Щом декември наближи, ЮНСКОТО коремче почва да личи - тема 4

  • 34 654
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 908
добро утрооо Simple Smile Нова тема ков късмет

# 16
  • Мнения: 26
Добро утро,
Благодаря за новата темичка!

За момичетата, които питаха за болничните:
Аз съм в болнични от втория месец. Когато отидох при док за болнични, той само ми взе амбулаторната карта и каза, че ще е готов следващата седмица. Като си взех болничния вече беше разписан от комисия и всичко беше ОК. Моя доктор води ЖК в болницата (т.е не е отделен кабинет)  и може би затова беше разписан и не се наложи да ходя по комисии.

Втория ми болничен ми го издадоха няколко дни след като ме изписаха от болницата и също не се наложи да ходя по комисии.

Не съм чула някоя бременна мама да търчи по комисии.  Thinking
Може болничните на бременните да минават предварително през комисия, та да не се налага излишно разхождане и чакане пред кабинети.

# 17
  • Мнения: 44
P.Petunia при кого се водиш на ЖК?

# 18
  • Мнения: 26
В Бургас водя ЖК - болница Дева Мария.
За сега съм много доволна, особено след 3-дневния престой в болницата.
Мили, усмихнати и много позитивно настроени лекари и акушерки.

# 19
  • София
  • Мнения: 416
The same myself, благодаря за темичката! Hug
И аз сега отивам до поликлиникара да се пробвам да се запиша за ЖК. Като се сетя, какво чакане е пред кабинетите, направо не ми се тръгва! Whistling

# 20
  • Мнения: 72
Здравейте, мамчета! Страхотна темичка, както винаги.
Включвам се със страхотни новини. Вчера бях на ФМ при д-р Балев и заключението е: Всичко е на ред!
Видяхме го подробно, даже наблюдавахме как плува. Беше много емоционално  Hug
Относно пола, доктора отсече - момче. Каза, че не е сигурен, само на 90%  Laughing Започваме вече да мисли мъжки имена... много трудно, бабите и дядовците ни не са много "плодовити".
Относно прегледа, аз съм с обърната матка и не се разминах с вагиналния ехограф. Балев каза, че с коремния плода се пада много надалеч и няма да може да го огледа добре. Та да знаете, ако някоя има моята "диагноза", да е подготвена, че аз не бях и малко се попритесних, но прегледа не е болезнен, малко неприятен Wink
Сега имам 3 дни да помисля дали да правя БХС. Доколкото ми обясниха, това изследване няма да даде отговор дали има или няма заболяване. То посочва с по-голяма точност вероятността да го има. Не знам дали има смисъл... Това не се ли прави за рисковите групи - за майки над 35 години и при наследственост?
В днешно време толкова много информация, само да се тревожим излишно  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 9
The same myself, благодарим ти отново Hug Hug Hug

Atadar, от известно време изпитвам подобна болка и нали ми е за първи път всичко, дори не можех да обясня къде ме боли. Значи е нормално да има такава болка в т.нар срамна кост? чувствам болка и като вървя... или като се преобличам. Освен това имам и някакви бодежи ниско в корема, много неприятни. Дори някой път ме кара да се превивам. Sad

Много се радвам за хубавите новини Hug Нека все така да е:)

# 22
  • Мнения: 23
RoseAmber едва ли някой ще се обиди, на всички е известна мизерията в бг-поликлиниките, такова е и положението в болниците, за съжаление. Добре, че повечето от тях са ремонтирали и предлагат някакви ВИП условия за родилки. Друг е въпроса, за колко от нас са достъпни тези неща. Много жени не могат да си позволят друго освен предлаганото по ЗК.  ooooh!
Тук ми става ясно, защо за много хора ФМ и БХС, са неизвестни понятия. Разглеждах какво влиза по ЗК в програмата " Майчино здравеопазване".  То само два УЗ, два пъти кръв и две урини ooooh! ooooh! ooooh! Останалото всеки път, мерене на корем, тегло и кръвно - неща, които и вкъщи можем да си правим ooooh!
За щастие моя лекар, при който се следя на частно, има договор с касата. Тоест плащам си прегледите УЗ, 4D на всеки 3 седмици, но си спестявам изследванията, които минават по ЗК. И не се размотавам на две места. Той ми води документацията. По скоро акушер-секретарката му. Ама че понятие измислих Mr. Green
 
Lidkata честити сини гащи  stork-boy  Много вълнуващо  newsm74

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 11:18 от vesel4ynka

# 23
  • Мнения: 1 820
puhie и при мен може да се наложи серклаж.Аз януари месец имах операция /конизация на шийката на матката/ и не знам дали няма да се наложи и при мен.Изчетох доста по темата,вярвам,че всичко ще е наред !!!Много следене и лежане след това!Много мами са си продължили стария начин на живот,ходели са на работа,дори една мама ми беше споделила че и секс е правила.Което аз лично не бих си позволила..Желая ти успех и стискам палци!Пиши как си,как е минало!! Hug

# 24
  • Мнения: 34
Здравейте, мами, нямам време да пиша често, но с четенето гледам да наваксвам и да не пропускам нищо.
Резултатите ми от  БХС излезнаха и всичко е наред. Мен също ме наболява срамната кост и кръста. Най-странното е, че започна да ми се гади, на повечето сега отшумява, при мен тепърва започва  newsm78  Качила съм само 3 килограма, но коремчето ми е доста голямо и също изглеждам доста несъразмерно, но и аз го отдавам на това, че съм дребничка.

