Да се оплачем...

  • 7 271 807
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 27 660
  • Мнения: 3 052
Бабите и дядовците не са задължени по дефолт да обичат еднакво всичките си внуци, както и да ги обгрижват по един и същ начин. Не казвам, че е правилно, даже ми е малко странно това, но още не съм станала баба и не знам какви са чувствата, които се изпитват. Имала съм подобна ситуация с детето на първия ми съпруг от предишен брак и нашето дете. Свекърва ми определено държеше повече на другото дете, за грижи нямаше как, защото бяха разведени, но помагаше за нашето, когато можеше. Но, все се купуваха повече дрешки и подаръчета за първото, защото "да не се чувствало изоставено". А, това въобще не беше така, майката /която познавах/ имаше 2-ри мъж, 2-ро дете и се грижеха много добре и за двете. Просто оправдания, но какво можех да направя - трябваше да се карам с ММ, а за 10-20 лв. повече изобщо не си струваше.

По темата - имам огромна пералня за простиране, а всеки момент очаквам страхотна буря и сега ще се чудя къде какво да окачвам Mr. Green

# 27 661
  • Мнения: 48 074
Unknown16, при такива отношения много ще има да патите
Дистанцирайте се, какви сватби, какви простотии, какви пазарлъци за времето на свеки
Вие двамата сте семейство, скоро ще сте трима. Мислете как да се справяте сами, а останалите- само на празник за малко...
От личен опит ми е съвета Simple Smile Съвсем добронамерен Simple Smile
Моята свеки дори няма други внуци, но се "пази" за тях JoyJoyJoy Та бабите не е нужно да обичат изобщо внуците си, нито по равно, нито никак. Минала съм и през сватба с много роднини, и през бебета и какво ли не. Повярвай, колкото повече ги дистанцирате, толкова по-добре Simple Smile Хич не се занимавай с простотии Simple Smile

# 27 662
  • София
  • Мнения: 20 210
Бабите и дядовците не са задължени по дефолт да обичат еднакво всичките си внуци, както и да ги обгрижват по един и същ начин.
Не са задължени да ги обичат еднакво, така е. Обаче съвсем малко интелигентност е нужна, за да се държат човешки и да не избождат очите на всички с предпочитанията си. А точно такива хора много държат всички да разберат кого предпочитат и всячески го показват.  Confused

Unknown16, колкото повече си мълчиш и се опитваш да им угодиш, толкова повече ще ти скачат по главата. И аз от личен опит споделям - първият път си казваш "От мен да мине, да няма дрязги", вторият - "Хайде заради ММ ще стисна зъби", третият не успяваш да реагираш от проявената наглост... и неусетно се завърташ в омагьосан кръг. Постави някакви граници още в началото и не се съобразявай с всички, защото хем е невъзможно, хем ще е единствено за твоя сметка.

# 27 663
  • Мнения: 2 710
Много е гадно така да те.разиграват. На твое място би направила нещо напук. Например подписване само с кумовете или да отменя сватбата. Разбира се не те съветвам да правиш нещо подобно и се възхищавам на търпението ти.

# 27 664
  • Мнения: 15 960
Абе хич да не се впряга, като не иска, да не идва на сватбата дядото, той губи. Младите ще се оправят и без него.

# 27 665
  • Мнения: 4 275
Не разбрах, "дядото" е бащата на мъжът ли?

# 27 666
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 278
Не разбрах, "дядото" е бащата на мъжът ли?

май е дядото на мъжа. заради него са отложили сватбата за август, а той се сетил, че иска голяма сватба, разсърдил се и няма да дойде.

# 27 667
  • Мнения: 4 275
Много му здраве. Не стига, че заради него са изчакали толкова време и накрая да се откажеш е не безочие, а не знам какво... Виж, ако беше бащата на младоженеца, щеше да е неприятно.

# 27 668
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 185
И бащата да е, пак е безочливо. Да не сме в детската градина? Аман от чалъми и номера. За нищо на света не бих се съобразила с прищевките на някого по повод моята сватба, абсурд. Angry
Оплаквам се, че съм уморена, а е още вторник. Почивах три дни и сега едва се влача. Вчера с големи усилия избутах работния ден при все, че работата ми изобщо не е физически натоварваща, днес уж спах повече, но пак се усещам скапана. Бленувам да е петък. Rolling Eyes

# 27 669
  • Мнения: 48 074
Оплаквам се, че бях отпуска "цели" 5 дни, сега имам купища работа...но от вчера съм и с вирус, та едва се влача...и ПМС...да, чакам петъка и аз, че не се издържа Sad

# 27 670
  • Мнения: 9 838
Днес изобщо не ми е ден. Много тъпо.

# 27 671
  • Мнения: 4 872
В болница съм. Уж с час за прием , станала съм в 5 часа , за да пристигна на време , платих си четири цифрена сума на касата , а чаках 3 часа , за да ме приемат. И за късмет ми се падна най-приказливата съседка по легло Scream

# 27 672
  • Мнения: 48 074
Така е по болниците
Сигурни си попълнила и 20на документа Simple Smile
Чети си форума, и се разсейвай
Стискам палци всичко да е наред и бързо да се възстановиш

# 27 673
  • Мнения: X
Не ми е ден днес и на мен. Сутринта се изкиприх с едни сандали, които си бях купила в началото на лятото и като за първи ден обуване - така ми убиват, че чак ми се реве. Поне още не са ми направили пришки. Но не е късно - докато дойде време за прибира не и  това да стане.

# 27 674
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 534
Още не си ги разтъпкала сигурно, разходи ли се вкъщи с тях? Като закон е станало при мен, преди да понося обувките за пръв път навън, винаги се разхождам из нас няколко дни по-малко. (Peace)Онзи ден ми се случи същото, но краката в жегите ми се подуват, за разлика от теб се обзаведох с пришки и мазол. Като работех и стоях по цял ден на едно място, къде ми се схващаше д-то, къде краката ми бяха бомбок, а и "гадовете" ни задължаваха да сме на висок ток, ни жива, ни умряла се прибирах.

Marsia_K, скорошно оздравяване, този ужас го изпитах миналата седмица.Hug

Общи условия

Активация на акаунт