*В*е*л*и*к*о* *Т*ъ*р*н*о*в*о*

  • 50 256
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 116
Здравейте, мили търновски мами!
Честита Коледа и Щастлива Нова Година!
Отскоро живея близо до Търново - в Хотница, така че информацията, която споделяте, ми е много полезна - благодаря ви!
В момента наболяла тема в семейството ни е намирането на детегледач/ка за постоянна работа - публикувах обява във фейсбук, но се отзова само едно момче без опит и препоръки.
Чак да не повярва човек, като казват, че има повсеместна безработица... А може и фейсбук да не е подходящият канал.
Ще бъда много благодарна, ако ми препоръчате някого.
Синът ми е на 15 месеца, тъкмо започва да ходи самостоятелно, и ни трябва здрав силен човек, който да може да е около него.
И аз, и мъжът ми сме си в къщи, но работим от в къщи, така че детето няма да е оставено изцяло само на грижите на детегледачката (мъж или жена).
Сърдечни поздрави на всички!
Искра
Може да пробваш с обява в Продавалник или някой от местните вестници

Относно спешното в града и аз имам резерви,макар веднъж да ни се случи да попаднем на БУДЕН лекар!

# 61
  • Мнения: 30
По празниците ми се наложи да водя бебето в спешния център, тъй като разви някакъв бронхит. И попаднах на свястна докторка.
Тъй като мамата, която попита, не живее в Търново, за нея да поясня - намира се в болницата на ул. "Никола Габровски". Доколкото знам, невинаги има дежурен педиатър, но когато има, кабинетът е точно отстрани до кабинета на бърза помощ.
Но дано не ви се налага да разберете точно къде е, де Simple Smile

# 62
  • Мнения: 3
Благодаря много, pisihrisi!
Ще пробвам и с търновски вестници, и в Продавалника.
Сега публикувах обявата и в специалната секция - още съм новак във форума и не съм разучила всички възможности Simple Smile

# 63
  • Мнения: 1 110
 Hug Благодаря на всички! Дано не ни се налага наистина, но пък знае ли човек Simple Smile.
Весело посрещане на Новата година! Да Ви донесе много здраве и късмет!
  bouquet

# 64
  • Мнения: 431
Здравейте ,търновски мами !
Първо-Честита 2014 г. ,нека донесе много здраве ,щастие и топлина в семействата на всички нас !
Позволявам си да пиша в темата ви ,защото се надявам да ми помогнете с малко информация относно този прекрасен ,аристократичен ,магнетичен за мен град Flutter !
Със съпруга ми обмисляме да закупим жилище във В.Търново ,но не познаваме добре града .Идеята ни е да го отдаваме под наем ,защото в момента живеем извън Бг ,а в някакъв момент може да се наложи да си го ползваме .
Въпросите ,които ни вълнуват са -кои райони са в близост до центъра,така че да не се налага ползване на градски транспорт(или кои са предпочитани) ?На кои агенции за недвижими имоти може да се вярва-ако някои от вас са ползвали този тип услуги)?Има ли електронно издание с обяви за региона(намирам само оферти на фирми)?
Ще се радвам много и ще бъда благодарна ,ако споделите опит в тази насока  Hug .

# 65
  • Мнения: 779
Здравейте ,търновски мами !
Първо-Честита 2014 г. ,нека донесе много здраве ,щастие и топлина в семействата на всички нас !
Позволявам си да пиша в темата ви ,защото се надявам да ми помогнете с малко информация относно този прекрасен ,аристократичен ,магнетичен за мен град Flutter !
Със съпруга ми обмисляме да закупим жилище във В.Търново ,но не познаваме добре града .Идеята ни е да го отдаваме под наем ,защото в момента живеем извън Бг ,а в някакъв момент може да се наложи да си го ползваме .
Въпросите ,които ни вълнуват са -кои райони са в близост до центъра,така че да не се налага ползване на градски транспорт(или кои са предпочитани) ?На кои агенции за недвижими имоти може да се вярва-ако някои от вас са ползвали този тип услуги)?Има ли електронно издание с обяви за региона(намирам само оферти на фирми)?
Ще се радвам много и ще бъда благодарна ,ако споделите опит в тази насока  Hug .


Дори на центъра, пак може да се наложи ползване на градски транспорт. Не мисля, че това е проблем. Всичко в града е на максимум 30 мин. с автобуса и е 70ст. Най-евтини са апартаментите в Зона Б и в Чолаковци, до колкото знам. (както и в други квартали 100 %) На Пишмана (ж.к.Бузлуджа) са по-скъпи. Вероятно, защото за разлика от другите два квартала, той има собствен парк. Има и училище и доста магазини, както и мини пазар. Автобусите там са през 10 мин. и всички ходят на центъра. Това е, което мога аз да кажа. Другите, ако имат повече информация, нека споделят. Успех Simple Smile

# 66
  • Мнения: 431
Има много оферти за "център" ,но примерно във Варна циганската махала също е в центъра-цените са по-ниски и за хора ,които не познават града е примамливо на пръв поглед Simple Smile .За това питам вас-които живеете в града и сте наясно с тези подробности .
Аз гледах предложения за Колю Фичето ,Акация ...от тези може ли пеша да се ходи до Полтава(примерно) ?Ние във Варна живеехме на 15-20 мин. пеша от центъра и 20мин.от морската градина ,рядко се налагаше да вземам такси или автобус ,а Варна е по-голям град от В.Търново .

# 67
  • Мнения: 779
Има много оферти за "център" ,но примерно във Варна циганската махала също е в центъра-цените са по-ниски и за хора ,които не познават града е примамливо на пръв поглед Simple Smile .За това питам вас-които живеете в града и сте наясно с тези подробности .
Аз гледах предложения за Колю Фичето ,Акация ...от тези може ли пеша да се ходи до Полтава(примерно) ?Ние във Варна живеехме на 15-20 мин. пеша от центъра и 20мин.от морската градина ,рядко се налагаше да вземам такси или автобус ,а Варна е по-голям град от В.Търново .


Колю Фичето е добър квартал. Молът е там. Пеша е около 30-35 мин. до центъра. Повечето неща за близо във Велико Търново Simple Smile Акация не ми харесва като квартал. Много ми е затънтено и в баири. Турската махала във Велико Търново е много далеч от центъра. На центъра има доста лоши жилища и според мен това, че са на центъра не е кой знай какъв плюс в този малък град. Както казах всичко е на близо и може да се вземе много по-добър апартамент в някой приличен квартал като Пишмана или Колю Фичето (който също има хубав голям парк, който се пълни лятото с деца Simple Smile)

# 68
  • Мнения: 431
Hunny_bunny ,много ти благодаря !Точно на такава помощ се надявах  Heart Eyes !
Неудобството при нас е,че няма как да отидем на място и да огледаме районите .Ще подберем по снимки оферти ,ще се свържем с 2-3 агенции и ще отидем направо за огледи ,като няма да разполагаме с много време ,трябва предварително да сме що-годе наясно .Предпочитаме да е място със зеленина ,а за центъра мислим ,защото се предполага ,че наемът ще е по-висок .
Не знам дали агенциите биха били обективни по тези въпроси ,или ще опитат да ни склонят за съответната оферта ,представяйки ни района за "престижен"  Thinking.Ако някой има опит с конкретни агенции ,ще се радвам да препоръча някоя  Rolling Eyes .

# 69
  • Мнения: 6 595
Триъгълникът или пишмана са според мен двата квартала, които са най-добри за живеене. Имат си всичко - магазинчета, заведения, паркове, удобен транспорт до центъра, детски площадки, оживено е. Цените на апартаментите за продажба и под наем са малко по-скъпи от тези в квартали като зоната, картала. И другите квартали са хубави, но някак си са малко по забутани. Картала мисля в последно време доста се поразви, но някак си лично на мен нагоре из горите не ми е голям интерес. Иначе  от който и да е квартал всичко е еднакво отдалечено от центъра и градски транспорт има къде на 10, къде на 20 мунити.
Щом искате да давате под наем може би е редно да се съобразите и с местонахождението на университетите, тъй като се предполага, че примерно студенти могат да си ви наематели. Хубавата новина е, че ВТУ специално е разхвърляно из целия град като корпуси и където и да изберете за местонохаждение все ще е близо за някой студент. Земеделският някак си е по близо до пишмана, НВУ и 4ти корпус са на триъгълника, 5ти корпус и факултета по изобразително изкуство са на центъра. Ректоратът е точно в другия край на града.
Пак казвам, лично мнение. Всеки квартал и всяко едно местенце си имат своите плюсове и минуси.
Вече вие си избирате според вашите критерии и и цената разбира се. Успех и да се похвалите скоро   bouquet

