Трудно проговаряне! - Тема 16

  • 96 641
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Добре, че погледнах че има нова тема Wink
Момичета, трябва да купя подарък за едно момченце на 6г и майката искала нещо обучително. Някакви идеи?

# 16
  • Мнения: 161
Аз бих заложила на играчките на Тинкъл старс - има една дъска Светни и научи, Въпроси и отговори е другата игра. Те са подходящи за деца на тази възраст. Принципно са скъпи играчки, но сега до Коледа са по 25 лв някъде в Хиполенд.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 673
Добре, че погледнах че има нова тема Wink
Момичета, трябва да купя подарък за едно момченце на 6г и майката искала нещо обучително. Някакви идеи?
Препоръчвам това, ако го нямат.
,
може и в комплект с това:

# 18
  • Мнения: 11 844
Галактическа принцеса нямам представа какви средства можеш да отделиш, но както каза и tigywigy виж тези  на Тинкълс старс
http://www.hippoland.net/thinkle-stars-iq-interaktivna-igra-s-v-prosi
http://www.hippoland.net/thinkle-stars-magicheska-d-ska-svetni-i … ezik-i-matematika
http://www.hippoland.net/thinkle-stars-umna-pisalka-predi-uchilische

# 19
  • Мнения: 48
Дони, благодаря за темата.  bouquet

За маниите - моят син е пристрастен към коса. Много обича да пипа моята коса, както и косата на всеки, на който успее. Когато е нервен скубе и не пуска. Понякога лапа и дъвче косата ми   ooooh!
Приемам всякакви идеи за справяне с този проблем. Терапевтката, при която ходим каза да не му позволяваме да пипи коса, може само вечер моята, докато заспива. Но той се сърди, протестира, а хората извън семейството /разбирай в ДГ, познати и непознати не му правят забележка, позволяват му, дори когато ги скубе/ Sad

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 439
Цоп и аз в новата темичка  Grinning. Дони, благодаря за нея   bouquet!
Направо бях забравила за страстта на Сашко към косата ми, но поне се ограничава да си играе само с моята. Според психоложката, той обича докосването и усещането от косата. Обожава да търка по лицето си. Не ми е казвала да не му разрешавам. Пробвала ли си да го закачаш с мека четка за рисуване или за грим? Сашко умира от удоволствие  Laughing. Не знам дали ще е правилно, но може да пренасочи страстта си към нея.

# 21
  • Мнения: 2 741
 Благодаря за темата, Дони  cheers

 Аз отдавна съм коледно настроена и вече само мисля за маси и сбирки  Crazy

 И аз понаправих повече от две, да не кажа към 3 години тук....Здраве да е...

 Благодаря ви,че ви има  Hug  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря за темата, Дони  cheers

 
Да си дойдем на думата, дет'са вика  Heart Eyes
Ами дойде време и аз да хваля мойто гардже. Не знам какво помогна, защото го тъпча с какво ли не - кеф ти витамините, кеф ти карнозин, дмг. Отделно 4 часа седмично терапия, ресурсната много работи с него. Тази седмица не спират да го хвалят колко много му се "учи". Дала съм му срок 2г, че не ми се ще да отлагаме 1ви клас. Не стига, че е дънгалак, роден януари - щще е като чичко със съучениците си.
Онзи ден си мрънкал уда уда и логопедката му сипала чаша с вода. Баровеца обаче и казал - Пиям сок. Той водата я ползва само за пиене Mr. Green
Дени, и при нас се подстригва само с упойка. Аз държа, баба му с ножицата. На фризьор не смея да го заведа

# 23
  • Мнения: 11 844
Дони страхотно напредва Гого, браво  Hug....той като не си е поискал аператив  Joy Иначе и аз като теб казвам си има още 2г, ще успее и ние сме в началото на годината и хептен голяма разлика ще стане ако случайно се наложи отлагане  Rolling Eyes

За подстригването какво да кажа  ooooh! - подстригвам аз (хубаво, че имам фризьорски курс  bowuu) , но няма шанс да се седне на стол и да стои, до скоро гонех с ножицата из апартамента или ако го докопам да гледа филмче, сега от лятото му напълвам ваната да се плацика вътре и да играе а аз обикалям около него и стрижа в движение  Whistling....и понеже е с права коса, няма да кажа колко равномерно е подстриган, но това е положението Outta Joint

