На работа ли сте днес?

  • 3 336
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54 955
А вярно ли е, че от нова година вече няма да има такива отработванки, а хората ще си ползват отпуските. Мъжа ми чел някаква такава новина днес.
Споменаха го като идея за промяна, но до момента не съм чула да е прието, надявам се да не е, защото е пълна малоумщина.

Защо ? Thinking
Супер си е даже ! Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 16 199
Да, бях на работа. Голяма, частна фирма, счетоводство. Изкарахме си почти пълен раб. ден.
Шефа не ме дебне, защото съм сама в стая. Колегите преди да влязат чукат и чакат да ги поканя.
Но пък сигурно от ИТ отдела знаят постоянно кой какъв клавиш натиска на комп.
Върша си работата, то мене ме чака. Когато остане време за интернет, тогава.

# 32
  • Мнения: 945
Да, работя днес. След половин час трябва да тръгвам. Но нямам компютър там и няма кой да ме дебне Grinning
Клипът е много готин  hahaha

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 7 041
А вярно ли е, че от нова година вече няма да има такива отработванки, а хората ще си ползват отпуските. Мъжа ми чел някаква такава новина днес.
Споменаха го като идея за промяна, но до момента не съм чула да е прието, надявам се да не е, защото е пълна малоумщина.

Защо да е малоумщина. Значи ти предпочиташ да работиш в събота вместо да почиваш. Тези отработванки са още по-малоумни и ги нямаа никъде по света (поне не и в цивилизованите държави). Дори в Русия си вземат отпуски. Казвам това за Русия не за друго, а защото това отработване беше приумица на соца.

# 34
  • на село
  • Мнения: 3 970
Бяхме на работа - до 14,00ч.  Simple Smile, но ние винаги си работим в събота до този час.

# 35
  • Мнения: 13 539
На обед се върнах от командировка и още съм като парцал.

# 36
  • София
  • Мнения: 16 199
За мене е малоумно намаляването на отпуската с дните за отработване.
Отпуската е 20 дни, човек си я разпределя за да си почине, според желанията и нуждите си.
До 10.12 трябваше да дадем график за отпуските за 2014 г. Сметнала съм си дни за лятна и есенна почивка. Ако се приеме малоумието ще ми вземат поне 3 от тях заради сливане на празници.
И после вместо 6 дни през септември ще са ми по-малко. Съответно няма да мога да отида на море в чужбина. Давам го като пример, за всеки е различно.
Да, предпочитам отработването.

# 37
  • София
  • Мнения: 30 253
За мене е малоумно намаляването на отпуската с дните за отработване.
Отпуската е 20 дни, човек си я разпределя за да си почине, според желанията и нуждите си.
До 10.12 трябваше да дадем график за отпуските за 2014 г. Сметнала съм си дни за лятна и есенна почивка. Ако се приеме малоумието ще ми вземат поне 3 от тях заради сливане на празници.
И после вместо 6 дни през септември ще са ми по-малко. Съответно няма да мога да отида на море в чужбина. Давам го като пример, за всеки е различно.
Да, предпочитам отработването.


Това не е задължително, а по желание т.е. хората в другите държави си сливат дните, но ползват отпуска. Ако не искат, просто на 23, 27, 30, 31 са си на работа  Peace

# 38
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 327
Бях на 14-ти, бях и на 7-ми. Мразя ги тези отработвания, но вече съм отпуска до другата година. Simple Smile
Вчера като казах на един приятел, че се прибирам от работа и той ме попита не е ли забранено да се отработва.
Дано влезе в сила.

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Защо да е малоумщина. Значи ти предпочиташ да работиш в събота вместо да почиваш.

Че то и сега никой не ви кара да отработвате насила. Пускайте си отпуските, де.

Да пуснете, ама повечето хора не пускат, нали?

Защото е готино после да имаш повече почивни дни накуп, без да ти се намалява отпуската.

Да, предпочитам да отработя в събота и после да почивам повече, а отпуската да си я взема когато аз реша, а не когато ми спуснат отгоре. Защото ако се приеме тоя закон, не се и съмнявам, че ще има натиск отгоре кога да си вземе отпуската човек - точно както сега в някои частни фирми не отработват, но задължават работниците да си пуснат част от платената отпуска.

Как' Сийке, питай ни и другата събота пак, че да мога да ти кажа "не". Защото цивилизовано, и най-вече по личен избор, си пуснах ден отпуска.

# 40
  • Мнения: 19 313
Кво се оплаквате, бре - в събота и клиентите не са свикнали повечето служби и институции да работят и на който работата му е да обслужва клиенти, обаче съботата обичайно не му е работен ден, просто присъства на работното място, ама клиенти няма, работа - също.  Пък и тия в държавните институции като запразнят от обяд и да има някой заблуден клиент, охраната ще го върне. Естествено, че е по-добре за служителя да си отработва съботата нищонеправейки, но получавайки заплащане, без да му режат от отпуската.

# 41
  • Мнения: 272
Кво се оплаквате, бре - в събота и клиентите не са свикнали повечето служби и институции да работят и на който работата му е да обслужва клиенти, обаче съботата обичайно не му е работен ден, просто присъства на работното място, ама клиенти няма, работа - също.  Пък и тия в държавните институции като запразнят от обяд и да има някой заблуден клиент, охраната ще го върне. Естествено, че е по-добре за служителя да си отработва съботата нищонеправейки, но получавайки заплащане, без да му режат от отпуската.
Тцъ, нямахме клиенти, но работа има Peace С нетърпение я чаках тази събота. Отметнах бумащината, имах и екипни срещи с колеги - във време, когато и те са свободни от клиентски наплив.
Нямам нищо против отработването, ако после имам по-дълга почивка. ПО- качествено ще я прекарам с децата си. А най- неприятното ще е 2 седмици през ден- два да съм на работа. Е! тогава ще е загуба на време и НИЩОПРАВЕНЕ!

# 42
  • Мнения: 1 262
На моята работа са се справили с този проблем като са сложили мега скапан интернет на Виваком от най-евтиния - зарежда по 30 мин, на човек му се отщява да влиза по форуми.  Laughing

# 43
  • Мнения: 2
Бях на работа и следващата събота пак.
И тъй като за следващите работни дни всички сме в отпуска в събота ни чака малък тийм билдинг за края на годината.
 Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 39 091
Днес и утре обаче ми се струпа яката работа.

Общи условия

Активация на акаунт