# 70
  • Мнения: 431
Ясно  Simple Smile .Благодаря ,момичета !
Много сте мили и отзивчиви  Heart Eyes !

# 71
  • Мнения: 779
I samo da dobavq (izvinqvam se za latinicata), za Koliu Ficheto e ne samo 4-ti korpus blizo, no i 3-ti korpus. Vqrno, che naema nqma da e kato na centyra, no i cenata nqma da e takava. A nakraq shte imate po-hubavo mqsto za jiveene. Az lichno ne bih jivqla na centyra.

I edin vypros ot men. Malko glupavichyk... vijdali li ste nqkyde da se prodavat plitka na lastik kato diademka? Blagodarq i oshte vednyj se izvinqvam, no tuk nqma kirilica. Blush

# 72
  • Мнения: 822
Не знам дали е удачно като предложение (все пак се има предвид за даване под наем, поне първоначално), но аз харесвам Картала (където и живеем), също и Колю Фичето е много хубав квартал, Пишмана и Зоната не ги харесвам (сиво ми е и доста мръсно, ще ме извините) и примерно не бих наела апартамент там. За Картала: има транспорт към и от центъра през 15 мин., имаме хубав боров парк и въздухът е по-чист от този на центъра. Аз лично и на центъра не бих живяла, но хора всякакви.  Peace Има значение и типа строителство (тухла или панел), аз в панел не бих живяла, както и не бих купила. Ние лично си купихме апартамент ново строителство, тухла, обаче старото строителство са по-добри ми се струва. В Колю Фичето има само тухлени блокове, хубави апартаменти... въпрос на преценка.  Peace

# 73
  • Мнения: 1 780
Със съпруга ми обмисляме да закупим жилище във В.Търново ,но не познаваме добре града .Идеята ни е да го отдаваме под наем ,защото в момента живеем извън Бг ,а в някакъв момент може да се наложи да си го ползваме .
Мисля че на първо време трябва да решите дали ще го отдавате под наем или ще искате и да го ползвате. Ако е първото, ви трябва малко жилище на централно място или с добър транспорт, ако е второто ви трябва по-голямо жилище на тихо и хубаво място в града. По мое мнение отдаването под наем няма да ви върне инвестицията дълги години. Аз лично бих се опитала да потърся близки, приятели или роднини които да помогнат в тази трудна задача- дори и срещу заплащане.
Агенциите също дават добри съвети.

# 74
  • Мнения: 431
opelcorsa ,скоро не смятаме да се връщаме в Бг ,но човек в нищо не може да е сигурен .Така че трябва да се даде под наем .Не съм си и помисляла наемът да ми върне инвестицията ,но ще е някакъв вид приход-все едно да вложа парите в банка ,от такава гл. точка разсъждавам .Имаме близки ,които ще ходят на огледи след като одобрим предложения по снимки .Ако се наложи ,ще им направим и пълномощно за покупката .
моарейн ,аз също имам такива впечатления за Бузлуджа ,но от години не съм стъпвала там и предположих ,че са го озеленили ,облагородили ,не знам...А и живеейки в момента в Германия ,толкова свикнах да има зеленина и чистота навсякъде ,че ми се струва съвсем естествено да е така и в Бг  Simple Smile .А къде се намира Качица ?
От вчера гледам оферти(в интернет),свързах се и с 2-3 фирми .Не е обнадеждаващо положението  Confused .Например-нормално ли ви се струва за 48кв.м в Бузлуджа ,последен ет. ,с изложение север ,да се иска 29 900евро  ooooh! .
Извинявайте ,дано не ви досаждам  Embarassed  Simple Smile !

Общи условия

Активация на акаунт