успешна бременност след три и повече спонтанни аборти?

  • 7 965
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 9
Здравейте, ще се радвам всеки да сподели тук и дано бъдат повече успелите, надежда винаги има..

# 1
  • София
  • Мнения: 1 250
Ето ме, тук съм! С 3 спонтанни аборта и усешна бременност след това. Пиши ми ако имаш въпроси Peace

# 2
  • Мнения: 745
 Здравейте момичета , и аз да се включа  с едно мъртво раждане , два миседа и една извънматочна ... SickMr. Green

# 3
  • Мнения: 111
Между двете ми успешни бременности имам три мисед аборта и една извънматочна.

# 4
  • Мнения: 745
Момичета само един въпрос , вие естествено ли забременявате ?  Shocked  При мен нещата не могат да се получат естествено  Rolling Eyes Cry ... А годинките си вървят ...  Аз за съжаление нямам живо родени деца , а така ми се иска ...   Sick #Cussing out

# 5
  • София
  • Мнения: 1 250
KYKostova, естествено забременявам, да. Много си преживяла, стискам ти палци през новата година да се сбъдне мечтата ти! Hug

# 6
  • Мнения: 745
 
KYKostova, естествено забременявам, да. Много си преживяла, стискам ти палци през новата година да се сбъдне мечтата ти! Hug

 Hug  nimfi4ka Благодаря , надявам за всички да ни е по- успешна ...  Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 9
Nimfi4ka, ely_dream, много голяма надежда ми давате след разказаното от вас и щастливите събития, въпреки преживяното ! При вас откри ли се някакъв проблем, бяхте ли на лечение по време на бременността си? Аз след многото неуспешни бременности и изследвания така и не открих ( по -точно лекарите) причина за всичко това. През последната година и половина дори се бях отказала.. Някак си страхът отново да срещна неуспех, болниците, абокатите и пълните упойки започнаха буквално да ме ужасяват, но най -вече голямата болка от загубите.. И четейки сега тези хубави новини, имам надежда да продължа тази битка отново.
KYKostova,  много съжалявам за случилото се, но не трябва да губим надежда, дано скоро нещата се оправят и ти пожелавам предстоящата година да бъде най - щастливата за теб! Трябва да вярваме и да продължим напред!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 250
От направеното имунологично и генетично изследване по повод на инфертилитет (един спонтанен аборт, 7 w.g, м. май, 2009 год.;  един спонтанен аборт, 5-6 w.g, м. декември, 2009 год.; един missed abortion, 5-6 w.g, м. септември, 2010 год.) и предстоящо планиране на бременност, се установява:

І. Имунологично изследване:

1/ Изследваните антифосфолипидни антитела: отрицателни.
2/ Показатели на функцията на щитовидната жлеза: повишен TSH, двукратно изследван, м. март и м. юли, 2010 год (3.85 и 3.48), анти-тиреоидни антитела: отрицателни.
3/ Тромбоцитно-левкоцитни агрегати: в границите на референтните стойности.
4/ Периферни CD3-CD56+CD16+ NK лимфоцити: повишени.

ІІ. ДНК изследване за генни мутации, асоциирани с тромбофилия:

Фактор V Leiden:
Хомозиготен носител по нормален алел
Мутация G20210A в Протромбиновия ген:
Хомозиготен носител по нормален алел
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел
Генетичен вариант в гена на Плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI-1)
(носителство на генотип 4G/4G)
Носител на генотип 4G/5G

ІІІ. Цитогенетичен хромозомен анализ на двамата партньори: нормален женски и мъжки кариотип.

ІV. Цитогенетичен хромозомен анализ на два от абортивните материла: нормален кариотип.

До сега май не съм поствала точно какво се откри при мен. Това е заключението на доц. Конова след направените ми изследвания. След това има и терапия, но няма да я слагам тук, защото всеки случай е индивидуален. Накратко бях на интралипид, имуновенин(вливания), фраксипарин, утрогестан, неофолик мета, аспирин протекс, антиоксидант на Валмарк.

Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 21:48 от nimfi4ka

# 9
  • Мнения: 34
И аз съм с 3 спонтанни аборта, в 24 г.с., в 8 г.с. и в 20 г.с.
Направихме генетични и имунологични изследвания - всичко е наред и не се откри причина.
Последвалата бременност за щастие приключи благополучно и резултата е в подписа ми на почти 5 години Simple Smile Бременността бе съпроводена със серклаж, лекарства и лежане. Сега отново съм  бременна, пак съм със серклаж превантивно, и се опитвам да почивам. Вярвам, че ще сме щастливи на пролет  yes
Вярвайте, че магията ще се получи, трябва да сме много търпеливи thumbsup

# 10
  • Мнения: 111
KYKostova естествено забременявам без никакви стимулации,като дъщеря ми я родих на 21год. безпроблемна бременност една седмица преди термин (нормално раждане). За второто дете опитите започнаха когато навърших 35год. През 2008г направих първият мисед в 6г.с.,после последва извънматочната отстраниха ми дясната тръба. След което направих още два мисед аборта в 8г.с. и 9г.с. Повечето лекари бяха на мнение,че нищо ми няма щом имам едно живо родено дете и няма нужда от изследвания. Но аз на своя глава си направих хормони-полови и на щитовидната ехо граф+хормони всичко беше ок. Тогава отидох на генетична консултация в Геника при д-р Тодорова и в МД при д-р Кременски те решиха да пуснем ДНК изследване за генни мутации, асоциирани с тромбофилия. Там излезе проблема-4G/4G на PAI мутациите в тези гени водят до хиперкоагулация или повишена съсирваемост на кръвта,този риск е особено висок по време на бременност. Когато забременях със синът ми бях на терапия с  АП до 9г.с. след което минах на фраксипарин 0.4 до самото раждане. Родих на 39год. планово секцио 10дни преди термин. KYKostova,  DeepBlue не губете вяра момичета и не се отказвайте,мечтите се сбъдват.Но намерете и точните лекари на които да се доверите Naughty Желая ви от сърце съвсем скоро да видите EFP    Hug  Peace

# 11
  • Мнения: 9
Благодаря ви за подкрепата, момичета, трябва да сме силни и да вярваме, че нещата ще се получат. Дано съдбата да е с всички нас.
Nimfi4ka, в общи линии и аз правих тези изследвания,  проблем не се откри, доц. Конова ме посъветва превантивно при следваща бременност да прилагам същата терапия, както е при теб. Важен е резултатът   bouquet
 Beba_km, пожелавам ти безпроблемна бременност и нека пролетта да ти донесе най -сладкото и пухкаво бебче на финала  Hug

# 12
  • Мнения: 745
Момичета  да и аз съм правила повечето изследвания генетични , имунологични и всякакви хормонални ...   Намериха ми един куп отклонения ...   Sick
  Сега ще правя отново генетични разширени и имунологични пак разширени за да видим защо убивам бебета си ...

За новата година ни пожелавам да бъде много късметлийка , успешна и всяка една дама да сбъдне най съкровените си мечти и желания !!!   santa2 Close-mas: Nature Snowman

# 13
  • Мнения: 2
Мили момичета,
не спирайте да вярвате! АЗ САМАТА СЪМ СБЪДНАТА МЕЧТА!
Вярвайте, чудеса се случват, дори това да е свързано с дълги години, усилия, разочарования, понякога дори и болка. Моята майка не се е отказала.
Вярвайте, за да се сбъдне и вашата мечта!
Весела коледа!

# 14
  • Мнения: 821
Запис и от мен  Wink

Аз съм с два спонтанни аборта- сега сме в очакване на  EFP
До сега си забременявах нормално, сега сме на втория месец от опитите...

# 15
  • Мнения: 559
Здравейте,гинекологът ми препоръча да направя генетични излседвания,в Майчин дом,искам да попитам ,какво представляват и колко струват?

# 16
  • Мнения: 821
Здравей, аз не съм правила генетични изследвания в Майчин дом, но в КИРМ Плевен ми излезнаха около 200 лв /генетични фактори свързани с тромбофилия /, отделно ако пускаш кариотип той е около 100-110 лв. на човек! Нека ако има някое момиче с изследвания от Майчин дом да ти обясни по-подробно Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 10 702
Аз съм от успелите,след 3 аборта и не знам колко биохимични имам две прекрасни дечица Simple Smile

# 18
  • Мнения: 559
Аз съм от успелите,след 3 аборта и не знам колко биохимични имам две прекрасни дечица Simple Smile


Бравоо!!  bouquetИмаме нужда да знаем,че в крайна сметка краят ще е добър! Hug

# 19
  • Мнения: 313
Може ли да напишете повече информация какво правихте като профилактика, за да не се повтарят спонтанните аборти. Според мен след като са повече има някаква причина и ми се иска да помогна на природата, ако мога. Аз лично имам вече 4 аборта в ранни седмици, единия кухо яйце /естествено забременяване/, а преди това имам една бременност много лека. тя обаче беше инвитро и през цялото време вливах имуновенин и интралипид и пиех по една шепа хапчета за поддържане на бременността.
Сега последните пъти също вливах /единия път и двете, а втория само интралипид/ и въпреки това бременността изостана и после направих аборт.
После пуснах и аз всички възможни изследвания и това, което се откри е забавено усвояване на фолиева киселина и не толкова добра спермограма при мъжа ми.
 Единствената разлика е, че при последните бременности не съм пила високи дози дуфастон..сега се замислям, дали е възможно жълтото ми тяло да не е работило достатъчно добре и затова бременността да не се храни добре...
Мнението на докторът е, че по-често при мъжа е причината за ранни аборти, но на мен не ми се вярва толкова, защото все пак се стига до естествено забременяване , ако беше толкова зле не би ли трябвало ИЗОБЩО да не забременявам

# 20
  • Мнения: 559
Аз съм с един аборт, но на мен гинеколожката  ми изписа двойна доза фолиева, докато бебеправим и след това. Peace

# 21
  • Мнения: 5 037
И аз да се запиша с 3 неуспешни бременност(1 в 28г.с,и 2 в 9г.с)Сега имаме прекрасна дъщеря,която живот и здраве през ноември ще я направим кака.При мен всички забременявания за естествени и от първи опит(освен сегашната бременност почти 3 г опити,но и явно вече годинките си казват своето)Всички лекари в Добрич ми казваха,че няма да мога да забременея(имам срастване на единия яйчник)Когато забременях с дъщеря ми,че няма да я износя(до 5 мес ходих на работа,не съм пила абсолютно никакви хапчета)После пък ми заявиха,че трудно ще родя(не знам от къде си извадиха този извод),а родих за 40 мин.Когато ми пукнаха мехура водите бяха зелени и ми съобщиха,че най-вероятно ще е с пневмония.Роди се жива и здрава дори не прекара жълтеница в болницата(била със силен имунитет)
И извода от всичко това освен ,че кадърни лекари се намират рядко е че надежда винаги има.Просто гледай напред и  не изпадай в самосъжаление.Успех от мен

# 22
  • Мнения: 9
Ekpepe, Magnet, Sсherifka, благодаря ви за подкрепата  Hug След трудностите има и светлина, силно се надявам!
Sсherifka, при теб какви проблеми се откриха,  каква беше причината за  аборти, аз си мислих, че в 28 седмица бебоците вече могат да оживеят. Имаше ли някакво лечение след това? 

# 23
  • Мнения: 5 037
Ekpepe, Magnet, Sсherifka, благодаря ви за подкрепата  Hug След трудностите има и светлина, силно се надявам!
Sсherifka, при теб какви проблеми се откриха,  каква беше причината за  аборти, аз си мислих, че в 28 седмица бебоците вече могат да оживеят. Имаше ли някакво лечение след това? 
Проблеми не откриха никакви.Към 20 г.с. видяха,че сигурно няма да мога да изкарам до края бременността(била е двуплодна и единия близнак падна 15 г.с и е останал по-слабия)Започнаха да ми вливат системи по 8 ч. на ден ,за да подхранят плода и да може да го изкарат по-рано.За жалост сърцето му не издържа.Не го писаха мъртво раждане,защото трябвало да има разследване,а го писаха спонтанен аборт.
Правих си изследване за хламидии,токсоплазмоза,листериоза.Дори си направих изледване дали не съм алергична към спермата на ММ.
С куп изследвания отидох във Варна при доц.Маркова.След прегледа на мен и документите ми ,жената каза,че за нея е било лекарска грешка.Дозата на вливаните ми лекарства била двойна.
Потърси добър специалист и вярвай,че всичко ще е наред.

# 24
  • Мнения: 9
Шерифка, много съжалявам за случилото се! Важното е все пак след лошото да следват щастливите моменти в живота на човек.
При мен също нищо не се откри, при много лекари съм ходила, но всичко е съдба започвам да си мисля.
Трябва да имаме вяра  Hug

# 25
  • Мнения: 5 037
Шерифка, много съжалявам за случилото се! Важното е все пак след лошото да следват щастливите моменти в живота на човек.
При мен също нищо не се откри, при много лекари съм ходила, но всичко е съдба започвам да си мисля.
Трябва да имаме вяра  Hug
Когато забременях с дъщеря си отидох на лекар чак в 12 г.с.При мен 9 г.с. е фатална и си казах ,че ако ще става нещо ще става.Бях твърдо убедена ,че този път ще се получи и не сбърках.Не исках пак да пия по една шепа хапчета.Когато влязох да раждам се изредиха всички лекари да ми видят случая,никой не вярваше,че съм изкарала до край бременността без хапчета.
Вярата е много важнаняма нищо невъзможно.Когато имам някаква трудност просто поглеждам дъщеря си и знам,че мога да се справя с всичко.Успех момичета. Praynig Peace

# 26
  • Мнения: 9
Благодаря, Шерифка   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт