успешна бременност след три и повече спонтанни аборти?

  • 7 966
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 559
Здравейте,гинекологът ми препоръча да направя генетични излседвания,в Майчин дом,искам да попитам ,какво представляват и колко струват?

# 16
  • Мнения: 821
Здравей, аз не съм правила генетични изследвания в Майчин дом, но в КИРМ Плевен ми излезнаха около 200 лв /генетични фактори свързани с тромбофилия /, отделно ако пускаш кариотип той е около 100-110 лв. на човек! Нека ако има някое момиче с изследвания от Майчин дом да ти обясни по-подробно Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 10 702
Аз съм от успелите,след 3 аборта и не знам колко биохимични имам две прекрасни дечица Simple Smile

# 18
  • Мнения: 559
Аз съм от успелите,след 3 аборта и не знам колко биохимични имам две прекрасни дечица Simple Smile


Бравоо!!  bouquetИмаме нужда да знаем,че в крайна сметка краят ще е добър! Hug

# 19
  • Мнения: 313
Може ли да напишете повече информация какво правихте като профилактика, за да не се повтарят спонтанните аборти. Според мен след като са повече има някаква причина и ми се иска да помогна на природата, ако мога. Аз лично имам вече 4 аборта в ранни седмици, единия кухо яйце /естествено забременяване/, а преди това имам една бременност много лека. тя обаче беше инвитро и през цялото време вливах имуновенин и интралипид и пиех по една шепа хапчета за поддържане на бременността.
Сега последните пъти също вливах /единия път и двете, а втория само интралипид/ и въпреки това бременността изостана и после направих аборт.
После пуснах и аз всички възможни изследвания и това, което се откри е забавено усвояване на фолиева киселина и не толкова добра спермограма при мъжа ми.
 Единствената разлика е, че при последните бременности не съм пила високи дози дуфастон..сега се замислям, дали е възможно жълтото ми тяло да не е работило достатъчно добре и затова бременността да не се храни добре...
Мнението на докторът е, че по-често при мъжа е причината за ранни аборти, но на мен не ми се вярва толкова, защото все пак се стига до естествено забременяване , ако беше толкова зле не би ли трябвало ИЗОБЩО да не забременявам

# 20
  • Мнения: 559
Аз съм с един аборт, но на мен гинеколожката  ми изписа двойна доза фолиева, докато бебеправим и след това. Peace

# 21
  • Мнения: 5 037
И аз да се запиша с 3 неуспешни бременност(1 в 28г.с,и 2 в 9г.с)Сега имаме прекрасна дъщеря,която живот и здраве през ноември ще я направим кака.При мен всички забременявания за естествени и от първи опит(освен сегашната бременност почти 3 г опити,но и явно вече годинките си казват своето)Всички лекари в Добрич ми казваха,че няма да мога да забременея(имам срастване на единия яйчник)Когато забременях с дъщеря ми,че няма да я износя(до 5 мес ходих на работа,не съм пила абсолютно никакви хапчета)После пък ми заявиха,че трудно ще родя(не знам от къде си извадиха този извод),а родих за 40 мин.Когато ми пукнаха мехура водите бяха зелени и ми съобщиха,че най-вероятно ще е с пневмония.Роди се жива и здрава дори не прекара жълтеница в болницата(била със силен имунитет)
И извода от всичко това освен ,че кадърни лекари се намират рядко е че надежда винаги има.Просто гледай напред и  не изпадай в самосъжаление.Успех от мен

# 22
  • Мнения: 9
Ekpepe, Magnet, Sсherifka, благодаря ви за подкрепата  Hug След трудностите има и светлина, силно се надявам!
Sсherifka, при теб какви проблеми се откриха,  каква беше причината за  аборти, аз си мислих, че в 28 седмица бебоците вече могат да оживеят. Имаше ли някакво лечение след това? 

# 23
  • Мнения: 5 037
Ekpepe, Magnet, Sсherifka, благодаря ви за подкрепата  Hug След трудностите има и светлина, силно се надявам!
Sсherifka, при теб какви проблеми се откриха,  каква беше причината за  аборти, аз си мислих, че в 28 седмица бебоците вече могат да оживеят. Имаше ли някакво лечение след това? 
Проблеми не откриха никакви.Към 20 г.с. видяха,че сигурно няма да мога да изкарам до края бременността(била е двуплодна и единия близнак падна 15 г.с и е останал по-слабия)Започнаха да ми вливат системи по 8 ч. на ден ,за да подхранят плода и да може да го изкарат по-рано.За жалост сърцето му не издържа.Не го писаха мъртво раждане,защото трябвало да има разследване,а го писаха спонтанен аборт.
Правих си изследване за хламидии,токсоплазмоза,листериоза.Дори си направих изледване дали не съм алергична към спермата на ММ.
С куп изследвания отидох във Варна при доц.Маркова.След прегледа на мен и документите ми ,жената каза,че за нея е било лекарска грешка.Дозата на вливаните ми лекарства била двойна.
Потърси добър специалист и вярвай,че всичко ще е наред.

# 24
  • Мнения: 9
Шерифка, много съжалявам за случилото се! Важното е все пак след лошото да следват щастливите моменти в живота на човек.
При мен също нищо не се откри, при много лекари съм ходила, но всичко е съдба започвам да си мисля.
Трябва да имаме вяра  Hug

# 25
  • Мнения: 5 037
Шерифка, много съжалявам за случилото се! Важното е все пак след лошото да следват щастливите моменти в живота на човек.
При мен също нищо не се откри, при много лекари съм ходила, но всичко е съдба започвам да си мисля.
Трябва да имаме вяра  Hug
Когато забременях с дъщеря си отидох на лекар чак в 12 г.с.При мен 9 г.с. е фатална и си казах ,че ако ще става нещо ще става.Бях твърдо убедена ,че този път ще се получи и не сбърках.Не исках пак да пия по една шепа хапчета.Когато влязох да раждам се изредиха всички лекари да ми видят случая,никой не вярваше,че съм изкарала до край бременността без хапчета.
Вярата е много важнаняма нищо невъзможно.Когато имам някаква трудност просто поглеждам дъщеря си и знам,че мога да се справя с всичко.Успех момичета. Praynig Peace

# 26
  • Мнения: 9
Благодаря, Шерифка   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт