успешна бременност след три и повече спонтанни аборти?

  • 7 961
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, ще се радвам всеки да сподели тук и дано бъдат повече успелите, надежда винаги има..

# 1
  • София
  • Мнения: 1 250
Ето ме, тук съм! С 3 спонтанни аборта и усешна бременност след това. Пиши ми ако имаш въпроси Peace

# 2
  • Мнения: 745
 Здравейте момичета , и аз да се включа  с едно мъртво раждане , два миседа и една извънматочна ... SickMr. Green

# 3
  • Мнения: 111
Между двете ми успешни бременности имам три мисед аборта и една извънматочна.

# 4
  • Мнения: 745
Момичета само един въпрос , вие естествено ли забременявате ?  Shocked  При мен нещата не могат да се получат естествено  Rolling Eyes Cry ... А годинките си вървят ...  Аз за съжаление нямам живо родени деца , а така ми се иска ...   Sick #Cussing out

# 5
  • София
  • Мнения: 1 250
KYKostova, естествено забременявам, да. Много си преживяла, стискам ти палци през новата година да се сбъдне мечтата ти! Hug

# 6
  • Мнения: 745
 
KYKostova, естествено забременявам, да. Много си преживяла, стискам ти палци през новата година да се сбъдне мечтата ти! Hug

 Hug  nimfi4ka Благодаря , надявам за всички да ни е по- успешна ...  Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 9
Nimfi4ka, ely_dream, много голяма надежда ми давате след разказаното от вас и щастливите събития, въпреки преживяното ! При вас откри ли се някакъв проблем, бяхте ли на лечение по време на бременността си? Аз след многото неуспешни бременности и изследвания така и не открих ( по -точно лекарите) причина за всичко това. През последната година и половина дори се бях отказала.. Някак си страхът отново да срещна неуспех, болниците, абокатите и пълните упойки започнаха буквално да ме ужасяват, но най -вече голямата болка от загубите.. И четейки сега тези хубави новини, имам надежда да продължа тази битка отново.
KYKostova,  много съжалявам за случилото се, но не трябва да губим надежда, дано скоро нещата се оправят и ти пожелавам предстоящата година да бъде най - щастливата за теб! Трябва да вярваме и да продължим напред!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 250
От направеното имунологично и генетично изследване по повод на инфертилитет (един спонтанен аборт, 7 w.g, м. май, 2009 год.;  един спонтанен аборт, 5-6 w.g, м. декември, 2009 год.; един missed abortion, 5-6 w.g, м. септември, 2010 год.) и предстоящо планиране на бременност, се установява:

І. Имунологично изследване:

1/ Изследваните антифосфолипидни антитела: отрицателни.
2/ Показатели на функцията на щитовидната жлеза: повишен TSH, двукратно изследван, м. март и м. юли, 2010 год (3.85 и 3.48), анти-тиреоидни антитела: отрицателни.
3/ Тромбоцитно-левкоцитни агрегати: в границите на референтните стойности.
4/ Периферни CD3-CD56+CD16+ NK лимфоцити: повишени.

ІІ. ДНК изследване за генни мутации, асоциирани с тромбофилия:

Фактор V Leiden:
Хомозиготен носител по нормален алел
Мутация G20210A в Протромбиновия ген:
Хомозиготен носител по нормален алел
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел
Генетичен вариант в гена на Плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI-1)
(носителство на генотип 4G/4G)
Носител на генотип 4G/5G

ІІІ. Цитогенетичен хромозомен анализ на двамата партньори: нормален женски и мъжки кариотип.

ІV. Цитогенетичен хромозомен анализ на два от абортивните материла: нормален кариотип.

До сега май не съм поствала точно какво се откри при мен. Това е заключението на доц. Конова след направените ми изследвания. След това има и терапия, но няма да я слагам тук, защото всеки случай е индивидуален. Накратко бях на интралипид, имуновенин(вливания), фраксипарин, утрогестан, неофолик мета, аспирин протекс, антиоксидант на Валмарк.

Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 21:48 от nimfi4ka

# 9
  • Мнения: 34
И аз съм с 3 спонтанни аборта, в 24 г.с., в 8 г.с. и в 20 г.с.
Направихме генетични и имунологични изследвания - всичко е наред и не се откри причина.
Последвалата бременност за щастие приключи благополучно и резултата е в подписа ми на почти 5 години Simple Smile Бременността бе съпроводена със серклаж, лекарства и лежане. Сега отново съм  бременна, пак съм със серклаж превантивно, и се опитвам да почивам. Вярвам, че ще сме щастливи на пролет  yes
Вярвайте, че магията ще се получи, трябва да сме много търпеливи thumbsup

# 10
  • Мнения: 111
KYKostova естествено забременявам без никакви стимулации,като дъщеря ми я родих на 21год. безпроблемна бременност една седмица преди термин (нормално раждане). За второто дете опитите започнаха когато навърших 35год. През 2008г направих първият мисед в 6г.с.,после последва извънматочната отстраниха ми дясната тръба. След което направих още два мисед аборта в 8г.с. и 9г.с. Повечето лекари бяха на мнение,че нищо ми няма щом имам едно живо родено дете и няма нужда от изследвания. Но аз на своя глава си направих хормони-полови и на щитовидната ехо граф+хормони всичко беше ок. Тогава отидох на генетична консултация в Геника при д-р Тодорова и в МД при д-р Кременски те решиха да пуснем ДНК изследване за генни мутации, асоциирани с тромбофилия. Там излезе проблема-4G/4G на PAI мутациите в тези гени водят до хиперкоагулация или повишена съсирваемост на кръвта,този риск е особено висок по време на бременност. Когато забременях със синът ми бях на терапия с  АП до 9г.с. след което минах на фраксипарин 0.4 до самото раждане. Родих на 39год. планово секцио 10дни преди термин. KYKostova,  DeepBlue не губете вяра момичета и не се отказвайте,мечтите се сбъдват.Но намерете и точните лекари на които да се доверите Naughty Желая ви от сърце съвсем скоро да видите EFP    Hug  Peace

# 11
  • Мнения: 9
Благодаря ви за подкрепата, момичета, трябва да сме силни и да вярваме, че нещата ще се получат. Дано съдбата да е с всички нас.
Nimfi4ka, в общи линии и аз правих тези изследвания,  проблем не се откри, доц. Конова ме посъветва превантивно при следваща бременност да прилагам същата терапия, както е при теб. Важен е резултатът   bouquet
 Beba_km, пожелавам ти безпроблемна бременност и нека пролетта да ти донесе най -сладкото и пухкаво бебче на финала  Hug

# 12
  • Мнения: 745
Момичета  да и аз съм правила повечето изследвания генетични , имунологични и всякакви хормонални ...   Намериха ми един куп отклонения ...   Sick
  Сега ще правя отново генетични разширени и имунологични пак разширени за да видим защо убивам бебета си ...

За новата година ни пожелавам да бъде много късметлийка , успешна и всяка една дама да сбъдне най съкровените си мечти и желания !!!   santa2 Close-mas: Nature Snowman

# 13
  • Мнения: 2
Мили момичета,
не спирайте да вярвате! АЗ САМАТА СЪМ СБЪДНАТА МЕЧТА!
Вярвайте, чудеса се случват, дори това да е свързано с дълги години, усилия, разочарования, понякога дори и болка. Моята майка не се е отказала.
Вярвайте, за да се сбъдне и вашата мечта!
Весела коледа!

# 14
  • Мнения: 821
Запис и от мен  Wink

Аз съм с два спонтанни аборта- сега сме в очакване на  EFP
До сега си забременявах нормално, сега сме на втория месец от опитите...

Общи условия

Активация на акаунт