Парфюмни размисли и страсти - 176

  • 50 753
  • 667
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 514
Чудя се дали да не пробвам имитациите на Bargello и D&P Perfumum. Дали имат сполучливи попадения? Поне съставките ми изглеждат с по-малко токсична химия от оригиналните...

# 16
  • София
  • Мнения: 5 658
В темата за имитациите сигурно ще получиш повече мнения.

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за прекрасната песен,Атти  bouquet пускам си я отново,и отново...както и за темата  bouquet
Аз от доста време не се впускам да купувам на сляпо,но че имам уклон и той понякога е неудържим,си признавам Wink Имам си постоянни любимци,които имам желание да купувам веднага,когато свършат,но и често,по описание или отзиви в темата,съм заинтригувана от нов за мен аромат Wink Благодарение на мили съфорумки съм се запознавала с интересни парфюми,и също така им благодаря,че са  и ме предпазвали от погрешна покупка Peace

# 18
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 514
Благодаря ти, Атти, за хубавата тема!  bouquet

Винаги имам плануван поне един парфюм, не говоря конкретно за сега (сега са повече от един Mr. Green). И докато планувам от къде и кога да го купя, БАМ, купувам съвсем друг, парфюм, който даже и не познавам. Joy

Това утихва с времето. Улегнах, не съм толкова импулсивна. Сега знам точно какво искам. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 64
  bouquetАтти  bouquet
За първи път от дълго време нямам "следващ" наум. И това е заради голяма ибейска тесла, която сама  си причиних - Molecule 01 на Escentric Molecules. С две думи имам 100 мл алкохол с половин молекула аромат, само за да ме дразни.
Иначе по принцип гледам да съм разумна, но знам че не трябва да се отлага много нещо, което ме е грабнало за момента. След половин година и на половин цена, просто за да го имам, просто не си струва.
Обичам импулсивните, интуитивни покупки, особено и ако удържат след време. Но дори и да са грешка, от гол ентусиазъм изпръсквам 20-30 мл.

# 20
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Атти, благодаря за темата  Hug  bouquet
Парфюмни покупки не планувам. Харесам ли нещо, то трябва да го имам веднага, на минутата. Мога да отложа момента с някоя отливка, само да се убедя, че не греша. Но взема ли решение - край, купувам го и точка по въпроса. Седна ли да го мисля, накрая решавам, че щом съм живяла досега без него, значи и занапред ще мога Mr. Green
В скоро време не съм попадала на нещо, което да ме накара да го купя на минутата, но пък не спирам да търся.
Два поредни дни нося Чайна таун Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. Чуден е в това време, но му намерих цаката, направих го съвършен за мен, като слагам само две пръсвания и накрая го допълвам с едно минаване през облаче от Еликсира на чудесата Mr. Green Heart Eyes. Става нещо уникално и много ме кефи Mr. Green Довършвам бутилка Еликсир и имам налична цяла стотица, но от сега се чудя дали да не се запася с нов Thinking ooooh!

# 21
  • Мнения: 43
И аз винаги имам по 1 намислена покупка,понякога 2( Агент Провокатор и Л'агент за момента  Embarassed ) И двата ги мислих,тествах,мръщих се и накрая ги заобичах. Явно съм на "агент-провокаторска" вълна. Случвало се е и да харесам нещо много...силна любов.. и накрая след 3 дена да го намразя ей така. Различни настроения и други фактори много ми влиаят.
А вие момичета,имате ли си зимен парфюм,към който посягате при леден студ и пухкав сняг? Моят снежен парфюм е Ангела на Тиери Мюглер,само при минусови температури ми харесва и то в минимални количества  Flutter

# 22
  • Мнения: 644
Два поредни дни нося Чайна таун Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. Чуден е в това време, но му намерих цаката, направих го съвършен за мен, като слагам само две пръсвания и накрая го допълвам с едно минаване през облаче от Еликсира на чудесата
Мини някой път покрай мен да те помириша, моля  Grinning много ми е любопитно  Flutter

Атти, благодаря за темата   bouquet Hug

Никой не ми е мечтан, но желани са бол  Party Планирам, това е голямата част от удоволствието, като в планирането включвам четене на мнения, пирамиди, питане, проби, парфюмни срещи  Heart Eyes Май почти не купувам спонтанно... Някои спирам да ги искам преди да ги придобия. Обичам  да стрелям на сляпо понякога, ама то не е съвсем сляпо - тръпката да разучаваш описания, да си фантазираш аромата, да го чакаш и т.н., знаете как е  Laughing

И нищо спешно не искам напоследък. Радвам се на наличните. Ще видим докога  hahaha Laughing  

# 23
  • София
  • Мнения: 3 890
Благодаря за новата тема   bouquet

Не съм си харесала нищо ново, отнасям се, но след 2-3 проби се отказвам.Признавам си,че в момента имам само една парфюмна любов и се старая да я споделям всеки ден и това е Ноар кристал.Чудя се, дали да не си взема и парфюм, защото имах възможността да го тествам в Гърция и има малка разлика от тоалетната вода,но ми хареса също.

