Да се оплачем...

  • 7 258 806
  • 65 224
  •   2
Отговори
# 48 390
  • Мнения: 5 435
И аз да се оплача - детето е пипнало въшки. Сърби ме главата денонощно само като си помисля. Третираме яко, чистим гниди като луди, обаче сагата продължава. Някой да е пробвал нещо наистина ефикасно, четох по-горе, че за бълхите дават лекарство от ветеринарна аптека? Вече две седмици и повече тече тая история.

Виприн и упорито чистене на гниди и въшки. Дъщеря ми като се овъши миналата година, в продължение на седмица всеки ден чистене и проверка. От тогава след баня, зад ушите и на тила пръскам вода за уста Листерин, не омазнява косата.

Донсита, я напиши някой ред за кучо.  Heart Eyes Каква порода е и лесно ли се гледа?  Hug

# 48 391
  • Мнения: 3 732
Като сте на вълна въшки, какво стана с Омикрон? Не съм го засичала да е писал скоро.

# 48 392
  • sf
  • Мнения: 10 194
Джак ръсел е 🙃  На мен ми е лесно, защото работното ми време е плаващо, но и да не беше, всичко е въпрос на организация. Ставането рано, разходките, почивките, има си и негативи, но пък радостта , която дават е безценна.

# 48 393
  • Мнения: 375
Баба почина и ми е много мъчно Sad

Кучето отново не уринира нормално и ми е толкова притеснено. На всичкото отгоре онзи ден повлече свекърва ми и сега тя е със счупена ръка.

Искам да свършва тази смотана година.

# 48 394
  • Мнения: X
След поредица подобни ...безумия
http://www.haskovo.net//images/news_images/2018/05/10/orig-45840050666406752.jpg

https://www.bulnews.bg/media/cache/article/uploads/be413df90919f … 872456157528.jpeg

http://zadupnitsa.com/wp-content/uploads/2015/04/14092014800.jpg

вече съм се снабдила с подобни
https://i.id24.bg//i/754877.jpg
и ще правя "подаръци" на всеки, нарушил и правилника, и спокойствието ми.
Като се отнася в 90 % за дамите-шАфьорки, защото нарушителките, които аз видях, бяха жени.
Това
https://m.netinfo.bg/media/images/32761/32761403/991-ratio-peshehodna-pyteka.jpg
е пешеходна зебра.
В правилника пише ИЗРИЧНО какво е и как се "ползва".
Моля, ограмотете се!
Оплаках се, за кой ли път!
Дано след N на брой повторения, има ефект в някой момент.



# 48 395
  • Мнения: 6 009
Би ли споделила откъде може да се поръча от стикерите? Smiling Imp

# 48 396
  • София
  • Мнения: 10 361
Наслушах се и се нагледах на безобразни истории за шофиране в български села. И ужасена, и отвратена съм.

# 48 397
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Sth, наистина скапана година. Съболезнования и силна прегръдка от мен!

# 48 398
  • Мнения: 1 553
Наслушах се и се нагледах на безобразни истории за шофиране в български села. И ужасена, и отвратена съм.

По селата е ужас, селяни и цигани без книжки карат като бесни и денем и нощем. Няма кой да ги спре.

# 48 399
  • София
  • Мнения: 20 148
Sth, моите съболезнования! Да е светло на душата й!  Flowers Rose

Grace, какъвто и да е препарат против въшки от аптеката ще ти свърши работа, за предпочитане е такъв с гребенче, защото гнидите нищо не ги убива и трябва да се махнат механично.  Peace

# 48 400
  • Мнения: 3 031
Независимо, че съм имала и имам куче, не го препоръчвам. Преди години имах далматинка, много си я обичах, но... независимо, че беше късокосместа, всички мебели с дамаска, на които се качваше, се бяха набили с косми. Когато идваха неочаквано гости покривах дивана и фотьойлите с хавлиени кърпи. Намирала съм косъмчета и по шкафове. Заради породата, имаше нужда от дълги разходки с тичане - сутрин за 1/2 ч. бившият ми съпруг, следобед - аз за около час и половина. През зимата бягах от работа в 16 ч., за да мога да се прибера, преоблека и да я изведа. Няма зима, няма дъжд, няма кал - навън бяхме. А, и изгриза краката на кухненските столове и масата, както и един кабел на фризера, как не я е ударил ток, не знам. Тогава още нямаше хотели за кучета, та на море - все по бунгала, ама тя си искаше в 7 ч. да си върши работата, така че почивка, не-почивка - ставаш и я разхождаш.

