Грижи за косата - 94

  • 70 678
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 13
Съвсем наскоро се подстригах и косата ми е нацъфтяла отново ;хх една приятелка ми каза,че е защото не използвам термозащитни продукти,а си изправям косата всеки ден,може ли наистина това да е причината? ;о


# 721
  • София
  • Мнения: 4 714
Съвсем наскоро се подстригах и косата ми е нацъфтяла отново ;хх една приятелка ми каза,че е защото не използвам термозащитни продукти,а си изправям косата всеки ден,може ли наистина това да е причината? ;о



Как да не може? Защо всеки ден я изправяш и НЕ ползваш термозащитни продукти? Колко дълга ти е косата? Боядисвана ли е? Какви грижи полагаш за нея?

# 722
  • Мнения: 13
Съвсем наскоро се подстригах и косата ми е нацъфтяла отново ;хх една приятелка ми каза,че е защото не използвам термозащитни продукти,а си изправям косата всеки ден,може ли наистина това да е причината? ;о
Понякога косъмът "цъфва" със самото отрязване с ножицата. Никой не може да ми обясни защо така става.

липса на витамин А и Е, може да се използва алое вера и спира цъфтежа, също може или с балсам или маска. Има една много ефективна Възстановяваща маска за коса с коприва на HERBAL TIME! Струва някъде около 3 лева. Аз я ползвам и нямам цъфнала коса   bouquet

# 723
  • София
  • Мнения: 4 714
Съвсем наскоро се подстригах и косата ми е нацъфтяла отново ;хх една приятелка ми каза,че е защото не използвам термозащитни продукти,а си изправям косата всеки ден,може ли наистина това да е причината? ;о
Понякога косъмът "цъфва" със самото отрязване с ножицата. Никой не може да ми обясни защо така става.

липса на витамин А и Е, може да се използва алое вера и спира цъфтежа, също може или с балсам или маска. Има една много ефективна Възстановяваща маска за коса с коприва на HERBAL TIME! Струва някъде около 3 лева. Аз я ползвам и нямам цъфнала коса   bouquet
О, моля ви. Stop Щото се подстригах и ми цъфна косата. Praynig
Хайде, по-сериозно!

# 724
  • Мнения: 539
Напълно възможно е от това да стане. И по-скоро от некадърна фризьорка и не добре наострена ножица. Ако ножицата е тъпа, тя не отрязва а "дъвче" косъма.
Друг вариант - просто да не е почистила добре нацъфтялото

# 725
  • София
  • Мнения: 4 714
Напълно възможно е от това да стане. И по-скоро от некадърна фризьорка и не добре наострена ножица. Ако ножицата е тъпа, тя не отрязва а "дъвче" косъма.
Друг вариант - просто да не е почистила добре нацъфтялото
Е като е фризьорка къде гледа? Да не би да ходим да ни подстригват безплатно?

И за разведряване: Разликата м/у стилист и фризьор???--- 100 лева. Laughing

# 726
  • Мнения: X
Ами да, може след подстригване да ти цъфне косата, айде по-сериозно наистина  Grinning Ако косъмът ти е увреден по дължината си, в зависимост докъде се простира липсата на вещества (може и до корена да е!) ще цъфти всеки път, когато я подстригваш докато не достигнеш здравата и неувредена част от косъма. Според мен в твоя случай се случва точно това. Термопротекторът е добър вариант, но едва ли ще направи чудеса. Трябва да оставиш косата си да почине малко или просто да чакаш да порасне здравата и част, защото ако е екстремно увредена каквото и да ползваш няма да върнеш "живостта и".

