В момента чета ... 23

  • 43 426
  • 756
  •   2
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 210
Започнах Светецът на неизбежната лудост от Елиф Шафак.


Преди това "излапах" трилогията Кристин, дъщерята на Лавранс. Беше ми доста интересна.

# 706
  • Мнения: 308


Тази година си дадох като цел във goodreads 73 книги, с една повече от миналата, пожелавам си да имам време за четене. Вие каква прогноза си направихте?

85

Това, че не си спазих миналогодишната, не ме спря.  Laughing Mr. Green

# 707
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Bella, освен препоръчаните книги от _dexter_ , ти препоръчвам и "Гроздовете на гнева".
 Но като най-малка , но пък много хубава, започни "За мишките  и хората".

 Стайнбек е наистина въпрос на вкус, както  и всеки друг автор. Разбирам и тези, харесващи Букай  и Коелю, макар че често стават обект на подигравки.

 Аз не се смятам за възвишена, че чета и обичам Стайнбек. И не напразно споменавам това тук. Причината не искам да изтъквам.
 
Петя,  Hug!

 Късно снощи довърших "Пазителките на гълъбиците".

 Сега имам колебания какво да започна, но сякаш най-силно ме притеглят "Ейглетиерови". Ще ги уважа. От няколко години им се каня, време е.

# 708
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 358
Десисссслава, приятно четене на коледната книжка  Wink. После ще кажеш хубава ли е.

Пете    Heart Eyes, ами просто ви трябва още една е-книга у дома. С този таблет няма да стане работата. Аз си взех Nook есента и е суууууперррр!

Аз прочетох Калната река  Peace, после Цар Плъх  Peace

Сега съм на нещо по-леко - "Историята на говорещото столче". Днес ще я довърша и после ще падне голямото чудене (Изгубената дъщеря, Пилето, Крадецът на книги, Улица Консервна, Доброжелателните, Колибата ..... и какво ли още не) - а кажете ми какво да избера  Thinking

В GR си дадох ниски цели, за да постигна високи резултати  Mr. Green  - 25 книжки - по 2 на месец. Не знам сега като ме подхване годишното приключване какво ще стане с четенето, като ми се уморят очите.

# 709
  • София
  • Мнения: 5 429
Нели,аз още не съм я прочела Embarassed
Ейглетиерови днес ги получих,но мисля първо да прочета Сага за Австралия,след Гълъбиците.
Ще следя за мнението ти за Ейглетиерови.
Милето,Изгубената дъщеря и аз съм харесала,но я нямам.Ще помоля за мнение като я прочетеш Hug

# 710
  • София, България
  • Мнения: 5 616
Нели, и аз много искам да препрочета "Ейглетиерови", чела съм сагата като дете и тогава бях в овчи възторг, което сега малко ме спира.  Laughing
Чакам с нетърпение мнението ти за книгата.
Прочетох, че сте писали отново за "На изток от рая" - само това ще кажа - Стайнбек, за мен, реабилитира американската литература. Що "култови" американски писатели съм изчела, ама това е, не е лесно да се гради класика.

# 711
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Ще пиша за "Ейглетиерови", но май трябва да бъда по-въздържана. Виждам, че много се поддавам на емоциите си, освен това, аз споделям за книгите веднага след прочита им и съм твърде въодушевена като пиша.
 Тази година може би ще постъпвам по друг начин.

Мона Лиза, бих ти пратила "Ейглетиерови" веднага щом ги прочета. Само кажи.  Hug

 За Стайнбек съм вече  smile3505, или поне за известно време ще се сдържам.

# 712
  • София
  • Мнения: 5 429
Въобще не съм на мнение,че човек трябва да се въздържа от коментар за книга Naughty
Напротив.За мен специално точно коментарите са много полезни.
А това,дали ще ти хареса дадена книга,всеки има своите усещания и вкусове за нещата.Тъй че аз разчитам на коментар независимо дали е позитивен или не.  bouquet

# 713
  • Мнения: 15 960
Ще пиша за "Ейглетиерови", но май трябва да бъда по-въздържана. Виждам, че много се поддавам на емоциите си, освен това, аз споделям за книгите веднага след прочита им и съм твърде въодушевена като пиша.
 Тази година може би ще постъпвам по друг начин.
 За Стайнбек съм вече  smile3505, или поне за известно време ще се сдържам.

Нели, моля ти се, как го реши.  Hug Момичета, много ми е приятно да ви чета и ви се възхищавам на дар-словото. Жалко, че аз не мога да пиша толкова хубаво и обяснително.
Аз завърших "Защото те обичам" - хареса ми, малко ме изненада, но не е нещо изключително за мен.

# 714
  • Мнения: 41
Много обичам книгите. Като започна една книга нямам търпение да я довърша, а понякога започвам да чета две Simple Smile
 В момента чета " Монахът, който продаде своето ферари" на Робин Шарма! Много добра книга, ако искаш да промениш светогледа си!
Препоръчайте ми подобни четива, момичета Simple Smile Благодаря ви  Hug

# 715
  • София, България
  • Мнения: 5 616
Нели, много ще се радвам ако ми я изпратиш за прочит по-натам!  Hug
И аз съм на мнението на Нина - отзивите и емоциите от прочетената книга, това е най-ценното.

Маргарита - извинявай, но ще го кажа, като прочетох, че обичаш книгите ми прозвуча точно като - обичам да ям! Развесели ме, де.

# 716
  • София
  • Мнения: 983
Вчера завърших "Физика на тъгата" - доста ми хареса. Ако не бях чела почти всичко останало като проза от автора, вероятно щях да й дам максимална оценка. Лека повтаряемост има на места с други негови произведения, но не ми дотежа. Ако мога да обобщя - харесвам романите му, но според мен най-силен е в разказите и есетата. Господинов ми е най-любимия съвременен български автор. Освен, че страшно ми допада начинът му на изразяване, много го уважавам и за активната му гражданска позиция.

Започнах "Стогодишният старец, ..." Чудех се дали нея или "Обслужвал съм английския крал" и след ревюто на Свет реших да е първо тази, за да не ме разочарова  Laughing

# 717
  • София
  • Мнения: 4 910
Днес приключих "Сянката на вятъра" на Сафон.
Само едно нещо мога да кажа - великолепна книга  Heart Eyes !
Чудесен стил на автора, богат език, уникално разгърнат сюжет и постройка на разказа.
Скрит текст:
Мистичността, с която Сафон е облякъл не един нещастен живот, грабва от първата страница. Магия от книги, съдби и нещастия, но с надежда и все пак относително хубав край.

Сега рязка смяна на жанра - ще си продължа "Кървави книги - том 3", която започнах в края на миналата година, както и "Отмъщението на Монца" (крайно време е да я приключа!).

# 718
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Днес приключих "Сянката на вятъра" на Сафон.
Само едно нещо мога да кажа - великолепна книга  Heart Eyes !
Чудесен стил на автора, богат език, уникално разгърнат сюжет и постройка на разказа.
Скрит текст:
Мистичността, с която Сафон е облякъл не един нещастен живот, грабва от първата страница. Магия от книги, съдби и нещастия, но с надежда и все пак относително хубав край.
...
Не пропускай и "Играта на ангела". На мен тя ми дойде една идея по-добра, по-мрачна, по-мистична.

# 719
  • София
  • Мнения: 4 910
Обезателно, Лиляна  Peace !
Тепърва ще чета още от Сафон.

Общи условия

Активация на акаунт