Въшки

  • 297 548
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 47 902
Treat and go е доста добър,  но скъпичък

# 46
  • Мнения: 2 593
Одеве говорих с майка ми по телефона и тя най-подробно ми обясни как ни е чистела едно време. Значи маска газ, мас и оцет и пощене на ръка. Дълго и упорито пощене. Незнам утре дали да не се намажем и с това или е твърде скоро след третирането с  Хигия-та. Но предполагам ефекта от шампоана е същия-зашеметява и задушава въшките. Ох, побърках се вече с тия въшки, чак сънувам, че сме се изчистили Whistling

# 47
  • Мнения: 4 180
Механично, както е казала и майката на мамичка мекичке Peace.
Мазали сме както е казано в упътванията -х1 седмично и оттам нататък със ситното гребенче поне през ден и отделно изрязване на космите с гнидите до кожа. До призеленяване Sick. Обаче става. На всяко следващо пощене намаляват и намаляват, докато в един прекрасен ден не се намира нищо. Успех и не се отчайвайте.

# 48
  • TX
  • Мнения: 590
Някой беше писал, че с Листерин ги трепели, да ама не.
Вчера дребната каза че я сърби, аз нищо не видях, но облях и скалпа с листерин и разресох, стоя доста детето - часове. Днес сутринта ми каза мамо виж ме, че ме сърби и цяла нощ се чесах по  главата. Видях гниди и без да губя време направих и нацапах всички ни с маската - газ, зехтин (поради липса на мас) оцет сложих и лавандула и два часа под найлонова шапка. Докато клепах видях една единствена въшка около кожата до ушето на едната щерка. След което падна едно пощене ама пощене почти пет часа само на едната главица, другата ми мацка около час и половина , но там бяха много малко в сравнение с първата, на синковеца и на мъжо  нямаше. Аз също съм нямала, но след няколко дни пак ще се чалмосаме и пощим.  Голяма мъка това махане на гнидата от косъма, а мацките са с дълги косици.   

# 49
  • Мнения: 2 593
Само газ, мас(в нашия случай зехтин)и оцет! Нищо друго не помогна при нас. Шампоаните не дадоха ефект, но с газ, зехтин и оцет се изчистихме още на второто мазане. Сега се мажем веднъж седмично за профилактика, защото в класа на малката са намерили дете с въшки и фелдшерката препоръчала всички да се мажат.

# 50
  • Мнения: 46 438
Ужасна работа са тези въшки, особено при гъста коса, затова искам да споделя и ако мога да помогна на колкото се може повече хора! Стига да не се притеснявате да ползвате ветеринарен продукт  Simple Smile

Препаратите по аптеките са пълен боклук, че някои от тях като Паранит са и 20+ лева. Не действат, само улесняват разресването със ситното гребенче, някои евентуално трепят живите, но на гнидите не влияят и после пак се започва...

След месец мъки и:
- 1 бр. Паранит препарат
- 1 бр. Паранит шампоан
- 3 бр. Виприн препарат
- 1 бр. Виприн шампоан
- 1 бр. Хигия шампоан

Ефектът и при мен, и при дъщеря ми беше пълна 0!  Twisted Evil

След което се сетихме да питаме нашата позната с ветеринарна аптека, която спаси детето от ечемик преди време с едно мазило. Препоръча ни това чудо, което струва цели 2 лв. Трепе всичко - и въшки, и гниди. Няма нужда от механично чистене или повтаряне на процедурата. На листовката пише, че не са установени алергични реакции.

1 ампула се разтваря в 500 мл вода.
На суха коса се нанася докато стане като мокра след къпане (не боли, не щипе, не се усеща, помня като малка с газ, мас и оцет как съм ревала от болка като се сложи в/у разранената кожа).
Задушава се с плик 30 мин.
След това се маха плика и се оставя косата да изсъхне сама.
Не се отмива (ние се изкъпахме на следващия ден).
Малко мирише като на боя или нещо такова, но не е силно.

Успех!

# 51
  • TX
  • Мнения: 590
ужас
в неделя след маската с газ, зехтин, лавандула чистих гнидьоци до полуда и уж бях изчистила до чисто и днес вторник  Shocked отново главата на едната осеяна с гниди и живи въшки, отново маската с газ, лавандула, оцет зехтин и сложих и капки от ампула за пълзящи от вет. аптека и два часа под найлон, ами като взех да чистя видях и убих три живи  Shocked #Crazy въшки изпаднах в лудост направо,  но въпреки всичко чистехме до чисто. След което марш на аптеката комплексно да ги морим сега съм взела Паранит и сме намазани с него. Докато разресвахме на най-голямата въшла паднаха 4 въки и две три гниди, а на другата въшла няколко гниди, колкото и да сме чистили до чисто явно тръц. Мъжете и аз нямаме, но сме наклепани и отново всичкото постелъчно бельо и дрешуляци в пералнята ....
Дано приключим вече  Peace и да не заразим някой, че да си ни ги върне като пинк-понк

# 52
  • Мнения: 4 180
С началото на учебната година тръпна и проверявам. Засега, слава Богу, нямам находки, дано няма и по-натам. Praynig
Миналата година в детската беше ад! Сестрата твърдеше, че само моето дете имало и никой друг, а в същото време 3 мес. по-рано на вратата имаше бележка, че намирали гниди, та да сме вземели мерки.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 966
Хахаха, явно е честа практика, и на мен в яслата ми твърдяха, че само моето имало, като ги хвана Laughing А интересно тогава откъде са дошли. Интересно ми е колко ли родители си премълчават за тази "екстра" защото го намират за нещо срамно и просто взимат бележка за няколкото дни отсъствие докато ги "поизчистят". За съжаление лично познавам такива хора, които са ми споделили, че са го премълчали.

# 54
  • Мнения: 4 180
Направо масова практика! Сигурен начин нещата да циркулират до безкрай и гадовете да стават резистентни към всичко, предлагано па пазара. 2 пъти сме хващали, и двата пъти съм уведомявала сестрата. Първия път наистина взе мерки,  беше върнала 5-6 деца поради находка сутринта на входа.
Вторият път обаче не. Вероятно толкова масово е било опаразитяването, че ако е почнала да връща, то биха останали без деца и вероятно ХЕИ щеше да се включи, та го замазаха.
За няколко дни няма как да се ликвидира проблема, иска упорита и системна работа със седмици, а в това време се излюпват нови, пропълзяват при контакт и става безкрайно! ooooh!
от какво да ме е срам? Да не съм ги отгледала и разселила нарочно? Нали от опаразитени сме ги прихванали, да не са се самозародили? От криво разбран срам проблемът не може да се реши радикално Tired

# 55
  • Мнения: 46 438
...От криво разбран срам проблемът не може да се реши радикално Tired

Дам. Да бяха срамни въшки, разбирам, ама на обикновените какво им е  Mr. Green
Племенниците ми живеят във Франция и там като намерят дете с въшки в градината слагат табела на групата като нашите за шарка, пише "Въшките пак се завърнаха"  Laughing

# 56
  • Мнения: 11
Здравейте, Младите въшки се излюпват след 7 дена и преминават през 3 етапа на нимфи, стават по-големи и съзряват за полагане на гниди за период от 10 дена - това е причината да ползвате Паранит през 7 дена, за да се подсигурите. Може да ползвате спрея, но той по трудно се отмива (по-добре да ползвате по обикновен шампоан без много омекотители). По лесен е за третиране.
Надявам се да съм била полезна.

# 57
  • Мнения: 46 438
За Паранита - Състав: Минерално масло, пенители, парфюм.
Е, аз тези въшки искам да ги избия, не да ги изкъпя и парфюмирам  Laughing
И спря ползвахме, и шампоана, и ресахме, и повтаряхме през този интервал, но пак си оставаха.
Става за някои коси, но за гъсти си трябва нещо с активно вещество, което да ги изтреби. Иначе е просто едно наливане на пари в аптеките.

# 58
  • Мнения: 2 593
Не си губете времето и парите за шампоани и спрейове, нямат никакъв ефект. При нас след едномесечно използване на Виприн и Хигия само си ги развъждахме наново. Газ, зехтин и оцет-това ги мори безотказно!

# 59
  • TX
  • Мнения: 590
Не си губете времето и парите за шампоани и спрейове, нямат никакъв ефект. При нас след едномесечно използване на Виприн и Хигия само си ги развъждахме наново. Газ, зехтин и оцет-това ги мори безотказно!
не баш или моята газ нещо е била фалшива, щото преди няколко поста е описана одисеята ми

Общи условия

Активация на акаунт