Отговори
# 75
  • Мнения: 636
Прощавай, но и аз не виждам как ще родиш детето в Канада, след като си ве4е в 4ти месец. Но за твое успокоение няма никакво зна4ение дали детето ще се роди в Канада или след спонсорството ще придобие канадско гражданство. Така 4е веднъж да ви одобрят по спонсорската програма след 3 години цялото семейство полу4авате гражданство.

# 76
  • София
  • Мнения: 708
аз продължавам.. Благодаря на всички за изчерпателните отговори, които са ми от голяма полза..

1. Решението е взето след дълбок размисъл. Ще подавам документите, след като ги подпълня и окомплектовам. Надявам се до един месец и това да стане. Въпросът в тази връзка е следния: Трябва ли да преведа актове за раждане,  свидетелство за съдимост, дипломи и тн. и да ги прикача още с първото подаване.

2. В момента карам магистърска и ще я завърша след 1,5г. Да пиша ли, че имам магистърска, като още не съм я свършила?

3. Избраният град е Ванкувър, за радост или за съжаление.. Thinking Там са ни 3 семейства приятели. Дайте малко отзиви

4. Съвети за подпълване на документите

Още веднъж благодаря на всички!
Надявам се, и аз като стъпя на канадска земя да имам възможност да помагам.

# 77
да можеш да работиш ти и съпругата ти естествено. Вие двамата получавате визите едновременно стига той да е вписан във формуляра. Можете да работите на всяка работа. Единственото което нямате право да получавате през тези години, които се определят от имиграционните служби и може да бадат повече от 3, е нямате достъп до социална помощ. Но имате право на всички удобства, детски, медицински услуги и ако си сакратен от работа на помощите за безработни. Доколкото знам няма да Ви откажат и социални помощи, но сестра ти няма да има право да спонсорира другиго, и може да искат от нея тя по-касно да варне парите които Вие сте получили като социална помощ. Не е страшно и си заслужава понеже това е най-барзия начин за имигриране в Канада

Благодаря още веднъж,това наистина е от голяма помощ за мен.Надявам се да сме живи и здрави и да работим и социалната помощ да не ми е чак такав проблем.Сестра ми със сигурност няма кой друг да спонсорира,аз съм и единствен роднина:) Wink

# 78
  • Мнения: 1 858
Сега и аз ще ви поизтормозя с въпросите си.
1. нужно ли е да имаш повече от средно?
2. трябва ли да знаеш език(перфектно или само колкото да се разбираш с другите)
3. Трябва ли всички от семейството да са напълно здрави? Синът ми има хронично заболяване.
Предварително бнлагодаря!

# 79
  • Мнения: 743
Прощавай, но и аз не виждам как ще родиш детето в Канада, след като си ве4е в 4ти месец. Но за твое успокоение няма никакво зна4ение дали детето ще се роди в Канада или след спонсорството ще придобие канадско гражданство. Така 4е веднъж да ви одобрят по спонсорската програма след 3 години цялото семейство полу4авате гражданство.
Разбира се, че вече е късно за това,но търся по бърз начин да заминем.Ако заминем по стндартната процедура ще плащам ли такса за разглеждане на документите за децата които ще са живот и здраве 2?

# 80
  • Мнения: X
Аз мога да дам информация за федералната процедура през Букурещ, която е доста по-бавна от тази през Квебек. Затова си преценете сами, много хора научават френски и започват процедурата за Квебек (по принцип след нея одобрение за Квебек и виза могат да се заселят където искат в Канада). Освен това за Квебек се изисква доказване на по-малко средства, а ако се заселят там получават различни социални облекчения. С процедурата за Квебек не съм запозната и не мога да посоча точен линк за изчисляване на точките, но информация можете да намерите и тук и да задавате въпроси: http://www.bgcanada.com/portal/
За точковата система за федералната част и други изисквания : http://www.cic.gc.ca/english/skilled/qual-1.html Трябва да съберете минимум 67 точки. Информация за всичко необходимо : такси, сваляне на формуляри  и т.н. за фед. част http://www.cic.gc.ca/english/skilled/index.html
Миленка ако питаш за федералната част - там документи се подават веднъж и в пълен комплект заедно с вносна бележка за платена такса за обработка в Union bank, Изпращат се нотариално заверено копие на дипломи, труд. книжки и т.н. + превод от фирма (не е нужна легализация)+ дубликати на актове за раждане за чужбина (издават се от общината по местораждане) с превод +свидетелства за съдимост и превод + удоствоерение от банка за средства или документи за притежаван имот, както и всичко друго, което е посочено в сайта. За Квебек да каже някой друг. По принцип можеш да посочиш, че учиш за магистърска степен, няма да ти дадат точки, но в момента, който я получиш и изпратиш нотар. завер. копие на диплома и превод на англ. ез. ако още не са стигнали до оценката на твоята кандидатура има шанс да добавят точки (не съм сигурна обаче дали не приравняват нашия магистър на техен бакалавър по принцип). За попълването на документите - в сайта по-горе има pdf формуляри, в които може да се пише, попълваш, запазваш да си ги имаш, разпечатваш, добавяш другите документи, които искат, прилагаш бележка че си внесла такса за обработка, изпращаш с куриер и чакаш. За доказване на езика най-добре вземи IELTS, ако имаш и други световно признати сертификати може и така да мине, но не е сигурно.
За maatete - Долкото знам в Канада ценят не по-малко професионалното срредно образование (занаятчиите), важно е не какво образование имаш, а дали събираш точките (образованието също носи точки разбира се); езикът носи определени точки според нивото, колкото по-добре го знаеш, толкова повече точки. За заболяванията не мога да кажа Sad
Всичко горе важи за фед. част, за която в момента се чака много.
Успех   bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 708
hezitant, точно това ме интересуваше, много ти благодаря. почвам да действам по документите от другата седмица, и когато стане - тогава. нямам бърза работа, тъкмо да пораснат малко децата и да научат добре български език.

за този изпит имаш ли представа къде се полага и нещо повече. аз по принцип съм с англ. филология и съм за федералната част, разбира се.

ще подавам документите през Виена

# 82
  • Мнения: X
Здравей Миленка, страхувам се, че си се объркала като говориш за подаване през Виена за федералната част - по новия закон от 2002г. за фед. част гражданите на България  подават 1) по приницип в Букурещ, ако подадеш другаде просто файлът ти ще бъде прехвърлен в Букурещ, което ще отнеме допълнително време; 2 ) по изключение, когато са пребивавали в дадена държава офоциално повече от година могат да подадат в местно посослтво; предполагам не си в Австрия в момента ? Може би имаш предвид процедурата за Квебек, тя е през Виена и се извършва по съвсем друг начин от това, което описах. Ако вземеш виза чрез процедурата за Квебек отново можеш да се заселиш където искаш в Канада, понеже визата важи за цяла Канада, просто няма да ползваш социалните облаги на провинция Квебек. През Виена става по-бързо но по принцип е за Квебек.
IELТS можеш да държиш в Британския съвет http://www.britishcouncil.org/bulgaria-exams-ielts.htm
По принцип е възможно да ти признаят нивото на владеене на езика и без IELTS щом си с англ. филология можеш да опиташ, трябва да обосновеш добре владеенето - дипломи, стаж и т.н. Ако имаш toefl или друг сертификат добави и тях, препоръки и всичко което доказва, че владееш езика.

# 83
  • София
  • Мнения: 708
ми аз както винаги съм нещо съм в грешка. свързах се с МФ "Св.св. Кирил и Методи" да ме подготвят за изпита - 200лв струва курса, за който се интересува. На мен ми минава идеята да получа виза за английската част и да ходя във френската, ама е далече още.

много ти благодаря за отговорите, ще поддържаме връзка и на лични, да не ти разводнявам темата, макар че си мисля, че и на други са им полезни нашите коментари

# 84
  • Мнения: X
Според мен не си давай пари за курс за подготовка, та ти си с филология, за теб това би било фасулска работа, в интернет има много безплатни материали за IELTS така, че да се ориентираш за какво става дума. Можеш просто да запишеш дата за изпита и да се явиш. Имай предвид, че IELTS важи 2 години и валидността му може да изтече преди да са стигнали до документите ти. Ако подадеш без него с обосновка на знанията на езика, може въобще след това да не ти искат IELTS. Ако както казваш мислиш да ходиш в провинция Квебек, а имаш виза за Канада без сертификат за селекция от правителството на Квебек (той се получава чрез процедурата за Квебек през Виена), не знам дали можеш да ползваш социалните облекчения за там (допълнителни добавки за деца над федералните суми, социални помощи, добавки за детски градини), това предполагам може да каже някоя мама в провинция Квебек.

# 85
Здравейте, на нас не са ни искали IELTS. Сега септември 2005 получихме писмо, в което пишеше, че трябва да се явим на интервю в Букурещ.И така в уречения 27.09. ние бяхме там (без децата). Заведоха ни в една канцелария и там проведоха интервюто, разбира се на английски.Понеже мъжът ми е водещия апликант жената говори изцяло с него за много неща, но предимно въпроси, свързани за работата му, какво е завършил, проекти и т.н. След 45 минутно интервю получихме одобрение, през ноември направихме медицински и сега чакаме писмо за визите.Но искам да кажа, че ние се водим по старата  точкова  процедура и без изисквания за тези изпити, може би затова ни викаха направо в Букурещ на интервю. Добавям още, че при роднини от първа линия в Канада , също се взимат точки.
Във Виена се подават документи и за федерална Канада.Наш познат замина точно по този начин.Но той замина 2003, ако това има някакво значение.Може сега да са ограничили за федерална - само в Румъния. Това е от мен.

# 86
  • Мнения: 1 199
Само мога да си представя как може имигрант да се добере до работа в правителството. При условие че тук като учител още не мога да се приравния откак съм дошла.

Само искам да кажа, че тук в Монреал познавам лично трима имигранти - държавни служители. Единият работи за федералното правителство, а другите двама - за провинциалното квебекско. По принцип всичко може, може би е желателно да се получи и някоя местна дипломка, ама едната която познавам работи за квебекското правителство и с българска диплома.

# 87
  • Мнения: 369
hezitant, точно това ме интересуваше, много ти благодаря. почвам да действам по документите от другата седмица, и когато стане - тогава. нямам бърза работа, тъкмо да пораснат малко децата и да научат добре български език.

за този изпит имаш ли представа къде се полага и нещо повече. аз по принцип съм с англ. филология и съм за федералната част, разбира се.

ще подавам документите през Виена

Миленка, не мога да не се включа и да не те посъветвам да не си губиш времето с федералната програма. Ако сте решили наистина да емигрирате-това време ще е загубено за вас. Кандидатсвайте по Квебекската програма  Peace, щом още повече ти минава идеята и да се заселите там. Но иначе веднъж с канадска виза в паспорта-няма значение Ванкувър или Монреал. Интервюто е на френски език, но ти с тази филология ще научиш френският с 2-3 курса в ИЧС и ще го минеш като песен. Моят съпруг е с английска гимназия, а го писаха франкофон  bowuu   след интервюто #Crazyслед 9 месеца учене на френски език.  JoyДаже ние се бяхме престарали  Mr. Green, сега доколкото чувам и с по-малко учене се минава.  LaughingТо кой ли не го мина вече това интервю. Не се подценявай.  bouquet Други плюсове са- езикът и там ще ти трябва(ако ще ходите в Квебек, заради социалните програми предполагам, то иначе няма за какво) , а пък и парите, които трябва да декларирате са значително по-малко.

# 88
  • София
  • Мнения: 708
Писанке, писах ти на лични.

Въпросът в общи линии е: с колко Квебекската програма е по-бърза от Федералната?

# 89
  • Мнения: 1 858
Простете ама аз имам още въпроси Embarassed към вас.
1.Колко пари трябва да декларираш, че имаш?
2. Как си намираш жилище (предварително или на място)
3.Достатъчно ли е само да говориш езика или трябва и да можеш да пишеш и четеш правилно Embarassed?
  Със сигурност ще се присетя за още някой въпрос, надявам, се че ще ме извините.  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт