Национални Туристически Обекти - 4-та тема

  • 86 313
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 039
Да, не е труден, но в случай, че музея не е в обедна почивка, тогава ти затварят вратат под носа и трябва да ги изчакаш да си починат и да им свърши обедната почивка. Много неприятно беше и с това кофти усещане ще ги запомня, защото не стига, че са на края на света ами .... както и да е...

# 706
  • Мнения: 558
Ние и досега нямаме печат от Рилски манастир, заради затваряне под носа ни на музея.
Иначе да отбележа имаме печат от Етнографския музей в Берковица, посетихме и къща-музей на Вазов. Уредничката ни изнесе кратка беседа и на двете места, много внимателна, оправи ни дъждовното настроение. Спахме в хотел Гелов - новичък, любезни, кухнята беше добра, но имат доста пропуски в обслужването, но не исках да развалям почивката ни. Посетихме и Клисурския манастир, тихо и духовно място.

# 707
  • Мнения: 1 039
В този ред на мисли да спомена и един от най-трудните печати от Храм Паметник Александър Невски, уточнявам, че живея в София и сме правили опити поне 5 пъти да вземем печат и за сега неуспешно. Изключително нелюбезни хора, които незнам точно на какви длъжности са и ни препращат къде ли не, докато не ни откажат напълно. Незнам хората от провиницията как успяват?
И за да не е прекалено негативно искам да отбележеа, че имаме събрани около 80 печата, като на всички места не ме имали проблеми и исме останали с изключително приятни впеатления и спомени, докато от Златоград и Ал. Невски съм изключително недоволна.

# 708
  • Мнения: 1 404
В този ред на мисли да спомена и един от най-трудните печати от Храм Паметник Александър Невски, уточнявам, че живея в София и сме правили опити поне 5 пъти да вземем печат и за сега неуспешно. Изключително нелюбезни хора, които незнам точно на какви длъжности са и ни препращат къде ли не, докато не ни откажат напълно. Незнам хората от провиницията как успяват?
И за да не е прекалено негативно искам да отбележеа, че имаме събрани около 80 печата, като на всички места не ме имали проблеми и исме останали с изключително приятни впеатления и спомени, докато от Златоград и Ал. Невски съм изключително недоволна.

Аз си взех без проблем печат от там, от павилиончето, където продават свещи. Но да, много са нелюбезни, като поисках печат, все едно им поисках 100 лв, не посмях да си искам марка....

# 709
  • София
  • Мнения: 7 168
Каменна сватба посетихте ли? А защо печатът от Златоград да е сложен? newsm78
Сватбата я оставихме за друг път  Laughing  Печатът е по-сложен, просто защото градът е по-отдалечен и ако не бяхме на почивка в региона, едва ли скоро щяхме да отидем.

Може ли хотелчето от Златоград на лични? Simple Smile

Имам и въпрос, как е пътят от Смолян до Златоград - завои, дупки, натовареност на трасето?

Много благодаря!

Ще ти го пратя  Peace
Пътят не беше натоварен, няма дупки, но двулентов като вдясно е дере с река, а мантинела почти няма. Завои има и то мноооого...

Не е труден печата в Златоград,просто трябва да посетиш Етнографския музей и на излизане ти го удрят.

Така е, но за нас трудното беше да се докопаме до Златоград  Laughing

# 710
  • у дома
  • Мнения: 7 167
В този ред на мисли да спомена и един от най-трудните печати от Храм Паметник Александър Невски, уточнявам, че живея в София и сме правили опити поне 5 пъти да вземем печат и за сега неуспешно. Изключително нелюбезни хора, които незнам точно на какви длъжности са и ни препращат къде ли не, докато не ни откажат напълно. Незнам хората от провиницията как успяват?


Ние сме от провинцията и два пъти сме взимали от там ,защото едното ми дете си загуби книжката-никакъв проблем...Първият път точно от павилиончето,където продават свещи,даже детето само си го сложи печата,защото дамата само го побутна към нас...А втория път ни препратиха към криптата и там ни сложиха печата,ние я бяхме разглеждали предния път и казах ,че сме само за печат,не са ни искали вход-даже нямам спомени от първия път имаше ли вход или не-то тогава и мъж ми влезе с децата,защото аз имах работа и не съм влизала.

