Девствена съм и това е... проблем?

  • 11 496
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Amely, пишеш много грамотно и добре се изразяваш (няколко изядени буквички и липса на пълен член, не са кой знае какво прегрешение). Направо съм възхитена.

Благодаря.

# 31
  • Мнения: 0
здравей.Сьжалявам за ситуацията ти.Ако наистина родителите ти те притискат за подобно нещо,то това ми говори,че или са простовати и глупави хора,или са загрижени за израсването ти като човек.За второто,ако е,вярвам че ако се е стигнало до там да обсъждат с теб сексуалния ти живот на 18 години,то може би са се усъмнили,че не си до там оциална,колкото ти се виждаш.Може да се тревожат,че изпускаш ценни мигове от живота,които никога не биха се върнали.Ти си много млада и живота е пред теб,прекалено ти е рано ,според мен,да си така улегнала и сериозна.Едни от най-милите ми спомени са "грешките",които съм допускала като малка.И всяка до една ми е дала опит и незабравимо изживяване.Говоря за неща,които сега никога не бих направила,защото преценявм и мисля за последствията.Не ме разбирай погрешно,не ти казвам да бъдеш безрасъдна,просто си изживей младостта и се забавявай,защото имаш цял живот да бъдеш отговорна,сериозна и улегнала.Ако гледаш на секса като част от любовта сега,на 18,ще бъдеш много наранена.И колкото по голяма ставаш,очакванията ти от тази първа връка все повече ще разстът и става все по-голям шанса да бъдеш наранена.Прото не мисля,че трябва да възвеличаваш 1вия си път толкова.Това е важна стъпка,но прекрачиш ли я  се превръща в неизменна част от ежедевието ти.Направи го,когато се почувстваш готова,но не му мисли толкова,не го планирай толкова.Не живей в рамки,не бъди толкова строга към себе си,а си изживей всички прекрасни моменти Simple Smile Бъди дете,докато все още можеш,защото после много ще съжаляваш,повярвай ми!

Наистина благодаря, че си обърнала внимание на темата, и че си отделила толкова време, за да напишеш коментара си.
Според мен проблема наистина е в това, че те мислят, че нямам приятели, както ти каза, защото не са ги виждали.
Аз се забавлявам по по-различни начини от това да се шляя по цял ден навън. Никога не съм им създавала проблеми. Нося добри оценки, имам намерение да кандидатствам в университет, и със сигурност ще завърша година без проблем. Не мога да кажа същото за момичетата от класа ми, които няма да завършат годината, защото имат много отсъствия, заради които няма да бъдат оформени по няколко предмета. Те идват напушени на училище и учителите го знаят, но си мълчат. Не искам да съм като тях. Предпочитам да си живея както аз искам. Моите разбирания за забавление и тези на родителите ми, са доста различни.
Аз съм искам да си изживея детството, но няма как. Налага се да порасна бързо, защото майка ми има проблеми и нейните задължения от няколко години са предимно мои задължения.

# 32
  • Мнения: 1 384
ей не ви омръзна да пускате такива теми пързалки

# 33
  • Мнения: 0
ей не ви омръзна да пускате такива теми пързалки

ДА МУ СЕ НЕ ВИДИ
Спрете да си мислите, че темата е измислица. Десет пъти вече ми се присмивахте и твърдяхте, че лъжа. То не бяха пуканки, то не бяха пързалки.
Всичко написано е истина и не знам защо продължавам да ви обяснявам.
Всеки има някакъв странен проблем, защо моя случай да е по-различен.
Това е първата ми тема тук. Направих си профила точно заради този въпрос и по отзивите ви не мисля, че ще публикувам втори път. Изобщо има ли тема тук, която се разглежда от хора, които са готови да дадат адекватен съвет, а не да съдят и да се заяждат?

# 34
  • Мнения: 5 710
Аз съм на 18 години, а те чисто и просто ми заявиха, че се притесняват, че на моята възраст съм девствена. ?

Значи аз смятам, че ако не се шегуваш, родителите ти определено не са прави.
На твоята възраст няма нищо по-нормално от това да си девствена.
Предай на родителите ти от мен, че девствеността е добродетел, не порок.
Девствеността не  е също така  проблем, който трябва да се .. хм, разреши.
А най-малко е въпрос, който ги касае.
Бъди твърда и отстоявай личния си живот. На 18 г. си, бъди себе си.

# 35
  • Мнения: 677
Ох, не издържам, записвам се да следя вечерната пързалка.  Popcorn

Нужни са много пуканки

# 36
  • Мнения: X
Добре, айде сериозно - родителите ти са перверзници.  Whistling

# 37
  • Мнения: 0
Аз съм на 18 години, а те чисто и просто ми заявиха, че се притесняват, че на моята възраст съм девствена. ?

Значи аз смятам, че ако не се шегуваш, родителите ти определено не са прави.
На твоята възраст няма нищо по-нормално от това да си девствена.
Предай на родителите ти от мен, че девствеността е добродетел, не порок.
Девствеността не  е също така  проблем, който трябва да се .. хм, разреши.
А най-малко е въпрос, който ги касае.
Бъди твърда и отстоявай личния си живот. На 18 г. си, бъди себе си.
Благодаря ти. Наистина не ви парзалям. Не очаквах такава реакция от хората тук. Явно има доста подлъгващи теми. Смятах, че тук на нещата се гледа сериозно, защото едно е да получиш съвет от дете на моята възраст, друго е да го получиш от възрастен човек. Второто е за предпочитане. Аз също не разбирам какво ги бърка родителите ми, че съм девствена. Те не разбирам, че просто така както съм в момента ми е добре. За в бъдеще ще се случат много неща, но в момента харесвам начина си на живот.

# 38
  • Мнения: 6 214
Ох, не издържам, записвам се да следя вечерната пързалка.  Popcorn
+1

# 39
  • Мнения: 0
Добре, айде сериозно - родителите ти са перверзници.  Whistling

Е, не смятам, че са точно перверзници, просто са с различни разбирания и в случая, както те им викат, "по-модерни" от моите. Точните им думи са "Теб баба ти те учи така. Това не е хубаво.", а баба ми няма нищо общо.

# 40
  • Мнения: 0
Радвам се, че все пак някой се отнесе сериозно с мен.
Останалите нека си ядат пуканките и да си мислят, че АЗ съм тази, която се прави на интересна.

# 41
  • Мнения: 5 710
Ами именно това им кажи. Не е тяхна работа, ако имаш нещо за споделяне, ще го споделиш и това е. При всеки е различно. Аз  над 18г. Приятелки  под 18г. И к'во, какво определи това - нищо. Проблем девствеността може да бъде  когато си над 40, евентуално, ако имаш нужда от партньор/връзка. И когато/ако чувстваш живота си дисфункционален.  Аз имам една приятелка, която е на 40г и е девствена. Но това е само един катализиращ елемент за нейното объркано мислене, много неща довеждат до психически проблеми, не точно девствеността.

Но на 18-20-, че и 30 години да се говори, че девствеността е проблем ми се струва ( повече от) абсурдно.

# 42
  • Мнения: 5 710
всъщност какво значение има това дали е пързалка, темата е много интересна
Родители, които казват на 18г си дъщеря, че е проблем на тази възраст да е още девствена. Това със сигурност няякой го живее. Имам позната, която още не може да се ориентира, защото родителите й до ден днешен смятат, че е проблем, ако дъщеря им ( извинявам се, ма след няколко години ще влезем в критическата...) 'ходи' с мъже които не са от квартала ни.
Съответно тя е толкова объркана, че смята, че квартала е класов белег и т.н. Кукува си.
Родителите могат да имат чудовищно влияние.

# 43
  • Мнения: 6 899
Моля авторката да ми обясни връзката между секса, напушването и отсъствията в училище. Да разбирам ли, че всички недевствени ученици са наркомани, които бягат от училище? Много странно умозаключение, жалко, че си само сред такива хора явно. Не прави грешката да си вадиш изводи за всички, защото едва ли имаш токова широк поглед върху хората.

# 44
  • Мнения: 60
Моля авторката да ми обясни връзката между секса, напушването и отсъствията в училище.

е , вие пък , толкова може да съчини жената/мъжът ...

Общи условия

Активация на акаунт