Национални Туристически Обекти - 4-та тема

  • 86 340
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 794
4ри дни са им  много, освен ако не планираш СПА в Сандански,
включи и Стобските пирамиди

# 691
  • Мнения: 4 215
4ри дни са им  много, освен ако не планираш СПА в Сандански,
включи и Стобските пирамиди
Стобските пирамиди на връщане, като се отбием за Рилския манастир.
Мисля 4 дена, че да имаме време за среща с роднини, а освен това ще пътуваме с децата, да не е много натоварено за тях.

# 692
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 572
Здравейтеее! Времето взе да се постопля и в главата ми започнаха да се въртят пътешественически планове.  car003 Маршрутът, който обмисляме, е с основни точки Тутракан-Силистра-Каварна-Балчик. Ще съм благодарна за всякакви идеи за интересни обекти за посещение около и в тези градове.
Тутракан-Музей на Дунавски риболов,Природен резерват "Сребърна",Силистра-разходка по Дунава и крепостта "Меджиди Табия".
Около Балчик и Каварна- плаж Болата,Двореца с ботаничската градина,Мидената ферма,нос Калиакра,Шабла
Аз също планирам посещения по тези места Simple Smile
Благодаря!

# 693
  • София
  • Мнения: 793
Здравейтеее! Времето взе да се постопля и в главата ми започнаха да се въртят пътешественически планове.  car003 Маршрутът, който обмисляме, е с основни точки Тутракан-Силистра-Каварна-Балчик. Ще съм благодарна за всякакви идеи за интересни обекти за посещение около и в тези градове.
Тутракан-Музей на Дунавски риболов,Природен резерват "Сребърна",Силистра-разходка по Дунава и крепостта "Меджиди Табия".
Около Балчик и Каварна- плаж Болата,Двореца с ботаничската градина,Мидената ферма,нос Калиакра,Шабла
Аз също планирам посещения по тези места Simple Smile
За Сребърна ако искате да видите повече обитатели първо проверете кога долитат. Миналата година ходихме в началото на септември и вече бяха отлетели повечето птици:(

# 694
  • Мнения: 1 404
Каварна-Балчик: Tюленово, Камен бряг, Фар Шабла, Зеленият Център в Шабла.
Нос Калиакра, Двореца, си ги знаете.
На път за Нос Калиакра, може да се отбиете до Болата  Wink

# 695
  • Мнения: 1 640
За "Сребърна" по-конкретно е хубаво да се ходи месец април,тогава могат да се наблюдават птиците Peace

# 696
  • Мнения: 4 864
Ние ходихме в Сребърна след July morning и обитателите бяха там.

Обаче тоя музей в Тутракан така и не го намерихме, даже хората там не ни обясниха как да го намерим. Май стигнахме до него, ама не ни отвориха. Вече не помня ама нямам печат от там Sad

# 697
  • Мнения: 574
Ние ходихме в Сребърна след July morning и обитателите бяха там.

Обаче тоя музей в Тутракан така и не го намерихме, даже хората там не ни обясниха как да го намерим. Май стигнахме до него, ама не ни отвориха. Вече не помня ама нямам печат от там Sad

Обектите се откриват много лесно с навигация. Откарва Ви точно пред обекта!

# 698
  • Мнения: 1 036
Тутракан се оказа една от приятните изненади за нас. Освен военното гробище, което е част от славната ни история, може да се посети архитектурния резерват "Рибарска махала", където е и въпросния музей. Да не се пропуска ресторант "Лодката", който е на брега на Дунав и предлага освен страхотна гледка, вкусна тутраканска рибена чорба и различни видове дунавска риба.

Така и така съм се включила, горещо препоръчвам най-интересния интерактивен музей, който съм посещавала в Бг- "Абритус" в гр. Разград

# 699
  • Русе
  • Мнения: 1 526
horzchy, би ли разказала за "Абритус" в гр. Разград, редовно минаваме край Разград на път за морето, но все си мислех, че този музей е абсолютно безинтересен, и никога не спираме да го разгледаме. Какво представлява музея?

# 700
  • Мнения: 1 036
vesssrusss
Това са залите:
http://www.abritus.org/bg/interactivemuseum.html
Иначе можеш да се облечеш в рицарски дрехи, да гледаш филм, да търсиш тайни по маршрути, да направиш римска мозайка от пъзел  и най-общо казано да си поиграеш на римлянин. Има зали с любопитни факти.
Намира се до археологическия резерват Абритус и има семеен билет 6лв.

# 701
  • София
  • Мнения: 7 170
Още 2 печата си взехме, като единият беше от по-сложните- Златоград, а другия е от Планетариума в Смолян. В Златоград хотелчето беше много симпатично, а и механата беше без забележки. Много спокойно градче, сега нямаше никакви туристи. Там лятото било силния сезон. Ходихме и в ист.музей в Кърджали, въпреки че имаме печат от Перперикон, но бях чувала хубави неща за музея и затова влезнахме- хубав е но не е много богат, виждала съм по-малки по площ, но по-богати като експозиция.
За десерт минахме и през Каменните гъби, където печат няма, но са интересен феномен.  Sunglasses

Последна редакция: ср, 10 фев 2016, 20:09 от elix

# 702
  • у нас
  • Мнения: 5 738
Още 2 печата си взехме, като единият беше от по-сложните- Златоград, а другия е от Планетариума в Смолян. В Златоград хотелчето беше много симпатично, а и механата беше без забележки. Много спокойно градче, сега нямаше никакви туристи. Там лятото било силния сезон. Ходихме и в ист.музей в Кърджали, въпреки че имаме печат от Перперикон, но бях чувала хубави неща за музея и затова влезнахме- хубав е но не е много богат, виждала съм по-малки по площ, но по-богати като експозиция.
За десерт минахме и през Каменните гъби, където печат няма, но са интересен феномен.  Sunglasses

Каменна сватба посетихте ли? А защо печатът от Златоград да е сложен? newsm78

# 703
  • Мнения: 1 404
Може ли хотелчето от Златоград на лични? Simple Smile

Имам и въпрос, как е пътят от Смолян до Златоград - завои, дупки, натовареност на трасето?

Много благодаря!

# 704
  • Мнения: 1 640
Не е труден печата в Златоград,просто трябва да посетиш Етнографския музей и на излизане ти го удрят.Поне при мен беше така септември месец.Иначе бяхме в хотел "Кристал" на центъра,много приятен, с жива музика в ресторанта  Peace

Общи условия

Активация на акаунт