# 711
  • Мнения: 1 652
Аз по Коледа не успях да взема печат от „Александър Невски“. В павилиончето, където продават свещи, нямали печат, а криптата почиваше в понеделник.  Sad

# 712
  • Мнения: 1 404
От софийските ми остана само НДК. Те пък само от понеделник до петък и май до 17ч....

# 713
  • у дома
  • Мнения: 7 167
От софийските ми остана само НДК. Те пък само от понеделник до петък и май до 17ч....

Ние имаме от там,ама сякаш да сме сложили в почивен ден  newsm78 - много рядко сме стигали до София работен ден...Печатът беше при охраната на НДК  Peace

В нашите книжки има мнооооооооого печати от София-ние май нямаме и половината  Embarassed ,казвам го,защото гледах на едно приятелско детенце книжката и там имаше доста по-малко от нашите.

# 714
  • Мнения: 786
Тутракан се оказа една от приятните изненади за нас. Освен военното гробище, което е част от славната ни история, може да се посети архитектурния резерват "Рибарска махала", където е и въпросния музей. Да не се пропуска ресторант "Лодката", който е на брега на Дунав и предлага освен страхотна гледка, вкусна тутраканска рибена чорба и различни видове дунавска риба.

Така и така съм се включила, горещо препоръчвам най-интересния интерактивен музей, който съм посещавала в Бг- "Абритус" в гр. Разград

Ох, присети ме, че в "Лодката" нощувахме преди няколко години, когато и ние посетихме "Тутракан". Та, имах муха в супата и като я върнах, това много развесели тогавашните служители. Може би трябваше да си я изям?  newsm78
Иначе атмосферата в ресторанта не беше лоша, а гледката към Дунава определено си струваше. И като цяло разходката по крайбрежието и из Тутракан беше приятна. А музеят се намира лесно, мисля, че беше на главния път, близо до центъра. След като го посетихме му предстоеше ремонт. Не знам открили ли са го след това.

През "Абритус" сме минавали пак преди години, но не помня интерактивен музей. Може би е нов?

Обмислям и аз някой печат през празниците другата седмица и затова надничам в темата. Обаче сме минали 50 и изборът се стеснява все повече.

# 715
  • Мнения: 558
През "Абритус" сме минавали пак преди години, но не помня интерактивен музей. Може би е нов?
Музеят е нов - правеха го преди две години. Влагат доста пари в този обект. А и самия екскурзовод е много сърцат!

# 716
  • Велико Търново
  • Мнения: 139
Здравейте! Преди време някой беше писал, че в музея във Враца могат да се вземат печати и марки и за Леденика и за Околчица.Дали все още е така, ако някой наскоро е ходил? И друго ме интересува, в Берковица дали слагат печат и за Ком или само горе в хижата?

# 717
  • Мнения: 558
В Берковица посетихме етнографския и музей-къща Иван Вазов, сложиха ни един печат. В нашата книжка са на едно с връх Ком. За Околчица сложихме печат в къща-музей на баба Илийца в Челопек. Иначе на Околчица е доста духовито лятото, сега не знам.

Последна редакция: сб, 27 фев 2016, 19:07 от Vague

# 718
  • Велико Търново
  • Мнения: 139
В Берковица посетихме етнографския и музей-къща Иван Вазов, сложиха ни един печат. В нашата книжка са на едно с връх Ком. За Околчицапечат в къща-музей на баба Илийца в Челопек. Иначе на Околчица е доста духовито лятото, сега не знам.
И при нас музея в Берковица и Ком са с общ печат, но марката е за Ком. На Околчица миналата пролет ходихме и беше много ветровито   Simple Smile Тогава ходихме и на Ком, но още не бяхме се запалили по 100-те обекта и нямахме книжки.Сега ще минаваме пак от там и ми се иска да си вземем печатите, а и няма да имаме много време и затова ме интересуваше дали могат да се вземат от едно място за Враца и за Берковица.

# 719
  • Мнения: 7 772
и за Леденика печата е горе в пещерата

Общи условия

Активация на акаунт