# 727
  • Мнения: 133
Моля ви, препоръчайте ми балсам или маска за коса без отмиване за много суха коса. Предпочитам да е от по-достъпните марки и да мога да го купя от магазин. Не мога да се справя с косата си - боядисвам я, не я третирам по възможност, но проблема при мен идва от щитовидната жлеза Thinking

# 728
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Моля ви, препоръчайте ми балсам или маска за коса без отмиване за много суха коса. Предпочитам да е от по-достъпните марки и да мога да го купя от магазин. Не мога да се справя с косата си - боядисвам я, не я третирам по възможност, но проблема при мен идва от щитовидната жлеза Thinking

Препоръчвам ето този серум:

http://bsicosmetic.com/Serum-za-kosa-s-Arganovo-maslo,%D0%B0%D1% … D1%81%D0%BB%D0%BE

Не омазнява, а омекотява сухите краища.

# 729
  • Мнения: 765
Питах и преди,но никой не ми отговори. Sad Искам да се боядисам тъмно кафяво.Естествения цвят на косата ми е тъмно кестенява към черна,боядисвала съм се 3 пъти с черна боя,като от последния път мина повече от година.Какъв цвят боя да си купя?Тъмно русо,светло кафяво или направо такова,каквото искам?

Съжаялвам,че се повтарям,но наистина не изобщо не съм наясно с боядисването на коса.  ooooh!

# 730
  • Мнения: 5 892
Не смятам, че някой тук може да ти отговори точно. Нито се разбира какво ти е състоянието на косата, нито какво искаш. На различните марки разничните бои стават различно и всяка коса поема боята различно. Иди на фризьор.  Peace

# 731
  • Мнения: 186
Здравейте, момичета имам проблем с опазването на прическата до края на вечерта. Моята коса е къдрава ( или да кажем доста чуплива). Много трудно се стилизира. Постоянно я изправям, тъй като не мога да се възприема с естествения й вид. При най- малката влага обаче чупките в косата, която току що съм изправила и е била идеално гладка, се връщат. Най удря ли косата си с маша или както аз най- много харесвам с преса, къдриците ми падат надолу отново от влагата. Търся някакъв стилизираща продук, който е устойчив на влага и като цяло климатичните условия. Чувала съм, че има водоустойчив лак за коса, но така и не мога да открия такъв... Ползвала съм много марки "уж" професионална козметика закупена от магазини или от фризьорски салони - ефект никакъв... Споделете, ако ви е известен продукт, който би ми бил от ползва. Поздрави от мен и лека вечер:))

# 732
  • Мнения: 765
Не смятам, че някой тук може да ти отговори точно. Нито се разбира какво ти е състоянието на косата, нито какво искаш. На различните марки разничните бои стават различно и всяка коса поема боята различно. Иди на фризьор.  Peace

Че кое не му е ясното?Обясних каква ми е косата и какъв цвят искам. Peace

# 733
  • София
  • Мнения: 4 714
Не смятам, че някой тук може да ти отговори точно. Нито се разбира какво ти е състоянието на косата, нито какво искаш. На различните марки разничните бои стават различно и всяка коса поема боята различно. Иди на фризьор.  Peace

Че кое не му е ясното?Обясних каква ми е косата и какъв цвят искам. Peace
Laughing Laughing Laughing На теб като не ти е ясно, как на другите да стане ясно???

Искам да се боядисам тъмно кафяво.Естествения цвят на косата ми е тъмно кестенява към черна,боядисвала съм се 3 пъти с черна боя,като от последния път мина повече от година.Какъв цвят боя да си купя?Тъмно русо,светло кафяво или направо такова,каквото искам?
 

Съжаялвам,че се повтарям,но наистина не изобщо не съм наясно с боядисването на коса.  ooooh!


Това е почти еднакъв цвят. Ако не е, как да се разбере през монитора? И моя съвет е : иди на фризьор, той да ти разгледа косата и каже какво мисли. Peace
След като искаш да я изсветлиш, би трябвало да се насочиш към по-светли нюанси. Peace

# 734
  • Мнения: 5 892
 hahaha Това "тъмно кафяво", което искаш знаеш ли колко цвята би могло да бъде? От тъмно кестеняво към шоколадите с подтоновете и оттенъците му... Нищо не казваш- с каква боя си се боядисала, има ли остатъци от нея по косата ти.... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт