Любители на Котки Тема 80

  • 43 520
  • 786
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 15 379
Merriue, той маркира. Бих го кастрирала Confused.

# 736
  • Мнения: 1 064
Утро, кураж! Все ще се преборите.  Praynig

За тровенето наистина не знам. Имах една малка драцена, която Дундьо, докато още беше единствен, направи на парцал и стана толкова грозна, че я изхвърлих, хем и да пресека ходенето по саксии от корен. Нямаше последствия, но аз тогава и не съм знаела, че се тровят.

# 737
  • Мнения: 8 999
За неизхождащото се коте - защо не пробвате да го стимулирате както правят майките-котки? С една мокра салфетка или памуче да му обтривате дупето, докато се изака качествено. На два месеца е прекалено мъничко и може да няма навик да се изхожда само.
Аз съм гледала едни котенца /две братчета/ от новородени. Баха слепи още, когато ми ги донесоха. До навършване на 4 месеца през няколко часа ги "подканвах" с мокра салфетка, въпреки че те ходеха в тоалетната и спонтанно. Също така до края на четвъртия месец ги хранех И с биберон с мляко /тогава не се намираше котешко по магазините, затова ползвах човешко за новородено, но с двойно повече вода, отколкото за човешко бебе/. По принцип котешката кърма е доста по-рядка и некалорична от човешката, затова и краве или друго животинско мляко не е препоръчително за малки котета.
Моето Трион го отделихме на третия месец от майка му. Наблюдавах отблизо какво се случва - въпреки, че Трион вече имаше изграден навик да ходи в котешката тоалетна, майката-котка го стимулираше поне два-три пъти дневно с близане. Също така, наред с общата храна, която ядеше, малкото сучеше от майка си до последния ден, преди да го вземем.
На бебетата-кърмачета изпражненията са доста по-кашеви отколкото на зряла котка. Това, което виждам на снимката ми прилича точно на недоизакано ако, за което трябва да се погрижи някой друг.

# 738
  • Мнения: 9 991
Има много хубаво предаване по Анимал планет : "Моето коте от ада " , води се от един факир на котки  и дава много полезни съвети за такива котета. Примерно , ако им е тоалетната на не хубаво място , където се чувстват дискомфортно , плаши ги друг четирикрак обитател на къщата, оперативно са им махнати ноктите ,от което ги боли да ходят на бенто . Причините може да са много, ефект винаги имаше, универсално решение за всички котки няма.

# 739
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 876
Идвам да "похваля" Тракторчето (галеното име на Фрея) - и нас, колко сме умни Grinning Снощи и двамата бачкахме извънредно до милион часа и след като сгънахме по 1-2 парчета пица, си легнахме. Кутията с пица (затворена) обаче остана на кухненската маса. На Фрея принципно й е забранено да е качва там, била е пръскана многократно с вода и когато ние сме тук, не смее да се качва. Качва се на стола и оттам гледа към нас и слиза на земята.
Е, сутринта намерихме половината пица на земята, а отгоре старателно обрана и изядена само шунката и кашкавала  Twisted Evil
Нашата се разхождаше победоносно с коремче, лашкащо се като върви, и старателно си играеше с едно топче, сякаш казва "Какво бе, играя си тука, кво искате от мен..."  Laughing
Еми, пицата беше изхвърлена, а семейния съвет реши, че няма смисъл да й се караме, защото кой знае колко време вече е минало от изяждането на пицата...  Rolling Eyes Пък и сънени бяхме... Трябва обаче да помислим за някакво наказание (или да й е скараме?) при следваща беля, дори и да не сме я сгащили на момента.

И да питам нещо - вашите котки играят ли си на "Донеси"? На Фрея й хвърляме топче или дори смачкано парченце хартия, тя го гони като луда и после ни го връща точно като куче, за да го хвърлим пак... и така до 15-20 пъти може да продължи. Веднъж дори си изпънах дланта пред нея, докато го носеше, и го пусна направо вътре  Shocked

# 740
  • Мнения: 1 064
Мнееее! Единият е инат и своенравен, а мънинкият няма толкова акълче, горкото.  Laughing

Не мисля, че може да се направи нещо за масата. Те винаги ще правят забранени неща зад гърба ни. Може би да не оставяте храна на открито?  Wink

# 741
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Имам един въпрос - храната Орижен става ли за кастрирани котки? Гледам, че нямат специална такава.

