Бурак Хаккъ - Burak Hakkı / предишни и настоящи проекти / тема 15

  • 15 553
  • 105
  •   1
Отговори
  • КиТ
  • Мнения: 2 490


- Бурак Хаккъ е роден на 23 май 1972 в Истанбул
- завършва икономика в родния град и след това печели стипендия за магистратура в Монтрьо (Швейцария) за същата специалност
- в университета тренира баскетбол
- в продължение на 10 години работи като модел и има 10 заснети рекламни клипа
- през 1994 е удостоен с титлата Най-добър модел в Турция. На същия конкурс се запознава с любовта на живота си – Най-добрата жена моделСема Шимшек, с която минава под венчилото през 2001
- през 1995 Бурак печели съревнование за най-добър фотомодел в Австралия. Следва второ място в Топ Медитеране – Тунис, а до 2003 работи с най-добрите стилисти от Италия, Франция, Австрия, Германия и Швейцария



А един от любимците на зрителите на „Нова телевизия” актьори – Бурак Хаккъ, познат като цигуларя Кенан в „Мелодия на сърцето“ и полицая Али в „Изгубени години“, се е снимал в

първия турски филм на ужасите

който носи името „Самум“. Самумът е силен горещ вятър в пустините на Северена Африка.

Във филма има много графична анимация и затова той не вдъхва ужас, а се възприема повече като анимационен филм, казва Бурак Хаккъ, бивш манекен, избран за най-добър модел през 1994 г., който вече има и завидна филмова биография. Телевизионните сериали „Отровно цвете“, „Грях“, „Счупеното огледало“, „Отново Чучулига“ „Мелодия на сърцето“ и „Изгубени години“ и игралните филми „Онази жена“ и „Самум“ му донесоха голяма популярност.

В интервю за Дизифилм Бурак Хаккъ казва, че не обича филмите на ужаса, дори е критикувал тези, които гледат подобни филми, но се е съгласил да участва в „Самум“, защото искал да придобие опит. Филмът се снимал с техника, използвана в японските ленти, и той решил, че случаят не е за изпускане.

Бурак Хаккъ смята, че в Турция киното напоследък се развива много добре, но

телевизионните сериали са станали причина за празните киносалони

През последните години и актьорите се насочват към тях, защото с телевизията стават бързо популярни. Хаккъ играе от осем години в сериали и благодарение на тях е получил покани и за игрални филми.

Най голямото щастие в живота му е раждането на сина му Рюзгар. „Да бъдеш баща е нещо невероятно, нещо, което не може да се опише с думи, казва Бурак, който съжалява, че със съпругата му Сема Шимшек, известна манекенка, с която са женени от 2001 година, заради многобройните си ангажименти са отлагали раждането на дете. Сега планират да имат още деца и са избрали дори име на бъдещето бебе- Дениз.

Бурак не харесва живота в Истанбул. „Това не е място за живеене. Тук е хаос, има трафик, кражби, инциденти. Ако ангажиментите ми позволят и съпругата ми се съгласи, бих искал да живея някъде на юг, казва той.

Бракът на Бурак се разпада,според някой сайтове,тя изневерявала на Бурак ...Дано намери нова любов!



Aşk Ekmek Hayaller
Yer Gök Aşk 2012-2013 Ali Öme
Mavi kelebekler 2011-2012 Mirza Turkoviç
2012-Bir Gunah Gibi
2011-Kızım Nerede
2010- Küçük Kadınlar ,2. Sezon : Dogan
2009 - Maskeli Balo : Muhabir Mehmet
2007 - Dudaktan Kalbe : Bestekar Kenan
2007 - Semum : Volkan  
2007- O Kadın  : Bülent  
2006 -Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu  :Gökmen
2006 - Kaybolan Yıllar : Ali
2005 - Yeniden Çalıkuşu : Kenan
2003 - Gurbet Kadını : Murat
2003 - Aşk Aynı Adreste
2003 - Paşalı : Hüseyin
2002 - Kırık Ayna : Simar
2000 - Zehirli Çiçek : Ekrem
1999 - Günah : Tahsin




Aşk, Ekmek, Hayaller Fragman


Aşk Ekmek Hayaller 1.Bölüm Fragmanı



"Любов, Хляб, Мечти" - Любовна драма,която се занимава с история за отдадените сили в живота.



“Любов, хляб, мечти” – резюме на 1-ви епизод
Ферит (Синан Тузджу), който се прекланя под натиска на майка си госпожа Кериме (Мюжде Ар), вместо за детската си любов Рейхан (Ирем Алтуг) се оженва  за Лейля (Берна Лачин), която майка му счита за подходяща за него. Лейля е една амбициозна жена. Тя е приела да се омъжи за Ферит в името на властта и парите, а зад себе си е оставила с разбито сърце Ердинч (Бурак Хаккъ), който е братовчед на Ферит.
Ферит е нещастен, той никога не е обичал Лейля. Освен това, с отминаването на годините снахата и свекървата все повече се отдалечават една от друга. Лейля е паднала в очите на госпожа Кериме, тъй като не може по никакъв начин да й даде внук. Една врачка, на която Лейля се натъква, се превръща във вестоносец за съдбата на семейство Дегирменджиоглу: Ферит ще има син, но майката няма да е Лейля. И Лейля ще има син, но този син ще се роди като плод на една забранена любов. Тези двама сина ще определят съдбата на семейство Дегирменджиоглу…





Реклама за сериала



Страница във Фейсбук



група с феновете на Бурак във фейсбук


За да станеш фен:

Регистрираш се!
1. Отиваш на страницата на Бурак
2. логваш се
 3.Връщаш се на станицата му и кликваш в/у +1фен
4. Отваря се прозорец, където кликваш, че се присъединяваш към феновете му

И след като си станал фен,всеки път се логваш за да ти се отчете гласа!


 
11;12;13;14




Последна редакция: нд, 15 дек 2013, 22:23 от Pelenė

# 1
  • Мнения: 1 115
Плами, благодаря ти , че пусна нова тема! newsm51
Сериалът е много интересен. Гледах без да се откъсна от компютъра, както не ми се беше случвало отдавна при гледане онлайн. Даже не се разсейвах да правя стоп-кадри. Снимков материал-утре! Heart Eyes

# 2
  • КиТ
  • Мнения: 2 490

Чакам с нетърпение  bouquet дано и нови момичета дойдат в темата  Praynig
     

# 3
  • Мнения: 1 115
 wavey wavey wavey
Таня, преди да драсна няколкото реда за 2 епизод, отново слагам преведеното от Милена резюме:
Превод на резюмето на 2 епизод от milena d:
„Любов, хляб, мечти” (Aşk Ekmek Hayaller)
Изминали са години, съдбата изправя още един път един срещу друг Рейхан (Ирем Алтуг) и Ердинч (Бурак Хаккъ). Ердинч няма да повтори още веднъж грешката, която е направил преди десет години; няма да причини още един път болка на Рейхан… Рейхан е под тежката заплаха: Ако мисли за доброто на сина си, тя трябва да изостави всичко и да замине надалеч, принудена е още веднъж да бяга. Рейхан е изчерпана, уморена, не й е останала сила да защити Угур. Вече е дошло времето и Угур и Ферит да научат фактите. Рейхан ще заведе Угур при баща му, при Ферит…

Рейхан отива с Угур в имението на Ферит, в двора, на което има някакво парти.Ердинч прави всичко възможно Ферит да не види Рейхан.Не успява и след много години Ферит се среща с нея.
Не разбрах дали Рейхан каза, че Угур е син на Ферит. Имам чувството, че премълча, но защо остави детето в имението? Лейля е бесна, защото се появи истинският наследник.
Скрит текст:
.
Лейля и Ердинч са притеснени от появата им.
Скрит текст:
Eрдинч dava chek na Рейхан, tya go kasa.
Скрит текст:
Алтан, незаконият син на Лейля и Ердинч ревнува  и скрива между дрехите на Угур бижу на майка си, която веднага обвинява Угур. Между двете момчета започва скрита / и не дотам/ "война".


Последна редакция: ср, 18 дек 2013, 22:13 от Tara41

# 4
  • Мнения: 3 436
Тара, благодаря за илюстрираното резюме.  Peace
Нали не съм гледала нищо досега, и при първия прочит на резюмето на 2-ри еп. се чудех над тия думи: "Ердинч няма да повтори още веднъж грешката, която е направил преди десет години; няма да причини още един път болка на Рейхан."
Нали Рейхан има син от Ферит, а Лейля - от Ердинч. Каква е грешката на Ердинч отпреди 10 години и каква болка е причинил на Рейхан?  
То без гледане няма да стане, но поне това да разбера без гледане.  Simple Smile

Ох, изказах се неподготвена. Дописвам си поста, след като току-що изгледах 1-ви еп. и си отговорих на въпроса. Става дума за натиска, който Ердинч упражни върху бременната Рейхан по разпореждане на Лейля.
Обаче много ми липсват думите, доста неща не разбрах, още в началната сцена с раждането на Лейля. И Кериме, и Ферит ли разбраха, че Алтан е син на Лейля от Ердинч? Вероятно да, щом Кериме е недоволна, че Лейля не я дарява с внук.
Тара? newsm78

Последна редакция: чт, 19 дек 2013, 01:41 от Tania M.

# 5
  • Мнения: 640
Въпросите ми предполагам са доста тъпи ,но не разбирам думичка турски и картинките все още не ми говорят нищо. Peace

Аз се върнах в предната тема да чета ,но не разбрах дали Бурак Хакъ е женен.
Рейхан сега има ли съпруг?

