Да се оплачем...

  • 7 291 078
  • 65 224
  •   2
Отговори
# 30 480
  • Сф
  • Мнения: 4 824
Малката падна пред очите на баща си и си счупи предния зъб наполовина. Изби го и навътре. Боли я, кръв тече от венеца, не иска да яде. А утре трябва да я пусна за първи ден на ясла. Зъболекарката каза, че е ок, но ми е притеснено.

# 30 481
  • Бургас
  • Мнения: 16 599
Моя и той преди 2-3 години  си счупи предния зъб на едно желязно влакче. Скоро ще трябва да ги сменя зъбчетата.

# 30 482
  • Мнения: 22 036
Моя дребосък и той от вчера е със сополакита ....


Ох, Карз извинявай, ама така ме разхили. Като на гръцки го докара Simple Smile. Да му минават бързо сополакитата, а ти едно сурваалаки да спретне

# 30 483
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Мираж, ужас. Случват се такива неща. Дъщеря ми отнесе едно платно за сърф в главата, докато беше в ръцете на баща си. Отново под неговите грижи изби една дъска с чело, ходи 10 дни със синьозеленалилава цицина. Изобщо като пиша, май вече ме е страх да я оставям с него. Та успокой се и успех с адаптацията.
Бързо оздравявани на всички с оплаквания.

# 30 484
  • Мнения: 4 518
Вчера разбрах, че 6-годишният ми братовчед е искал да се самоубива Sad
Той не получава никаква любов. Майка му и баща му са разделени (не са разведени още) и майка му е в София, баща му редовно ходи до Америка, а той живее в Плевен с баба си и двамата си братя. На баба ми не ѝ се занимава, само им вика да се махат. Големия му брат не им обръща много внимание, тийнейджър е. Малкия пък е доста голям егоист. Той е много мило, умно и чувствително дете, в детската градина му се подиграват на расова основа (половин филипинец е), взимат му играчките, обиждат го, даже са го удряли.... И така детето не получава любов от никъде. Вчера разбрах, че това се е случило преди половин месец, майка ми е искала да го вземе при нея за няколко дни, ние с мъжа ми искаме да го вземем докато баща му се върне поне. Да, ама не...ако го вземем майка му ще разбере и ще го използва срещу баща им при развода, ще го настройва срещу нас и общо взето взимането ще има повече негативен резултат. Освен това не искаме да го разделяме от брат му.
Много мъчно ми стана за детето, няма и какво да направя. Знам, че вуйчо ми има вина, баба ми също. Вуйчо не може да си позволи да не ходи в Америка, баба ми ги предупреди, че деца не иска да гледа. Вуйчо ѝ взе помощница, но тя не става, любов му трябва на детето. Майка им не иска да ги гледа. Всъщност иска, но срещу заплащане и то не малко. И така от всичките столове, децата останаха на земята.

# 30 485
  • Мнения: 69 344
Ако съм съдия...не виждам на кого ще присъдя родителските права.. Rolling Eyes

# 30 486
  • Мнения: 4 518
Ако съм съдия...не виждам на кого ще присъдя родителските права.. Rolling Eyes

За жалост и аз. Вуйчо ги обича, сигурна съм в това, но около половината от годината не може да е с тях. Осигурил е хора, които да ги гледат, но не и хора, които да ги обичат. Майка им ги тъпче с ориз, ядат с пръсти, тя няма условия и пари да ги гледа. Когато се родиха децата положението беше много различно, но сега се чудя защо ги правиха тези деца.

# 30 487
  • Мнения: 6 015
А защо не може да са с баща си, когато пътува до Америка и живее там?

# 30 488
  • Мнения: 12 773
Обърнете се към ОЗД с молба детето/ децата да бъде настанено при вас като "при близки и роднини". Ако наистина се случи нещо с детето ще си простите ли, че не сте се намесили?

# 30 489
  • Мнения: 69 344
Ква е тая баба бе....кръстя се вече. Като знам моята колко ни обича...

# 30 490
  • Мнения: 4 518
Мира, баща им замина преди около половин месец, скоро ще се върне за да ги вземе и ще отидат тримата там. Работи в посока да имат американско гражданство. Иначе вуйчо ми има фирма за превоз на стоки. И той се заби в камиона...така че там не е подходящо за тях. Предполагам, че докато са там няма да пътува, не знам.
Не, няма да си го простя. Никой от нас няма да си го прости. Той сега е по-добре, вече не говори такива неща, но аз знам, че не е щастлив. Искам да го взема, но не искам вуйчо да си загуби попечителството.
Баба ни ни обича също, просто вече е възрастна, инвалид е и колкото и да не иска, ги гледа. Честно казано и аз на 70 не бих искала да гледам деца. Да идват да ги виждам да, но да ги гледам аз... Освен това тя е с ампутиран крак, как ще ги гледа? Какво ще им даде. Същата жена преди 15 години се качи да кара колело за да ми покаже, че не е страшно. Трудно ми е да Ви обясня, но нещата не са черно и бяло. Всички в тази ситуация са виновни, но и невинни, а накрая децата страдат...

# 30 491
  • Мнения: 15 960
А защо вуйчо ти да загуби попечителството, ако вие го вземете това дете, майка им нали не иска да ги гледа?

# 30 492
  • Мнения: 4 518
Майка им иска да ги гледа срещу пари сега. По време на развода ще направи всичко възможно за да затрудни развода и според мен няма да даде децата лесно. Доколкото знам в повечето случаи децата отиват при майката, а вуйчо ги иска, обича ги. Опита се да започне бизнес тук за да живее само тук, но не се получи. Та ако дойде при мен, тя със сигурност ще разбере и ще каже "ето той не се справя и ги е пратил при тях да го гледа някой си". Не искам и да ги разделям, няма да им се отрази добре. Ние апартамент нямаме, сега купуваме и две деца как да вземем без апартамент?  За едно ще измислим начин, но с две ще ни дойде в повече. Да не говорим, че не сме подготвени, даже не знам какво означава да си подготвен. Ние сме много привързано семейство, искам да помогна. Може да нямам много, но любов знам, че мога да му дам.
Сега казват, че е добре, скоро баща им се прибира, предполагам, че няма да остави нещата така. Вероятно от обясненията ми изглежда много безотговорен човек, но не е така.

# 30 493
  • Мнения: 12 773
Тогава намери начин да отидеш ти при баба си да им помогнеш. Те и сега са с баба си, а не с баща си. Не виждам голяма  разлика дали са с недееспособната си баба или с млада и жизнена братовчедка. Все сте роднини, не сте чужди хора. Когато аз съм в затруднено положение ме питат "нямаш ли роднини да вземат детето докато ти си в болница с другото?". Това значи ли, че не се справям. Всеки се справя както може - един сам друг с помощта на роднини, трети с помощта на детегледачка, четвърти с помощта на приятели... А очевидно и майката не се справя добре, щом децата не са при нея и не пролага адекватни грижи за тях. В съда ще има битка за родителските права, ще се вадят кирливи ризи идокато съдът отсъди детето при кога ще бъде? В детската градина тормоз, в къщи нежелано, подхвърляно тук и там. Дано вуйчо ти по-скоро си реши пробремите, защото в тази ситуация е застрашено психическото здраве на детенцето.

# 30 494
  • Мнения: 15 960
Е, няма да ги даде лесно, ама иска да си гледа децата срещу пари... Объркала е държавата. Като не може да ги гледа, ги дава на бащата.

Общи условия

Активация на акаунт