Как се лекува разбито сърце?

  • 45 366
  • 932
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 349

Любовта трябва да ти носи радост, а не болка и разочарования.

Но едни от най-хубавите произведения са се родили имено след разбити сърца  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 187
Какво да го печелиш отново? Така като гледам никога не те е обичал...
Зарязвай го пък на сърцето ще му мине като на куче.

# 17
  • Мнения: X

Любовта трябва да ти носи радост, а не болка и разочарования.

Но едни от най-хубавите произведения са се родили имено след разбити сърца  Mr. Green
Ами освен да започне да пише тогава...ако не друго, поне да изкара някой лев от тази мелодраматична история.

# 18
  • Мнения: 1 793
1) Решаваш да сложиш край - не той, ти за себе си слагаш край. Поканваш го да напусне дома ти в определен (кратък) срок. През това време се приютяваш някъде.

2) Дистанция - прекъсване на връзката. Това включва и онлайн - изтриване и блокиране от приятели във ФБ, изтриване и блокиране от скайп, телефон, мейл. Никакво чоплене на раните под формата на препрочитане на мейли, скайп-разговори, гледкане на общи снимки, рев над ФБ профила му, следене какво прави онлайн. Колкото по-чиста е раната, толкова по-лесно и бързо зараства.

и

3) Самоуважение и достойнство.

"По-добре ужасен край, отколкото ужас без край".

# 19
  • София
  • Мнения: 4 878

Любовта трябва да ти носи радост, а не болка и разочарования.

Но едни от най-хубавите произведения са се родили имено след разбити сърца  Mr. Green

Мъжки обаче.  Mr. Green
И понеже жена няма шанс да напише хубаво произведение, по-добре да си намери някой, който да я обича повече от нея. Това е формулата - мъжът трябва да обича повече.

# 20
  • Мнения: 0
O, викате след Данте и Беатриче, Ромео и Жулиета, Отело и Дездемона да сътворим и Пенчо и Пенка от Горно Нанадолнище!  hahaha  Тц, мисля, че историята ни е по-скоро тъпа, а не драматична и няма да се продава добре!  Thinking

Благодаря момичета, поне ме усмихнахте!    bouquet


Негативна, благодаря! И аз си мисля така "от раз" да действам. Сега само набирам скорост и се надъхвам... Искам да събирам "смелост и омраза" и като се прибера след празниците да го направя...

# 21
  • Мнения: 2 674
Изритай го на секундата от живота си!Веднага!Ега ти нагляра!Чак мен ме хвана яд като четох как те  размотава,че и виновна се мъчи да те изкара!Пфууу,какво им става на тия мъже ?!
Прекъсни връзката от раз.Не отлагай,не му давай шансове,не се поддавай на спомени и емоции.Ще те боли,ще имаш чувството,че ще умреш от мъка,но ще мине с времето.Само времето ще излекува разбитото ти сърце и нараненото достойнство.Кураж и търпение!
Не си губи времето с връзки, в които не си щастлива и не получаваш обич и уважение!
Изритай го от живота си, ще боли, но ще мине! Нова любов ще излекува разбитото ти сърце.
Любовта трябва да ти носи радост, а не болка и разочарования.
Peace Peace Peace
този пост кратко и ясно казва какво да правиш

# 22
  • Мнения: 2 650
А защо след празниците - той те отсвирва да не  ходиш по-рано, да не му развалиш комфорта с бившата и ти ще ходиш  да празнуваш - какво и с кого?  Организирай си нещата да празнуваш там, където ще ти е приятно без него, колкото и човекът  да е заел мислите ти. Пишеш му съобщение на 30-ти - Весели празници! и празнуваш другаде. Не е нужно да си причиняваш такова болезнено отлагане. А и това за запознанството с приятелите и роднините на мен по-скоро ми прилича като замазване на очите на хората, които знаят какво му е причинила бившата и видите ли - оправил съм се. И не се притеснявай от това, че ти се е случил такъв гаф в любовта - имала си нужда от такава емоция, случила се е и това е хубаво, ако имаш нужда от емоцията - болка, продължи я, ако не - режи без повече отлагане. Ще те боли още малко като след всяка операция, но ще е по-кратко  и ще си здрава след това. Любови пак ще срещаш, но загубиш ли самоуважението си...това може да има по-смазващи  последствия.

# 23
  • Мнения: 2 358
Следващата любов обикновено е по-красива от предната, а ако не е винаги идва и друга любов. Разбито сърце се лекува с нова любов и тотално игнориране на човекът, който го е разбил.
Аз с повечето си бивши съм в много добри приятелски отношения, но с хора, които не са ме уважавали прекъсвам всякакви връзки и взаимоотношения.

# 24
  • Мнения: 863
Не като се продължава агонията в чакане или да се разделят с другата, или да се оженят, със сигурност!

# 25
  • Мнения: 798
За съжаление ще страдаш още много, но според мен си длъжна да го оставиш. Ако те обича, ще се бори за теб, ако не ще поиска да бъдете приятели. По това ще разбереш дали имате шанс. Радвай се, че нямате деца и си още млада. Не се хвърляй на първия, който ти обърне внимание. Преодолей първо мъката, защото ако не си, винаги ще ги сравняваш. И естествено трудно ще се влюбиш в другия. Аз преживях голяма болка. За мен по-страшна от твоята. Хванах съпруга си в къщи с друга. Исках да умра, да се самоубия. Замина си и ни остави с детето. Чаках го 1 година да се върне. А той дори бил живял с нея. И чудото се случи. Върна се отидохме да живеем в друг град. Бяхме щастливи аз и детето, а той сияеше от радост. Тогава ми се обадиха да започна хубава работа в родния град и се върнахме. Месец след това го хванах отново да ме лъже. Беше подновил връзката си с нея. Винаги съм му била вярна, но му изневерих. Мозъка ми се беше замъглил от ярост. Резултат - забременях и сърце не ми даде да го убия. Сега имам втори мъж и второ дете. И никак не е лесно. Винаги ги сравнявам. Първият беше много добър и заради тази си простовата добродушност се оплете и влюби в другата. Той също има бебе, по- малко от моето с два месеца. Да е живо и здраво. Опитвам се да поддържам добри отношения с него, НО СЪРЦЕТО МИ ОЩЕ НЕ МУ ПРОЩАВА.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 480
Ужас.
На това му казват от трън та на глог.

# 27
  • Мнения: 738
Бял сняг Hug

Трудно е да го забравиш, но няма друг начин - алтернативата е цял живот да те мачка и с бившата му да ти се присмиват зад гърба. И колкото по-скоро приключиш нещата, толкова по-добре. Ако искаш можеш да го уведомиш, че го оставяш, но не е задължително Crossing Arms Прекъсваш всякакви контакти с него (знам колко е трудно като ти пише да не му отговориш, била съм в тази ситуация), срещай се с приятели, прави интересни и забавни неща, тръгни на някакъв курс, поеми някакви допълнителни ангажименти - въобще гледай през цялото време акълът да ти е зает с нещо. Както казаха преди, когато болката стане много силна си припомняй лошите моменти, как те е наранил, как не е искал да дойдеш на Нова Година и т.н. Избягвай да оставаш сама и незаета с нищо дълго време. По-късно можеш да потърсиш нова любов (ако не те намери преди това) - както казаха преди мен, това най-добре лекува разбито сърце. Желая ти успех и весели празници - не се давай толкова лесно, виж колко много хора тук те подкрепят и се опитват да помогнат. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 863
За съжаление ще страдаш още много, но според мен си длъжна да го оставиш. Ако те обича, ще се бори за теб, ако не ще поиска да бъдете приятели. По това ще разбереш дали имате шанс. Радвай се, че нямате деца и си още млада. Не се хвърляй на първия, който ти обърне внимание. Преодолей първо мъката, защото ако не си, винаги ще ги сравняваш. И естествено трудно ще се влюбиш в другия. Аз преживях голяма болка. За мен по-страшна от твоята. Хванах съпруга си в къщи с друга. Исках да умра, да се самоубия. Замина си и ни остави с детето. Чаках го 1 година да се върне. А той дори бил живял с нея. И чудото се случи. Върна се отидохме да живеем в друг град. Бяхме щастливи аз и детето, а той сияеше от радост. Тогава ми се обадиха да започна хубава работа в родния град и се върнахме. Месец след това го хванах отново да ме лъже. Беше подновил връзката си с нея. Винаги съм му била вярна, но му изневерих. Мозъка ми се беше замъглил от ярост. Резултат - забременях и сърце не ми даде да го убия. Сега имам втори мъж и второ дете. И никак не е лесно. Винаги ги сравнявам. Първият беше много добър и заради тази си простовата добродушност се оплете и влюби в другата. Той също има бебе, по- малко от моето с два месеца. Да е живо и здраво. Опитвам се да поддържам добри отношения с него, НО СЪРЦЕТО МИ ОЩЕ НЕ МУ ПРОЩАВА.
Да се бори за нея, ако я обича?Та да се случи "чудото", което ти се е случило на теб? ooooh!

# 29
  • Мнения: 344
Аз бих го разкарала на секундата. Колкото повече му ходиш по г*за, толкова повече ще те прави на маймуна. Извини ме, че съм толкова директна, но съм допускала подобна грешка в живота си.
 
 Това, което ще ти помогне да позабравиш случващото се, са нови познанства, срещи и приятели. Ще те утеши, докато посвикнеш с новата обстановка, и спреш да мислиш за сегашната си връзка.

Надявам се да намериш правилният за теб път!

П.С. При описаната от теб ситуация никога не бих отишла да празнувам НГ с този човек. Колкото и да съм отчаяна! По-добре сама в къщи, отколкото да повдигам самочувствието на някой, който ме има за Вечно-чакаща-резерва  Peace

Общи условия

Активация на акаунт