Операция на миома 2

  • 137 347
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 390
Кира 69, браво за бързото възстановяване! Дано всичко е зад гърба ти вече! Party

# 76
  • София
  • Мнения: 1 489
Доктор Тотев ми каза да не забременявам поне 6 мес и после ще имам долу -горе още толкова за да забременея,защото най-вероятно ще се появи нов възел.

Защо е толкова сигурен, че ще се появи възел толкова скоро, а и изобщо, че ще се появи?

С Божията помощ август ще стана майка за втори път
Успех, Милена! При мен нямаше проблеми почти никакви  Peace

# 77
  • Варна
  • Мнения: 263
Аз вече си имам нови възли /година и 7 месеца от операцията/, но те изобщо не притесняват доктора в репродуктивната клиника, в която съм. Но са още малки и се надявам да се получи нещо още след месец- два когато може би ще правим инвитро.

# 78
  • София
  • Мнения: 3 390
Но са още малки и се надявам да се получи нещо още след месец- два когато може би ще правим инвитро.
Колко малки? Имаш ли размерите им? А какви са по вид?

# 79
  • Варна
  • Мнения: 263
По-малки от 2 см, три възела. Първият се появи преди година, другите два ми ги намериха през август. И кистата е там някъде, тя е ендометриозна, на другия яйчник и ми я съобщиха на 12.02. Имам им точните размери, ако държиш. Интрамурални и субмукозни. Не променят размера на матката. Тези, които ми махаха, бяха по 4-5 см и матката беше уголемена. Прегледи на видеозон съм имала 2012 след операцията - септември /за контролния преглед/ и ноември; миналата година март, август и ноември и за тази година 12 февруари ми е първия.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 390
По-малки от 2 см, три възела. Първият се появи преди година, другите два ми ги намериха през август. И кистата е там някъде, тя е ендометриозна, на другия яйчник и ми я съобщиха на 12.02. Имам им точните размери, ако държиш. Интрамурални и субмукозни. Не променят размера на матката. Тези, които ми махаха, бяха по 4-5 см и матката беше уголемена. Прегледи на видеозон съм имала 2012 след операцията - септември /за контролния преглед/ и ноември; миналата година март, август и ноември и за тази година 12 февруари ми е първия.
Благодаря ти за инфото! Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 1 489
Лелеее, аз нямах нищо. Имах един възел само. Силно се надявам да не ми се появява нов. Успех ти желая с процедурите.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 263
Ами професор Томов в Плевен ноември ми каза - може и да не са възли, а образувания от зарастването след операцията. Но сега Алкан Емин смята, че са си възли. То ултразвука нали е субективно тълкувание в известен смисъл, може би професора иска да съм по-спокойна преди инвитрото, щото преди операцията голям рев му тръшнах.
Благодаря за пожеланията, късмет и на вас.

# 83
  • Мнения: 683
Baby,докторите изказват мнение за появата на нови възли,може би защото на майка матката е отстранена на 34 г. NadinD, Hug виж нашите успели момичета. Аз вярвам,че докато достатъчно силно желаем бебче ще го имаме.  Praynig

# 84
  • Варна
  • Мнения: 263
Гледам да не ги мисля миомите, пък и Емин ми каза да не им обръщам внимание. Кистата може би е по-неприятната, знам ли. Тигела на корема ми най ме притеснява, че го виждам. И още ме сърби. То и яйчниковия ми резерв е една китка, генетична предразположеност към аборти и мъжа ми е за инвитро. Ако стане ще е чудо. Определено съм предизвикателство за доктора. Ама аз вече съм си избрала къде ще го родя, това ми е част от плана за позитивно мислене  Grinning
И майка ми е без матка и яйчници, заради миома, на 49 години като беше, но бабите ни не са имали такива проблеми. С тези видеозони какво ли не не ни намериха....

# 85
  • Мнения: 168
Здравей  NadiND !
Включвам се за да ти дам малко кураж и се извинявам за това, че за някой неща ще се повторя  Embarassed
Моята миома ми я откри именно д-р Емин и тогава беше около 1 см. и на вътрешната стена на матката.Инвитрото ми беше при него и беше успешно- износих до края и родих една прекрасна дъщеричка.
Втората ми бременност дойде по естествен начин съвсем непланувана и неочаквана. И нея износих до самия край и пак с миомата ( вече беше малко нараснала).
Сега - 8 месеца след раждането се реших да я оперирам и да махна и матката , заради силно кръвотечение, така че ще стискам палци всичко да мине успешно при теб и да ни зарадваш с огромно ЧГХ

# 86
  • Мнения: 890
Здравейте и от мен. Миомата ми я откриха при контролен преглед, без никакви симптоми като болезнен цикъл, кръвоизлив или др. Беше голяма - 9 см. Първите два цикъла след операцията ми бяха страшно тежки, болезнени и със силно течение.
Интересувам се при вас как беше? Защо преди операцията цикалът така не ме е боля, а сега не мога да стоя права...

# 87
  • Варна
  • Мнения: 263
Благодаря ти Ивка, от твоите уста в божиите уши - както казват. Ако не опитам няма да знам какво ще стане, пък сега е момента.
Хрис, аз имах последните няколко месеца преди операцията силно кървене и от 5  - 9 дни, след операцията нещата се нормализираха. До колкото съм чела, ако някой изобщо е имал оплаквания, трябва да има подобрение след операцията.
Нека и други да споделят все пак.
Пита ли лекарите, които ти правиха операцията?

# 88
  • Мнения: 890
Каза, че би трябвало следващият да е по добре. Сега съм във втори цикъл и отново е много зле положението.

# 89
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
При мен също циклите след операцията са по-добре от към кръвотечение.Иначе болка съм нямала и преди и след

Общи условия

Активация на акаунт