ЗА или ПРОТИВ консумацията на месо?

  • 55 288
  • 1 882
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14
Аз съм Против . Личен избор  Peace Не съдя онези , които обичат да си го похапват .

От разговори с  познати съм забелязала ,че на практика всички знаят ,че месото са части на нещо ,което е било живо , но като го видят в магазина на витрината под формата на добре порцирана пържола или луканка , този факт остава някак хипотетичен и в съзнанието им не изкачат подобни сцени :

Скрит текст:






# 61
  • Мнения: X
С тази простотия може да откажеш от храна и месояден и вегетарианец.  Sick Сега остава на тебе някой да ти постне снимки на избити дребни животни в процеса на добиване на вегетарианската ти храна.

# 62
  • Мнения: 14
Не е простотия , така месото стига до магазина .  Wink
А ако картините не ти допадат , това е друго .

# 63
  • Мнения: 19 196
То и растенията са живи същества. Даже съм чела, че обичат класическа музика и растат по-добре под звуците на Моцарт например. Но това е кръговратът на живота - все нещо трябва да ядеш, аз лично предпочитам обувки и чанти от естествена кожа... Повечето животни, които не са опитомени и не служат на хората за храна, облекло и пр., са изчезнали или са застрашени от изчезване. Един вид, спасяваме ги от изчезване поради факта, че ги ядем. Не мисля, че повечето хора, ядящи месо, одобряват безсмисленото убийство  просто заради спорта.

# 64
  • Мнения: X
Не е простотия , така месото стига до магазина .  Wink
А ако картините не ти допадат , това е друго .

Въобще не ми пука за картинките. Кръв не мога да гледам така или иначе, но това не ми пречи да ям месо като не са пред очите ми. Много добре знам по какъв начин месото стига в тарелката в супера, а твоето си е жива простотия.

# 65
  • Мнения: 2 760
Аз съм Против . Личен избор  Peace Не съдя онези , които обичат да си го похапват .

От разговори с  познати съм забелязала ,че на практика всички знаят ,че месото са части на нещо ,което е било живо , но като го видят в магазина на витрината под формата на добре порцирана пържола или луканка , този факт остава някак хипотетичен и в съзнанието им не изкачат подобни сцени :

Скрит текст:






Хайде бе, вярно ли не съдиш? Ако не съдеше нямаше да опитваш да ни насаждаш вина с тези снимки.

# 66
  • София
  • Мнения: 4 878
Не е простотия , така месото стига до магазина .  Wink
А ако картините не ти допадат , това е друго .

Картинките, изобразяващи дългогодишни вегани са много по-шокиращи.  Wink

# 67
  • Мнения: 12 473
Стига сте се хващали за гушите.

Аз съм против.

Което не значи, че не ям.
Но в последно време, всеки път, в който хапна малко повече месо - и се обривам..
Най-вероятно скоро съвсем ще спра да го консумирам.

# 68
  • Мнения: 2 760
Не е простотия , така месото стига до магазина .  Wink
А ако картините не ти допадат , това е друго .

Картинките, изобразяващи дългогодишни вегани са много по-шокиращи.  Wink
  202uu Така си е.

# 69
  • Мнения: 12 473
Не е простотия , така месото стига до магазина .  Wink
А ако картините не ти допадат , това е друго .

Картинките, изобразяващи дългогодишни вегани са много по-шокиращи.  Wink
  202uu Така си е.

Я да ги видя тия картинки, шото аз съм видяла тези, дето са само за завиждане?

# 70
  • Мнения: 14 133
"За" консумацията на месо.  Peace
И то, и растенията съдържат важни за организмите ни вещества.  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 4 878
Аmazing to see the variety of inexplicable illnesses what veganism causing long term:

http://30bananasadaysucks.com/2012/08/long-term-vegans-old-vegan … veganism-not-raw/

# 72
  • Мнения: 14
Аз съм Против . Личен избор  Peace Не съдя онези , които обичат да си го похапват .

От разговори с  познати съм забелязала ,че на практика всички знаят ,че месото са части на нещо ,което е било живо , но като го видят в магазина на витрината под формата на добре порцирана пържола или луканка , този факт остава някак хипотетичен и в съзнанието им не изкачат подобни сцени :

Скрит текст:






Хайде бе, вярно ли не съдиш? Ако не съдеше нямаше да опитваш да ни насаждаш вина с тези снимки.

Не съдя . Всеки сам преценява за него си . Но по-скоро имам проблем с това ,че хората , които ядат месо  не им изнася подобен вид картини да бъдат свързани с техния избор .  Peace



# 73
  • Мнения: 187
Показаните картинки няма как да ме откажат от месото. Ясно ми е, че прасето и кравата са заклани и не пристигат на готови пържолки от Луната... Ям месо почти всеки ден. Здрава съм, изглеждам и се чувствам много добре с избора си. Неприятни са ми най-вече вегани, натрапващи на другите начина си на хранене и постващи непрекъснато подобни заклани животни и други глупости.

# 74
  • Sf
  • Мнения: 978
Не съдя . Всеки сам преценява за него си . Но по-скоро имам проблем с това ,че хората , които ядат месо  не им изнася подобен вид картини да бъдат свързани с техния избор .  Peace


Някъде четох, че Хитлер, Пол Пот, Сталин са били вегетарианци. Провесени за краката хора в кървища случайно не са ли свързани с твоя избор?

Общи условия

Активация на акаунт