Над елхата блещукат звездички - на ФЕВРУАРЧЕТО красивите очички !

  • 27 310
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 69
Здравейте момичета, при нас вали почти цял ден. Ужасно време.

Радвам се, че съм ви разсмяла с предупреждението за дългия пост Simple Smile

Калинчето, добре дошла. От Варна си казваш Simple Smile Станахме 3 Simple Smile И си имаш мъжле - малко са и се бием за тях тук. Добре, че ние се вредихме за един Laughing

Деми, Бъни, да оздравяват бързо мъжете ви, че ужас така. Дето викаш Бъни с маска ще ходи ТМ, ама пак може да ви зарази. Аз от едно кашляне се стряскам...

За празниците Бъни вече беше питала, ама да кажа пак. И на трите ще сме си у нас. На 1-ви на обяд по традиция всяка година ходим у баба ми. Предполагам, че и тази ще е така. За Нова година евентуално, ако се уговорим с някой да ни дойде на гости, но аз нямам намерение да ходя никъде.

Украса, още нямаме. Ние купуваме първо елха (след 15-ти) и тогава почваме да украсяваме. Задължително, както всяка година ще е естествена елха. Без да се обижда никой, но аз пластмаса нямам желание да украсявам, не ми създава никакво настроение, няма аромата на истинската елха. Не че на външен вид не изглежда добре, но аз не ги харесвам. Чакам с нетърпение да я купим и украсим.

за кожния лекар и на мен ми се иска, че тия петна на гърба и много се задържаха и не се махат. А са странни. Трябва да потърся някой доктор и да я заведа.

Деми, супер чувалче сте си взели. Ама вашите неща все ми харесват много и ми се приисква и аз да купя Simple Smile Браво, много добър избор.

Керина, то много фешън това родилно петно. Кралска кръв а? Ей с какъв зет се уредихме  Simple Smile

Интересно ми е нещо и ще попитам Simple Smile Освен мен гледам още 3 гласа за "дете не правещо бели" Може ли да споделят другите 3 кои са че ми е страшно любопитно Simple Smile  Rolling Eyes Иначе аз да си похваля Тедито, че в сравнение с това което чета за вашите я броя за много послушна. За бели не прави, защото не може да лази, а на проходилката е от скоро и не се е усъвършенствала още. Свали няколко вестника и първия път дръпна един кабел, ама аз съм си виновна, че не съобразих да махна всичко. Иначе (малко реклама) ядем си и пюретата и кашите на 99,9 %, спим си през ноща. Събужданията и до сега се броят на пръстите на ръцете ми. Под събуждане имам предвид будна повече от 5 мин. В просъница се обръща по корем и се събужда. Завъртам я, давам биберона и заспива. Играе си на бънджито, вече и на проходилката. Също и в кошарата. Седи и на столчето за хранене дълго време без претенци Simple Smile Някой път гледа бейби тв, друг път мята играчките на земята. Покрай зъбите беше леко нервна 2-3 дена и през деня заспиваше по трудно и за по кратко. Оплакванията ми (ако може да се нарече оплакване) са - като сме на вън или има други хора много се върти докато яде, като сменям памперса вече ми отнема много време. Не се спира, рита с крака, отлепя след мен, дърпа. Ако и дам играчка която да хареса остава само ритането. Рядко заспива сама. Приспивам я на шезлонга като я люлея или по рядко, но се случва на ръце. Ако и се спи много заспива и сама - търкаля се по леглото, взема си сама биберона, лапа го и почва да се върти на ляво и на дясно докато заспи. (сега примерни докато пишех, звънна телефона, събуди се, търкаля се, игра и току що си заспа пак сама). Та с две думи, като сравнявам с някой от вашите си мисля, че е даже много послушна. За това гласувах, че не прави бели и се надявам другите три мами да се издадат кои са Simple Smile

Мама Аля, аз нещо не мога да се вредя и да се възползвам от програмата и мама е човек. Ама да поздравя тези които успяват Simple Smile

за Джъмбо - и аз не съм очарована. Коледна дрешка не взехме, но аз за това писах вече.

Честити месечинки на тези на които съм пропуснала да честитя   bouquet

Забравих да кажа, че на нас май ни излиза 4-то зъбче. Нали първите ни 3 растат заедно - долу 2 и горе 1. Днес като я загледах ми се строи че прозира и второто горе Simple Smile

Сигурно съм изтървала някоя тема, но ако се подсетя ще пиша пак Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 23
Бъни, мислим още след Коледа да се изнесем и да стоим на чист въздух до 5ти, живот и здраве! Пазете се от таткото и можеш да и даваш по малко витамин ц, превантивно, дано не се заразите и вие.
 Абе и Ния има две червени петънца около кръстчето, имаше и на тила, но изчезнаха.

Елха няма да слагаме тая година, бяхме го коментирали това- само клонки ще взема, иначе си имаме на балкона в саксийка от две години си я гледам Simple Smile В събота украсихме и малката се кефи много.

# 62
  • Мнения: X
Еи варненкитв да св сетите за нас лятото!

# 63
  • Мнения: 69
Малиш, добре сте ни дошли всичките Simple Smile Ще е супер да си направим една среща Simple Smile

# 64
  • Мнения: 0
 Nikita_ ,  моето е едно от не правещи бели :Р. Той пълзи и въпреки това като му кажа не и край все едно забравя за това което го е впечатлило и иска да разруши. Нито бърка в шкафове, а може да ги отваряя, нито до камината ходи, само столовете събаря от време на време, понежсе изправя на тях и почва да ги бута като проходилка ги ползва.
 На Коледа ще сме в наще заедно със сетра ми и нейните зверчета - момичета на 4г. и година  и половина и мъжете разбира се.
 За елхата на мен по принцип ми е все тая каква ще е, обаче нашия татко винаги иска да е истинска.
 Бебчето с подсеченото дупенце  (сори забравих пак кой писа за него) докато ви науча ще ме извините, та за бебо защо не пробваш със памперсите от плат които са след като го заведеш на лекар разбира се, но имам позната дето с тях се оправиха! Не давам съвети защото не ме бива, просто казвам Simple Smile. Иначе и ние като си сменяме памперсите е голяма борба, рита, обруща се да бяга по голо дупе, изпъва се като струна и се нервосва. Луди бебета Simple Smile
 Ох да дойдеее лятотооо ще ходим на плаж идвате без грижи!!" Вие иначе тая година водихте ли ги на море, аз го водих, още не ножеше хубаво да седи, но няколко пъти му цопнах дупата в морето и много игра в пясъка, че го мачка и го пуска между пръстите Simple Smile))) Аз от зима та на лято пък... Simple Smile

# 65
  • Мнения: X
Аз обичам много Варна. Като бях дете предимно там ходихме на море

# 66
  • София !
  • Мнения: 1 240
Хелоуллллл  Hug !!

При нас както казах е пълна лудница  ooooh! !!
Цяллл ден , ей сега сколасах да поседна малко ..
Да ви ''видя'' за малко , пък по късно ще се включа пак  Hug !!

Керина
- На братовчед ми на дупето има такъв белег .
Иначе Габи има на главичката две червени петна по рождение , и все ми викат че съм крала нещо и съм се пипнала за главата  Laughing . Под ''крала'' разбирайте - взела съм си храна без да кажа . И ако е така , това картофено кюфте ХАхахах , и то баш си прилича . В баба ми бях , на вместо да си кажа че искам , я чаках да отиде в другата стая и си взех  Laughing . Ама колко е вярно не знам де . Знам само , че да не чуе дявол , не са проблем тия петна и са си по рождение , но при нас са червени , не сини !

elma27 - Първо добре дошла  welcome !!
Благодаря ти за съвета  Hug . Ние сме с много бяла и нежна кожа и от там ни идват страшно много проблеми , особено с подсеченото ... Пробвала съм какво ли не и няма оправия . Единствено от судокрема сме що годе добре , и пак от време на време се подсече и то жестоко  ooooh! . Така сме си от раждането , и мисля съвсем скоро да посетим кожен лекар !!

Никита
- Браво за послушното дете , пу - пу все така да е  Party !!

Мама Аля
- Супер  Hug , ще видим как ще се стекат обстоятелствата , току виж сме си видели  Crazy !!




# 67
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ехоо,няма никой, къде сте мами?
Уфф,пак ще ставам,айде,до после

# 68
  • Мнения: X
Здравейте,
Аз съм тук. Завладяна съм от нашият проблем. Ние акаме твърдо, ядем само мляко и тук таме по някое пюре. От време на време се прежалва да хапне каша или кус - кус/попара. Пишкаме по малко. Пием линекс бейби 4 - ти ден. Уви! Дуфалак не помага! #Cussing out #2gunfire

На 18.12 сме на коледно парти и се надявам да се оправим до тогава! То е във фирмата, в която работим аз и съпруга ми!   Nature Sunny.

# 69
  • София
  • Мнения: 23
 Ние излезнахме навън, някакъв зверски студен вятър духа, малката ревна и се прибрахме след 10 минути почти на бегом.... Sad

 В анкетата се чудя какво да отговоря-май по-скоро е послушна, защото съм и свела до минимум възможностите за правене на бели Simple Smile

 Малиш разбирам, че още се тормозят ; другите с болните татковци? На Габи дупата?

# 70
  • София !
  • Мнения: 1 240
Мама Аля - Благодаря че по пита  Hug !! ММ му е зле , нещо сутринта и мен ми тръгна носа , та взех мерки и сега все още взимам де , че да не стане беля - дано не успея да се разболея  Praynig ! И Габи също , че ще ми е много мъчно  Praynig Praynig !!
Иначе подсеченото , сутринта имаше леко подобрение . Аз снощи пак изобретателна , за да не е директно на памперса , сложих многократната пелена , НО вътре вместо ватичката , взех че сложих един памперс  Simple Smile . Добре се получи ! Хем да не изпусне ( че цяла нощ с ватичката 100% щеше да пропусне ) , хем пък реално си беше на плат , за да не я запарва памперса . И сутринта имаше леко подобрение , НО до там .. Сега пак е супер червено  Confused ! Оставих я сега да спи без памперс , по едни гащички и ританки само , и не знам , утре вече ако няма подобрение ще вървим на лекар !! Викам днес айде то има подобрение , и все пак то няма как като с магическа пръчка за ден да изчезне , ама ето че то на вместо да се оправи , то по зле става  Cry !!

# 71
  • Мнения: 47
Мама Аля - Благодаря че по пита  Hug !! ММ му е зле , нещо сутринта и мен ми тръгна носа , та взех мерки и сега все още взимам де , че да не стане беля - дано не успея да се разболея  Praynig ! И Габи също , че ще ми е много мъчно  Praynig Praynig !!
Иначе подсеченото , сутринта имаше леко подобрение . Аз снощи пак изобретателна , за да не е директно на памперса , сложих многократната пелена , НО вътре вместо ватичката , взех че сложих един памперс  Simple Smile . Добре се получи ! Хем да не изпусне ( че цяла нощ с ватичката 100% щеше да пропусне ) , хем пък реално си беше на плат , за да не я запарва памперса . И сутринта имаше леко подобрение , НО до там .. Сега пак е супер червено  Confused ! Оставих я сега да спи без памперс , по едни гащички и ританки само , и не знам , утре вече ако няма подобрение ще вървим на лекар !! Викам днес айде то има подобрение , и все пак то няма как като с магическа пръчка за ден да изчезне , ама ето че то на вместо да се оправи , то по зле става  Cry !!

Бъни и аз вече се виждам в чудо с това подсичане.Хванах му цаката.Варя тетра и си пълня една спринцовка.Като сменям памперса,преди крема поливам със спринцовката и като изсъхне кремче.Не съм очаквала,че всичко изчезва още след втори,трети път.

# 72
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Здравейте, момичета!
Как сте? Няма ви никакви, сигурно бебоците ви побъркват в това студено време..
Ние да ви кажа, не знам как сме..Мм е много притеснен, все му се вие свят, все едно не е  неговата глава, така се чувства. Бяхме на лекар пак, казаха му, че е някаква вирусна инфекция, която е засегнала вътрешното ухо и сега има лабиринтит, т.е. затова му се вие свят..
Аз пък вчера, на всичкото отгоре бях на цитомазка, че имах запазен час от предната седмица. Ходих с малката, че нямаше кой да я гледа - бабата на интервю за работа, мм не може..Както и да е,влезнахме, сестрата една миличка, съблякох се аз и се запътих към кушетката и Демми като ревна, разбра, че ще ме правят нещо или си помисли, че я изостявам, макар, че бях на една крачка от нея само. Сестрата я избута с количката да е до мен, ама то не спира, яко се стресна..И ми предложи да си я взема в мен, докато ми вземе пробата. Абе, цирк бяхме, но се справихме..
 Имаме си горни 2 зъба и сега само прави пррр, прррр и се плюнчи, сигурно си ги усеща и й е странно. Така правеше, като излезнаха долните два..
 Бях й поръчала от La Redoute две блузки и едно топли ботушки, че имаха много голямо намаление и днес пристигнаха, много съм доволна. Това са ботушките:http://www.laredoute.co.uk/babys-and-girls-furry-boots/prod-324213736-758713.aspx, а това блузките:http://www.laredoute.co.uk/pack-of-2-baby-girls-long-sleeved-t-s … 06916-221813.aspx,като те ми струваха двете блузки общо 3,50 паунда, а сега гледам, че са 7 newsm78, уцелила съм някаква промоция нещо Simple Smile
Днес излезнахме да се разходим мъничко, че вкъще хич не е за стоене.

Мама Аля, благодаря ти, че се интересуваш от наш'те неволи.....

Бънии, Бъни, горкото Габче..Нежничка е, изглежда, май е най-добре да видите кожен, да си изпише нещо..На Марияплам идеята с тетрата ми хареса..За ТМ, дано се оправи бързо, че е голяма драма иначе настава..

Малиш, много неприятно и при вас..Защо пък и не пишка много, не пие ли достатъчно, то е нормално, ако е запечена и апетит да няма, не знам, не съм спец,нищо не мога да кажа, точно обратното-от вас искам съвети..

kallinceto0 и elma27, добре дошли!  bouquet

Елма, тази групичка е със сигурност най-приятната и дружелюбна в целия форум. И аз трябваше да родя през март, но бебка избърза с една седмичка, та така станах февруарска мама и попаднах тук и момичетата са прекрасни Heart Eyes

Ники и Каллинцето, как ги омагьосвате вашите шушулки бе, че ви слушкат?

Хайде, целувам ви и пишете...

П.п. Вили, съвсем зачезна, мила, как сте?

Последна редакция: вт, 03 дек 2013, 18:39 от demmy26

# 73
  • Мнения: X
Добър вечер мами и сладурковци,
Аз вече се замислям за гастроентеролог. Само се чудя частно или с направление. Само като знам, че педито ще обяснява че в период и нищо му няма на детето. То е прав, че нищо му няма. Само не ака и не яде!

# 74
  • Мнения: 78
Eй, момичета кокичета!

Малко се позагубихме ние, ама щото се отдадохме на посрещане на гости и ходене по гости... Сега ще наваксаме. Само да ви се похваля, че имам пораснало момиче: вече на всяко слагане на гърнето пишка, а имаме и няколко от по-тежките попадения!  newsm44 Изведнъж включи какво се иска от нея и започна с удоволствие да си ползва гърнето по предназначение. Много съм горда с на мама голямото момиче!  Heart Eyes
По тоя повод да попитам - според брат ми трябва да слгам малката на гърнето не само на всяка смяна на памперса, ами и преди всяко ядене и след всяко ядене... Ми че то детето така ще си седи само на гърнето и за разнообразие ще го махам малко да поиграе! Вие какво мислите? Аз го слагам на всяка смяна на памперса само, за да свързва гърнето с работата по предназначение и да свикне, че това, което прави в памперса трябва да го върши в гърнето. Засега върши работа...

Е, започна да прави и други работи - да пищи като й взимам играчката, като иска нещо, да си мрънка целенасочено към някого, най-често към мен... повтаря като папагал всичко, което й показвам, но след това като задам същия въпрос, не получавам същия отговор. Явно е на папагалската фаза.

Деми, жестока идея с "татуирания" Мини Маус! Сега се сетих, че първата ми играчка е мече, което казва "мама" - много го обичах и сега си ми е спомен. (за брат ми е отрицателен спомен, защото го излъгаха, че то му е взело биберона, за да го откажат от биберона - хахаааа) Но като цяло идеята ми е - че е супер да й се вземе нещо, което да й остане за спомен. Било то за първия рожден ден или дори за първата Коледа и изобщо за първите работи.

Бъфчеее, радвам се да те видя - няма изчитане, душа, затова махай с ръка и пишии! Да се включа по темата за микробите - викам на ММ "на моята приятелка педито й казала, щом детето започне да пълзи да спира да чисти (вярно е, между другото), за да не е прекалено чисто и да се срещне с микробите... пък той ми вика: "не се притеснявай - при нас няма опасност да е прекалено чисто.." ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ??? МАлее, показах му и парцала и легена къде са! Ама ха! После каза, че се шегувал, ама щото не ме виждал хич с парцала - ами аз да не чистя от 21 до полунощ като Пепеляшка... Та извини се той, ама ще видим дали няма да му се наложи да почисти за наказание  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

Калинцето, Елма и Крису, добре дошли! Крису, с теб имам чувството, че сме си писали в началото поне... може да е било в темите за захранване... Нооо, не това ми беше мисълта - добре ще си изкарате в нашата дружинка - винаги има кой да помогне, да даде съвет и на кого да разкажеш за цвета на акото на бебето  Joy Е, това ако не е оферта, не знам кое е!

За Нова Година - аз пък много мразя на Нова Година да съм извън къщи от известно време насам... Не знам, одъртях ли, какво ли? ... Ама бих се наспала и на 1ви рано сутринта бих отишла на ски! Така правехме досега с ММ, ама да видим тая година дали ще ни огрее, че сме го замислили с едни приятели да си гостуваме - не знам те на нас или ние на тях - ще видим. За Бъдни вечер обикновено сме в мама, а за Коледа в свекъра, ама тая година ще видим как ще е.

За украсата
- аз съм за никъде. Имам живото борче на терасата, отглеждам си го от миналата година - и дотам... Трябвад а украся с каквото имам, та да имам идея какво още да напазарувам. Биляна както обича светкащи нещица и кабели по отделно, не знам какво ще се случи когато са в комбинация, простоооо ще е чудо ако оцелеят тия лампички... ooooh!

За яденето - нашето диване си яде, ама като гледам колко сте много с кризата в яденето, значи да се готвим, нали сме по-мънички на възраст... Най-накрая ще въвеждам от вдругиден глутена аз... Ааа, освен това докопах някакъв домашен заек и го сварихме и пасирахме във формички за лед и сега и истинско месо ще пробваме най-накрая...

Мама Аля, за магазина за 1 лев се смях много - доста е китайско, права си. Но имаше добри гащеризончета като за джудже на дядо Коледа - едни пухени... Ще ги видиш на нашата фотосесия, ако стигнем до нея, че ММ се мота с лампите нещо.. В кое Джъмбо беше ти? Иначе много си уцелила с биберона с дрънкулки, да знаеш -- това е любимото занимание на нашата шушулка...

Бъни, вие се побъркахте с това дупе, бе! Елма, давай схемата направо на Бъни... че работата е дебела. Идете на дерматолог, но ако се окаже пън и не даде ефикасен съвет, направо кажи, че са ти препоръчали схемата от Елма и ако не те отреже действай с нея. Щом е изпитана и ефикасна...

Малиш, знам, че си притеснена, но май наистина е период - гледай, че всички се оплакват - и Бъфчето и още имаше... (нали съм куха лейка, не запомних - но доста момичета се оплакваха от минаване към АМ)... Но за по-спокойно, закарай го на гастроентеролог и това е.  Crossing Arms Спокойствието е най-важно след здравето, а често са и силно взаимосвързани.

Деми, влюбих се в тия ботушк!!! Жестоки са - ще проуча и аз да поръчам! ТМ с това вътрешно ухо... - винаги ми е звучало фантасмагорично, но дано да се оправя по-бързо, че звучи много гадно.

Бъни, никакво разболяване! ТМ да не се уфлянква, и на него му е забранено! Тъпчете се с витамин Ц и оксилококциум - при мен помогна + парацетамол. Аз пък изкарах един от моите мигренозни пристъпи и май още не е минал - обажда ми се главата...  ooooh! Дано се размине, че едвам оцелях - виках майка ми да гледа малката, че аз не можех ад се мърдам особено много... А сега майка ми е с хрема и тя и дано не ме събори отново, че ММ се е разработил, а и да чисти ще има   hahaha

Общи условия

Активация на акаунт