Нормално ли е децата да носят таблет в училище

  • 27 138
  • 680
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 3 824
оценката по изпита по английски, за ниво, който правят през две години с преподаватели от Кеймбридж е под задоволителна също се повтаря класа.Или детето трябва да се премести в обикновено училище.
Rolling Eyes
Предпоставка за допълнително стресиране на невръстни деца?


sl, не знам в коя държава си. Аз имам наблюдения от Холандските училища. На не малко деца се случва да повтарят някоя година, но това не е чак пък драма. Продължават си след това в същото ниво и това ни най-малко не им пречи да продължат образованието си по планирания преди повтарянето начин.

Моята племенница е в първи клас - на 4 години. Ако тази година не успее да се справи добре, ще повтаря. Това не е стрес, а точно обратното. Идеята е децата да са в клас, който е подходящ за тях независимо от възрастта им, т.е. в условия при които ще получат максимума от образованието.

# 661
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Пречупено през погледа на българския амбициозен родител, няма начин идеята за повтаряне на клас да се приеме присърце.

# 662
  • София
  • Мнения: 3 824
за мен не е конфликт. виждат се постоянно колко грамотни и културни са днешните ученици. не че няма и образовани и културни.
но и Елл казва същото   "Заради това ли много деца са неграмотни и без обща култура?"

Тези квалификации са напълно безпочвени. Това, че в медиите непрекъснато се акцентира върху нещо, което нито ти, нито аз има как да знаем с абсолютна сигурност, го прави най-малкото общовалидно. Има много изявени ученици, за които почти нищо не се споменава или е с половин уста. Има я и златната среда. Не твърдя, че няма изоставащи, имало е, има и ще има. Нищо ново под слънцето.

Саморая, не съм казала, че всички са неграмотни. Много са неграмотни, но то и преди беше така. Образователната ни система винаги е била толкова зле. Разликата е само, че по време са соц-а имаше повече дисциплина.

Пречупено през погледа на българския амбициозен родител, няма начин идеята за повтаряне на клас да се приеме присърце.
Така е, но на мен ми харесва. Подобна практика  е добра.

# 663
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Именно.В първи клас вече не са толкова малки и имат формирани навици за работа в група, Тук тръгват на 3 години на  предучилищна,99,9% от децата,  а на 6 са в първи клас.В България оценките може и да не са толкова важни, но ако тук, ученикът има оценка по ниска от задоволителна, повтаря класа.
ако оценките са добри, но оценката по изпита по английски, за ниво, който правят през две години с преподаватели от Кеймбридж е под задоволителна също се повтаря класа.Или детето трябва да се премести в обикновено училище.
Твоята реалност е толкова различна от българската, че си говорим за коренно различни неща.
Тук много деца тръгват на 5, а училището понякога започва на 5 също /макар и рядко/. За мен са малки да изискваш работни умения като наемен работник. За да не бъда по-груба. Уменията са си умения, нуждите са друго нещо. И много се радвам, че не тръгват на предучилищна на 3, че е детска градина и е хубаво да успееш да си запишеш детето, но не си длъжен.

Описаното от теб не е принципно положение и в твоята реланост. То е факт в определени елитни или елитарни училища. В България има елитарни, добри и частни, освен не толкова добрите училища. Изброяване е, не е степенуване. И тук лошите оценки водят до покана да напуснеш. Но само някъде. Не е принципно положение. Нито се случва в първи клас. Да не говорим за нива чужди езици в началните класове. За това съм също благодарна.

Та искам да кажа, че представяш /вярвам съвсем добронамерно го правиш/ една много тясна картина на нещо извън страната. Затова шансът за съвпадение с позицията на родител на български ученик е малък.

# 664
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Именно.В първи клас вече не са толкова малки и имат формирани навици за работа в група, Тук тръгват на 3 години на  предучилищна,99,9% от децата,  а на 6 са в първи клас.В България оценките може и да не са толкова важни, но ако тук, ученикът има оценка по ниска от задоволителна, повтаря класа.
ако оценките са добри, но оценката по изпита по английски, за ниво, който правят през две години с преподаватели от Кеймбридж е под задоволителна също се повтаря класа.Или детето трябва да се премести в обикновено училище.
Твоята реалност е толкова различн аот българската, че си говорим за коренно различни неща.
Тук много деца тръгват на 5, а училището понякога започва на 5 също /макар и рядко/. За мен са малки. Уменията са си умения, нуждите са друго нещо. И много се радвам, че не тръват на предучилищна на 3, че е детска градина и е хубаво да успееш да си запишеш детето, но не ис длъжен.

Описаното от теб не е принципно оложение и в твоята реланост, то е факт в определени елитни или елитарни училища. В България има елитарни, добри и частни. Изброяване е, не е степенуване. И тук лошите оценки водят до поканб да напуснеш. Но само някъде. Не е принципно положение. Нито се случва в първи клас. Да не говорим за нива чужди езици в началнните класове. За тов асъм също благодарна.

Та искам да кажа, че представяш /вярвам съвсем добронамерно го правиш/ една много тясна картина на нещо извън страната. Затова шансът за съвпадение с позицията на родител на български ученик е малък.
Говоря за едно от трите двуезични квартални държавни училища.И определено е принципно положение.Децата завършват 6 клас на 12 години с ниво на английски В1.
Цитат на: Саморая link=topic=756389.msg29098б527#msg29098527 date=1411588168
оценката по изпита по английски, за ниво, който правят през две години с преподаватели от Кеймбридж е под задоволителна също се повтаря класа.Или детето трябва да се премести в обикновено училище.
Rolling Eyes
Предпоставка за допълнително стресиране на невръстни деца?


Чак пък стресиране.Не се ли ходи на училище за да се учи или нещо съм пропуснала.
Елл, за някои деца ако ги оставиш на ритъма им на възприемане, може и до 20 да не узреят за таблицата..
В Испания тръгват на три години, но не е точно първи клас, въпреки, че имат учебници и не спят след обяд.
К олкото и да са умни  и талантливи децата обаче, не могат да започнат първи клас начално обучение, по рано от годината на навършване на 6 години

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 23:18 от sl

# 665
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
К олкото и да са умни  и талантливи децата обаче, не могат да започнат първи клас начално обучение, по рано от годината на навършване на 6 години
Точно като тук - понякога /макар и рядко/ започват училище на 5.
Повтарям, се но явно не е било ясно.

# 666
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Образователната ни система винаги е била толкова зле. Разликата е само, че по време са соц-а имаше повече дисциплина.

Да ти припомня, че по време на соц-а имаше дежурен, който проверяваше дали всички имат изгладени носни кърпички и дали имат черно под ноктите, а сестрата минаваше два пъти в срока да преглежда за въшки. Формирането на хигиенни навици в училище е отпаднало - има известен напредък Mr. Green Това в кръга на шегата.

Кога учат дроби в Холандия? Голяма част от нашите се оправят с парите още от първи клас. Сериозно за дроби започва да се говори май в пети.

Чак пък стресиране.Не се ли ходи на училище за да се учи или нещо съм пропуснала.
sl, във форума има достатъчно информация и мнения от родители на ученици, които смятат, че ученето и последващото оценяване образуват стрес.

# 667
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
К олкото и да са умни  и талантливи децата обаче, не могат да започнат първи клас начално обучение, по рано от годината на навършване на 6 години
Точно като тук - понякога /макар и рядко/ започват училище на 5.
Повтарям, се но явно не е било ясно.
Изяснявам
Инфантил от 3 до 5 години.
ниво с което излизат.Четене и ръкописно писане. Събиране и изваждане до 100.Някакво ниво на английски
В първи клас Примария започват с граматика, съчинения, преразкази и половината от дисциплините се изучават на английски. Завършват Примария на 12.

Саморая, мисля, че ако няма оценяване, няма как детето и родителя да разбере, доколко детето е усвоили материала.За да засили работата с детето и контрола за домашни и уроци.