# 742
  • София
  • Мнения: 13 227
Не мисля, че може да се направи нещо за масата. Те винаги ще правят забранени неща зад гърба ни. Може би да не оставяте храна на открито?  Wink

На същото мнение съм. Достатъчно умни са, за да знаят кое е забранено, но и да престъпват забраната като ни видят гърбовете.  Wink  Ако забравя храна навън и се случи нещо, обвинявам само себе си. Simple Smile

И да питам нещо - вашите котки играят ли си на "Донеси"?

Не, Мъро е мързелив за подобни игри. Той играе докато лежи.  hahaha  Обаче "племенницата" ми Сивета, която съм показвала много пъти, го прави с "рингчетата", които остават на гърлото на пластмасовите бутилки. Като види такова нещо - пощурява.  Laughing Никой не ѝ казва "Донеси!", но го носи, за да се хвърли отново.  Laughing

# 743
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
... И да питам нещо - вашите котки играят ли си на "Донеси"? На Фрея й хвърляме топче или дори смачкано парченце хартия, тя го гони като луда и после ни го връща точно като куче, за да го хвърлим пак... и така до 15-20 пъти може да продължи. Веднъж дори си изпънах дланта пред нея, докато го носеше, и го пусна направо вътре  Shocked

О, да! Мърчо го започна сам това преди 2г и нещо с клечки за уши. Никой не го е учил. От скоро и разни топчета носи и то даже и на едни приятели, които идват често у нас. Направо ги шашна ...
Ето клипче от преди 2 години: http://vbox7.com/play:ce8af14144



# 744
  • Мнения: 2 536
'Кафе с мед', това, което на мен ми казаха за храната за кастирани котки, е, че примерно РК слагат по-малко "пълнеж" в храната за кастрирани, за да не дебелят толкова котките. Реално хубавата храна не би трябвало да има такъв пълнеж, примерно царевица, и не би трябвало да има разлика за кастрирани/некастрирани, съответно Ориженът бил подходящ за всички. Сега, не претендирам за достоверност, разбира се, но съм взела на Лъки Орижен и си хапва вече месец и нещо. Кастриран е.

А аз да питам друго - вашите котаци оцапват ли се като акат? Защото Лъки има бая дълги косми по задната част на краката и напоследък се оцапва. Не, че има разстройство, ама...не знам как успява. Мисля да го сгащя с една ножица и да го подстрижа.

# 745
  • Мнения: 1 064
Аз не сварвам да давам храна за кастрирани котки, защото давам профилактично уринари.
Мина известно време от запушването и аха реших да мина на друга храна - и хоп, гледам Дунди, че се застоява в тоалетната. Веднага купих Котервин и си останах на уринарито. Не знам имаше ли някаква реална опасност, но ми се заби в главата казаното от един продавач в зоомагазин - те винаги в крайна сметка минават постоянно на уринари.

# 746
  • София
  • Мнения: 240

Някой тук беше пуснал тази сравнителна таблица за сухите храни
http://www.sahjasiamese.com/index_files/foodcomparisonchart.htm
и Orijen е много по-добра от Royal Canin, няма разни подобрители и пълнители.
Не всички котки  я ядат, но моя котьо я хапва смесена с RC вече 2 години.
Кастриран е и според вета си е в нормата.
Ето го изпружен 5 кг котак
http://savinaci.snimka.bg/animals/leo.799036.32410060

# 747
  • Мнения: 1 064
Достоен мъжкар  Hug

По-хубава е, да, затова и аз я споменах. И не е зле цената. Проблемът е, че трябва да се поръчва на големи разфасовки.

Само да отбележа - според моя вет храните не бива да се смесват. Не питай защо, той не е от най-обяснителните.

# 748
  • Варна
  • Мнения: 6 343
Добре е да се знае какви са кристалите в урината. Доколкото съм чела някога, котервин не действаше на оксалатните. Но пък котараците страдат май най-вече от струвити.

Това го пиша заради хората, които ще надникнат може би в темата и ще си самоизпишат лекарство за котето.
Виждала съм на ехография гадните кристали как се движат като снежинки в урината.

# 749
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Оха, Стейси ... Какви са тези скиорски аватари?

Общи условия

Активация на акаунт