БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 36 305
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 093
фурната ти с формата за мъфини трябва да е предварително много добре загрята.  И правиш такива попорес http://vili-konova.blogspot.com/2011/07/popovers.html

Някой може ли да ми даде идея, как да "оправя" 30 буркана с МАРИНОВАНИ краставички /със захар са, не кисели/, които ЛЮТЯТ  Sick newsm78! Ние не обичаме люто и направо се чудя какво да ги правя? Дали някой не знае начин да ги обезлютя, поне до ниво да стават за ядене? newsm78

няма начин, олютени са вече.
Единственото предложение е да ги ползваш за руска салата (но пак прибавяш по малко, да не олютиш цялата), за руло стефани и разни такива запеканки с краставичките.
От хардала е, копъра няма как да се опраши  Wink

иначе можеш да ги изкисваш, но пък ще ги обезвкусиш.

Някой питаше за патладжана печения в предната тема - изпечен, почистен, отцеден. да  Peace

Дидка   bouquet

# 16
  • Мнения: 4 275
Да кажа за моите бисквити. Останаха си кръгли,не се разстлаха,но се увеличиха в диаметър. А и въпреки,че стоя толкова време в хладилника и беше мн стегнато,не успях да го разточа с точилка/ дървена е/,пробвах с ръка. Не успях и да направя дупки на половината бисквити и всички ги оставих кръгли. Защо,според вас ми се получи така-да не мога да го разточа и да изрежа дупки?  bouquet

# 17
  • Мнения: 22 867
Да дам отчет само за пицата - стана ми малко суха и чуплива, може би съм я разтлала на прекалено тънък пласт, направо се чупеше като бисквита Simple Smile изядох я, но нищо не разбрах от нея.

Какво ще стане, ако смес за плачинки (прясно мляко, яйца и брашно) я изсипя във форми за мъфини? Дали ще стане нещо такова? Ядат ми се палачинки , но хич не ми се занимава сега с тях Simple Smile

Мързелива палачинка

Алмойшавена

Поничките-поповерчета на Йоли

# 18
  • Мнения: 9 093
Някой питаше за сладкиша с майонеза 
Ето на сладка хапка шоколадовия сладкиш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464514.0

# 19
  • Мнения: 11 607
Да кажа за моите бисквити. Останаха си кръгли,не се разстлаха,но се увеличиха в диаметър. А и въпреки,че стоя толкова време в хладилника и беше мн стегнато,не успях да го разточа с точилка/ дървена е/,пробвах с ръка. Не успях и да направя дупки на половината бисквити и всички ги оставих кръгли. Защо,според вас ми се получи така-да не мога да го разточа и да изрежа дупки?  bouquet

Имало е повече брашно, твърдо  е било тестото....

Блу, щях да предложа и аз голямата палачинка, която Лабрекс вече е предложила....

Последна редакция: сб, 07 дек 2013, 23:00 от Мама Цоцоланка

# 20
  • Мнения: 6 612
Маме, благодаря за новата тема!  Hug

Пепчо, благодаря за съветите за съхранение на шарана (дочака си спокойно празника, напълних го, изядохме го).   Laughing  Hug

# 21
  • Мнения: 301
И аз ще благодаря на Пеп4о! Вчера правих крем-супата  от червена леща  и стана супер!  bouquet
Понеже нямам пасатор, я изчаках лееееко да поизстине и я блендирах на части  Blush

# 22
  • Мнения: 1 705
  bouquet Записвам се и аз.

# 23
  • Мнения: 9 093
Фортуна, camo16,  Hug А червената леща като гледам ако се повари още 7-10 мин . след като е готова сама ще си се "пасира"

# 24
  • Мнения: X
Дами,имам спешен въпрос,дано има кой да ми отговори. Правя тези бисквитки http://ladybug-kali.blogspot.nl/2010/11/linzer-cookies.html. Тестото е от половин час в хладилника.Как да направя така,че дане получа една голяма разлята бисквита във фурната- предишния опит донесе точно това. Притеснявам се,тъй като ми е мн трудно с масленото тесто. Колко дебело да бъде и изобщо всякакви съвети ще са ми от полза  bouquet
Моят съвет ,можеби е късно вече.Когато правя сладки от подобно тесто ги поставям в студени тави и ако помещението е топло и трябва да чакат докато се пекат предишни партиди -изнасям на студено.От топлината се разстилат.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 914
Мисля да правя айсинг за украса на коледните сладки - със студени или на стайна температура белтъци?

# 26
  • София
  • Мнения: 11 666
Ау, закъсняла съм. Изписа ли сте две страници  Simple Smile
Благодаря!   bouquet

# 27
  • Мнения: 2 272
Можете ли да ми дадете идеи как да направя ориза със зеленчуци  на Happy? Много ми е любим.
м, сега видях ,че имало и някакви китайски подправки Sad

# 28
  • София
  • Мнения: 30 085
Днес правих торта "Василия". Благодаря на labrex, че я сподели  Hug (не си спомням, кой е авторът на рецептата  Embarassed ). В момента е в хладилника, но моите мъже не дочакаха 12 часа да престои  Embarassed Много ни хареса. Предполагам, че утре ще е още по-вкусна  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 4 052
....чак пък гадно Wink

Понякога от вечерта го слагам в кисело мляко с овесени ядки,канела,мед и др.плодове,пресни или сушени.Хапвам си го за сутрешна закуска.На ден около 20-30гр.сухи годжи бери са достатъчни за прием.

yulmana, ***  Laughing
---
Между другото, за годжи бери - ние си ги ядем директно - така, както се ядат всякакви сухи плодове. Явно сме им свикнали с вкуса.  Wink
Благодаря за отговорите в предишната тема! Simple Smile Явно, наистина не съм свикнала с вкуса. Ще опитам рецептата с киселото мляко. Някъде четох, че се приготвя запарка за чай Simple Smile и това ще опитам   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт