Парене след уриниране.Нищо не помага!

  • 17 300
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2
Здравейте мили дами!Търся помощ и съвет защото незнам какво ми има.
От 9 месеца имам  парене,забелязяла съм, че след уриниране се засилва.
Урината ми е чиста,микробиологията ми е чиста,цитонамазка Pap2Б, хламидия отрицателна.
Обиколила съм много уролози,гинеколози,гастро.. и дерматолози и само ме прехвърлят от единия на другия.
Лекували са ме насляпо с какво ли не и нищо не помага.Влагалищна течения нямам.
Симптомите са ми парене почти цял ден,има и добри дни,дискомфорт, по принцип съм с хроничен запек нз дали има общо,болка долу ниско и от скоро рядко ме боли десния бъбрек.Когато пия повече вода паренето намалява,но в урината няма нищо.Пускала съм в различни лаборатории.
Ако някой може да помогне или поне съвет и насока ще му бъда много благодарна,защото ми омръзна от лекари които преглеждат за 5мин и никакво задълбочаване в проблема.
Благодаря

# 1
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 146
Опитай с промивки със смрадлика, сода или някакви други билки.

# 2
  • Мнения: 0
Здравей, Звездичка! От това, което разбирам си си пускала урина, просто дали да се види дали има нещо в нея или стерилна урина. Ако не си си пускала стерилна урина, отиди и я направи изследванията излизат след няколко дена да се види дали няма някоя доста упорита бактерия. Ако изследването е чисто най-добре да си направиш ехография на отделителна система. Щом имаш болки в бъбрека, отиди не е страшно. За паренето промивките помагат, приемай повече течности, може да си вземеш чай от червена боровинка също успокоява, също така цистон - на билкова основа е. Малко съвети не се стискай, пишкай винаги като ти се ходи (разбира се ако имаш възможност), поемай много течности.

# 3
  • Мнения: 443
Звездичка,опитай да пиеш чай на Ламбрев. Не е неприятен на вкус. Кипни си около литър и половина вода и 2-3 пакетчета и го пий вместо вода. През целия ден. И както са те посъветвали момичетата,пусни стерилна урина.

# 4
  • varna
  • Мнения: 31
Звездичка,щом си забелязала,че след като пиеш повече течности паренето намалява значи проблема идва
от отделителната система.Наложително трябва да отидеш на нефролог и да дадеш стерилна урина за посявка.При мен така се откри бактерия ешерихия коли,която нито уролозите и гинеколозите не отриха.Лечението е продължително защото бактерията е много упорита.Прави се посявка и се действа с точно определен антибиотик.Допълнително се дават чай Кидни има го в аптеките много течности, защото те разреждат урината.Пак повтарям само при нефролог трябва да отидеш ,уролозите няма да ти помогнат много поне на мен не можаха.

# 5
  • Мнения: 0
Звездичка,опитай да пиеш чай на Ламбрев. Не е неприятен на вкус. Кипни си около литър и половина вода и 2-3 пакетчета и го пий вместо вода. През целия ден. И както са те посъветвали момичетата,пусни стерилна урина.

Наистина си струва да опиташ! Има всички съставки, които спомагат да прочистване на пикочните пътища! Дано да се оправиш бързо!

# 6
  • Мнения: 2
Здравейте!!!Не бях влизала отдавна защото съм вече пред непвна криза.В крайна сметка ми откриха ешерихия коли в уретрата от уретрален секрет,а в урината няма нищо което е странно.Също така ми откриха много левкоцити от микробеология на влаг.секрет,незнам дали е свързано с е.коли,никой не ти дава обяснения.Пих ципрофлоксацин 10 дни и завърших с едно саше Монурал, ефект нулев.Паренето продължава.В момента съм на хомеопатия Колибацилинум 15ch и чакам да минат още три дни от пиенето на антибиотика и пак ще давам стерилна урина и уретрален секрет.Омръзна ми вече 10ти месец,незнам кога ще свърши всичко.

# 7
  • Мнения: 443
Звездичке,а Ципрото по антибиограма ли ти е. Къде ти взеха уретралния секрет?

# 8
  • Мнения: 9 991
Червена боровинка пи една приятелка и и помогна .

# 9
  • Мнения: 2
Взеха ми уретрален секрет в хил клиник и да по антибиограма е но не помогна

# 10
  • Мнения: 2
Изпила съм толкова марки червени боровинки и нищо, пила съм и чайове и грам не ми помагат.Последният път си взех червена боровинка на Natures way аптекарката каза че са добри,но явно при мен нещо не се получава подобрение.

# 11
  • Мнения: 6 214
И аз нямах подобрения с години от нищо, докато не разбрах от какво е. При мен се оказа от заседнал начин на живот.

# 12
  • Мнения: 2 534
Звездичке, правила ли си гинекологично изследване микоплазми/уреаплазми? Ако не си, си направи, при мен от това години имах цистит.

# 13
  • Мнения: 443
Ей,взе ми го от клавиатурата.  Mr. Green Тъкмо и аз щях да питам. Звездичке,ешерихията е страшно упорита гад. Може и няколкаАБ да трябват. Не се отчайвай,пак по антибиограма пий опашка на АБ.

# 14
  • Мнения: 2
Здравейте благодаря ви за съветите!Правила съм изследване за микоплазма и уреаплазма с вл.секрет и с уретрален секрет заедно с хламидия и няма нищо.Притеснява ме факта че ми излезна ешерихия коли в уретралния секрет но не пише в каква стойност и аз казах на уролога че това е несериозно.Другото което е наличието на множество левкоцити в влагалището в същото време без бактериален растеж как е възможно и нормален брой лактобацили.Гинеколога каза че е.коли при жени в уретрата е нормално,поради това че е къса и се замърсява лесно.За това когато даваме стерилна урина не се дава първата струя защото винаги има там бактерии.Незнам така не се живее.Вече 1 година

# 15
  • Мнения: 2
Накрая май ще се окаже алергия защото уролога ми изписа кларитин и от 3 дена не ми пари много,но все пак трябва да минат 15 дни и ще видиме.

# 16
  • Мнения: 1
Звездичка, би ли споделила решихте ли си проблема с Кларитин. Аз имам същия проблем и бих искала да знам какъв е резултата от последното лечение. Благодаря предварително

# 17
  • Мнения: 2
Не не ми се реши проблема.Наистина ли имаш като моя проблем.
Май ще се окаже нещо съвсем различно

# 18
  • Мнения: 1
Звездичка, имам същия проблем от няколко години. Опитах с мазане с Бактробан маз . За известно време имаше ефект, но паренето  скоро пак се появи,  омръзна ми да ходя по лекари и нищо да не помага.
Опитвала ли си с нещо друго? Сподели.

Последна редакция: чт, 15 май 2014, 19:58 от jowita

# 19
  • Мнения: 2
Здравейте пак! Оказа се че по българските лаборатории е пълна анархия, както всичко в България.Споделям моя опит, надявам се да помогна на някоя от Вас.
Така, симтомите ми са от година и половина т.е- парене, смъдене, бодежи, лютене, абе страшен дискомфорт.Започвам с уролозите - била съм в Токуда, в Хил Криник в ВМА в София Мед и по частни кабинети- никога нищо не ми излиза в стерилната урина.Взимаха ми и уретрален секрет и ми изолираха е.коли без стойност и в последствие разбрах че на жени не се взима такъв секрет поради близоста на уретрата до влагалището. Както и да е даже ми изписаха антибиотик.
Започнах ходене по гинеколози, няма да изброявам имена,защото ще се получи конфузна ситуация.
Имам 5-6 чисти цитонимазки,микрабиологии на вл.секрет и цервикален секрет.Отделно съм пускала микоплазма и уреаплазма- всичко нормално.Откачих и пуснах всички венерически болески- и там всичко беше ок(ако имаш вяра на лабораторията естествено).Така последва ходене по невролози и снимане на лумбални прешлени и тазово дъно на ЯМР(толко много пари), защото една кинезитерапевтка ми каза че може да имам прещипан нерв и да предава надолу по гениталиите.След това се подложих на процедура за умъртвяване на нерв,много болезнено-съответно без ефект.
Вече бях решила да заминавам за чужбина,защото тука помощ не получих само ме прехвърляха от лекар на лекар.След като ме пратиха на психиатър, хомеопат, сексолог и какви ли не билкари- реших че не съм луда и продължих да чета и открих моя доктор!!!
Той е много добър микробиолог и смятам че ще ми помогне.
Оказа се че гинекологично положението не ми е никак розаво и имам грешни резултати не от една лаборатория а от много.
Излезна ми в цервикален секрет уреаплазма уреалитикум 10/5 , изледване което съм пускала при друг микробиолог и излезна отриц. както и да е явно в България е така copy/paste.
А във влаг.секрет липса на лактобацили, масово левкоцити -бактериална дисбактериоза и бактериална ендометриоза.Една година никой не ми ги откри не мога да повярвам дано в бъдеще нямам репродуктивни проблеми заради тъпите доктори.
Дано съм била полезна!!!И дано се оправя защото това е 50% от проблема все пак др 50% е лечението му

