Видях дух!

  • 19 672
  • 375
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: X
Благодаря ви за мненията.   bouquet

# 316
  • Мнения: 6 365
Та пак, внимавай с индийците, те са шарени и екзотични, може
да те главозамаят.

# 317
  • Мнения: X
Ок, благодаря!  Hug Макар че аз си падам по по-простичките и спокойни неща.
Явно не съм си формулирала добре нуждите, явно нямам нужда точно от медитация, а по-скоро от релаксация, засега. Изясних си нещата, благодаря ви.   bouquet

Андариел, благодаря за съвета, но той не е съвсем по моята ситуация. В други случаи сигурно е по-приложим, но няма да обяснявам, не е темата за това.   bouquet

# 318
  • Мнения: 62
Какво очаквах и аз в тема с такова заглавие... Надявам се да не ми проговорят духовете и на мен Crazy

Че то не е страшно. Само звучи страшно и откачено, като много други неща преди да ни се случат.

# 319
  • Мнения: 6 365
Към рационалните: не е рационално да казваш "такова животно нема".

Рационално е да погледнеш и да видиш в такава една странна тема
дали няма нещо реално и разумно.

Има, премного. За който вижда решението.

# 320
  • Мнения: 2 761
... всичко идва от материята, т.е. от съвсем материалния израз на мозъчната тъкан в черепната кутия. Най-малкото като се бъгне физическата субстанция, и веднага нещо в ума отива на кино (специално за теб, Мамасита, идеите, тръгващи от Декарт за brain and mind  Wink) Разните духовни преживявания имат в основата си биология и за подправка вяра.
Peace
Идеята, че нечий мозък може да работи на "друга честота" и да регистрира данни, които другите не могат, са абсолютно несериозни. Никой не може да надскочи физическите си възможности.

По-добре да препрочетете физиката,тогава може да ви се изясни понятието материя,а оттам да ви светнат и процесите в мозъка.Материята от къде се е взела???
И изобщо не става дума за идея.Стойностите са измерими дори с техника.Мозъците работят на различни честоти,съответно и на физическо и психическо ниво възможностите са различни.

Относно животните и човека:
„След това рече бог: да сътворим човек по Наш образ, (и) по Наше подобие; и да господства над морските риби и над небесните птици, (и над зверовете) и над добитъка, и над цялата земя, и над всички гадини, които пълзят по земята.”

Айде да видим сега какво е имал впредвид "Създателя" с това господство.На първо време да забравим за дaрвинизма,иначе откина още незнам си колко страници.

# 321
  • Мнения: 8 857
Казал го е за нетленната част, защото само тя е по образ и подобие Негово.

# 322
  • Мнения: 6 365
Аз, аз!

Под "господство" се има предвид, че човек има най-фино възприятие
и най-много акъл, затова трябва да се грижи и всички останали твари
да се държат прилично, да ги селектира да са сладки, пухкави и прекрасни,
за да може Земята пак да стане райска градина.

Има се предвид еволюция, ръководена от съзнанието, а не от
обикновените еволюционни сили, които са гадни и отнемат много време.

Познах ли?

# 323
  • Мнения: 2 761
Имаш добре,следващият!  Grinning

# 324
  • София
  • Мнения: 62 595

Поне за мозъка не е установено да е някакъв друг вид материя от обичайната в биологията, нито да е от анти-материя, нито нищо. Като му спреш кръвния поток и кислорода, мозъкът умира най-физически.
А щом намесваме и "по свой образ и подобие", съвсем отиде конЯ У рЯката! Да дойдат древните астронавти!

А в училище имаше и хора, които все се опитваха да измислят нова математика, но и така не си решаваха елементарните задачи.

# 325
  • Мнения: 723
Образът го има, подобието не. Защо, нямам идея, всъщност може да имам много идеи. Mr. Green
Надявам се, никой не разбира понятието един ден, като един ден.
За да има енергия винаги трябва да има материя, дори и една молекула.
Енергията е характеристика на материята. При големия взрив как са се случили нещата, е сложно. Там един квант, който всъщност е нищо, работи като нещо...... Simple Smile
И така нататък. Хубава вечер на всички Simple Smile

# 326
  • Мнения: 1 262
Аксиома: колкото по-вдървена е гледната точка на човека, толкова
повече се страхува от алтернативни преживявания.

  Joy Toва много ме израдва и ще се постарая да го запомня и използвам при случай.  Wink Виждането на Мамам-Ам съвпада с моето. Много интересна тема, жалко че нямам достатъчно време да я следя.  Simple Smile

# 327
  • Мнения: 2 761
Човекът е животно, което явно не е създадено за духовен мир, най-малкото защото трябва да оцелява и има предостатъчно неща, с които трябва да се справи.

.
А щом намесваме и "по свой образ и подобие", съвсем отиде конЯ У рЯката!

Сега сигурно е ясно защо го намесих.Особено ако се изчете цялото и се поразсъждава.Замисълът е, човек да е нещо повече от неспокойно животно,вкопчено в "кокaла".Но ти не помръдваш от материята...

За да има енергия винаги трябва да има материя, дори и една молекула.

Не е задължително,обратното обаче е.Материята е сгъстена енергия.Мисълта също е енергия,но не е материална.

# 328
  • София
  • Мнения: 62 595
Борбата винаги е за кокала. Дори в тази тема, само дето кокалът е кой е прав и кой е крив. Накрая всичко опира до една материя и най-лесно се разбира, когато на човек му бъде отнето по някакви причини всичкото съвършенство, което той всъщност никога не е имал. Някак не върви да се самовъзприемаме катто поредния биологичен вид, направо не е редно! Дрруго си е да погалим детското си самолюбие, че сме венецът на нечий висш замисъл. Така като гледам, доста сме бъгави като конструкция, просто имаме късмет, че не сме съвсем капО и не можем да се гътнем от всеки бъг.

# 329
  • Мнения: 2 761
Борба за виртуални какали не водя,забавлявам се. Какво общо пък има съвършенството с материята?Aко говориш за твоята конструкция не оспорвам-може да си казваш истината.Та не е чудно това потъване в черногледство-то върви в комплект.Аз отивам да обменям хубава енергия на друго място. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт