Как бързо времето отмина - петдесета ФЕВРУАРСКА тема вече е в архива! (51)

  • 61 249
  • 726
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 110

Успех с френския, мнол ми е интересен тоя език.  Flutter
Ми освен да зарибя и теб. Станах спец вече. hahaha

А, тц, мерси. Stop Ако имах време и желание да уча чужд език, щях испанския да почна. Там имам едни съвсем основни знания и лек гъдел, ма не чак толкоз, че да се зарибя.  Mr. Green

# 511
  • Мнения: 163
Ми хуу. Не е като да не съм предложила. Mr. Green
Друг, ако има желание, да заповяда. Party

# 512
  • София
  • Мнения: 817
Здравейте и от мен Simple Smile

Ами няма да свърши зора - даже по-зле ще става. Но то при нас е така: много зор, много работа, много стрес... свиква се в един момент и като си останеш вкъщи ти е терсене Simple Smile
Юхи, мисля, че нещата се нареждат и засега психолога е замразен. Да, тъповата е ситуацията, но мисля, че засега се справяме аз и мъжа ми. Трудно е, налага се Софинка да порастне малко по-бързо, за да се справи, но мисля, че и тя самата започва да осъзнава какво става и лека полека взетите мерки дават макар и нестабилен резултат. Ако искаш по-конкрентно да ти обясня - на лични, че не знам кой какво чете и къде се подвизава. Хубавото е, че госпожата прекрасно разбира ситуацията и наистина ни подкрепя да се справим всички дружно. Да е жива и здрава тази жена, определено много ми се издигна в очите!
Френски не ща да уча аз. Но искам немски, сериозно това. Ако някой може да ми препоръча добър самоучител - ще съм благодарна. А ако може да се дръпне от нета и да е без пари - още по-добре. Много ми е тъпо, че нямам време да се запиша на курс, ама това е положението.
Безобидното, не можах да видя куклите, щот си забърсала, ама хак да ми е, като не съм редовна.
Котенце, радвам се да те засека тук.
Хубав ден на всички ви и много позитивни емоции Simple Smile

# 513
  • Мнения: 163
Котенце, радвам се да те засека тук.
Hug

Но искам немски, сериозно това. Ако някой може да ми препоръча добър самоучител - ще съм благодарна. А ако може да се дръпне от нета и да е без пари - още по-добре.
Ако можеш да се оправяш с английския (че не помня, ама май да) препоръчвам Duolingo. Това използвам за френския, но имат курсове и по немски (както и други езици). Мисля, че имаше от руски към немски, ако го разбираш. Интерактивен самоучител е (тъй да се каже) и е безплатен. Има версия за компютър и приложение за телефон (ползвам и двете според зависи).  Wink

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 13:22 от Xcat

# 514
  • София
  • Мнения: 110
Друг, ако има желание, да заповяда. Party

E ся study group ли ще си организираме на дърти години. Срамота!  hahaha

Слънч', аз не бих почнала нов език със самоучител. Бих инвестирала пари в 1-2 нива, де да знам. Ако бях филолог като Котето, може би щеше да ми е по-лесно, но като се знам... някой тряа ми обясни АБеВе-то поне, оттам нататък квото дойде.  Rolling Eyes

# 515
  • Мнения: 163
E ся study group ли ще си организираме на дърти години. Срамота!  hahaha
Няма лошо. Колкото повече - толкова повече, нали. Smile
Филологията не е решаваща тук, а личната мотивация. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 516
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Слънч', аз не бих почнала нов език със самоучител. Бих инвестирала пари в 1-2 нива, де да знам. Ако бях филолог като Котето, може би щеше да ми е по-лесно, но като се знам... някой тряа ми обясни АБеВе-то поне, оттам нататък квото дойде.  Rolling Eyes
Подкрепям! Peace

Тя Котича май не е филолог (по образование, но пък може би е такъв по призвание, да се яви и да потвърди/отрече). baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 517
  • София
  • Мнения: 110
Филологията не е решаваща тук, а личната мотивация. Stuck Out Tongue Winking Eye

Ам аз нали знаеш, че съм прост човек, икономиС, та нищо не разбирам от езикознание. Ако почвам език без да знам бъкел, де да знам.... Ще зауча сигурно някой разговорник и ще говоря както американците гоорят чужди езици.  Crazy hahaha Пък аз бих искала първо някой да ми разясни основни правила - кое как се изговаря, основния словоред в едно изречение, бе разни прости неща. Думи и изрази и сама мога да уча.  smile3533

Ооо, Мяуче, кво става! Лонг тайм ноу сий!   friendship

# 518
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Ми, кво, кво, още мъргам. #Silly

Аз пък съм си обещала най-тържественНо, че отся насетне, чужди езици ще уча само в естествена среда - така е най-ефективно, гарантирам. Learning versus acquiring a language - както децата.

Или няма да уча. Оставам вярна до гроб на английския. Иначе за харесване, харесвам франсето, а за учене, почти бях усвоила италианото, един напън и съм there. Но няма да се напъвам излишно. Точка. Joy

# 519
  • Мнения: 163
Тя Котича май не е филолог (по образование, но пък може би е такъв по призвание, да се яви и да потвърди/отрече). baby_neutral baby_neutral baby_neutral
Еййй, няма друга като форумската конспирация! hahaha
По призвание, по призвание (по-важно от това няма). hahaha
Само иконата на бебока тук не успях да схвана. newsm78

Амче, напъни се, де! К'во толкоз? Само италиански ти липсва в момента. hahaha

# 520
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Само иконата на бебока тук не успях да схвана. newsm78
Е, ся и иконите ли да обясняам? hahaha

# 521
  • Мнения: 163
Да речем, че е optional.  Wink

# 522
  • София
  • Мнения: 110
Да речем, че е optional.  Wink

 newsm12

Ни въ разбрах.

Мяуче, хубуу си го решила с усояването на чуждите езици.

# 523
  • Мнения: 163
Юхич, хич не ти отива да се правиш на профан. Naughty Hug

# 524
  • София
  • Мнения: 110
Юхич, хич не ти отива да се правиш на профан. Naughty Hug

Сирьозно, бре! Честен кръС!  Crazy

Снощи от 0:30 до 5 А.М. будувах, пощадети мъ! wflag

Общи условия

Активация на акаунт