# 20
  • Мнения: 4 500

Моля да споделиш името му  Hug

# 21
  • Мнения: 2 534
Звездичке, извинявай, но какво те кара да си мислиш, че това изследване е вярно, а всички други са били грешни? Някак няма логика. Иначе ти желая най-накрая да се оправиш  bouquet

# 22
  • Мнения: 2
Ми вярвам защото този резултат го знам от 06.05.14 и с изписаното ми лечение усещам че симптомите ми значително понамаляха.това ми е първото подобрение от много време насам.Незнам кога ще се излекувам напълно надявам се за месец защото знам че първо трябва да убия уреаплазмата за която пих антибиотик и после да си нормализирам флората което е мнооого трудно.

# 23
  • Мнения: 420
Какво се случва? Оправихте ли се, приятелката ми има подобен проблем и решение няма от близо година.
Дайте някаква идея, къде да отидем

# 24
  • Мнения: 4 500
Да, сравнително - с валидол и валериан  Confused

# 25
  • Мнения: 6
И при мен е така от дълго време. Било пясък. Не спитам да пия какво ли не и постоянно се наливам с вода. Отшумева от време на време и после пак Ужас.  Sad

# 26
  • Мнения: 625
Цистостоп рапид и цистостоп хроно - и друг път съм го писала из постове. Пила съм всякакви цисто...еди си какво, ами... само това ми помогна. Разбира се само с него няма да се излекувате, но поне докато търсите и откриете къде е проблема, доста облекчава, бих казала, че болките и паренето напълно изчезват.

Последна редакция: нд, 10 авг 2014, 10:59 от г-жа Златна Превъзходна

# 27
  • Мнения: 838
И аз съм с цистит и имам болки след уриниране. Понякога пия Монурал, помага временно, но стерилната ми урина последно беше чиста.

# 28
  • Мнения: 7
Здравейте благодаря ви за съветите!Правила съм изследване за микоплазма и уреаплазма с вл.секрет и с уретрален секрет заедно с хламидия и няма нищо.Притеснява ме факта че ми излезна ешерихия коли в уретралния секрет но не пише в каква стойност и аз казах на уролога че това е несериозно.Другото което е наличието на множество левкоцити в влагалището в същото време без бактериален растеж как е възможно и нормален брой лактобацили.Гинеколога каза че е.коли при жени в уретрата е нормално,поради това че е къса и се замърсява лесно.За това когато даваме стерилна урина не се дава първата струя защото винаги има там бактерии.Незнам така не се живее.Вече 1 година

Правила ли си ехограф/цветна снимка на бъбреци. С майка ми имаме същите проблеми излезе, че и двете имаме хидронефроза (задържане на урина в бъбрека). Лекарите мислят, че няма връзка между тях, но аз съм на мнение, че толкова съвпадения не може да се случат

# 29
  • Мнения: 1 776
Включвам се в темата и аз с подобни проблеми от няколко месеца. През януари имах цистит причинен от ешерихия коли,който го лекувах с 3 антибиотика. След лечението пусках стерилна урина,която не показа наличие на бактерии,но продължавам да имам дразнене, парене и дискомфорт, който се засилва след уриниране. Правила съм микробиология от влагалищен секрет нищо не се изолира. Изследвах уреплазма, микоплзма от цервикален секрет и там нищо. Накрая преди седмица изследвах от урина уреплазма микоплазма и хламидия по препоръка на нефролог и от там не се изолира нищо. Сега изобщо не знам какво да правя на какъв доктор да ходя. Някой ако има идея да сподели, защото това е наистина много неприятен проблем.

# 30
  • Мнения: 54
Здравейте,
Виждам че никой не е писал отдавна тук, но все пак да питам, намерихте ли причината за тези симптоми, и аз съм с парене и болка след уриниране.. М

# 31
  • Мнения: 1 776
Аз все още не съм намерила причина за тези симптоми и направо вече се отчайвам.

# 32
  • Мнения: 12
Здравейте! Искам да разкажа как се отървах от досадното парене след уриниране. Обещах си, че ако се излекувам, ще разкажа как е станало, за да могат и други жени да опитат.

Аз имах упорито парене след открита и излекувана инфекция със Staphylococcus haemolyticus. Премахнах причинителите с антибиотик, обаче паренето след уриниране остана. Личният ми лекар каза, че това е нормално, защото тези бактерии са доста агресивни и вероятно са раздразнили и увредили лигавицата и ще трябва време, за да се възстанови напълно. Препоръча ми прием на повече течности и хранителни добавки с червена боровинка или други билки за уринарен тракт. Тогава реших да се въоръжа с упоритост и търпение и започнах борбата с паренето. Ето какво включваше тя:

- Допелхерц Актив За уринален тракт (Урибаланс). Избрах го, защото имаше доста висока концентрация на червена боровинка, в сравнение с други медикаменти. Освен това съдържа екстракт от тиквено семе и Витамин С. Приемах по 2 на ден в продължение на 5-6 месеца. Не излиза скъпо, защото съотношението между брой капсули и цена е много добро.



- Прием на повече вода и течности. Когато урината е по-разредена, тогава паренето беше по-слабо. Когато усетех дори лека нужда от уриниране, веднага отивах до тоалетна, понеже ако изчаквах, след това паренето беше по-силно.

 - Добра лична  хигиена. Ежедневен интимен тоалет и носене на чисто памучно бельо, което не стяга.

- Неароматизирана тоалетна хартия. Установих, че ароматизираните ме раздразват. Открих, че Perfex (с патенце, червена опаковка) ми понася много добре. Избърсването да става с нежно попиване и леко движение отпред назад, за да се избегне попадането на бактерии в уретрата.



- Търпение и упоритост. Знаех, че няма как всичко да се оправи за нула време. Спазвах стриктно гореизброените точки. Понякога усещах подобрение, след това пак влошаване, но не се отказвах. С времето обаче започнах да усещам как лека полека паренето намаляваше като интензитет и продължителност.

И така около 6 месеца ми трябваха, за да се отърва напълно от неприятното парене и сега се радвам на добро здраве. Написах всичко това с надеждата да помогна и на други жени с този проблем.





# 33
  • Мнения: 109
Темата е доста стара, на пиша с надежда някоя от участничките да се включи и да сподели, какво се е случило с оплакванията. Намери ли са проблема и решението му. За жалост доста не са активни вече, но другите могат да се включат.

# 34
  • Мнения: 2 495
В един сайт прочетох за отвара от дафинов лист, да се правят бани с нея. Тъй като не можех да си правя бани, се миех с тази отвара, колкото пъти мога, на практика, няколко пъти през деня. Отварата я правих на око -няколко дафинови листа в 1,5- 2 литра вода. Варях 5-10 минути, след това изстива и се ползва. Лесно, евтино, не вреди, ако не помогне.

# 35
  • Мнения: 109
На вас постоянно ли ви пари, или от време на време. Как са ви изследванията, стерилна урина, обикновенна, микробиология на вагинален секрет? Имате ли песъчинки, камани?

Общи условия

Активация на акаунт