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 23:33 от sl

# 668
  • Мнения: 21 455
Изяснявам
инфантил от 3 до 5 години.
ниво с което излизат.Четене и ръкописно писане. Събиране и изваждане до 100.Някакво ниво на английскиВ първи клас Примирия започват с граматика, съчинения, преразкази и половината от дисциплините се изучават на английски.
И какво общо има това с въпроса дали е нормално децата да носят таблет в училище?

# 669
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Изяснявам
инфантил от 3 до 5 години.
ниво с което излизат.Четене и ръкописно писане. Събиране и изваждане до 100.Някакво ниво на английскиВ първи клас Примирия започват с граматика, съчинения, преразкази и половината от дисциплините се изучават на английски.
Това специална програма за чужденци ли е? По какво се различава тя от тази на кореняк-англичанчетата?

Това ръкописно писане с печатните букви ли е?

Когато моето беше в 6-ти, в класа му дойде арменче от Армения. Държа приравнителни след известен период на адаптация и мина по обща програма.

Изяснявам
инфантил от 3 до 5 години.
ниво с което излизат.Четене и ръкописно писане. Събиране и изваждане до 100.Някакво ниво на английскиВ първи клас Примирия започват с граматика, съчинения, преразкази и половината от дисциплините се изучават на английски.
И какво общо има това с въпроса дали е нормално децата да носят таблет в училище?
Нищо общо, темата зави в друга посока. Започнаха да споделят добри практики от чужбинските училища.

# 670
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Това е програма за всички.
Ръкопис доколкото знам е различно от печатни букви.
Дидева, ако беше прочела темата, щеше да разбереш, че общото  е, че след четвърти клас минават на електронни учебници и задължително носят таблет в училище.

# 671
  • Мнения: 21 455
Ръкопис доколкото знам е различно от печатни букви.
Дидева, ако беше прочела темата, щеше да разбереш, че общото  е, че след четвърти клас минават на електронни учебници и задължително носят таблет в училище.
Чела съм темата. Чета я непрекъснато.
В последното ти мнение, което цитирах, няма нито дума за таблетите и тяхното използване в училище. И не само в последното.
Но като стана дума за електронните учебници...Тяхното използване далеч не изисква всяко дете да носи таблет в училище, а и ми е много интересно как точно в България биха задължили децата да носят таблет.
А ако ти беше прочела първото мнение в темата, щеше да видиш, че не иде реч за използването на таблетите в учебния процес.

# 672
  • Мнения: 7 779
когато нещо е задължение , то не трябва да се коментира , а да се изпълнява.
и ако има задължение да се носят таблети в училището, то те се носят. както бележниците.
но темата не се отнася до това задължение.  

# 673
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Искаш и таблетите да им опротивеят? Въведат ли се задължително (като всяко задължително нещо), ще са нежелани вече  Laughing

# 674
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ръкопис доколкото знам е различно от печатни букви.
Дидева, ако беше прочела темата, щеше да разбереш, че общото  е, че след четвърти клас минават на електронни учебници и задължително носят таблет в училище.
Чела съм темата. Чета я непрекъснато.
В последното ти мнение, което цитирах, няма нито дума за таблетите и тяхното използване в училище. И не само в последното.
Но като стана дума за електронните учебници...Тяхното използване далеч не изисква всяко дете да носи таблет в училище, а и ми е много интересно как точно в България биха задължили децата да носят таблет.
А ако ти беше прочела първото мнение в темата, щеше да видиш, че не иде реч за използването на таблетите в учебния процес.
Как и дали и кога ще ги въведат не знам.
На този въпрос може да ти отговори просветното министерство.
Децата трябва да носят таблетите, защото някои от упражненията в клас  се правят он лайн на таблета.
Последните ми постове в темата имат точно толкова общо, колкото и дилемата, дали и кога родителят трябва да звъни на учителя.




Общи условия

Активация на акаунт