Сега /от 7 г./, не че бях забравила всичко това, но направих компромис заради втория ми съпруг. Малко, дългокосместо, ад е с това. Не носим черни дрехи, преди пране всичко се минава с четка, за да не се запуши филтъра на пералнята. По - кратки разходки /1 1/2 ч. на ден/, но колко кал и песъчинки падат при дъждовно време.... И миенето се прави 2 пъти на ден, след което и ваната се мие пак толкова. Лаенето - от време на време, но пронизително, направо ми спира мисълта в главата. Не обича да пътува с кола, което означава, че ние за тези 7 г. само един път сме пътували из страната /и то до Банско, за по-дълги разстояния не сме и помисляли/. За чужбина - плащаш - 20 лв./ден, за да го оставиш да бъде гледано.

Дали го обичам, да, разбира се, но не съм убедена, че това решение беше правилно все пак, твърде много задължения и най-вече в нашия случай, ограничения. Може би още при взимането, трябваше да го дам на обучение за основните неща, когато се усетих, казаха че е малко късно. Освен това, вет-а /защото го гледа 2 пъти за по седмица/, ми каза - здраво ти е кучето, но по характер е неврастеник, както и при хората имат различна емоционалност, ти просто си изтеглила "късата клечка".

Мисля, че за отглеждане в къщи най-добри са йоркитата. Техните косми са като човешките и няма такова падане и смяна на зимно-лятна космена покривка. Така поне са ми казвали хора в парка при разходките.

# 48 401
  • Мнения: 35 144
Кучето ми оглуша Sad И ми е толкова мъчно, защото това е признак, че е остаряла. Е толкова жилава, луда... И майка ми като ми го каза днес сякаш буца стои на гърлото ми. Привързвам се толкова много към животинки и хора, че я имам направо за моя сестра. Заедно сме от около 10 години. СИлно се надявам да не ни остави скоро...

За шофирането- ходихме до Вонеща вода. Ей, казвам ви от Русе до Бяла беше някакъв отврат шофирането. Основно румънците карат толкова ужасно!!! От Бяла до Търново и нататък беше много по-спокойно. Не случайно казват "пътя убиец" на пътя Русе-Бяла

# 48 402
  • София
  • Мнения: 5 970
Кой се оплакваше от надписана сметка в Мтел (А1)?
Нашата пък е платена  Crazy
Телефоните ни са във фирмена група. Онзи ден, човекът който отговаря за плащането, отишъл да плаща в офис както обикновено. Там му казали, че сметката е платена и няма нищо за плащане (обикновено е ок. 400 лв, плюс-минус). Била платена на ПОС терминал. Кой я е платил, как е станала грешката, никой не може да каже. Скътахме парите за по-нататък, когато се открие грешката и ще трябва да си платим сметката  Joy
Какво толкова правят, хич не са ми ясни  ooooh! Едно име не могат да сменят като хората! Ще направят абонатите луди  Thinking
Това не знам оплакване ли е, какво е, но си е пак разправия  Crazy

# 48 403
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И аз се оплаквам от А1 - от сутринта никой не може да ми се обади и аз не мога да се обадя. Директно изключва с надпис разговорът завършен. Значи от ерата на пейджърите съм им абонат, защото първо имах такъв 99-2000год. Баща ми е още с първия ми номер и никога не съм била на друг оператор, ама май ще приключваме, а зимата преподписах договор. Кретени!

# 48 404
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Във ФБ мярнах подобно оплакване, но от Виваком, причината била пожари в съоръжения на ЧЕЗ и прекъснат оптичен кабел. Може да има връзка.

Общи условия

Активация на акаунт