Добре дошли СЕПТЕМВРИЙСКИ мами 2014!

  • 36 120
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!
Благодаря на всички за милите пожелания, дано темата се напълни с бъдещи мами!

Espa,  eli_t,  hase,  Juleto - честито, желая ни лека и безпроблемна бременност!
Аз засега нямам никакви симптоми на бременна жена, понякога се притеснявам дали всичко е наред. Според календара вече съм в 5-та седмица и се очаква да ми се гади и т.н., но при мен няма никакви промени на обичайното ми състояние, освен, че понякога имам чувството, че всеки момент ще ми дойде.
Espa - според калкулатор в интернет очаквана дата на раждане е 31.08, но е на границата, затова реших да се включа при септемврийките.

Искам също да попитам някои приема ли органични добавки, така наречените супер храни? Аз пия всяка сутрин пшенични стръкове, а в сутрешния си шейк слагам мака.  Приемам ги защото  съдържат много витамини и минерали, но днес се замислих, дали това, че имат детоксикиращо действие няма да навреди по някакъв начин на бебето.

# 61
  • София
  • Мнения: 230
И аз благодаря за посрещането.  Flutter bowuu  Ще я видим тази работа с "по- лесното гледане на 2 деца", засега ми се струва доста лудо твърдение.  Crazy Просто тази 1 година от появата на детето мина като един миг, до скоро бях с чувството, че още е 2012 година и ми предстои всеки момент да раждам, а вече стягахме 1-ви рожден ден.  Laughing И сега- хоп, ново бебе!  Crazy Имам време да го мисля, само да сме живи и здрави.  Peace

Espa, аз не се притеснявах за бременността, погледът ми все беше вперен (със страх) в раждането. Сега съм спокойна, знам какво ми предстои и това ми дава някаква сигурност и увереност, като че ли. Разбирам те за кърменето, голямо притеснение ще ми е, тъй като с първото изпуснахме момента в болницата- не, че не беше при мен, напротив. Но ми слагаха антибиотици венозно 3 пъти на ден, притеснявах се да я кърмя, тя спеше мноого и се оказа мн.мързелива на гърда, бързо свикна с шишето и...  Tired Този път съм се зарекла да бъда супер упорита и да направя всичко възможно да ни се получи.  Peace
Естествено и активно раждане... сигурна съм, че детайлно ще проучиш всички болници и лекари, но в съзнанието ми веднага изниква едно име, щом се спомене "максимална НЕнамеса в раждането"- д-р Киров от "Тина Киркова". Не съм била при него, та не е реклама. Wink

Сега, както и преди, ще се следя по Здравна каса, понеже имах късмета да попадна на много свястна, сърцата и опитна докторка. Не съм изпитвала нужда да ходя допълнително по други доктори (частни). Освен за феталните морфологии в 20-та и 32 седмица, разбира се, тъй като нейният ехограф е "обикновен" 2D, няма картинки. Off topic: обаче съвсем скоро се чудеше докторката дали да не си купи 4D ехограф, сега си представям смс-а, който ще й пратя за НГ- "купувайте 4D ехографа, видяхме  EFP.."  Joy

TreasuryS, не е задължително да имаш симптоми на бременна, особено пък гадене. Аз до 6-тия месец не усетих никаква промяна, все едно не бях бременна. Пожелавам си и сега такава лека бременност, пу-пу. Пожелавам го на всички!   bouquet Терминът е малко относително понятие, въпреки модерната техника... в крайна сметка бебето може да реши друго. Нашето подрани с 15 дни и ни свари бая неподготвени.  Crazy Mr. Green

Витамини не съм пила, само в началото за кратко фолиева киселина, и Шуслерови соли при нужда. "Суперхрани" съм взимала по друг повод- коластра, Зелена енергия...

Този календар в Justformomies е мн.готин- бях си го разпечатала и залепила на вратата на хладилника.  Grinning

Хвана ме логореята, извинявайте...  ooooh!

# 62
  • Мнения: 641
Здравейте, дами!

TreasuryS , нямам опит с тези добавки, никога не съм приемала и не знам дали са препоръчителни при бременност. И аз за момента нямам никакви симптоми, освен леки предменструални болки от време на време и това че по-лесно се уморявам, за да сготвя супа , основно и десерт ми трябват по 2 почивки  Laughing Надявам се с тези симптоми да си остана до края.
Juleto, благодаря ти много за инфото за д-р Киров от "Тина Киркова". За сега се насочвам към Надежда, записах ЖК там, на 20 ти съм на първи преглед, говорих с няколко приятелки - имат страхотно оборудвани с всичко зали за активно раждане - топки, шведски стени, можеш да родиш в каквато поза искаш, не те притискат с окситоцин и прочие неща, доста лекари са дръпнали от Тина Киркова, но ще проверя на място лично, ще говоря с лекари и т.н - има време
Чудя се дали все пак да не отида на един видеозон преди 20 ти, да видят сакче, точка, в матката ли е, или да си чакам 20 ти Thinking
Стискам палци за кърменето, със синът ми след като се пооправиха нещата с количеството мляко откарахме едно много дълго и безпроблемно кърмене, след това се амбицирах се и изкарах курс за консултанти по кърмене, вече не практикувам поради липса на време, но ако имаш каквито и да е въпроси с радост ще ти отговоря Hug
Днес записах час при Марков за 12 г.с за фетална морфология - сигурно сега не е така, но преди 5 години трябваше да се запишеш почти след положителният тест веднага, че иначе нямаше свободни часове, сега има на много места апарати, ама страх лозе пази
За 3D - знам че феталната я гледат предимно на 2D и на нея правят замерванията, 3D, 4D са повече за кеф на родителите, но пък като апарата има 3D, 4D значи е по-съвременен и се вижда по-добре на 2D.
Пишеш, че при нужда си пила Шуслерови соли - за какво са те?

И моят поста стана дългичък ooooh!

Хубава и усмихната вечер  bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 0
 Здравейте и от мен на всички Simple Smile Честито на мамите септемврийки 2013, да са живи и здрави бебоците и много да ви радват. А на бъдещите майки пожелавам лека бременност. От няколко дни се каня да видя дали е започнала темата и се радвам че вече има септемврийки. Аз на 27.12 си направих тест, който излезна положителен Simple Smile От август месец правим опити за второ дете и точно този месец се надявах да не съм забременяла, че изкарах доста тежък месец, бях болна, надух се от мъдрец, наложи се вадене и пиене на антибиотик, сега единствено. се моля всичко да е наред с бебчо. Аз лично ще отида на преглед още другата седмица на 07.01 нямам търпение и да поговоря с доктора за антибиотика, че това много ме притеснява. През първата бременност освен фолиева киселина друго не съм пила, но си мисля че има хубави витамини, които можем да взимаме.
 Отново стискам палци на всички с пожелания за лека бременност и здрави бебоци през септември  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 0
Да се включа и аз!

Поздравления на всички мами Септемврийки 2014! Пожелавам ви лека и щастлива бременност и прекрасни дечица на финала! Наслаждавайте се на всички мигове до края и дано намерите толкова добри приятелки тук колкото и аз! Нашата група Септемврийки 2013 е много задружна и весела, пожелавам същото и на вас!

Juleto, няма страшно, тъкмо имаш пресен тренинг! Моите са с разлика година и 5 месеца!  Wink

# 65
  • Мнения: 34
Здравейте, момичета и Честита Нова Година! Желая на вас и близките ви здраве и късмет през 2014 и разбира се- нека всички се радваме на здрави бебета на финала!
Благодаря на септемврийи 2013 за топлото посрещане.
Днес направих тест след 4 дни закъснение. Беше положителен. Терминът ми е на 8 септември.
Пия фолиева киселена от близо година. Мисля да пия само нея, без витамини.
Симптомите ми за сега са- доста болезнени гърди, предменструани болки и болки в кръста.

# 66
  • Мнения: 0
Здравейте, мами! Честита Нова 2014 година. Бъде живи и здрави, вие и семействата ви!
Natali03, lubov_84 – Честито! Желая ви лека и безпроблемна бременност и здрави бебенца!

Аз искам да споделя оплакване, което много ме притеснява – от няколко дни получавам доста силни болки ниско долу, това се случи вече 3 пъти, като продължава не повече от 5 мин, обикновено през нощта. Знам, че е  нормално да има някакви болки, поради това, че матката се разширява, но при мен са по скоро, не като обикновени предменструални болки, а по скоро като силни такива.  Записах си час утре рано сутрин, въпреки, че е рано за лекар, надявам се някоя от вас да сподели, ако е имала такива – на какво са се дължали и дали е имало проблем. Като изключим това, нямам други оплаквания.

# 67
  • Мнения: 34
TreasuryS, хубаво е, че си записала час за утре сутрин. И аз си мисля, че е малко рано да се види нещо, но пък док ще ти даде някакви насоки- какво да пиеш и дали тези болки са нормални. Стискам палци всичко да е наред  Peace . Пиши какво е станало на прегледа  Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 273
За много години бъдещи мамчета Simple Smile добре дошли и на новите попълнения Simple Smile Да сте живи и здрави и много щастливи и на термин най-прекрасните здрави бебчета и леко бременеене до тогава!  Hug Hug Hug

TreasuryS, аз в началото на бременността имах такива болки, беше точно след Нова Година и при мен и пих Но Шпа и ми мина. После като ходих на лекар лекарката ми каза, че никакви болки не са нормални и  е добре, че съм реагирала и съм взела Но Шпа. Виж каква беше схемата за пиене провери и пийни да те отпусне и утре на лекар. При мен така и не разбрах от какво се беше получило това присвиване, нямаше отражения и върху бебо, но добре си направила, че си записала час Simple Smile

Много хубаво, че си имате консултант по кърмене в темата, защото аз лично бях най-неподготвена точно за пустото кърмене. Така и не ми се получи да го кърмя, но ви съветвам наистина (особено първескините) да попрочетете туй онуй за кърменето, че не е никак лесна задача.

# 69
  • Мнения: 641
За много години! Да сте здрави и щастливи вие и вашето семейство! Леко бременеене и бързо и леко раждане!

lubov_84 и Natali03 , честито и добре дошли!
Natali03 , сигурна съм, че всичко ще е наред с бебчо и антибиотика няма да се отразил по никакъв начин
TreasuryS , хубаво е че си записала час веднага, нека те видят. С първата бременност имах такива болки, изписаха ми хапчета за болките. Казаха, че при мен е заради обърнатата ми матка, разтягала се, намествала се и правела повече от нормалните контракции, казаха да си почивам повечко. Пиши утре след прегледа какво са казали и как си Hug

В къщи детето и мъжът ми са с грип и температура - аз за сега се държа, дано ме подмине Praynig
Хубава и усмихната вечер!    bouquet

# 70
  • Мнения: 0
Здравейте,
днес влизам с добра новина и се надявам през цялата година да са само добри новините за всички ни.
Бях на лекар рано сутринта, нещата се развиват нормално. Лекарката ми каза, че такива болки са нормални контракции на матката. Изписа ми хапченца - Утрогестан и Но-шпа.
Хубавата новина, е че може да си имаме две бебенца - още не е потвърдено със сигурност, не се знае дали ще се развият и двете.    ylinfant  ylinfant
Хубав ден на всички!

# 71
  • Мнения: 34
TreasuryS  Hug страхотна новина!!! Радвам се, че всико е наред! Дано и двете точици да се развият и септември да гушкаш две здрави бебчета   Peace Hug Имате ли близнаци в родата?
Аз продължавам със същите симптоми- болки в кръста, гърдите и предменструални болки, но сякаш намаляват  Peace Към края на януари мисля да отида на първи преглед- тогава ще съм в 8 седмица и се надявам да видим и чуем тупкащо сърчице  Heart Eyes до тогава- спокойствие, надежда и позизтивни мисли  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 0
TreasuryS - супер новина за две бебчета Simple Smile
Честита Нова Година на всички! Пожелавам здраве, късмет и много сбъднати желания , както и здрави бебчета тази година Simple Smile.
 Espa - благодаря ти за успокоителните думи, аз си записах час за утре да отида на лекар, че получих малко зацапване, но се надявам че всичко ще е наред и с предната бременност имах този проблем, но ще отида да ме види доктора, каза да пия утрогестан.

# 73
  • Мнения: 32
Здравейте мили бъдещи и настоящи майчета Simple Smile Честита Нова Година много здраве щастие и късмет Simple Smile
Нашите 2 чертички се появиха на Нова Година Simple Smile така , че годината ни почва супер Simple Smile надявам се всичко да ни е наред и мине леко. Това ще ми е втора бременност и горе долу знам какво ме чака и може би заради това съм още по - паникьосана от първият път.
Успех на всички Simple Smile

# 74
  • Мнения: 15
Вълнувам се заедно с вас, нашето момиченце не беше планорано, аз бях и на 21 години като забременях, но бременността беше най-хубавия период от живота ми преди раждането(като изключим самото раждане ) на дъщеря ми.  Чета ви с такъв интерес, все едно и аз съм бременна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт