Въшки

  • 300 004
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: X
Според мен сте прибързали с второто мазане, в упътването на препаратите си пише след колко дни трябва да се повтори.

# 856
  • Мнения: 8 939
Може, гнидите не умират от виприн, чаено дърво и боя.
Единствено от пресата бих умрели, но ако сте минали старателно цялата коса на много малки кичури от корена на косата, което е мисия невъзможна.

# 857
  • Мнения: 150
Просто след боята и първото мазане с Виприн на сутринта имаше една жива въшка и от шока..веднага повторих😯😯 Аз повече се притеснявам за тази кафява гнида от днес..пише,че щом е променила цвета и не е бледо прозрачна,значи е мъртва..ама защо пукна бе?

# 858
  • Мнения: 8 939
Щом е променила цвета си, значи скоро е щяла да се илюпи и да стане въшка.

# 859
  • Мнения: 150
Гнидата беше страшно навътре в корена...малеее дано не съм пропуснала нещо.Вечерта ще я мина пак с преса.

# 860
  • Мнения: X
По-добре решете с гребена, че ще съсипете косата на детето.

# 861
  • Мнения: 150
Аз и накъсах косата от ресане с дребния гребен,но ще среша пак днес.Става ли да реша на суха коса или трябва да я мия пак? Четох,че имало шампоани ветеринарни с перментин ,дали ще има ефект ако веднъж в седмицата я мия с такъв примерно?

# 862
  • Мнения: X
За гребена на Виприн пише, че е необходимо да е мокра косата, вероятно така е по-ефикасен. Освен това сега прочетох в упътването му, че пише, че се препоръчва мазанията с него да са три, но през 7 дни.

# 863
  • София
  • Мнения: 5 285
Електрически гребен сутрин и вечер сработи у дома. За съжаление май не е опция за силно къдрави коси :/

# 864
  • Мнения: 46 518
И не при всички действа. Сестрата на мъжа ми взе за племенничките, но така и не успя да ги изтреби. Както обича да се шегува - този гребен само ги гъделичка Laughing

# 865
  • Мнения: 150
Реших да взема Котешки шампоан с перментин-това нещо го има и в Хигията и да я третирам един,два пъти в месеца.Днес пак намерих една пукаща и няколко мъртви гниди.Дано тея пукащи са 1процент неУбити дето ги пишат по шампоана Виприн и сега просто да съм ги доуморила с пощене 😯

# 866
  • София
  • Мнения: 5 285
Електрическият гребен трябва да се ползва правилно и редовно, само казвам. Ако децата ходят на градина или училище, без пощене няма как да мине.

# 867
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И аз тук. Вече съм отчаяна с малката ми дъщеря. Имам чувството, че ги произвежда сама. През седмица-две има. Чистя, мажа, превенции уж и пак, и пак. Одеве пак пощих, че вчера майка ми й намерила живи на село. Мазали с газ, мас и оцет. После мисля да я мина с шампоана на Паранит, въпреки че не съм очарована от него. Или с шампоана на кучето (противопаразитен е)? Според вас с кое? Взела съм масло от чаено дърво, мента, мисля да капна по малко в аргановото масло, от което слагам винаги след баня, че няма сресване иначе (коса до кръста, че и гъста). Накрая и аз ще взема ветеринарен продукт, че ми се реве вече. На детето също. Ще взема и на нейния врат да закача противопаразитна каишка. Аман.

# 868
  • Мнения: 1
Ужасна работа са тези въшки, особено при гъста коса, затова искам да споделя и ако мога да помогна на колкото се може повече хора! Стига да не се притеснявате да ползвате ветеринарен продукт  Simple Smile

Препаратите по аптеките са пълен боклук, че някои от тях като Паранит са и 20+ лева. Не действат, само улесняват разресването със ситното гребенче, някои евентуално трепят живите, но на гнидите не влияят и после пак се започва...

След месец мъки и:
- 1 бр. Паранит препарат
- 1 бр. Паранит шампоан
- 3 бр. Виприн препарат
- 1 бр. Виприн шампоан
- 1 бр. Хигия шампоан

Ефектът и при мен, и при дъщеря ми беше пълна 0!  Twisted Evil

След което се сетихме да питаме нашата позната с ветеринарна аптека, която спаси детето от ечемик преди време с едно мазило. Препоръча ни това чудо, което струва цели 2 лв. Трепе всичко - и въшки, и гниди. Няма нужда от механично чистене или повтаряне на процедурата. На листовката пише, че не са установени алергични реакции.

1 ампула се разтваря в 500 мл вода.
На суха коса се нанася докато стане като мокра след къпане (не боли, не щипе, не се усеща, помня като малка с газ, мас и оцет как съм ревала от болка като се сложи в/у разранената кожа).
Задушава се с плик 30 мин.
След това се маха плика и се оставя косата да изсъхне сама.
Не се отмива (ние се изкъпахме на следващия ден).
Малко мирише като на боя или нещо такова, но не е силно.

Успех!

Здравей! А как се казва тази ампутация. Благодаря предварително 😉

# 869
  • Мнения: 8 939
Ужас, защо сто цитата?
Неостомозан се казва, то си пише.

Общи условия

Активация на акаунт