# 6
  • КиТ
  • Мнения: 2 490

Да и ние не знаем турски разчитаме на някоя добра душа синтезирано да ни разкаже всичко станало/което сме го видели на картинки/всъщност за какво става въпрос  Peace

Специално Бурак не е Женен,писала съм го и в инфото по-горе  Hug
   

# 7
  • Мнения: 640

Специално Бурак не е Женен,писала съм го и в инфото по-горе  Hug
   


Трябваше да напиша героя на Бурак - Ердинч. Peace

# 8
  • Мнения: 1 115
Таня, аз също умувам над грешката на Ердинч. newsm78Нали той я отведе да абортира?Но остави нея и бебето живи!Май пак трябва да погледна 1 епизод. Thinking
Скрит текст:
Думите на врачката:
"Ферит ще има син, но майката няма да е Лейля. И Лейля ще има син, но този син ще се роди като плод на една забранена любов."Според мен това значи, че Ферит и Лейля са женени, а момиченцето,което видя Ферит с Рейхан е техна дъщеря.
pavlinaio, Ердинч не е женен и Рейхан  няма съпруг. Hug
Рейтинг: След 2 епизод рейтингът е нарастнал значително, като от 26/16 място, сериалът се е "изкачил" на 14/8 място.
Двете цифри са съответно за двете класации Total/AB.
Да се надяваме, че тази тенденция ще продължи. Hug

Последна редакция: чт, 19 дек 2013, 02:35 от Tara41

# 9
  • Мнения: 1 115
  wavey wavey wavey
Aşk Ekmek Hayaller 3. Bölüm Fragmanı





# 10
  • Мнения: 3 436
Привет на Игнажден!
Тара, усилията ти за "зарибяване" с "Любов, хляб, мечти" дават резултат, поне засега. Simple Smile
Въпросите ми по 1-ви еп. отпадат. Повторих по диагонал основните моменти, схванах последователността на събитията и кой кой е. Снощи изгледах 2-ра серия и наистина е увлекателна. Но много липсват думите, тук разговорите са важни.
На въпроса ти защо Рейхан остави Угур в имението: според мен го заведе там заради неговата безопасност, но не знам как го обясни на семейството. Най-вероятно не каза, че е син на Ферит, но Кериме и домашната помощница (не разбрах името й) или знаят, или се досещат. Рейхан вече набира смелост пред Ердинч  и не позволява да я шантажира.
 "Зовът на кръвта" все пак е показан малко прозрачно, да не кажа елементарно. Имам предвид внезапното привличане между Ферит и Угур, също и пренебрегването на Алтан от Ферит. Имаше един напрегнат разговор между Ферит и Лейля: дали той не подхвърли нещо от рода "чий син е Алтан"?
Трябваше ми време, докато свикна с актьорите, но започнах да ги възприемам. Бурак се справя добре с малко отрицателната, засега, роля. Момчетата са супер, Алтан и Угур - децата актьори в турските сериали обикновено са много добри. Алтан са се постарали и външно да изглежда леко "отрицателен". Угур - смелчага, защитник на по-слабите и девойките. Я как разсмива малтретираното девойче. Simple Smile

Знаеш ли сериалът на какво е римейк, както писа Милена? На предишна турска екранизация или на чуждестранен филм?

Последна редакция: пт, 20 дек 2013, 21:41 от Tania M.

# 11
  • Мнения: 1 115

Таня, римейк е на чуждестранен сериал с име "Хляб, любов и мечти".
Децата играят много добре, веднага усещаш кое е "доброто" и кое е "лошото". Добър кастинг.
От това, което ми преведе гугъл 3 епизод също се очертава интересен. Надявам се на добрата воля на Миленчето и до неделя да имаме превода на резюмето.
http://izleyiciplatformu.com/haber/1455-english-news-ask-ekmek-h … de-3-preview.html
*****
http://izleyiciplatformu.com/haber/1454-dizi-ozetleri-turkce-ask … -bolum-ozeti.html
*****
http://izleyiciplatformu.com/galeri/237-1-ask-ekmek-hayaller-3-bolum.html

# 12
  • КиТ
  • Мнения: 2 490

Тара е нашия магьосник,без нея тая тема вече може би нямаше да е жива  Peace Благодаря ти Тара   bouquet
 

# 13
  • Мнения: 1 115
Плами, нали знаеш, носталгия, все пак той ми е "първата сериална любов" HugЕеее....сега има и други! Heart EyesКакво да се прави....слабо сърце! Laughing
Между другото, знаеш ли, че днес ти е имен ден!
"Имен ден празнуват Игнат, Игнатка, Искра, Искрен, Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светла."
Желая ти  здраве, щастие, късмет и мноооого любов! newsm51

Последна редакция: пт, 20 дек 2013, 13:12 от Tara41

# 14
  • КиТ
  • Мнения: 2 490

Знам,Знам благодаря ти  Hug


   

Общи условия

Активация на акаунт