# 24
  • Мнения: 170
Момичета, аз съм в издирване на един аромат, мога да го опиша и от части да възпроизведа опаковката му, макар че не съм убедена.Беше със сигурност део-парфюм, мисля че наподобяваше опаковката на Burberry , но в тъмно кафяво каре /или  поне така си мисля/ и имаше страхотен леко горчив аромат, бих го оприличила на бадем или шоколад, какао...по-скоро първото Simple Smile Тествах разни на щанда на Burberry, но нищо от горе-описаното не открих, та мисълта ми е помагайте, ако сте срещали същият или подобен хубав бадемов аромат Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 1 983
Атти - отново поднасяш хубаво нова парфюмна тема   bouquet

Моето мнение се припокрива до голяма степен с това на cayenne.
Има няколко аромата, които много ми се иска да ги видя стоящи на шкафчето ми, но истински откроявам един парфюм, който желая подчертано и това е Lolita Lempicka -  Illusions Noires Au Masculin Eau de Minuit 

Имам първата му версия, която за мен е прекрасна, а подозирам, че този ще ми хареса още повече...Друг, който много ми се иска да имам/тествам е DSQUARED2 -  Potion Royal Black. Първата му версия Potion EDP много добре ми пасна, а новата черна версия звучи наистина изкушаващо.

Разбира се, доста още аромати бих искал да имам, но и аз като BBeLLa бележа моменти на силно желание за нещо, а взимам нещо друго, съвсем неочаквано и спонтанно  Simple Smile

Но си научих урока де  - наскоро си поръчах доста пробички от по 1мл,  на парфюми, за които само съм чел в нета и бях напълно убеден, че ще ми харесат - всичките са на известни и утвърдени марки...Е, останах шокиран, че само 1-2 мостри ми допаднаха от цяла шепа...И за да не съм голословен,  останах наистина впечатлен само от Lalique Pour Homme EDP.
Не че няма да рискувам за напред, тръпката наистина е много приятна, но вече няма да е така смело и безразсъдно. Вероятно ще взимам понякога на сляпо най-вече арабски аромати, защото те са ми особено любопитни и евентуален провал, бих го приел философски, като един вид културно обогатяване  Grinning За сега нямам арабски провали.

При всички положения, гледам да се самоконтролирам и не засищам парфюминото си любопиство с безумни покупки, което пък може би ми помага да не стигам до моменти на скука или отегчение.  Simple Smile

Зимата вече дойде и е време за тежката артилерия Party


# 26
  • при морето
  • Мнения: 911
Зимата вече дойде и е време за тежката артилерия Party ......... Не че си нямам представа от тежката артилерия,но ще бъда благодарна на идеи за тази зима.
Атти,чудесна тема!  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 1 536
Желаният от мен парфюм е Addict на Dior,защото много ми харсева остатъчната миризма на ванилия и май ще си го подаря с петъчното намаление в Бютизоун-а. Blush

# 28
  • Мнения: 440
Здравейте и от мен! От доста време ви следя с голям интерес. Не съм веща и затова започнах да си поръчвам на сляпо, надявам се след време да не е така.
Ето това е първия ми парфюм, които поръчах
http://www.fragrancedirect.co.uk/cacharel/cacharel-eden-eau-de-p … 30ml/invt/0000082, харесва ми много.
Поръчвам си най малките мл, което знам че е глупаво, но така ще мога да имам няколко различни парфюма.
Сега чакам да ми пристигнат следващите два
Eternity na Calvin Klein  и Jadore na Dior.

# 29
  • Мнения: 813
Не само че нищо няма да купувам ами се заех да разчистя поомръзналите ми  Grinning
Желаният от мен за  зимата аромат си купих преди два месеца , защото мразя празничните суетни и с това приключих. Установих че лятото нося точно два аромата, зимата малко повече всичко останало ми е излишно. Ново нещо вземам само ако съм имала достатъчно количество за проба, установила съм че парфюма ще ми носи съответното настроение и цената му не е фантастична-тогава се замислям за покупка. От мноого време аромат не ми е харесвал чак толкова че да не мога да живея без него. Винаги обаче съм готова нещо хубаво да се завърти случайно и тогава ще му мисля Party Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт