Как се работи с шприц????? Помощ!!!

  • 6 140
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Така вече си имам шприц видях и хубава рецепта за сладки и днес правих. Обаче хубаво ми станаха 3 от 100. Шприца ми е стабилен и метален ето този
А рецептата е от тук http://www.mycookingbookblog.com/%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BB% … 1%80%D0%B8%D1%86/

Казаха ми ако много се маже тестото да го сложа във фризера за половин час. Така и направих. После беше много стегнато и наистина по едно време 3 сладки успяха хубаво да се шприцоват после пак мазняк.

Явно зависи от консистенцията, но как да гледам да напасна консистенцията и как да я уплътня при нужда ( ама не температурно ако може ) може би с малко брашно, и как да мога да я направя по течна при нужда ( може би вода мляко или масло или яйце) не знам какво.

# 1
  • Мнения: 19 099
Интересни изглеждат сладките. И аз мисля да направя, дано да станат. В коментарите към рецептата от блога пише, че ако е прекалено гъсто тестото, се разрежда с някоя от съставките в рецептата, например яйце, масло или мляко, ако е прекалено рядко, се добавя брашно.

# 2
  • Мнения: 9
Предлагам ти тази рецепта http://www.youtube.com/watch?v=JyHemlUhg4A
Необходими продукти:
250 г брашно
80 г пудра захар
150 г меко масло
1 яйце
1 ванилия
лимонова кора
щипка сол
Вижда се какво трябва да е тестото.Ако е необходимо сложи още 1 с.л.брашно.Пекат се на 180 градуса за 7-8 мин.
Ако имаш въпроси,питай!  Peace

# 3
  • Мнения: 2
Вече няколко пъти съм писала моята рецепта за сладките шприц.Със съответните обяснения.Има я и в някоя от старите коледни теми.
250г меко масло
200г пудра захар
4 жълтъка или 3 цели яйца
ванилия
500г брашно
Тестото трябва да стане с консистенция на пластилин,да не се лепи и маже.
Най-добре е брашното да не слага наведнъж,а на части .При нужда се добавя още 1-2 лъжици.
Тъй  като съм болна и пазя леглото,тази година съпругът ми успешно си справи със задачата и имаме коледни шприц сладки.
Успех,момичета.Не е трудно,просто трябва малко опит,за да се усети тистото.
Весели празници!

# 4
  • Мнения: 307
mamaR С твоите пропорции се получи. Тази вечер правих за утре и станаха Simple Smile Мерси много Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2
Много се радвам,да ви е сладко.Весели празници! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт