пълни програми. А после отидох с кучето на ветеринар и Зари я завъртя и още веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт