Коледа е близо вече, а във МАМА се е скрило ЮЛСКОТО човече!

  • 21 707
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
Здравейте мами, от доста време не се бях включвала, но и аз да се присъединя в новата темичка. По въпроса с кола маската съм питала и двата гинеколога като заявиха, че проблем никакъв. Козметичката ми каза, че ако се чувствам добре и не се стягам /да не предизвикам контракции/, няма ядове - имало си поза и за бременни. Незнам дали е нормално или до човек, но моите симптоми изчезнаха, нито гаденето усещам /само като угладнея адски много/, болките в корема и в гърдите. На доктор сме чак на 13.12, а до тогава ще ми се пръсне сърцето. Утре ще посетя ендокринолога да видим с глюкофажа какво ще правим. Бебчо е натъпкан яката с хапове, то са дуфастон, фолиева, инофолик,утрогестан,  витамини - като някоя баба си нося чантичката с хапчета. Ужас ужас. Да се пооплача и аз малко, че стискъм зъби в къщи се правя на велика. Лек и усмихнат ден момичета  Hug

# 61
  • Мнения: 766
 smile3548 тъй както си ме вее вятъра  тук  и гледам има мами,които четат,пък не се престрашават да пишат  Wink Няма срамно тук - давайте смело  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 57
Здравейте мами, от доста време не се бях включвала, но и аз да се присъединя в новата темичка. По въпроса с кола маската съм питала и двата гинеколога като заявиха, че проблем никакъв. Козметичката ми каза, че ако се чувствам добре и не се стягам /да не предизвикам контракции/, няма ядове - имало си поза и за бременни. Незнам дали е нормално или до човек, но моите симптоми изчезнаха, нито гаденето усещам /само като угладнея адски много/, болките в корема и в гърдите. На доктор сме чак на 13.12, а до тогава ще ми се пръсне сърцето. Утре ще посетя ендокринолога да видим с глюкофажа какво ще правим. Бебчо е натъпкан яката с хапове, то са дуфастон, фолиева, инофолик,утрогестан,  витамини - като някоя баба си нося чантичката с хапчета. Ужас ужас. Да се пооплача и аз малко, че стискъм зъби в къщи се правя на велика. Лек и усмихнат ден момичета  Hug
и на мен спря да ми се гади и нищо не усещам аз съм на 16.12 на ранен скрининг.Ние с теб явно ще   surpriseuu  сме от леките бременности

# 63
  • Мнения: 17
vivi80, Щерев имат ли дни на отворените врати или нещо подобно? аз още не съм се ориентирала напълно честно казано. утре съм на преглед във Фемина при Цолова, една ноемврийска мама ми я препоръча, но това още нищо не значи, не съм си взела още направление за водене на ЖК. При кой лекар си там и какво ти е впечатлението?[/color]
[/quote]

Честно казано не знам дали имат дни на отворените врати. Аз отидох и си платих за прегледа. На следващия преглед ще си платя за пакет проследяване на бременност и после и за раждането, ако всичко е наред. Препоръчаха ми д-р Савова. Била много добра! Рано ми е още за впечатления, но на фона на останалите лекари, с които се сблъсках с моите препятствия до тук, ми изглежда супер!!!

# 64
  • Мнения: 256
Ох и аз май от днес ще съм добре Grinning До вчера беше малък ужас  Sick Но днес като станах го нямаше този зверски глад а и забелязвам че не ми е така лошо днес, но да не казвам голяма дума.
От това до момента мога да кажа че 6г.с и последните дни на 8г.с  ми беше най-зле  Sick

# 65
  • Сандански
  • Мнения: 230
Момичета, аз да ви кажа как си лекувам целодневното гадене. Сложила съм си една купа с сушени плодове (кайсии, сливи, фурми и стафиди) на бюрото и като усетя гадене хапвам по едно-две плодчета, след малко пак и пак и така цял ден. Някъде четох (но не успях да открия статията), че стафидите съдържат фолиева киселина, която се усвоява на 100% от организма. А пък колежката я заблуждавам, че много обичам сушени плодове, пък и са много полезни  Wink Пробвайте все пак сливите и кайсиите съдържат и много желязо.

# 66
  • Мнения: 11
Здравейте мами, от доста време не се бях включвала, но и аз да се присъединя в новата темичка. По въпроса с кола маската съм питала и двата гинеколога като заявиха, че проблем никакъв. Козметичката ми каза, че ако се чувствам добре и не се стягам /да не предизвикам контракции/, няма ядове - имало си поза и за бременни. Незнам дали е нормално или до човек, но моите симптоми изчезнаха, нито гаденето усещам /само като угладнея адски много/, болките в корема и в гърдите. На доктор сме чак на 13.12, а до тогава ще ми се пръсне сърцето. Утре ще посетя ендокринолога да видим с глюкофажа какво ще правим. Бебчо е натъпкан яката с хапове, то са дуфастон, фолиева, инофолик,утрогестан,  витамини - като някоя баба си нося чантичката с хапчета. Ужас ужас. Да се пооплача и аз малко, че стискъм зъби в къщи се правя на велика. Лек и усмихнат ден момичета  Hug
и на мен спря да ми се гади и нищо не усещам аз съм на 16.12 на ранен скрининг.Ние с теб явно ще   surpriseuu  сме от леките бременности

Дано да е така, аз на 13.12 ще съм при доки и каза, че ще правим тогава /той ми каза следващо посещение 15.12, но се оказа събота и каза 16 или 13 и аз предпочетох по - ранната дата  Joy / ще бъда в 10гс и 6 дни , но той ще си прицени. Много чакане ми се вижда между прегледите, едвам издържам и в деня в който ходя пулса ми е винаги около 90-100 с Изнервен стомах   Laughing и адското гадене от притеснение.  smile3511

# 67
  • Варна
  • Мнения: 913
Тъкмо се прибирам. Пуснах бомбата в офиса и го оставих шефа да му мисли. Аз нали все още не съм се върнала на работа, а си чистя натрупания платен отпуск и понеже на 20.12 трябва да съм в офиса, викам да ида преди това и да си поговорим. Казах му в най-прав текст, че не толкова планувано, но пък желано, съм бременна и идвам да се разберем как да действаме, за да сме и аз, и той доволни. Споделих, че имам желанието да се върна, но пък то ще е за няколко месеца - 3-4 максимум, през които ще се налага да отсъствам, когато бъдещия батко боледува и няма как да е на ясла. Та, така. Каза, че на 20.12 ме чака с болничния.  Crazy Сега остана да реша окончателно къде ще си водя консултациите и да говоря с АГ-то за болнични. Не ми е гузно - като знам предния път как умирах от болки в кръста от постоянното седене на компютъра, обядвах в 14ч. и общувах с най-различни хора, незнайно здрави или нездрави. Дано няма проблеми от страна на АГ-то.
mini_moni ама чудесен извод! И аз така си мислех, че не е за мен, какво ще правя толкова месеци у дома, ще умра от скука, обаче като излязох се чудех защо не съм излязла по-рано.
bebe2 не го мисли толкова. Сподели с мъжа си, когато нещо ти тежи, пък питай го на него какво му тежи. Ама не с лошо де.  Mr. Green Стратегията на жертва, която ти предложиха ще помогне сигурна съм.  Laughing
Мина фон В. и моя мъж предния път ми викаше, че ще спира нета. Ама то има и защо. Туко прочетеш нещо, пък вземеш се филмираш и хоп влизаш в най-лошия сценарий. Колкото е хубав целия този достъп до инфо, толкова и всява паника.
raika  hahaha викаш ку-ку а? Добре си си, не се притеснявай. Просто в момента имаш други вълнения и интереси.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 483
Здравейте, момичета. Моите болки в кръста брутално се усилиха, направо ми се плаче. Снощи почти не съм спала, а за да се облекча малко тялото ми е в усукана позиция - краката на една страна, горната част на друга. Днес ходих при личния за направление за ЖК, че в петък ми е часа. Споменах му за кръста и че се притеснявам да не е от бъбрека, даде ми да пишкам на една от онези клечки и се оказа, че поне там всичко е наред. Явно е от дископатията и каза, че ще се усложнява с напредване на бременността, а моята работа също е по 8-9 часа на бюро. Даде ми направление за неврохирург да обсъдим какво да правя, за да се облекчавам - упражнения, колани и т.н. и ще ходя другата седмица. Вече съм напълно убедена, че от януари ще си искам болничен. Иначе ми остава още една седмица и после отпуска.
Ако някой знае методи за облекчаване на кръста, приемам предложения.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 605
Здравейте, момичета. Моите болки в кръста брутално се усилиха, направо ми се плаче.
Hug За съжаление не мога да дам практически съвет. Чувала съм, че има подходящи упражнения, които укрепват мускулатурата и облекчават оплакванията, дано те консултират добре!
Пуснах бомбата в офиса
  Laughing Какви сме скрити лимонки! Кротуваме си, мируваме си и от време на време пускаме по някой бомба.
Благодаря ви за мненията и свежите идеи! Наистина вътрешното ми усещане може да се окаже подплатено с аргументи.   bouquet

# 70
  • София
  • Мнения: 131
момичета-кокичета, връщам се от преглед - имаме си и ние най-накрая тупкащо сърчице. Термина, обаче, го изместиха, и вместо 15.07 (по последна менструация) отиде чак на 27.07 - явно заради нередовният цикъл и овулацията е била един Господ знае кога.
Във Фемина нямат ЖК, и явно ще се върна при Илиев, който е много готин ,само дето ми е на другият край на града. Но и с това измислих как да се справя - вместо да мъкна пумпал с мен, ще го оставям на една съседка на почасово гледане.
Утре мислим да кажем на свекървата, тъй като в петък щяла да идва да готви риба в нас, та да не се учудва защо не искам да влизам в кухнята. Интересна ми е реакцията й  Laughing

# 71
  • Мнения: 1
момичета,на мен следващият ми преглед беше на 16 декември но не мога да издържа до тогава и днес пак съм на преглед за да се уверя че всичко е наред защото симптомите ми намаляват а някои дни ги няма и ми е едно тревожно,стискайте палци бебенцето да е пораснало и вече ще запазвам час за БХС...............На моми4етата с гаденето препоръчвам сокове от цитруси  на мен ми помагаха доста а сега съм само с БЕЗапетитие

# 72
  • Мнения: 770
Mar_bella наистина много неприятно с тези болки! Не знам какво да те посъветвам, но няма ли някакви хапченца нещо да помагат? Дано отмине този проблем.

raika аз нямам скрупули, относно болничния този път. Предишната бременност се превивах от болки ниско долу, само и само да угодя на шефката и да работя. Ама този път - НЕ! Бях планирала болничен от 29.11, но така се случи, че се разболях от някакъв вирус, ползвах болничен  и сега мога да взема нов чак на 12.12, когато е следващия ми преглед. Тази гимнастика е с цел да ползвам 180 дни без прекъсване. На лекарката направо си и заявих, че желая болничен до края, не желая да рискувам да работя. На ден се срещам с много и най-разнообразни клиенти, кой болен, кой незнам какъв, седяне на бюрото от 8 до 17,30 - не ми е комфортно. На шефката и заявих тези си намерения, опита се да ме подкукуросва да идвам през цялата бременност по 3-4 часа на ден - отрязах я, колкото и да ми е неприятно да се карам с нея. Но то иначе на глава не се излиза с тази жена, бре! Жив, умрял тя иска нейния план да върви, пък ти ако щеш мри (ама след като й изпълниш плана, естествено). Работя в банка и като е казано края на годината все едно края на света настъпва и всички трябва да бъхтат като за последно. Дано всичко ми е наред, но се надявам да си бременея вкъщи тази зима Crossing Arms

plesure успех със свеки Hug

plama4ence стискам палци, всичко ще е наред!

Последна редакция: ср, 04 дек 2013, 14:04 от 1905vv

# 73
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Здравейте моми4ета,  Hug
Не сьм влизала от много време, но ви 4ета.
Аз бях с кьрвене няколко седмици Rolling Eyes, още продьлжава понякога Confused.
Ходих два пьти в бьрза помощ, все да лежа, лежа и това е.
На мен постоянно ми е лошо, така 4е за друго и без това не ставам Confused.
Направо тази бременност ми разказа играта #Crazy.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 483
За съжаление, доколкото знам няма хапченца, поне не и такива, които да стават за пиене по време на бременност. Преди като съм имала кризи са ме лекували с инжекции и разни обезболяващи от групата на нестероидните противовъзпалителни , но те са много тежки и в никакъв случай не се дават на бременни.

Според вас дали е нормално в края на 9-та седмица гаденето вече да отшумява? Вече съм значително по-добре и малко се плаша и аз, че последният ми преглед беше в 7-ма седмица. Дали бебчо се развива нормално? Чак в петък съм на преглед и ми е притеснено и на мен.

Общи условия

Активация на акаунт