Да се оплачем...

  • 7 271 198
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 40 935
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 508
Децата, ако усетят, че едно дете поддава на провокации, продължават да го дразнят. Ако не-продължават да търсят следваща жертва. Така, че дори и Симона да е по-лесно ранима и да е по-различна в някакъв смисъл-музика, която обича, стил, който предпочита при дрехите-е достатъчен, за да бъде набелязана за цел.

# 40 936
  • Мнения: 11 573
Болна ми е тази тема- за агресията.
Дано класната е на ниво  и разреши нещата.
Скрит текст:
Моят е агресивен- стана такъв като попадна в този си клас. Беше, но вече е черната овца- предизвикват го, той не казва на госпожите,
 отвръща. Винаги той е виновен. Малките дами го смотват в ъгъла, той ги плюе или рита, те се оплакват, той е наказания.
 

# 40 937
  • Мнения: 7 325
какви точно са нещата при симона ние само можем да гадаем. имам наблюдения и от моите деца и от познати и смятам, че нещата почти никога не са едностранни. затова смятам, че трябва да се намесят родителите и учителите.

# 40 938
  • Мнения: 3 732
всички ме отблъскват в училище  и ме смятат за виновна  всички са гадове  и  искам  да се махна от там  и да отида в друго училище  .  майка   ми  има една приятелка която ме дразни    има едно момиче от втори клас  което каза едно момиче да ми счупи шнолата и тя го направи после всички се сабраха от вън и ме обиждаха  и госпожата каза че аз съм виновна и ме наказа без причина когато  се похвалих на мой съученички че имам нова дреха те казаха че е от втора употреба и  че живея в бокочарник  момиче съ казвам се симона
На колко години си?
Къде точно учиш?
Разкажи малко за семейството си.
Защо пишеш толкова неграмотно?

# 40 939
  • Мнения: 4 518
Ария, не защитавам приятелката в никакъв случай! Представям си ситуация, в която след първото ти раждане си ми казала "отидох късно, нямаше време за упойка" и сега си бъбрим за предстоящото раждане. Еми, може би и аз бих го казала, а след твоя отговор бих попитала "не боли ли много" по-скоро от интерес, а не за да се бъркам. Пак казвам, че не я защитавам, не знам какъв е бил тона, но предполагам, че щом си останала с такова чувство, явно е бил настъпателен и едва ли не назидателен. Аз не съм раждала, но съм се опитвала да подкрепям всички близки до мен жени, които са минали през това и понякога опитвайки да бъдеш до някого, се получава точно обратното, особено когато не си минал през това. Да, ще кажеш да не се бърка тогава, но все пак и затова са приятелите.

# 40 940
  • Мнения: X
Не мога да заспя... И така всяка вечер. Днес не можах да стана да събудя детето за урок по изобразително.  Успах се.

# 40 941
  • Мнения: 1 557
Plava, не мисля че е редно да подтикваш дете във форум да ти разказва повече за семейството си и къде точно учи. Колкото по-анонимно е едно дете в мрежата, толкова по-добре за него.

# 40 942
  • Мнения: 3 732
Plava, не мисля че е редно да подтикваш дете във форум да ти разказва повече за семейството си и къде точно учи. Колкото по-анонимно е едно дете в мрежата, толкова по-добре за него.
Права си, энам.

Но как

# 40 943
  • Мнения: 3 732
Plava, не мисля че е редно да подтикваш дете във форум да ти разказва повече за семейството си и къде точно учи. Колкото по-анонимно е едно дете в мрежата, толкова по-добре за него.
Права си, энам.

Но как да помогнем на детето?

# 40 944
  • Мнения: 12 463
Симонка, разказвала ли си в къщи какво става в училище и как се чувстваш?
Това от първи клас ли е започнало или сега?
Имате ли в училище педагогически съветник или психолог? Ако имате потърси ги и си сподели проблема. Не се страхувай, ще те изслушат и ще направят каквото е нужно да помогнат.
Имаш ли приятелка или приятел в клас? Ами в съседен клас?


Да се оплача и аз. Имам приятелка, на която напоследък все нещо й е криво, все нещо не й е както трябва и все някой й е виновен, подценява я и т.н и т.н. На 8-и март се свързвам с нея да я питам за графика й за 22-и, когато е РД на детето ми. Тя ми се троска. Все пак се съобразявам с нея и още една майка и организирам в събота вечерта от 18ч в детски център близо до дома ми. Че като кипна. Точно там ли, далеко й било, преди дни щели да разбият главата на детето й на някакъв РД, нямало да дойде... Снощи все пак дойде. Ама намусена, демонстрираща от вратата нежеланието си. Скара се с детето на влизане, а по-късно я викнаха, че малкият счупил една кутия за играчки. Направиха световен проблем - и персоналът на центъра и тя с нейната реакция. В пълния детски център! Пред децата! Намесих се, казах им, че не е правилно да търсят майката, при положение, че аз съм домакинята и ако има проблем аз ще го уредя. Доста време им отне докато вдянат за какво им говоря. Накрая уж като компенсация ми поднасят извинения, че не са се обърнали към мен и не таксуват допълнително над втория час децата. Само че горчивия привкус остава. И от отношението на приятелката, която си тръгна сърдита, заявявайки, че няма да дойде повече на РД на децата ми, а е кръстница на Лъчи, и от панаира на служителките заради една амортизирана вече кутия и нарочването на едно 4-,годишно дете за проблемно, понеже нанесло щета. Не можаха да развалят празника на моето дете и гостенчетата, но на мен определено ми вгорчиха вечерта.

Последна редакция: нд, 25 мар 2018, 08:19 от Mama Ru

# 40 945
  • Мнения: 13 087
Fairy, подразни ме пищенето колко било страшно. В 8 мия месец наистина  нямам нужда някой да ми напомня колко боли раждането. 😒 Тази ми приятелка иначе много обича да се превзема. Например за обикновенни изследвания води мъжа си с нея, пищи когато трябва да и взимат кръв, ама като казвам пищи, наистина пищи.  На зъболекар няма да ви разказвам какво приключение е с нея. До един момент, я разбирах и мислех, че има фобии, след това разбрах, че това е неиния начин да привлича внимание.

Оплаквам се, че не можах да спя. Повдигаше ми се през цялата нощ, даже ставах да повръщам. 😒

# 40 946
  • Мнения: 35 168
Mama Ru, явно ма родители, които се държат по-детински и от децата си.. Изводите си си ги направила сама..Важното е, че не с е еотразило на настроението на детето.

# 40 947
  • Мнения: 69 163
Трябва да се боядисвам, а ужасно ме мързииии....Confused

# 40 948
  • Мнения: 12 463
Mama Ru, явно ма родители, които се държат по-детински и от децата си.. Изводите си си ги направила сама..Важното е, че не с е еотразило на настроението на детето.
На моето - не, той дори не забеляза. Останалите гостенчета също. Но ми дожаля за нейното. Детето не заслужаваше това.

Последна редакция: нд, 25 мар 2018, 13:57 от Mama Ru

# 40 949
  • Мнения: 1
Не купувайте скъпите съдове на "delimano".
Вчера, в навечерието на Благовещение купихме емайлирана тава на жена ми. Нали е майка. Беше гледала много за тази тава. В Кауфланд струва 40 лв. За да я обслужа преди ползване прочетох ситния шрифт отвътре на картона. О изненада. Тя се ползва до 230 градуса. Не се докосва с нож, а само с пластмасови и дървени лопатки. Мие се с мека гъба. И още куп забрани, като, ако се надраска, рекламация не се приема. По-добре да бяхме купили тава от "Оборище" за 10 лв. За две години гаранция щяхме да имаме четири тави.

Общи условия

Активация на акаунт