Да се оплачем...

  • 7 290 820
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 43 800
  • Мнения: 48 207
https://www.kik-info.com/spravochnik/osigurovki-i-danaci-za-2018.php
Един работещ на трудов договор плаща до 83,20 лева лична здравна на месец( 3,2% от осигурителния доход , а макс. осигурителен доход е до 2600 лева). Работодателят пък плаща 4,8% от до 2600 лева- макс. 124,80 лева. Или общо за едно лице със заплата около и над 2600 лева се внасят 208 лева здравни осигуровки. Останалите са отделно. Не е малко
Самоосигуряващите се могат да се осигуряват на минимум 510 лева. Ако се осигуряваш на толкова, внасяш по-малко здравни, да

# 43 801
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 375
Чакайте, че аз нещо не разбрах. Светнете ме, моля. Самоосигуряваща съм, собственик на фирмата си, демек нямам работодател, който да ми поема част от осигуровките, аз си ги плащам. Здравните ми на месец са между 20 и 30 лв. Останалото са социални. Откъде дойдоха тия 100 лв здравни?

ето калкулатор Simple Smile http://www.calculator.bg/1/zdravni_vnoski.html#det

 за месец март.
Самоосигуряващо се лице по:
чл. 40 ал. 5 - 2018 - 16.98
по чл. 40, ал. 1, ЕТ и др. - 33.95

останалите са според заплатата.

# 43 802
  • София
  • Мнения: 9 850
И моите здравни са към 100лв месечно, мога да покажа фиш, ако някой не вярва.

Ужасявам се от мисълта, че трябва да ходя на лекар пак, за да искам направления. Не ми е особено приятно да зависна пред кабинета на ЛЛ, още по-малко ми е приятно да зависна пред кабинетите на специалисти, но когато се налага...

И да се оплача, че пак не можах да спя, накрая окончателно се разбудих в 5.30 и сега ми е едно никакво. До довечера идея си нямам как ще издържа.

# 43 803
  • Мнения: 9 196
Няма здравна вноска 100 лева в България. Дори ако си на МАКСИМАЛНИЯ осигурителен доход не стигаш 100.

# 43 804
  • Мнения: 21 332
И аз не мога да спя и трябва да взимам  направление за невролог отново и най-вероятно пак на ЯМР ...не знам какво ми има вече.

# 43 805
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Здравните ги броя в графа - държавен рекет. Едно направление не съм взела, не съм и търсила. Не мога да се занимавам с простотии. Като ми трябва лекар намирам специалист и отивам веднага.
Оплаквам се също от безсънние. Вечер съм дроб, но сутринта само да просветне и скачам. Аман.

# 43 806
  • Мнения: 1 985
И аз не се занимавам с никакви лични лекари. Нито за мен, нито за детето. Организацията е на толкова нулево ниво, че нямам нерви да чакам и да си губя времето сред болни. Като се наложи, плащам като поп и толкоз.
Аз се оплаквам от хлапето пак. Много е палава, хора. Снощи бяхме на гости на приятели с дете на същата възраст. Е това детенце си седя кротко, игра си с играчките, нашата Фурия само на полилея не се качи. Да не говорим, че в радостта си издава такива звукове, че другото дете непрестанно се плашеше. На нашата обаче това още повече и правеше кеф, та само търчи и крещи. Да ми е жива и здрава, радвам се, че е толкова будна, жива и енергична, обаче ми спира тока. Дано се кротне към пубертета. Heart Eyes Stuck Out Tongue Winking Eye

# 43 807
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Няма здравна вноска 100 лева в България. Дори ако си на МАКСИМАЛНИЯ осигурителен доход не стигаш 100.

Вноската от работник и работодател е 8%. Ако осиг. доход е 1250 лева е точно 100 лева. 1250лв*8%.
Така, че има.

# 43 808
  • София
  • Мнения: 9 850
Ей сега ми досаждаха от Мтел. Питам може ли да си помисля няколко дни, те: ами, може, но кажете какво ви кара да се колебаете? Викам: ами, искам да помисля просто, ама тя офертата била валидна сега... Thinking #Cussing out

# 43 809
  • Мнения: 1 985
Ей сега ми досаждаха от Мтел. Питам може ли да си помисля няколко дни, те: ами, може, но кажете какво ви кара да се колебаете? Викам: ами, искам да помисля просто, ама тя офертата била валидна сега... Thinking #Cussing out
Тея па...
Най- щастливият ден в живота ми беше като се разведох с тях.

# 43 810
  • Мнения: 13 092
И аз ще се развеждам с тях на есен. Тогава ми изтича договора. Не знам как ще се издържа тази игра на нерви. От сега съм подготвила за КЗП 😒 Лайк, как мина развода при теб?

# 43 811
  • Мнения: 2 760
Няма здравна вноска 100 лева в България. Дори ако си на МАКСИМАЛНИЯ осигурителен доход не стигаш 100.

Вноската от работник и работодател е 8%. Ако осиг. доход е 1250 лева е точно 100 лева. 1250лв*8%.
Така, че има.

Нещо такова е, да, около 97 лева моята част + тази на работодателя.
Няма кой знае какво значение, де.

Оплаквам се от болки в ухото, не мога да капя нищо, защото тъпанчето ми е спукано от години и не знам дали няма да си навредя допълнително. Не мога да се измъкна от работа и да ида на лекар.

# 43 812
  • Мнения: 69 301
Нещо през устата обезболяващо като нурофен, няма ли да свърши работа ?

# 43 813
  • Мнения: 547
Оплаквам се,че адски ми се спи.Легнах си в 22,30 и съм заспала веднага,а днес едвам станах.И тези дни е такъв задух и жега,че не се трае.Уж щеше да вали,да се разхлади..ама на!Нищо подобно.И незнам как ще изкарам днес цял ден на това бюро,място не си намирам,очите ми се затварят,а краката така ми се надуват от топлото,че имам чувството,че ще си пръсна обувките.Нямам търпение да дойде края на месеца,да си почина малко след това.
Е оплаках се,дано да ми поолекне Sad

# 43 814
  • Мнения: 2 760
Тета, Пих, дано подейства. Иначе е яко да си изкарвам въздух през ухото Joy
Два пъти ми го пукаха, първия път един приятел ме шибна без да иска, уж зарасна, а вторият път бившият ми съпруг ме засили в стената и вече не се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт