Връзвали ли сте децата си?

  • 3 805
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 180
Като малка ми връзваха юрганчето за четирите крайчета към леглото,защото много ритах и идеята беше да не се отвивам. Wink Не виждам нищо лошо или унизително в това. Все едно и спалните чували да забраним на същия принцип,защото ограничават свободата на въртене и шаване по време на сън. Joy
Е,вече за гореописаните "връзвания" и аз имам негативно мнение. Има и едни каиши за прохождащи,с които съм виждала да разхождат децата по парковете точно като кученца /ако тръгнат да падат, да ги дръпнат/. Знам,че е улеснение за родителя, да не стои все приведен на две и да държи ръката на детето, но въпреки това не ми харесва,грозно ми е Naughty

# 121
  • Мнения: 160
Аз не съм връзвала Гого, защото мисля, че това не е обезопасяване, а засилване на опасността да се наранят - никога не знаеш как ще реагира детето.  Видях една майка на дете, което беше в болницата заедно с нас, която го е връзвала за шкаф и обясняваше как си било стегнало крака докато се дърпало и крака му бил почнал да става морав.
Не искам да се включвам в дискусията за въздействието върху психиката на децата, но от гледна точка на безопасност - това не е решение.
И малко ОФФ: за пореден път се убеждавам, че някои форумки палят на четвърт оборот. По-спокойно бе хора - щадете си нервите. Hug

# 122
  • Мнения: 8 769
Не съм си връзвала децата, и по-голяма дивотия от това е може би осоляването, вдигането за небцето, удължаването на вратлето и прочие подобности CrazyОбаче, братовчедка ми е била връзвана навремето, когато е била може би 4-5 годишна, за стълба на асмата (живот на село ви говоря), защото никой не е можел да си свърши спокойно работата от нейното буйстване Crazy Едва ли е стояла вързана по цял ден, но явно за поне малко, докато майка й успее да свърши нещо полезно.... Mr. Green

# 123
  • София
  • Мнения: 276
Преди хората не са разполагали с тези удобства.


Не бях се замисляла по този начин. Така погледнато не ми изглежда толкова варварско. Мъжът ми като бебе са го били вързали така, но дядо му като го видял, се възмутил, че не е куче да го връзват. Винаги ми е изглеждал абсурден този случай.

Това го казах в смисъл, че тогава на жената се е налагало да върши повече неща- не е имало перални, сушилни, микровълнови печки и т. н. Те са връзвали децата, за да свършат нещо, а не да почиват. В този ред на мисли искам да кажа, че не бих вързала детето си, въпреки, че той е голям дивак, но няма начин. Работата няма да ми избяга.

# 124
  • Мнения: 922
Възмутена съм, но за съжаление не съм учудена.... Не знам на тези хора как им е дошло на акъл това... То си е живо малтретиране на малолетни (ама се изказах, нали hahaha)...
Аз досега не съм ударила по дупето детето си, да не говорим за нещо по-сериозно Naughty... Твърдо съм против физическото и психическото насилие Crossing Arms...
По този повод... Свекър ми се позволи миналата седмица да дръпне (силно) ухото  newsm61на синът ми в мое присъствие, защото вдигал шум и щял да събуди сестра си... (при положение, че това изобщо не му влиза в работата ignore2)... Побеснях #2gunfire...  Да му дръпне ухото за глупост = да го завърже за масата (лично мнение)...
Затова не ме учудва нищо newsm45
НЯМА СИЛА, КОЯТО ДА МЕ УБЕДИ, ЧЕ НАСИЛИЕТО ВЪЗПИТАВА Naughty

# 125
  • Мнения: 3 447
Възмутена съм, но за съжаление не съм учудена.... Не знам на тези хора как им е дошло на акъл това... То си е живо малтретиране на малолетни (ама се изказах, нали hahaha)...
Аз досега не съм ударила по дупето детето си, да не говорим за нещо по-сериозно Naughty... Твърдо съм против физическото и психическото насилие Crossing Arms...
По този повод... Свекър ми се позволи миналата седмица да дръпне (силно) ухото  newsm61на синът ми в мое присъствие, защото вдигал шум и щял да събуди сестра си... (при положение, че това изобщо не му влиза в работата ignore2)... Побеснях #2gunfire...  Да му дръпне ухото за глупост = да го завърже за масата (лично мнение)...
Затова не ме учудва нищо newsm45
НЯМА СИЛА, КОЯТО ДА МЕ УБЕДИ, ЧЕ НАСИЛИЕТО ВЪЗПИТАВА Naughty
Защо смяташ, че физическото ограничаване на детето с цел осигуряване на безопасността му, е насилие? В такъв случай няма абсолютно никаква разлика между връзването за масата и столчето за кола. Детето не се ражда с изградени представи за добро и зло, за свобода и несвобода, чувство за собствено достойнство и чувство на унижение. Ние му изграждаме тези представи. Това, което може да го травмира, не е физическото му ограничаване, а мотивацията, с която то се прави - и обяснението, което ние му даваме. Ако вържеш детето си за наказание, защото е "лошо" - това вече със сигурност ще го травмира. И това вече заслужава силни думи като  изродско, садистично и т.н.

# 126
  • Мнения: 3 447
Пример:
Ако връзваш детето в столчето за кола, когато колата е в движение, това означава, че си отговорна майка.
Ако сложиш столчето за кола в килера и връзваш детето в него всеки път като направи беля, това означава, че си садистичен изрод.
Моля, правете разлика Peace

# 127
  • Мнения: 922
Защо смяташ, че физическото ограничаване на детето с цел осигуряване на безопасността му, е насилие? В такъв случай няма абсолютно никаква разлика между връзването за масата и столчето за кола. Детето не се ражда с изградени представи за добро и зло, за свобода и несвобода, чувство за собствено достойнство и чувство на унижение. Ние му изграждаме тези представи. Това, което може да го травмира, не е физическото му ограничаване, а мотивацията, с която то се прави - и обяснението, което ние му даваме. Ако вържеш детето си за наказание, защото е "лошо" - това вече със сигурност ще го травмира. И това вече заслужава силни думи като изродско, садистично и т.н.
Едно е физически да ограничиш детето с цел осигуряване на безопасността му (в столче за кола - когато шофираш, кошара - когато е още твърде малко, за да си играе свободно на пода, легло с решетка - за да не се търкулне докато спи), а съвсем друго е:
Цитат
връзвали ги с връвчица за крака на масата, така че да не могат да ходят на далеч  и да правят бели
- че нали е дете, може ли без бели
Моето мнение е, че: едно е да предпазваме децата си, друго е да ги ограничаваме, за да не правят бели. Хайде сега да ги поставим в "бяла стая"
 Peace

# 128
# 129
  • София
  • Мнения: 2 901
Ей, Дона, тъкмо да се изкажа и ти развя байрака! Между дригото, и аз повече те харесвам от преди - много добре излагаш доводите си и да ти кажа, права си за повечето от нещата! да не кажа "за всичко", че може и да не съм дочела нещо и ще ме бият...

Не, не връзвам детето си и засега нямам намерение, но не смятам, че връзването с връвчица са го правили само зада свършат някаква работа, а и за да не се нарани детето, докато щъка наоколо. Дъщеря ми си защипа пръста на чекмеджето, докато й показвах какво има тя там - ий така, както я държах собственоръчно тя просто бутна чекмеджето да се затвори и си остави пръстчето вътре. А колко много други неща могат да си причинят децата, докато вършеят наоколо.

И извинявайте, но не съм се стискала чак толкова - чак пък истерия, за половин минута да не можеш да отидеш до тоалетната! Да, веднъж пишках с нея (как съм се обувала и събувала си е мой проблем), но някой път направо си я оставям в креватчето и тичам към тоалетната!

# 130
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
При положение, че хората са измислили кошарите за игра и люлките, не виждам смисъл да я връзвам  Rolling Eyes
а и не съм чувала досега за такъв метод  newsm78 за ограничаване на детето

# 131
  • София
  • Мнения: 6 263
Не, не го връзвам и не бих го направила. Но го оставям в кошарката да си играе, докато измия чиниите примерно (и той не плаче, а си играе понякога по 2 ч.). Просто едно време са нямали тези удобства, с които ние имаме щастието да разполагаме сега. Звучи гадничко наистина, но май са нямали друг избор. newsm78

Виж в наши дни да си вържеш детето, за да излезеш навън или да прекопаеш градината си е вече #2gunfireсъвсем друго.

# 132
  • Мнения: 5 370
   Напълно подкрепям мненията на Дона.
   Сърдечко, отдавна те харесвам, но мисля, че в случая грешиш като изместваш темата за връзването на крачето:
   
Няма нищо, което да може да бъде подминато с лека ръка в детската възраст-било то шамари, бой, наказания, затваряне на тъмно или други подобни.
   Мисля, че нещата не могат да бъдат смесвани.. Смятам, че сега (макар по "по цивилизован" според вас начин) свободата на малките деца също се ограничава с цел тяхната безопастност. Което не е равносилно на побой над тях.
Не, Мечо Пух, не се опитах да изместя темата-сега ще се поясня.
Тук се цитираха "бивши" деца , които са били връзвани за връвчица в една вече съзнателна възраст-3-4-5 годинки, когато детето може не само да изпадне в истерия и да плаче за мама, ами....много добре да запомни този акт. Та затова си позволих да си пусна мислите в тая посока, която си цитирала в постинга си. А не че съм искала да изместя в друга плоскост темата.

# 133
  • Мнения: 46 547
Пример:
Ако връзваш детето в столчето за кола, когато колата е в движение, това означава, че си отговорна майка.
Ако сложиш столчето за кола в килера и връзваш детето в него всеки път като направи беля, това означава, че си садистичен изрод.
Моля, правете разлика Peace

Мда, разликата е голяма, в първият случай спасяваш живот, във втория упражняваш психически тормоз.

Общи условия

Активация на акаунт