RoseAmber, много се смях на описанието ти на кабинета по ЗК Joy, макар че хич не е смешно, ами направо трагично. Аз не съм напълно съгласна с теб. Има много добри специалисти с хубави кабинети, които работят със ЗК. Лично аз се следя при такъв- кабинета му е в нов медицински център, а не в поликлиника, в която не е правено ремонт от години, оборудването му е по-хубаво от на много други, при които се ходи на частно / на ехографа, на който ме гледа по ЗК ми прави и ФМ/. А за това какво ти се поема по ЗК много зависи и от лекаря - аз до сега съм ходила 3 пъти и всеки път ме е гледал на ехограф / по ЗК се полагат толкова за цялата бременност/, като всеки път ми обръща на 4Д, нищо че бебо е прекалено малък /по ЗК едва ли в близките години ще има включен 4д преглед Laughing/

ХУбав и усмихнат ден на всички, нищо че вън е студено и мрачно. Hug

# 25
  • Мнения: 0
 Здравейте мами.И аз не пиша често но ви следя непрекъснато. Искам отново да направя поздравления за новата тема- невероятна е! Мога ли да помоля да ме добавите и мен на първата страничка. Терминът ми е 15.01 от София. Като чета хубавите ви новини за ФМ, нямам търпение да отида и аз, но има цяла седмица, а така се вълнувам....
 Относно яденето аз имам чувството че съм започнала да ям по малко, не знам при вас как е:(
 За сега това от мен, пожелавам ви един невероятен, изпълнен с положителни емоции снежен ден Simple Smile

# 26
  • Мнения: 121
vesel4ynka, да, много по-удобно би било така като теб, но аз явно ще трябва да се разкарвам и за двете, защото моя гинеколог работи само на частно... такъв ми бил късмета. Мисълта ми е, че това в поликлиниките е пълна пародия и обстановката, и това, което ти включват. И наистина е много гадно, колко жени не могат да си позволят друго освен предлаганото по ЗК  Cry

Радвам се, че прегледа ти е минал толкова добре. И аз като теб забравих сумати неща дето казаха, залисана да гледам бебето Simple Smile И на мен също пол чак за 12.12 ще почакам Simple Smile))

MARIYA случила си, браво! Аз не твърдя, че при всички, които работят със ЗК е така, но държа да подчертая, че в 7ма поликлиника е гадно, поне по моите преценки. Снощи бях на ръба да се разплача, че изобщо си дадох направлението на тия...

# 27
  • Мнения: 15
Момичета, не се притеснявайте за минаването през комисия за болничен. (Като искам да вметна, че съм се следила само на частно и незнам как стои въпросът в поликлиниките.)
Аз лично, миналия път излезнах болничен от 6ти месец и нямах никакви проблеми. Оставих си само картона в кабинета и си ходех през известно време да си взимам болничните. Комисията всъщност представлява няколко доктора ,които се подписват ,че можеш да излезнеш болничен и това е  Wink

# 28
  • Мнения: 8
Lidkata, Честито!!!! Нямам търпение и аз да узная какво е бебето! Относно БХС, аз няма да правя, както бях писала преди, не защото нямам възможност, слава Богу имаме, а съм и допълнително здравно осигурена от работа и по тази линия може да се пусне това изследване. Всъщност то не е изследване, а прогноза и аз реших да не си създавам допълнителни стресови емоции, ще си направя само ФМ, защото според мен е едно смислено изследване, но БХС - не. Питах и лекарката - тя каза, че само в БГ е толкова разпространено това прогнозно изследване (БХС), каза, че в Германия и Холандия, от където тя има наблюдение - се прилага само при жени над определена възраст и само ако те поискат, защото резултатите не са сигурни.

Вчера и аз се записах на ЖК по ЗК, прегледа ме, каза, че всичко е в норма и се чудя дали да се запиша и на частно някъде или при положение, че се чувствам добре и няма нещо, което ме притеснява, да не си остана само по ЗК. Пак казвам, не е заради парите, а защото колкото лекари - толкова и мнения и съвети ... да не се обърквам само.

И също, ако някой знае добър лекар с частна практика в Младост, София, моля да препоръча ... мерси предварително!

The same myself, мерси за новата тема, чудесна е!!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 692
Благодаря за новата темичка.  bouquet

atadar, ах, че хубаво за пеперудите, вече винаги ще е с теб и ще те поздравява. Hug

Мики, страхотно за розовата новина Peace

Момичета, защо след като ходите на частно, е необходимо и по ЗК? За майчинството 45-дни преди раждане, мисля, всеки АГ+личен лекар могат да го оформят документално. Или имате предвид, ако се налага болничен преди това ли или за някои изследвания кръв /урина? Питам, защото аз само на частно ходя и да не би нещо да съм пропуснала.

Общи условия

Активация на акаунт