Видях дух!

  • 19 651
  • 375
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 543
Материята е сгъстена енергия.

 Сега остава да обясниш как се сгъстява енергия.

# 331
  • Мнения: 29
Един приятел ми каза в бг мама можеш да намериш всичко, явно наистина е така Grinning

# 332
  • Мнения: 2 761
Материята е сгъстена енергия.

 Сега остава да обясниш как се сгъстява енергия.

Това,което трепти на ниска честота се вижда като сгъстена енергия,високите честоти не се виждат.Как се сгъстява енегрия?Зависи дали има нужната изначална енергия да се сгъсти-понякога не става. Simple Smile Всяка клетка в човешкото тяло вибрира с различна честота,оттам може и да се мери.

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Материята е сгъстена енергия.

 Сега остава да обясниш как се сгъстява енергия.

Това,което трепти на ниска честота се вижда като сгъстена енергия,високите честоти не се виждат.Как се сгъстява енегрия?Зависи дали има нужната изначална енергия да се сгъсти-понякога не става. Simple Smile Всяка клетка в човешкото тяло вибрира с различна честота,оттам може и да се мери.
Shocked hahaha hahaha hahaha hahaha

# 334
  • София
  • Мнения: 62 595
За пръв път чувам за сгъстяване на енергия, и че всяка клетка трепти с различна честота.  newsm78

# 335
  • Мнения: 2 761
Ами ти как си се пръкнала на този свят? Задействала се е енергия на триене между 2 тела.
 Като се търкат 2 пръчки не палят ли огън?
За трептенето си прочети-има информация.

# 336
  • София
  • Мнения: 62 595
А? Яйцеклетката и сперматозоидът са се трили и какво?

# 337
  • Мнения: 723
Мда. Възможно е между материя и енергия да няма разлика.
Възможно е, обаче, елементарнити частици, да не са най-елементарните. И пак ще генерират енергия Simple Smile Това за трептенето и за различните честоти на трептене, го приемам. Приемам, че става енергообмен между тях.
Както виждате, приемам много неща Simple Smile. Но категорично мнение по тези въпроси- нямам.Вероятно съм невежа.
Предният ми пост беше шега. Нахвърляни различни теории, да стане весело Simple Smile

# 338
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Физиката на субатомните частици я има, я няма хиляда души в света да я разбират. Връзката материя-енергия, страхувам се, че не е по силите на съфорумката Ор, нито по моите. Обаче това което говори за "вибриране на клетки в човешкото тяло" е глупост. Подозирам, че е бляла докато се и преподавали за предаване на нервен сигнал, което представлява промяна в поляритета от двете страни на клетъчна мембрана (електричество демек). Ама клетката не вибрира.

# 339
  • Мнения: 723
И метафизиката приемам. Затова става толкова объркано Mr. Green

# 340
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Уловихте ли духа, бре? Ако го хванете, дръннете ми едно лично със снимка и подпис. За Саня.

# 341
  • Мнения: 8 827
Мен повече ме интересува дали авторката още влиза и чете. Иска ми се да разбере кой е този "дух", който е видяла. Мамасита вече подхвърли идеята, но предполагам, че жената няма да разбере. Важно е за нея, нас, останалите, изобщо не ни засяга, всичко е насочено към нея.

# 342
  • Мнения: 1 262
Физиката на субатомните частици я има, я няма хиляда души в света да я разбират. Връзката материя-енергия, страхувам се, че не е по силите на съфорумката Ор, нито по моите. Обаче това което говори за "вибриране на клетки в човешкото тяло" е глупост. Подозирам, че е бляла докато се и преподавали за предаване на нервен сигнал, което представлява промяна в поляритета от двете страни на клетъчна мембрана (електричество демек). Ама клетката не вибрира.
Чакайте сега, учили сме по физика, че всяко твърдо тяло е съставено от атоми с протони, електрони и неутрони, от които се хващам за електроните като най-лесно взаимодействащи с други електрони. Атомите образуват определена решетка, а между атомите има празно пространство. Което ще рече, че няма такова нещо като твърда материя и в действителност всичко е енергия, която вибрира с определена честота. Но дали може да се сгъстява не знам...  newsm78 Може би при взаимодействие с друго тяло/енергия може да се появи нещо ново, с различна плътност/вибрация. Може и да греша де.

Последна редакция: сб, 07 дек 2013, 19:56 от HAPPY_QUEEN

# 343
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Оф, освен електрона в ядрото на атома има протони. Това е другата половина на урока. Атомът се състои от протонно ядро и електронна обвивка. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%82%D0%BE%D0%BC

# 344
  • Мнения: 29
Това за енергиите са дълга и широка тема и теория, а какво се казва:

Когато на практика всичко работи, теорията не може да го обясни защо;
Когато на теория е всичко наред, на практика не работи;

За трептенето на електроните едно едно обяснение: Всяка молекула има няколко нива с електрони. Нивата от по-горен слой, са с по-голяма енергия.  Има два варианта: когато попадне светлина върху молекулата, електроните от долен слой вземат енергия от светлината, и преминават в по-горен слой. Това е поглъщане на светлина, Бялата светлина има всички цветове, но като свети лимон, се отразява само жълтия цвят, останалите цветове (честоти с които трепти светлината) се поглъщат.
Втори вариант: когато електрон от горен слой, отдаде енергия, той преминава в по-долен слой (защото става с по-малко енергия) а енергията се отдава под формата на светлина. Това е отдаване на светлина.
Тези неща обаче нямат нищо общо със снимката. С това се обяснява че светлината е енергия т.е електромагнитна вълна и как тя се отдава и поглъща от предмети т.е молекули. На мен това ми е интересно защото е физика но на вас на дали


електорните от по-горен слой

Общи условия

Активация на акаунт