Да се оплачем...

  • 7 271 162
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 48 375
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Вет кабинет с аптека. Те знаят, но обикновено препаратите за почистване подходящи за домашни любимци са Ок и за деца.
Ние имахме проблем с мравки и откакто ползваме Чисто за под, се реши.Дезинфекцира яко и става за къща с деца и животни. Прането на 60°+ и на слънце.
Преди 2 вечери съм заспала на дивана под климатика и явно някакъв нерв се е възпалил яко, защото ме боли цялата дясна половина на главата. Челюст- зъбите м@мк@ му, ухо, слепоочие, чак като преглъщам "ми подпира" от дясно. Пия Б комплекс, ама ц. Подредих се доста противно. Пих солпадеин, също резултат нулев.  Искам само да си легна и това не може.😩

# 48 376
  • Мнения: 5 435
За съжаление бълхи може да хванеш отвсякъде. Долу пред нашия блок има котки и ги хранят, та представете си какво чудо е. Последният път хванах една в асансьора. Казвам го във връзка с това, че казваш че чистиш постоянно. То като си я хванеш отвън и я занесеш вкъщи.

Детето иска куче за РД, постоянно гледа клипчета и име даже е измислила. Какво да правя не знам?  newsm78

# 48 377
  • Варна
  • Мнения: 36 771
Аз съм отрязала безапелационно мераците за домашни животни отдавна. Обясних, че в апартамент няма да стане, ако някой ден сме в къща - може да помисля.

# 48 378
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
На дете животно не се взима. Кучетата са страхотен ангажимент за поне 15години. Ние имаме 10годишна котка и въпреки, че живее само в апартамент изисква грижи, внимание и пари.😆 Когато се пътува навсякъде е с нас и постоянно се съобразяваме с този факт.(явява се и проблем да си намерим хубава квартира, защото никой не иска животни) Иначе с хлапето са Куку и Пипи и е забава, но е още едно дете, което никога не пораства, а адекватните грижи са отговорност на стопанина - в случая ние.

# 48 379
  • Мнения: X
Оф и аз съм болна - вирус ли, от климатика ли, не знам, но ако заразя децата - ще се гръмна! Тъкмо оздравяха напълно от последния вирус и сега пак наново!

# 48 380
  • Мнения: 5 435
Съгласна съм с Вас, изисква време и пари, за привързването да не говорим. Но постоянно говори за кучета, денонощно.

# 48 381
  • Мнения: 30 802
Ами какво да кажа, има ги бълхите - децата ги пренасят:) затова след разходка ги събличам в коридора и дрехите директно в пералнята. От котките са - мили животинки, всички ги хранят, ама пълнят мазета и тревни площи с бълхи. Кучетата малко допринасят.

Скоро не са носили, но това лято имаше ухапвания.

# 48 382
  • Мнения: X
Бях купувала едно лекарство против бълхи от агроаптека и сега като чета май е същото, което се препоръчва и против въшки - Неостамозан. При мен не се оказаха бълхи и минах само с пръскане из спалнята с разтвор от мента и вода.

# 48 383
  • тук и там
  • Мнения: 11 682
Оплаквам се от ВИК Стара Загора. Сутринта се събуждаме и грам вода няма.Междувременно и двете деца вече минаха през тоалетната,аз имам едни 3 л  минерална вода,които излях във тоалетната и само я изхабих,защото нищо не можа да почисти. Отварям сайта им- "в аварии и планирани ремонти"-не са качили още информация за тази седмица.Иначе могат да спрат водата във ранни зори,ама не могат да  качат инфо.Ей така като ти почне седмицата.-ставаш и няма със какво да си измиеш очите даже....Яд ме е и че пускат информация за ремонти и т.н -колкото да отбият номера по принцип-качват в сайта им датите късно и т.н.Ако във Белгия се планираше спиране на водата-щях да знам поне две седмици по-рано.И щях да знам-защото щяха да се погрижат да знам-като пускат уведомления на всички живущи по пощата, уведомяват домоуправителя и той от своя страна нанася информацията на таблото за информация във сградата и т.н. Сега търся в хладилника още  минерална вода за да си измия зъбите..Пфу!

# 48 384
  • София
  • Мнения: 728
И аз да се оплача - детето е пипнало въшки. Сърби ме главата денонощно само като си помисля. Третираме яко, чистим гниди като луди, обаче сагата продължава. Някой да е пробвал нещо наистина ефикасно, четох по-горе, че за бълхите дават лекарство от ветеринарна аптека? Вече две седмици и повече тече тая история.

# 48 385
  • Мнения: 4 872
И на мен ми се случи подобно нещо преди няколко месеца. Ставам в ранни зори преди работа и не само няма вода, но и цялата система беше източена. Аз съм на първи етаж и обикновено остава вода , която се изтича постепенно. Оказа се , че имало токов удар през нощта и аварирали помпите, които подават вода към града. Няма дежурен и от ВиК се усетили чак , когато започнал работния ден. Та може и да не е планово спиране на водата, а авария.

# 48 386
  • Мнения: X
Има тема за въшките - ето я . Разгледай последните страници, обсъждат се лекарствата на нашия пазар, включително тези от ветеринарната аптека.

# 48 387
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз съм много доволна от електрическия гребен за въшки. Големият беше пипнал и ги “изпържихме” с него. Може и профилактично да се ползва.

# 48 388
  • sf
  • Мнения: 10 210
Аз взех куче преди година и това е едно от най-добрите ми решения за последните 15 - 20 години, наравно със развода 😂
И в тоя ред на мисли, оплаквам се от БНД. Дъщеря ни се прибра преди седмица от чужбина за месец, а той я видя за няколко часа , все виси при новата си приятелка, и предполагам тя му мрънка и той все обещава на детето да прекарат време заедно и все не идва. Направо нервите ме хващат, като почне да мисли с другата глава и става пълен идиот.

Последна редакция: пн, 23 юли 2018, 11:04 от donsita

# 48 389
  • Мнения: 13 087
Vermilion,пробвай масаж с магнезиево олио. Аз имам шип от едната страна, докарва ми помрачаващи болки в главата. Даже мислехме, че е мигрена. Спаси ме магнезиевото олио, сестра ми не ще да пробва и си дава парите за нагревки като я схване.

Общи условия

Активация на акаунт