Днес бяхме на Джъмбо да изхарчим паричките от касичката му (47лв)....ами успяхме  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 140
Доника, страхотна темичка! Hug
За справянето с маниите за коса може да се купи кукла и да се научи да я сресва.
Ама за смученето на палеца на мен ми е проблем и приемам идеи всякакви. Praynig
*Ирина*, ние имаме работната тетрадка.Много е хубава! Peace
Както и тази:
http://www.book.store.bg/p79842/krokotak-5-8-godini-fina-motorik … ni-ot-hartia.html

# 25
  • Мнения: 553
Дони  bouquet

Да не е гол запис - това мании да ще човек Mr. Green Определени дрехи, чорапи, бельо... но не само неговите... прибираме се у дома и веднага ме командори "обечи ципчо мама" smile3514 пристрастил се е към едни чорапи с мечка (момичешки Mr. Green) и три дни подред ходи с тях в градината и даже не ми дава да ги изпера - тези сигурно са си казали, че майката на детето е голяма мърла hahaha като тръгне да ляга задължително трябва да съм с "ципчо" (жилетка с цип), прегръщаме се и той ме гепва за ципа....който трябва да е закопчан до врата....

# 26
  • Мнения: 2 140
natalinik, ние в болницата цяла седмица мин.г. бяхме с една блузка с Бъкс Бъни.Вече избеля. Mr. Green Към други дрехи мании не е имала. Може просто да ни е била любима. Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 6 182
С дрехи, обувки, бельо (в това число и спално) си имаме стар проблем. При нас хубавото е, че веднъж насилен или убеден да облече нещо, което не е искал след това няма проблем да се ползва, т.е. страшен е първия път.

За палеца освен да се заложи на мадамски маникюр - нямам други идеи. Само ще спомена, че дъщерята на кумовете го смука до 8 годишна, а мъжът ми до 14 годишен  Shocked Криел се от съучениците си и затова постепенно се отказал, но твърди че било много успокоително  newsm78

С фризьор успяваме да се справим 2 пъти годишно с големи уговорки и през цялото време е като на война. Ако аз подстригвам е значително по-лесно макар и не толкова красиво.

# 28
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Това с подстргването и при моя е проблем. Не иска да ходи на фризьор и толкова. Дава само аз да го подстригвам, но нещо не случвам на машинка все и в момента е с полу-дълга коса.

# 29
  • Мнения: 375
Здравейте мами Hug.Не съм писала скоро.Ние говорим макар и на бебешки,а ще ставаме на 5.Писала съм,но да припомня на 7 месеце сме оперирани от външна хидроцефалия.Водим се с лека степен изоставане в развитието.И сме края на годината,най-малкия е в групата в детската.Същите проблеми имаме с фризьора,последно аз го подстригах с машинката с 300 разправии.Беше свикнал поне да не реве за детска.Сега след един открит урок,на който през цялото време рева и питаше,"кога ме а вземе мама"не иска да ходи,сутрин реве и рита с крака,а ние го обличаме насила,не иска и да се мие и къпе особенно косата ooooh!
Знаем вече дните на седмицата,да броим до 10,разпознава доста от цветовете,дори са тананика "Зеленчуци който не яде".
По едно време имах съмннеие за аутизъм,знам,че не  е това,но в детската е мухичка,а в нас ни прави луди,търчане,хвърляне,скачане,сърдене и тръшкане,ако не искааме да му купим нещо.В детската съм го записала на психолог.И вече незнам това характер ли е или някакво нервно разстройство.Според всички е много лигав newsm78.Щях да забравя да напиша,че спим с биберон Embarassed.Срам ме е много от този факт,ако не му го дадем следва рев,тръшкане,истерясване,и може да продължи с часове,в чудо сме се видели ooooh!.
Говорих  с психоложката,според нея трябва да го израсте.И аз незнам,какво ще правим с отлагането на училището.Той не стига,че е края на годината роден,ами и изоставането вследствие хидроцефалията.Пишете мами Hug

Последна редакция: пн, 16 дек 2013, 15:18 от roni77

Общи условия

Активация на акаунт