Beren Saat и Intikam - Никой няма да бъде забравен в тази история! - тема 10

  • 88 553
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 555
 wavey  Добър да е денят на всички  thumbsup не само пишещи, но и с интерес към нашата тема  Hug Hug Hug
Дива Страхотна си и с веднага открития от теб клип за песента във вчерашния епизод  newsm10   smile3501
Чики  Благодаря за интересния клип в спойлера   newsm10  определено ни очакват още по-интересни епизоди  smile3506
 newsm53  Нашият сериал днес има  newsm59 и си заслужава да се почерпим с една специална торта "подкова"  smile3503 тъй като 2014 г. е "Годината на зеления дървен кон" според китайския зодиак  newsm03

Скрит текст:
Wink  За мен и миналата година, и сега е двоен празник  Peace заради невероятното, но много радостно съвпадение с рождения ден на дъщеря ми  Grinning Joy Joy Joy  
Wink С този чудесен клип искам да си припомним още една хубава песен в нашия сериал  Peace
                                                                   Yağmur & Rüzgar - Olur Ya  

Последна редакция: пт, 03 яну 2014, 14:15 от dai4e

# 46
  • Мнения: 3
Момичета, днес наистина е рожденият ден на Intikam  newsm68 Една хубава година и един успешен сериал! Само постижения и престижни награди им желая..., както и много фенове! Tada


Дайче, честит да е и рожденият ден на дъщеря ти! Да ти е жива и здрава, много да те радва и да се подкрепяте и обичате!!!  party023

И понеже днес имах малко свободно време, а и, както казах, съм фен на двойката Ямур-Али, се вдъхнових да направя едно клипче с моменти от 37-ми епизод. Дано ви хареса.


# 47
  • Мнения: 927
И едно поздравче с песен от Dj Рюзгяр и Принц Мустафа разбира се  Heart Eyes

# 48
  • AMS
  • Мнения: 6 435



Привет, момичета!!! baloni baloni baloni
 bdbaloni Intikam!!!
Дъгичка,  Hug Чики,  Hug Марги Hug, Бамби,  Hug
Чики,   клипът ти е много хубав. Поздравления!!! Благодаря ти!!!
Дайченце,   Hug да ти е здраво и щастливо момиченцето!!!  baloni
Аз добавих още нещо в поста си за харддиска и продължавам да си отговарям на въпросите. Crazy
За чека го нищихме преди време. С чекът от Адил Челик, Хаки основава фирмата. Намират го след години, заедно с Диджле. Диджле отива във фирмата на Аросй, да разпитва дали пазят архиви за Адил Челик, защото във фирмата на Хаки е намерен чека. Според мен това беше натягане, но имам и едно на ум.  Хаки, като разбра, се ядоса, но повярва, че тя не го е направила нарочно. Али използва историята с чека, за да се сближи с Емре, за да предотврати някакъв гаф, който би застрашил Ямур. Обеща на Емре, че ще му донесе този чек. Отиде при Хаки и му разказа как стоят нещата. Нямаше друг вариант и Хаки предаде чека за Емре. В противен случай, трябваше да се разкрие участието на Ямур, ако Емре започнеше да рови, поради "запитването" на Диджле. Така Хаки не загуби напълно фирмата си, но остана под шапката на Арсой. За Ямур чека имаше сантиментално значение, но не и финансово. Съжаляваше за загубата на Хаки, но той не ѝ позволи тя да направи каквото  да е до този момент. Така, че с чека нещата са до тук.
За всичко това, ми се струва, че Диджле не знаеше всички подробности.
Емре поиска от Хаки да проникне с негова програма в архивите на фирмата. Хаки отказа, както му отговори, че е незаконно това, което иска да направи. Нурдан наблюдаваше в камера.  В момента, когато Нурдан нареди всички да са под ножа, в това число и Хаки, тогава изчезна бащата на Диджле. Нурдан я принуди по този начин да търси програмата в компа на Хаки. Каква е тази програма, дори май Хаки не знае. Диджле го попита в последния епизод и той отговори - от къде да знам.  Но тази "програма" даде повод на Нурдан да отвлекат бащата на Диджле и да сложат камери, за да може да бъде наблюдаван и Хаки. Ще ни се изясни в следващия епизод може би, защото Хаки поръча на Али да отиде и да се заеме със случая с Диджле, докато те бясно с Ямур пътуваха към Дерин и Рюзгар. Али като се появи ѝ каза - не се страхувай, дошъл съм да ти помогна. На въпроса защо, отговори - защото имам борч към Хакан/ задължен съм на Хакан.


Последна редакция: пт, 03 яну 2014, 20:02 от di...va

# 49
  • Мнения: 6 599
Привет,момичета! wavey wavey wavey
                

                          

Малко късно минавам набързо да ви поздравя и да се разпиша,както се казва,защото за повече нямам време.Улисана в задачи щях да пропусна,че днес сериала ни има рожден ден.

                          


Дайче,благодаря ти,мила че ни напомни.
Аз съм много доволна,че съм фен точно на този сериал,с точно тези герои и тези актьори.
Сигурна съм,че ни предстоят още много прекрасни моменти с него.

Кога мина една година… Колко се вълнувахме по това време миналата година.
Мен сериала ме грабна още от първия епизод.
По повод споделеното от Марги преди няколко дни във връзка с тематиката,която й е трудно да възприеме,си дадох сметка,че и аз в началото не бях очарована от подобен сюжет.
Но се доверих изцяло  на преценката на Берен,защото тя има страхотен усет по отношение на ролите си. Винаги избира най-подходящата за нея и коренно различна от предишната. В едно интервю преди началото на сериала тя беше споделила,че това е едно голямо предизвикателство за нея като актриса и е готова да се впусне в това приключение. За мен също беше предизвикателство и не съжалявам,че му посветих почти изцяло свободното си време. Всичките ми съмнения отпаднаха още след първия епизод и отдавна съм сериозно затънала в тази завладяваща история.

Толкова много въпроси без отговор съм натрупала напоследък по сюжета,че вече почти нищо не схващам от последните няколко серии. Тази вечер обаче съм толкова уморена,че дори не мога да ги формулирам. Но ако не намеря отговор на някои въпроси,скоро ще затъна.

Дива Hug,отново си ни дала много полезни и изчерпателни обяснения за ключовите моменти,свързани с въпросния диск и с чека на Хаки. Благодаря ти,че отделяш от времето си за да ни помагаш в разбирането. Имаш уникално чувство за детайлите,както и умението да запомняш дребни,то важни подробности,на което се възхищавам.Истинско удоволствие е човек да те чете. Аз без теб не мога! Hug

Дива,Дайче,Чики,Марги,Бамби Hug Hug Hug Hug Hug
Благодаря Ви за всички интересни неща,които сте споделили.

Дайче Hug

Пожелавам много здраве,щастие е късмет на дъщеря ти!
            И успехи във всичко!
newsm59

За теб!

Скрит текст:

Чики Hug,много е хубав новия ти клип.
Явно серията те е вдъхновила,подбрала си най-вълнуващите моменти.

До скоро!

                            


# 50
  • Мнения: 6 599
                       


Видео : Али и Ямур.


http://vk.com/video-35203159_167026805

# 51
  • Мнения: 159
Здравейте!

Момичета, благодаря на всяка една от вас за всичко, с което допринасяте за съществуването на темата и най-вече за атмосферата, която създавате с присъствието си!
За нашата прекрасна домакиня Чики Hug
Скрит текст:
Пожелавам на всички весела, щастлива и успешна нова година! Здраве, късмет и усмихнати хора навред! Не забравяйте, че най-доброто предстои!
Скрит текст:
Дайче Hug, да е здрава и щастлива дъщеричката ти! Да постига всичко с лекота и да сбъдне мечтите си! nbirthday
На екипа на Intikam желая успех и да имат възможността да продължат и приключат започнатото така, както са го планували! newsm38 Защото трудът им наистина си заслужава.

Относно сериала аз се надявам (или по-скоро ми се иска) Дерин да оцелее и това „Hoşçakal Başak“ (Дива Hug) да е плод на фен, ръководещ се от събитията в американската версия. Дано да я оставят жива... ама надали. Sad
Излишно е да споделям колко съм изостанала не само с епизодите, а и с четенето на вашите постове. Не устоях на изкушението и прехвърлих по диагонал последните два излъчени епизода Embarassed. И като направих работата „от главата за краката“, естествено се получи така, че някои от героите са ми абсолютно непознати и повечето от случващото се ми е непонятно. Нетърпението ми ме доведе до това Laughing. Няма как набързо да изгледам всички липсващи ми епизоди и да прочета почти цяла тема, но се надявам постепенно да наваксам. Simple Smile


...
Много ми стана мъчно за Ямур, след като, на погребението на сестрата на Али, двамата се скараха. Аз не успях да разбера, но ми се стори, че той се опита да й каже, че няма смисъл от отмъщение. Така ли беше? newsm78 Изглежда тя има много голяма нужда от него. А пък аз го харесвам, ако трябва да бъда честна, и мисля, че са хубава двойка. [/color][/b]
...
Невероятна сцена, изиграна блестящо според мен и от двамата. А и песента след нея… Cry Много силно ми въздействаха, браво!

Репликите:
Али: Тя не заслужаваше това. С нищо не е заслужила такъв край.
Ямур: Много съжалявам.
Али: Не успях да я предпазя. Нищо не направих.
Ямур: Ти направи това, което беше по силите ти. Направи всичко, което можеше.
Али: Не направих, Ямур! Нищо не направих!
Не направих нищо друго освен да убия онази жена.
Ямур: Много добре разбирам гнева ти. Имаш пълното право да се ядосваш, но все пак…
Али: Все пак какво? Какво?
Ямур: Все пак убийството на Нурдан беше голяма грешка.
Али: Грешка ли беше?
Ямур: Смъртта й не решава нищо. Няма и да реши.
Али: Тя уби моята сестра, Ямур!
Ако мислиш, че щеше да отиде и да си признае всичко, се лъжеш. Тя нямаше да го направи, заблуди ни. Не разбираш ли това?
Ямур: Тогава знаеш за какво говоря.
Али: Извинявайте, г-жо Ямур. Извинете ме.
Аз не мисля така разумно и логично като Вас.
Не правя дългогодишни коварни планове за отмъщение. Извини ме.
Можехме да заминем… Можехме да се махнем оттук… Но ти не тръгна, мислеше само за сем. Арсой!
Сега можеше да сме някъде другаде. И Зейнеп можеше да е жива.
Ямур: Много си разстроен. Не съзнаваш какво говориш.
Али: Не. Аз знам много добре какво говоря.
Ямур: Знам, болката ти е много голяма. Но трябва да се съвземеш, да направим план. Всеки миг може да тръгнат след теб.
Али: Съжалявам, Ямур. Аз не съм като теб. Аз не мога да бъда хладнокръвен като теб. Аз не мога да крия чувствата си като теб.
Не мога да бъда като бетон. Не мога да си сложа маска и да правя лукави планове.
Ямур: Наистина ли мислиш така?
Нима според теб аз не чувствам нищо? Не ми ли липсва баща ми? Не страдам ли всеки ден? Ти имаш ли представа какво е преживяло онова малко момиченце след като баща му е хвърлен в затвора?
Али: Миналото не може да се компенсира! Не може! Откажи се! Откажи се от отмъщението, от сем. Арсой, от делото! Нищо няма да спечелиш! Няма абсолютно никакъв смисъл!
Ямур: Има смисъл! Има смисъл да се бориш за справедливостта!
Аз мислех, че ме разбираш. Смятах, че не съм сама по пътя.
Али: Я се огледай наоколо! Виж! Всички сме сами. И нищо няма да се промени. Този, който си е отишъл, никога няма да се върне.
Или ти сега ще се откажеш, или от сега нататък аз няма да участвам. Питам те за последен път.
Ямур: Али! Не си отивай!
Не ме оставяй сама!


...
Емре се ядоса,защото явно научи ,че майка му иска да прекрати отношенията
му с Нурдан и използва за това Ямур.Не знам обаче какво оправдание за
действията си ще измисли този път мама Шахи.
Халдун го застрелва с горчивата истина в такива моменти и му затваря устата,
но мама сигурно му е разказала някоя красива приказка.
...
Шахика му казва, че инвестициите, които Нурдан го кара да направи, ще го повлекат към дъното и ще навредят не само на него, а и на много други хора. С две думи, според нея, ще му заложат същия капан като на Адил Челик. Тя разполага с доказателства и свидетели и ще предаде всичко на прокурор в съда, за да заведат дело. Иска Емре да е в чужбина докато делото приключи.


...
Диджле е притисната до стената и се чуди какво да избере-баща си или любимия.
В крайна сметка тя не може да намери информацията,която искат от нея и след
дълго колебание решава да остави бележка на възглавницата на Хакан,в която
му казва истината,че тези хора държат баща й и тя иска да го спаси.
...
Писмото:
Моля те, не показвай, че си прочел това. Хакан, опитах се да ти кажа, но те ме заплашват. Баща ми е в ръцете им. Искат да им предам една твоя програма. Същите тези хора убиха Зейнеп. Не знам какво да правя. Страхувам се. Помогни ми да спася баща си от тези хора. Моля те!


...
Али е в състояние,което плаши Нурдан и на нея не и остава нищо,
освен да използва последния си коз. Казва му,че ако я пусне,тя ще
даде показания по делото на Адил Челик.
Как ми се иска да знам за какво си говорят двамата преди това…
...
Али: Знаеш ли къде сме?
Нурдан: Какво?!
Али: Не знаеш ли? Това е къщата, в която сестра ми израсна. Къщата, в която беше спокойна и щастлива. Къщата, в която прекара последните си дни. Говоря за момичето, чийто живот не струва нищо според теб. То се роди тук, а ти ще умреш тук.
Нурдан: Смъртта на Зейнеп беше по погрешка.
Али: По погрешка ли?! По погрешка ли беше?!
Нурдан: Съжалявам…
Али: Значи съжаляваш, а?!
Поне заслужаваше ли си? Струваше ли си? Казвай!
Нурдан: Синан, аз направих каквото ми казаха. Други дават заповедите.
Али: Хайде де! Какви други? Кой са тези други? Ти така ли успокояваш съвестта си? Аз ще ти кажа, г-жо Нурдан. Няма никакви други! Няма! Ти си отговорна за всичко, което си направила. За всичко си виновна само и единствено ти!
Нурдан: Синан!
Али: И ще си платиш за всичко! За всичко!

Нурдан: Чакай!
Ще дам показания по делото Адил Челик. Ще разкажа всичко. Ще си призная.
Както иска Дерин. Ще призная всичко. Днес ще свидетелствам. Ще разкажа всичко. Всичко…
Али: Не ти вярвам.
Нурдан: Заклевам се.
Али: Добре. Ако не направиш това, което казваш… Ако играеш игра, ще убия не теб, а дъщеря ти. Заклевам се!
Дори накрая на света да отиде, ще я открия! Върви.


Пожелавам ви лека нощ! newsm46


# 52
  • Мнения: 6 599
Здравейте,момичета! wavey wavey wavey

                  

Как сте в събота!
Надявам се,че сте почивка и сте изкарали приятно!


Джули,привет! Hug
Честита Нова Година и на теб!
Благодаря за пожеланията,нека ти се върнат стократно и на теб!
Голяма радост си ни донесла със среднощния си пост.
Като един добър Дядо Мраз си ни донесла най-чаканият подарък-преводи и разяснения по сюжета от които имаме голяма нужда,защото яко сме се оплели.
Надяваме се през тази година да имаш повече свободно време и да наминаваш по-често.
Нали знаеш,че те чакаме. Дано скоро наваксаш и с пропуснатите серии,защото втори сезон и още по-интересен от първи.

Надявам се да не се разсърдиш,че си позволих да ползвам превода,който си направила на сцената с Ямур и Али ,за да упражня новопридобитото си умение.
През последните дни, докато си чакам превода на последния епизод от първи сезон,понеже ме сърбят ръцете се занимавам все с несвойствени неща,едно от които е да се науча да правя субтитри.
Направих първия си клип,но предварително ви предупреждавам,че има доста кусури и се надявам,че ще бъдете снизходителни към един начинаещ. Следващият път обещавам да отделя повече време и да се постарая повече.

Специални благодарности на моята млада „учителка” Бамби Hug,която прояви много търпение. Без нея в никакъв случай нямаше да мога да се справя.



Алтернатива на ви бокс:

http://vk.com/video223381573_167015867

http://www.youtube.com/watch?v=i1YekeTKT40&feature=youtu.be

Приятна вечер и до скоро!

                        

Последна редакция: нд, 05 яну 2014, 14:43 от * Дъга

# 53
  • Мнения: 927
Искам да поздравя *Дъга за пърия и клип със сибтитри! Справила се е чудесно, но как не би го направила, тя е толкова упорита и всеотдайна в работата си. Продължавай да ни радваш с преводите си, а вече и със сибтитрите.
Нека всички я поздравим за добре свършената работа!   bouquet

# 54
  • Мнения: 6 599
Къванч и Берен отново са най-добрите

          

Вестник „Milliyet”е провел анкета онлайн със своите читатели
за най-забележителните културни събития на 2013 година.
На въпроса кой е най-запомнящият се филм,читателите са отдали
своите предпочитания на „Сънят на пеперудата”.
За най-добър актьор през годината е определен Къванч Татлату
за ролята си  „Сънят на пеперудата”,а за най-добра актриса-
Берен Саат за ролята си на  сляпото,глухо и нямо момиче Ела в „Моят свят”.


Източник: https://vk.com/dizi.aktorler

П.П. Допълвам си поста с нещо интересно,което открих днес случайно. Много ми се искаше да намеря превод на текста на песента,която звучеше в клипа,който сложих по-рано в сцените с Ямур и Али. Песента много ми хареса още когато Дива я сложи вчера. Не намерих превод но без да искам се натъкнах на нещо друго. Една песен на същата изпълнителка - Сезен Аксу,която е легенда на турската музика,която е всъщност на нашата национална легенда Лили Иванова.


Лили Иванова

http://vbox7.com/play:c8cd207c

Сезен Аксу

http://vbox7.com/play:3ffd2f8a



Последна редакция: сб, 04 яну 2014, 21:47 от * Дъга

# 55
  • Мнения: 3 555
 wavey  Привет, момичета  Hug Hug Hug
Дъгичка Специални и най-искрени поздравления за чудесния ти клип  newsm10 ти си му търси каквито си искаш кусури, но за мен е страхотен  smile3501  с една от най-хубавите сцени и песен в епизода и със субтитри  newsm74
Цитат

Джули Винаги много ни радваш, когато сложиш пост в темата  newsm10  а и страхотен подарък ни направи и новогодишен и за годишнината на Intikam   Gift
На екипа на Intikam желая успех и да имат възможността да продължат и приключат започнатото така, както са го планували! newsm38 Защото трудът им наистина си заслужава.

Много хубаво пожелание си направила и точно  thumbsup  защото всички от екипа и най-вече от 2 сезон на Intikam, а не само Берен чудесно се справят  smile3555 Едва що изгледали (дори без превод) поредния епизод си мислим и очакваме следващия newsm26

Дива   Светкавично, точно, кратко и ясно успяваш да ни припомниш и поясниш неяснотите в изгледаните досега епизоди и страхотни "подсказки" за предстоящите събития в сериала правиш  newsm10 ти си нашия "харддиск" за сериала smile3521 и определено си от хората, на които чуждите езици бързо им се удават smile3501
Чики   Поздравявам те за страхотния усет за тази тема на Берен и тепърва очаквам  newsm17 да се получи и много сполучлив избор  newsm10
Само 2 епизода с руски превод и с невероятното желание на Дъгичка веднага да прави и превода им на български съвсем друг ще е интереса към целия 1 сезон на Интикам. А след загатнатите, но останали неизвестни в сценария от финала на 22 епизод просто е невъзможно да не се продължи с гледането и следващите епизоди от 2 сезон.

Спирам до тук и спокойна нощ на всички  newsm46      

Последна редакция: нд, 05 яну 2014, 01:24 от dai4e

# 56
  • Мнения: 326
За много години,мили мои!
Аз малко се загубих както снегът през лятото,но така е,като забравих да се запиша в новата тема още преди Нова Година и накрая чаках някой да пише в старата. Ама нормално-бременен мозък,колко да помни!
На всички Беренки искам да пожелая здраве,щастие,успехи в живота и кариерата. Нека всяка ваша мечта се изпълни!  bouquet

Виждам,че сценарият доста е напреднал,както и че Дива доста добре разбира какво се случва,което ме радва. Преди време се чудеше на мойте загадки,а сега спокойно отговаряш на повечето въпроси.
Диджле също ще бъде премахната. Щях да питам-появи ли се един мъж,помощник на Нурдан,да я търси?
Утре ще си продължа поста,че вече започнах да забравям какво исках да пиша...
На всички-много  Hug Hug Hug Hug Hug

# 57
  • Мнения: 3 555
 wavey Хубав ден и успешна седмица на всички    thumbsup   Flowers Four Leaf Clover     typeuu
Тони   bouquet Благодаря за пожеланията и много се радвам, че си посрещнала Новата година с обичните си и най-близки хора  
 Wink  Вече започнах да си мисля   smile3538 че може би твоето момиченце ще е "бебе на годината"  
 Peace Наясно си и с вълненията и притеснения след изгледания 37 епизод на нашия сериал   #Crazy и сме в очакване и на твоите хубави "подсказки"  newsm78  Какво ли ни очаква в следващия епизод   #Crazy
 ooooh!  За мен Али и Дерин са от една "кръвна" група  Naughty  първо действат, а после мислят ...  ooooh!






...  Ямур  ooooh!                                                                                                       и  Дерин  #Crazy newsm78


Добре е наистина  Peace  "че го има Хакан" винаги за ... и до  Ямур  Hug




# 58
  • Мнения: 326
В американският вариант актрисата,която при нас се казва Диджле, беше убита от хората на Нурдан,след като им даде програмата на Нолан/Хакан.Но това беше преди Нурдан да бъде убита. Тук виждам,че програмата не беше открита и тя реши да се оттегли. Но имам съмнението,че вероятно ще се намери начин заради чувствата на Хакан към нея да го накарат да даде програмата,за да я спаси. Обаче не вярвам да я открие жива. Има и друго-един запис,който тя прави в американската версия на сериала, е предаден на властите и уличава Хакан в хакерство. Не зная дали тук ще видим тази версия и дали няма да бъде обвинен в нещо още по-сериозно. Но едно е ясно-Хакан трябва да влезе в затвора в края на 2-ри сезон.
Гледах,че сте намерили откъса,в който Емили казва,че не помни коя е на Дейниъл. Не ми се вярва да е постановка. Като гледах колко объркан вид има...

Много ми се иска да си изгледам епизодите и ако продължа с нощното будуване,в скоро време ще се приспивам посред нощ с някой епизод. Не зная какво ми става,обаче поне по 4 часа на вечер гледам тавана. Викам си,вместо да си гледам таванчето,по-добре да свърша някоя полезна дейност,та може скоро да четете някой кукувски пост посред нощ. Peace
Хайде,аз духвам засега. Ако имате въпроси към бедната ми заспала душичка-пишете! Може и да успея да отговоря!  Wink
Много  Hug Hug Hug Hug Hug Hug на всички.

# 59

Общи условия

Активация на акаунт