Коледа е близо вече, а във МАМА се е скрило ЮЛСКОТО човече-2!

  • 30 079
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 483
bebe2, честит рожденик!   bouquet Да ти е жив и здрав.

И на мен продължава да ми се гади, но определено по-малко от преди и някак по-лесно го овладявам. Вече дори хапвам и нормална храна и месо, нещо немислимо допреди няколко дни. За съжаление, най-много ми се гади от кафето, а съм пристрастена... без него се превръщам в жалко подобие на човек. И така, пия си и ми се гади, но продължавам... Пробвах с 3 в 1, ама нищо, не действа, все едно прясно мляко съм пила, даже повече ми се доспива.

Утре ми е първата ФМ и БХС и започва малко по малко да ми е притеснено. В деня преди да ми дойде последния цикъл ми правиха скенер на главата, което си е огромно облъчване. Питах няколко лекари дали трябва да чакам няколко месеца, за да започнем с опитите за бебе и всички казаха, че няма нужда, защото е чак на главата, но аз съм си паника..
Другото, което ме притеснява е, че сега като ми вземат кръв за скрининга и следват много неработни дни, та си мисля тази кръв като престои повече дали няма да има някакви подвеждащи резултати...
Такава съм си аз, все за нещо се шашкам и притеснявам.
Иначе вече съм в отпуска, а януари смятам да отида само 1-2 дни на работа и после болничен. Откакто съм си вкъщи и не стоя по цял ден на бюро, кръстът ме боли значително по-малко. Открих, че и студът много допринася за болките. Онзи ден излязох за малко и веднага ме стегна.

# 61
  • Мнения: 183
Mar_bella и аз утре съм на ФМ и БХС, но не се бях замислила  за неработните дни и кръвните изследвания Simple Smile Предполагам си имат дежурни лаборанти Simple Smile Така,че не го мисли много много Simple Smile

# 62
  • Мнения: 256
е какви почивни дни нали утре е 19.12 до 21.12 са работни така че ..........ще ни ги обработят няма страшно!

# 63
  • Мнения: 613
Няма страшно момичета! Освен това и събота е работен ден. А пък ако имаше проблем нямаше да ви викат Simple Smile

бебе2 : Да ти е живо и здраво слънчицето !!

Аахх момичета тръшнах се с хрема ! Не знам откъде. Навличам се като слон, много се пазя. Работата ми е на 2 минути и реално не се излагам много на студ, но както и да е. Хремата е налице. Може ли да ми препоръчате нещо за бременни? Не смея нищичко да направя. Дори не знам кой чай е подходящ за мен. Само си започнах отдавна предписания биозин на този етап. Днес реших да си остана вкъщи, за да не влошавам нещата.

# 64
  • Мнения: 55
Аз също пия Биозин мама,профилактично предписан ми от лекарката,тъй като в работата имам контакт с доста хора,тия дни имах хрема,но минах само с него,фрешчета,чай мента с мед и има едни мехлемчета за нос с прополис,ментол и евкалипт,на мен лично много ми помага! Peace

# 65
  • Мнения: 256
Няма страшно момичета! Освен това и събота е работен ден. А пък ако имаше проблем нямаше да ви викат Simple Smile

бебе2 : Да ти е живо и здраво слънчицето !!

Аахх момичета тръшнах се с хрема ! Не знам откъде. Навличам се като слон, много се пазя. Работата ми е на 2 минути и реално не се излагам много на студ, но както и да е. Хремата е налице. Може ли да ми препоръчате нещо за бременни? Не смея нищичко да направя. Дори не знам кой чай е подходящ за мен. Само си започнах отдавна предписания биозин на този етап. Днес реших да си остана вкъщи, за да не влошавам нещата.
Моника, пробвай с чай от джинджифил, ама ти си го настържи не на прах или пакетче много сгрява и помага!

# 66
  • Мнения: 1
Здрасти. Понеже и аз съм със силно зачервено гърло и хрема, ми изписаха да смуча Ефизол и Септофорт, а иначе за хрема, освен физиологичния разтвор, ми казаха, че мога да си слагам капки Виброцил или Ксилометазолин. И разбира се, много чайове (само от подходящите билки - аз си правя от шипка), лимони, мед....

Иначе вчера бях на трети преглед, при който ме регистрраха в ЖК - сега съм в 11 г.с. и всичко е наред - толкова е пораснало и мърдаше, беше прекрасно изжияване, което желая на всички Simple Smile

# 67
  • Мнения: 183
Аз за запушен нос слагам Пиносол.Уж помага за сега Simple Smile

Скрит текст:
ПИНОСОЛ е смес от етерични масла и чисти природни субстанции с противомикробно действие в растително масло. Подобрява кръвообращението на лигавицата на носа и възстановява нейните физиологични функции.


# 68
  • Мнения: 613
Много ви благодаря момичета! Сега ще взема някакви по-сериозни мерки, че ме заболя и главата от този нос. Много сте мили, мерси !  Hug Hug Hug

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Здравейте момичета! Това с простудните заболявания е доста срещано по това време, вирусите са навсякъде около нас и като отслабне имунитета малко ни повалят. А не може да се изолираме, дори и да не ходим никъде близките ни, децата ни излизат, няма начин да се предпазиш със сигурност.
И аз от снощи съм със силни болки в гърлото, запушен нос, макар, че още нямам хрема, но имам някаква суха кашлица. Не съм ходила на лекар засега. Взех си Осцилококцинум, но зная, че Инфлуцид също много помага при вирусни и простудни заболявания. И двете са хомеопатични и могат да се приемат по време на бременност. За гърлото - много чай с мед и изцедени лимони и таблетки Прополки за смучене, на мен ми помагат засега. От лекар знам, че може да се приема при висока Т или силни болки Парацетамол. Има един Панадол Оптизорб, който е по-пречистен парацетамол и е подходящ за бременни и кърмачки. Сестра ми кърми и се разболя наскоро и с него се лекува, също така и един спрей за възпалено гърло само на билкова основа Салвигол.
Бързо възстановяване на всички и хубав ден!

# 70
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен! Не съм писала отдавна, но ви следя редовно. От днес и мен ме боли гърлото и ми тече носа  Sad Хем съм в отпуск, но ММ беше болен, явно гаден грип, вече му минава, ама ето, аз го лепнах! Все още нямам температура, но ми е много отпаднало! Не смея да пия нищо, четох че можело, но майка ми, която е лекар ми забрани да пия каквото и да е. И така, сега лежа, пия чай, правя гаргара с лайка и сода и пия фреш от грейпфрут и лимони с мед... дано не се задълбочи, че е много рано за болести, мъничето, още се формира...

# 71
  • Мнения: 25
От известно време се опитвам да се престраша да се запиша при вас ,тъй като преживях едим мисед и ми е трудно в момента.Чета ви с удоволствие и ви се радвам ,но се чувствам притеснена.Искам този път да успея.Имам две успешни бременности преди миседа.Обожавам децата си.Стискам палци на всички да стигнем до края през юли.

# 72
  • Мнения: 55
Добре дошла,Goliama ludetina!Стискаме палци всичко да е наред,вярвай,че този път ще бъде! Praynig Много се радвам като виждам майки,които искат второ и трето дете! Hug

# 73
  • Мнения: 25
Да попитам някоя он вас правила ли е вече изследвания и има ли по-ниски стойности.При мен стойностите на хемоглобина,хематокрита и глюкозата са по-ниски от референтните.ЛЛ ми каза ,че било от прилашаването и ниското кръвно и трябва по-пълноценно хранене.На преглед съм чак на 07.01.14 и до тогава съм си взела болничен.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 913
Здравейте! Изпуснала съм сутрешното кафе, но за следобедното съм на линия. Днес малкия си остана у дома, че имахме час за коледна фотосесия. Та ходихме се щракахме и нямам търпение да взема вече снимките.  Laughing Мамин сладурко. Едни физиономии бяха, едно чудеса. Аз му викам "усмихни се", а той "не можа".  hahaha
Много ви се радвам и вълнувам покрай прегледите и нямам търпение и аз да отида в петък.
Mar_bella в крайна сметка къде ще правиш ФМ?  За кръвните проби не мисля, че почивните дни ще окажат влияние. Дори и да не се изследват преди празниците нали има начини за съхранение и т.н. Няма да забравя как 3 седмици чакахме кръвни изследвания на малкия, като беше на 7м. То голямо чакане беше. Понеже не знам си колко скъпи били реактивите и ги работели като се съберат не знам колко си проби..  ooooh!
bebe2 честит рожденик! Да е много здрав, силен и любвеобилен батко! Да бъде винаги радост и гордост за мама и тати!   bouquet
Goliama ludetina welcome ! Имай вяра, всичко ще е наред! Пожелавам ти го от сърце!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт