Операция на миома 2

  • 137 039
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218

125 хемоглобин
Вероятно ще те кръвопреливат.Ще искат човек да има с теб,който да дари кръв.Разпитай за това.Кажи колко ти е сега хемоглобина.След операцията ще падне още,което е нормално

# 61
  • Мнения: 890
аз бях с 104, беше под границата но операция имаше.

# 62
  • Мнения: 4 270
Това е даже отличен хемоглобин, поне в моите резултати като референтни стойности пише 115-160. Хемоглобинът ти е бил  в норма или се е наложило да го дигнеш до 137.
Беше 137

# 63
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
bobi_ruseva ,може също да пиеш железен препарат.Говори с АГ то

# 64
  • Мнения: 4
Почнах да пия тот'хема, но до операцията има 10 дни и не знам дали ще е достатъчно. Гинеколожката която откри миомата е от Варна а аз отказах операция там и не става да я питам. А и въпреки че казах че не ми е правено изследване на хемоглобина никой не ми каза да направя такова и да кажа резултат преди операцията. Не знам и на какъв телефон да се обадя. Съвсем не се чувствам и толкова зле както предполага резултата. Да изморявам се по-бързо, но когато ми беше паднал хемоглобина след раждането преди години не можех да стана от леглото 2 дни.

# 65
  • Мнения: 4 270
Ще ти направят изследванията там преди операцията. Как не знаеш на какъв телефон да се обадиш, как си контактувала досега с клиниката? Потърси в интернет, обади се, няма да е излишно.

# 66
  • Мнения: 683
  bobi, моят беше 128. Миленка е права -посъветвай се със специалист.  Hug 064/805 666; 064/81 81;064/806 838(тел на клиника "Света Марина ")

# 67
  • Мнения: 4
Да на тези телефони се обаждах но на тях дигат от рецепцията. Не знам дали ще могат да ме свържат с лекар ако се обадя там.
Всъщност мисля да направя и още едно изследване за всеки случай и едва тогава да звъня.

# 68
  • Мнения: 683
Ще те свържат.Също може да се консултираш с личния си лекар.

# 69
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Да на тези телефони се обаждах но на тях дигат от рецепцията. Не знам дали ще могат да ме свържат с лекар ако се обадя там.

Да,ще те свържат с лекар.Мен така са ме свързвали.Казваш че имаш насрочена операция за еди коя си дата,но хемоглобина ти е еди колко си.Какво следва да направиш?
Мен ми казаха за възможността да се наложи човек да дава за мен кръв едва при приемането ми в болницата.Чак тогава питаха дали съм сама дошла.Аз казах,че хемоглобина ми е добър и няма да се наложи,но все пак мъжът ми чака в готовност и ще даде кръв.Те не вярваха,че хемоглобина ми е толкова висок,защото миомата обикновено се свързва с кръвоизливи,загуба на кръв и нисък хемоглобин
Не се наложи кръвопреливане

# 70
  • Варна
  • Мнения: 263
Моят хемоглобин беше 96, оперирана съм при професор Томов, преди година и половина - 3 миоми и една киста. Пих ферофолгама, изписа ми я личната. Докторът искаше хемоглобинът ми да е колкото се може по-висок. Не са ми правили преливане, а операцията е била около 2 часа, до колкото знам.
Относно спорът ви за махането на матката и менопаузата - писала съм подробно още в първата такава тема, но накратко - АГ- лекарката, която не ми препоръча  махане на органите се обоснова така: Дори да ти оставят само яйчниците, без матката, като самостоятелни безцелни органи могат за една година да изсъхнат и да си решиш проблема с миомите, но да имаш проблеми с хормоните.
Е аз сега опитвам да забременея, но за съжаление пак имам същия брой кисти и миоми, но в малки размери. Онколозите АГ препоръчват по-смело махането на органи. Акушерите АГ се дразнят от тези им предложения с аргумента, че не са толкова много жените със злокачествени болести, колкото са тези с миомите. От ходене на 5 АГ специалиста това мога да обобщя.

# 71
  • Мнения: 683
Момичета, на мен пак ми дойде. За трети път след операцията, в рамките на 35 дни. Не е ли малко притеснително?!?                                                                                NadinD, съжалявам за случващото се с теб. Доктор Тотев ми каза да не забременявам поне 6 мес и после ще имам долу -горе още толкова за да забременея,защото най-вероятно ще се появи нов възел. Но,аз зная,сигурна съм,че всички ние ще изживеем радостта да бъдем родители на най -прекрасните съкровища. Тази вечер моето пате ми припомни - на всекиму според вярата ще му се въздаде.  Hug Praynig Peace

# 72
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Но,аз зная,сигурна съм,че всички ние ще изживеем радостта да бъдем родители на най -прекрасните съкровища.

Точно така.  Peace

Д-р Тотев е чудесен човек и лекар.На мен ми каза да се пазя 9 м,защото моята операция беше тежка.Махнаха миома с размер 14 см на 18 см.Аз изчаках и повече месеци,защото ме беше шубе да не получи руптура на матката.С Божията помощ август ще стана майка за втори път

# 73
  • Варна
  • Мнения: 263
Аз трябваше да чакам 6 месеца след операцията, но и още 2-3 все имах болки. Ние просто ще правим инвитро, защото на фона на моите проблеми стана ясно, че мъжът ми е само за инвитро и няма да стане без. Докторът се надява, че ако излезе  успешно тези кисти и възли може  да поизчезнат. Каквото стане. Късмет на всички.   bouquet

# 74
  • Мнения: 13
Milenka , благодаря за темата!
Беше ми адски полезна информацията, която ти и всички момичета сте споделили! Когато човек е информиран за това какво му предстои и как точно ще се чувства ситуацията придобива съвсем други краски. С една дума четете темата, защото информацията е от извора, както се казва!!!
Моята операция беше на 27.01.2014 г., лапароскопска.
Миомата ми беше 9/ 5 см, на задната страна на матката.
Оперирах се при моя доктор - д-р Димитър Димитров, в болница "Доверие". Има собствена практика в МЦ "Диваро". Горещо го препоръчвам на всички, на които им предстои подобна интервенция, пък и не само, заради професионализма и отношението му към пациента.
Вече мина месец, ходя даже на фитнес. Изправих се още в нощта след операцията, изписаха ме на третия ден, на петия бях в състояние да шофирам, а от седмица отново ходя на фитнес.Simple Smile)
Пожелавам на всички успех и бързо възстановяване!!

Общи условия

Активация на акаунт