ЗА или ПРОТИВ консумацията на месо?

  • 62 956
  • 1 882
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 34 860
Тази тема каква носталгия към основното училище взе да ми навява.

# 391
  • Мнения: 1 793
За вегетариански култури съм чувала, но за стари вегански култури - общество без никакви животински продукти - бих искала да науча повече. Бързият ми прелет над Гугъл не помогна в тази насока. Hug

# 392
  • Мнения: 7 171

А що е то Лайми знаеш ли?

(само не разбрах връзката между скорбута и млечните). newsm78

# 393
  • Мнения: 9 992
За вегетариански култури съм чувала, но за стари вегански култури - общество без никакви животински продукти - бих искала да науча повече. Бързият ми прелет над Гугъл не помогна в тази насока. Hug

Защото търсиш с нови термини , неща от миналото , когато не са съществували . Другата дилема , от кога са млечните в  менюто на човека , ще ти е коз в търсенето и в кои култури се употребява изобщо и тн.

Весело посрещане на новата година от мен . Нека ни донесе повече мир и любов в душите и сърцата ни и здраве за телата ни  Heart Eyes

# 394
  • София
  • Мнения: 34 860
Хм, млечните не са ли в менюто на човека, откакто човечеството съществува?

# 395
  • Мнения: 2 837
Хм, млечните не са ли в менюто на човека, откакто човечеството съществува?
Предвид това, че сме бозайници, без съмнение Simple Smile

# 396
  • София
  • Мнения: 23 749
Сега видях темата. Вкъщи всички сме месоядни. Няма нещо по-хубаво от сочна пържолка със салата (а ако има и вино в картинката - още по-добре).  Grinning
Вегетариянство, веганство - не е за мен тая работа. Добре, че наоколо нямам такива приятели и познати, че да им се съобразявам с хранителните навици, ако тръгнат да ни идват на гости.

# 397
  • SA
  • Мнения: 3 349
Andariel, ако ти е бедна общата култура и не се сещаш за култури и религии изповядващи точно веганство и вегетарианство , не значи ,че ги няма  Wink


Най меродавното като че ли е , че всички крайности са или поне трябва да бъдат изключение.А може ли някой да обясни защо ескимосите които през целия си живот не вкусват плодове и зеленчуци а се хранят със сурови меса , сланина , мас и риба са най здравите медицински хора на земята.

Кой ти каза, че са най-здравите. Тук на доста хора звездите им говорят в повечко май . Mr. Green



Дааа, здрави са ескимосите , прочети повечко за тях и не разчитай на звездите!  Mr. Green

http://www.mendosa.com/stefansson1.htm
http://inhumanexperiment.blogspot.com/2009/09/two-brave-men-who- … ing-but-meat.html

peterky2002, разбира се, че има обяснение. Тази храна сьдьржа всичко , което е необходимо на организма, за нормалното протичане на всички процеси в него и изграждане на телесните му структури.

Цитат
Няма нещо по-хубаво от сочна пържолка със салата (а ако има и вино в картинката - още по-добре).  Very Happy

На сьщото мнение сьм. Особено ако става вьпрос за хубаво червено вино.  Simple Smile  Wine Glass

Последна редакция: вт, 31 дек 2013, 19:35 от kameloth

# 398
  • Мнения: 9 992
Хм, млечните не са ли в менюто на човека, откакто човечеството съществува?
Предвид това, че сме бозайници, без съмнение Simple Smile

Открили , че свинското мляко е най-полезно за човека , сега ще започват да го произвеждат и промотират .

# 399
  • Мнения: 7 171
Хм, млечните не са ли в менюто на човека, откакто човечеството съществува?
Предвид това, че сме бозайници, без съмнение Simple Smile

Открили , че свинското мляко е най-полезно за човека , сега ще започват да го произвеждат и промотират .

Защо си толкова надъхана, бе момиче! Радвай се на живота. Остави хората да си пият свинското мляко. Теб какво ти пречи? Чак жал ми стана за теб. Толкова негативизъм не влияе добре на здравето.

# 400
  • Мнения: 1 715


когато се вари месото и се обира пяната , това е кръвта , която е останала в месото и става на пяна , мътна гадна. Съсиреци кръв , варени иначе казано.


Това е абсолютна истина! Не знам защо реагираха така остро другите. Звучи невероятно, но когато белтъците се пресекат, те нямат нищо общо с алената течност, която познаваме. Месото може да се обезкръви видимо, но не и напълно. Пяната в зеленчуците е с друг произход.

# 401
  • Мнения: 9 992
Рай
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Рай или Едем е библейско място, градина създадена от Бог. В Едем първоначално са живеели Адам и Ева и там те са можели да общуват пряко със своя Създател преди да познаят що е зло. През Едем текат четири реки - Фисон, Гион, Тигър и Ефрат (предполага се на територията на съвременен Ирак) и растат всякакви растения. Специално са отбелязани две дървета - "Дървото на Живота" и "Дървото на Познанието на Доброто и Злото". На Адам и Ева е позволено да ядат от всички, с изключение на плодовете от "Дървото на Познанието на Доброто и Злото". В Едемската градина Сатана приел образа на змия, подлъгва Ева да опита забранения плод от "Дървото на Познанието на Доброто и Злото", поради което първите човеци са изпъдени от Едем. Дървото на живота се пази от два херувима с огнени мечове. Предполага се, че по-късно Дървото на Живота е преселено в Небесния Рай.
Според източноправославните, католиците и протестантите, след второто пришествие на Иисус Христос, възкресението и Страшния съд, в Рая (Новият Иерусалим) ще бъдат заселени с новите си тела хората, чиито грехове са простени от Господ Бог, изкупени от Христос.

# 402
  • Мнения: 9 992
Прави сте , че религиите ни учат да колим , бесим и тн. Нищо мирно няма в тях , за любов изобщо не се говори и тн.

# 403
  • Мнения: 2 761
Andariel, ако ти е бедна общата култура и не се сещаш за култури и религии изповядващи точно веганство и вегетарианство , не значи ,че ги няма  Wink

Написала си точно-изповядващи.Това не значи,че има  народи,които по принцип се хранят така,а че по някакви религиозни,климатични,икономически и др.ограничения си налагат подобни режими.Нещо като и съвремените им последователи.


Вегетарианството да не е религия, че да се изповядва.  Laughing
Нито една религия не проповядва веганство или вегетарианство от етични съображения. Това са съвременни кулинарни моди.

Има,има и са  по-древни от християнството  Mr. Green Crazy Mr. Green изобилстват и всеки ги знае  newsm78 поне така си мислех  Whistling

Въпрос с повишена трудност : от кога човечеството консумира млечни ? Да ви улесня,  Mr. Green Всички ли консумират млечни  и до днес Mr. Green и : Що е то скорбут ?

Древните култури са били ориентирани към т.нар. природна религия-така че това не изключва яденето на месо.Информирай се от историята,а не от книжки на тема веганство и вегетарианство,писани от хора без познания.
Не се знае от кога човечеството консумира млечни.Но откакто бащата на историята Херодот оставя писмени свидетелства, млякото присъства в тях.Има данни и за траките,които са били добри земеделци и скотовъдци-млякото и месото са били в менюто им.
В днешно време млечни не ядат веганите-а те са сравнително ново явление,няма натрупана вековна информация.
Вегетарианството е по-старо-разни индийски касти по религиозни прични не  ядат месо,но за сметка на това консумират млечни,особено значение отделят на прясното мляко като храна за мозъка.Преди въвеждането на тези религиозни системи,също са консумирали месо.

Последна редакция: ср, 01 яну 2014, 10:53 от Оr

# 404
  • Мнения: 1 044

Въпрос с повишена трудност : от кога човечеството консумира млечни ? Да ви улесня,  Mr. Green Всички ли консумират млечни  и до днес Mr. Green и : Що е то скорбут ?

награди ще раздадеш ли,ако познаем и какви?


Честита нова година на всички!

Общи условия

Активация на акаунт